Bratislava YIMBY

Nový Istropolis

Nový Istropolis
Štvrť
Nové Mesto
Developer
Immocap Group
Typ
Bývanie, Kancelárie, Retail, Kultúra
Architekt
KCAP
Status
Zámer
Realizácia
?

Prestavba areálu Domu odborov Istropolis na polyfunkčné komerčno-spoločenské centrum s bývaním, kanceláriami, obchodmi a kultúrnou sálou. Objekt prešiel do vlastníctva developerov v roku 2017, v priebehu rokov 2018 a 2019 prebehla urbanisticko-architektonická súťaž. Ambíciou je dotvorenie priestoru Trnavského mýta zástavbou centralitného charakteru. 


Ďalšie informácie

Počet bytov TBA
Výmera kancelárii (v m2) TBA
Výmera retailu (v m2) TBA

Construction updates

19.09.2017

Články k projektu

Developer predstavuje ďalšie detaily k Istropolisu: Búranie starého komplexu je takmer isté

12.09.2019 08:15:00 Adrian Gubčo

Spoločnosť Immocap Group včera oznámila, že víťazom súťaže na oživenie územia v priestore Istropolisu na Trnavskom mýte sa definitívne stáva architektonická kancelária KCAP. Popritom bolo poukázané na problémy súčasného komplexu, z čoho viacmenej už jasne vyplýva, že preferovanou možnosťou je zánik pôvodnej budovy a jej nahradenie novou štruktúrou.

čítať viac

YIT ustupuje od projektu prestavby Istropolisu

21.08.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia vystúpil z projektu prestavby komplexu Domu odborov Istropolis na Trnavskom mýte. Táto správa prichádza len niekoľko dní po mediálnom šume súvisiacom s odhalením neaktuálnej vizualizácie možnej podoby územia od jedného z účastníkov architektonickej súťaže. Developer tak ostáva plne pod kontrolou spoločnosti Immocap Group.

čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube