Skvelé obdobie pre kvalitný verejný priestor. Mesto otvorilo zrevitalizovaný park na Dunajskej

Skvelé obdobie pre kvalitný verejný priestor. Mesto otvorilo zrevitalizovaný park na Dunajskej

06.06.2024 17:34 Adrian Gubčo

Posledné týždne sú z pohľadu zlepšovania verejného priestoru v Bratislave priaznivé. Postupne sa otvárajú viaceré priestranstvá, ktoré prešli v poslednom období úpravami. Jedným z nich je aj obľúbený parčík na Dunajskej ulici v Starom Meste, ktoré dobre poznajú najmä bratislavské deti. Teraz by mal byť ešte príjemnejší.

Prestavba nábrežia pokračuje. JTRE sa priblížilo k výstavbe pokračovania River Parku

06.06.2024, 15:00 Adrian Gubčo

Dunajské nábrežia sú už dlhšiu dobu jedným z najvýznamnejších prestavbových území v Bratislave. Príťažlivosť priestorov v susedstve rieky lákajú developerov, ktorí tu chcú umiestniť nadštandardné polyfunkčné projekty. Kľúčovým z nich je J&T Real Estate, ktoré pripravuje niekoľko schém. Jednou z nich je aj pokračovanie komplexu River Park.

Skladový areál pri letisku dostal zásadné rozhodnutie. Vznikne aj obchvat Vrakune?

06.06.2024, 11:30 Simona Schreinerová

Na severnej hranici mestskej časti Vrakuňa má vzniknúť nové logistické centrum IV. kvadrant. Ide o obnovenie starších zámerov, ktorých realizáciu v minulosti zastavili požiadavky na presunutie cesty II/572, tzv. obchvatu Vrakune. Tentoraz sa ale zdá, že spoločnosť Stronci Invest SK so svojím projektom uspeje.

Monumentálny projekt vo Varšave je vzorom v kvalite. Bratislava však nezaostáva

05.06.2024, 19:43 Martina Gregová

Poľská metropola Varšava prechádza impresívnym rozvojom. Z mesta, ktoré bolo po vojne prakticky úplne zničené, sa stáva vyspelé európske veľkomesto so špičkovou kvalitou nových projektov. Bratislava popritom pôsobí ako chudobnejší príbuzný. Napriek tomu dokážu niektoré projekty byť na kvalitatívne podobnej úrovni ako popredné varšavské developmenty. 

Čakanie na lepšiu dopravu pokračuje. Rozšírenie Hodonínskej sa plánuje roky, termíny nemá

Čakanie na lepšiu dopravu pokračuje. Rozšírenie Hodonínskej sa plánuje roky, termíny nemá

05.06.2024 16:24 Simona Schreinerová

Zámer rozšírenia Hodonínskej ulice v Lamači a Záhorskej Bystrici je v pláne už dlhé roky. Výstavba plnohodnotného štvorpruhového profilu a cyklotrasy sa zatiaľ neuskutočnila z dôvodu finančnej náročnosti a nutnosti výkupu súkromných pozemkov. V roku 2021 tak bolo prezentované dočasné riešenie, ktoré by malo zlepšiť plynulosť dopravy.

Koniec veľkého brownfieldu. V Dúbravke pribudne obytný súbor, stojí za ním známa stavebná firma

05.06.2024, 13:36 Simona Schreinerová

Severná časť Dúbravky je jednou z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy. Postupne sa tu realizujú i ohlasujú nové zámery. Do povoľovania teraz konečne po zmene Územného plánu vstupuje aj dlhšie zvažovaný Obytný súbor Agadu od rovnomenného navrhovateľa Agadu s.r.o. Firma je blízka stavebnej spoločnosti Hornex, ktorá takto prebuduje svoj zanedbaný areál.

Mestský blok, zeleň a svetová architektúra. Penta Real Estate predstavila podobu zámeru na Chalupkovej

05.06.2024, 10:18 Adrian Gubčo

Bratislava spoznala podobu jedného z posledných zostávajúcich veľkých pozemkov vo svojom novom centre. Developer Penta Real Estate odhalil budúcnosť priestoru medzi Mlynskými nivami, Košickou a Chalupkovou. Na riešenie územia vypísala špičkovo zastúpenú medzinárodnú súťaž, v ktorej sa presadil slávny taliansky ateliér Stefano Boeri Architetti. Odhalená bola aj budúca centrála firmy.

Trnava ukazuje cestu. Mesto dostane špičkové nájomné bývanie, projekt sa blíži k výstavbe

04.06.2024, 18:00 Martina Gregová

Mesto Trnava môže ísť iným slovenským mestám príkladom hneď v niekoľkých oblastiach. Popri rozvoji verejného priestoru, školstva, športovania, participácie či cyklodopravy je to aj nájomné bývanie. V horizonte niekoľkých rokov by malo pribudnúť niekoľko príťažlivých obytných súborov, za ktorých podobou stoja renomované architektonické kacnelárie. 

Úspech na prvý pokus. Millhaus vyvoláva záujem, získal bankové financovanie

04.06.2024, 17:00 Adrian Gubčo

Rezidenčná veža Millhaus v lokalite Mlynské Nivy, ktorej výstavba sa začala pred niekoľkými týždňami, si môže pripísať významný úspech. Hoci ide o prvý obytný projekt spoločnosti Immocap, ktorý na ňom pracuje v spolupráci s WOOD & Company, získal dôveru kupujúcich aj banky. Otvára sa tým cesta k bezproblémovej realizácii a doplneniu tvoriaceho sa mestského bulváru.

Bratislava a povodne: Ako sa vyrovnať so zvýšeným Dunajom

04.06.2024, 15:17 Adrian Gubčo

Aktuálny pohľad na zvýšenú hladinu Dunaja, ktorý sa valí centrom mesta, vyvoláva bázeň, zároveň ale ide do istej miery aj o atrakciu – Bratislava má vybudovanú silnú protipovodňovú ochranu. Prietok rieky je v podstate zvedený do jedného kanála a regulovaný Vodným dielom Gabčíkovo. V minulosti to tak však nebolo a vymýšľali sa rozličné spôsoby, ako situáciu riešiť. Dnes je pohľad späť priestorom pre inšpiráciu.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube