Najmodernejšia nemocnica na Slovensku? Nemocnica Rázsochy odhaľuje podobu

Najmodernejšia nemocnica na Slovensku? Nemocnica Rázsochy odhaľuje podobu

27.04.2023 11:46 Adrian Gubčo

Len pred necelým mesiacom bola otvorené dosiaľ najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na Slovensku, Nemocnica Bory. Do budúcna ju však má vystriedať ešte väčšia a modernejšia – Univerzitná nemocnica Bratislava - Rázsochy. Štátne zariadenie má byť špičkovou koncovou nemocnicou a jednou z vrcholných investícií na Slovensku. Odhalené boli jej vizualizácie.

Poplatok za rozvoj je nízky, veľké projekty financovať neumožňuje, tvrdia bratislavskí starostovia (anketa)

27.04.2023, 11:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL DOPLNENÝ* V Bratislave už niekoľko rokov funguje inštitút tzv. Poplatku za rozvoj. Ide o formu finančnej kompenzácie za záťaž, ktorú realizáciou svojich projektov spôsobujú developeri – napríklad zvýšený tlak na dopravnú infraštruktúru, školstvo, sociálne zariadenia a podobne. Nie je to však bez výhrad oboch strán. Po developeroch majú kritické pripomienky aj zástupcovia samospráv.

Koniec chátrania v nedohľadne. Mesto sa sporí o devínsky amfiteáter

27.04.2023, 08:30 Adrian Gubčo

V priebehu minulého roka sa na objekte amfiteátra v Devíne objavila masívna plachta s vizualizáciou fasády funkcionalistickej budovy. Pokiaľ sa niekto tešil, že ide o prípravu na rekonštrukciu, išlo o predčasnú radosť. O amfiteáter sa naďalej vedie súdny spor, pričom Hlavné mesto netuší, kedy bude vec ukončená. Kultúrny areál naďalej chátra.

Pozitívne zahusťovanie: Kancelárska budova priniesla novú zeleň a verejné priestory

26.04.2023, 18:30 Martina Gregová

Nové školiace a konferenčné centrum v Bruseli vzniklo na mieste bývalého kamenného nádvoria. Jedným z hlavných bodov návrhu bolo rozšírenie zelených plôch v okolí novonavrhnutého objektu. Projekt tak neprináša príjemé prostredie len pre samotných zamestnancov firmy, ale aj pre všetkých obyvateľov mesta.

Nové športovisko pre Dúbravku. Začína sa rekonštrukcia areálu na Adlerke

Nové športovisko pre Dúbravku. Začína sa rekonštrukcia areálu na Adlerke

26.04.2023 13:38 Adrian Gubčo

Keď sa hovorí o verejných priestoroch mesta, školské areály a ich športoviská bývajú nezriedka prehliadané. Postupne sa to ale mení, k čomu napomáhajú aj revitalizácie jednotlivých plôch. Veľký projekt sa aktuálne spúšťa v Dúbravke, kde Bratislavský samosprávy kraj štartuje obnovu areálu Strednej priemyselnej školy Karola Adlera, teda „Adlerky“.

Atraktívne firemné sídla prichádzajú. Stavebná aktivita pri Račianskej graduje

26.04.2023, 11:00 Adrian Gubčo

V Bratislave v poslednom období popri štandardnej developerskej produkcii pribúdajú aj skutočne atraktívne administratívne objekty, ktoré bude reprezentatívnymi sídlami ich investorov. Dvojica z týchto budov vzniká neďaleko od seba, v susedstve Račianskej ulice. Vo vysokom štádiu výstavby je komplex Unimed Pharma a práce začínajú aj na budove Innovatrics.

Obrovský potenciál skrytý pred očami. Architekti ukazujú, ako lepšie využiť mestské strechy

25.04.2023, 17:19 Martina Gregová

Trend využívania striech existujúcich aj novopostavených budov sa v posledných rokoch teší veľkej obľube. Holandské architektonické štúdio MVRDV však vo svojej najnovšej publikácii tvrdí, že to môže byť aj omnoho lepšie.

Konečne dobré správy. Príprava nových železničných tratí v Bratislavskom kraji pokročila

25.04.2023, 14:00 Adrian Gubčo

Bratislavský kraj je zaťažený individuálnou automobilovou dopravou. Rozvíjajúce sa bratislavské predmestia sú z veľkej časti závislé na autách, keďže v mnohých obciach zatiaľ neexistuje kapacitná bezkolízna alternatíva. V budúcnosti by sa to ale mohlo zmeniť. V príprave je dvojica nových železničných tratí.

Keď je dom skutočne gut. Na návšteve v dokončenom Guthause

25.04.2023, 12:06 Adrian Gubčo

Okolie Račianskej ulice naproti internátu Mladá garda už nejakú dobu dotvára polyfunkčný dom Guthaus. Ide o ďalší z projektov ambiciózneho developera Corwin, ktorý otvorene hovorí, že sa pri svojich zámeroch snaží dosiahnuť svetovú kvalitu. Podarilo sa vysokú úroveň dosiahnuť aj v prípade tohto developmentu, ktorý si musel prejsť množstvom prekážok?

Radikálna premena pokračuje. Pri Červenom moste vznikne moderná kancelárska budova

24.04.2023, 18:45 Adrian Gubčo

Návštevníci Bratislavského lesoparku možno pobadali, že v susedstve Cesty na Červený most sa prebúdza stavebná aktivita. K zániku speje nepekný objekt na východnej strane ulice, ku ktorému patrí aj krčma U Billa. Nahradiť ho má atraktívny kancelársky objekt, ktorý je súčasťou rozsiahlej premeny lokality na jednu z najprestížnejších štvrtí v meste.

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube