Mesto reaguje: Tempo prác na stavbe trate v Petržalke je nevyhovujúce, primátor Vallo sľubuje nápravu

Mesto reaguje: Tempo prác na stavbe trate v Petržalke je nevyhovujúce, primátor Vallo sľubuje nápravu

08.02.2024 14:14 Adrian Gubčo

Výstavba električkovej trate v Petržalke neprebieha uspokojivým tempom. Tvrdia to viacerí bratislavskí komunálni politici, ktorí naznačujú, že sa projekt nestihne dokončiť v tomto a ani na začiatku budúceho roka. Vedenie Hlavného mesta pripúšťa, že stav nie je ideálny. Primátor Bratislavy Matúš Vallo hovorí, že si je situácie vedomý a pracuje na náprave.

Slovenský rukopis v Európe sa rozširuje. Bratislavskí developeri napredujú v rozvoji svojich projektov, lákajú popredných architektov

08.02.2024, 12:08 Adrian Gubčo

Bratislavský developerský trh a proces je komplikovaný. Hoci to z pohľadu rozvoja mesta prináša najmä negatíva, tí najsilnejší hráči získali dosť skúseností, aby boli schopní presadiť sa aj v zahraničí. Úspešne sa to darí viacerým firmám, ktoré rozširujú svoje portfóliá o nové dokončené či pripravované projekty od prestížnych architektonických kancelárií.

Štýlový byt pre osvieteného investora. Štandardnú dispozíciu nahradil veľkorysý priestor a kvalitné materiály

07.02.2024, 18:42 Martina Gregová

Z pôvodne trojizbového bytu sa po zmene dispozície stal dvojizbový s otvoreným pôdorysom. Nevšedné priestorové a materiálové riešenie robia z Bytu pod Kolibou unikátny interiér, plný prepracovaných detailov. Dispozičné zmeny pritom inicioval sám klient.

Luxus v srdci downtownu. Five Star Living odhaľuje bývanie na špičkovej úrovni, otvára unikátny showroom

07.02.2024, 16:00 Adrian Gubčo

V Bratislave pribúdajú nové projekty vysokého štandardu, ktoré prichádzajú s víziou bývania na úrovni, porovnateľnej s vyspelými zahraničnými metropolami. To však predpokladá vkusné zariadenie bytov nábytkom s kvalitným dizajnom od popredných tvorcov. Výber toho najlepšieho ponúka FIVE STAR LIVING, ktorý v centre onedlho otvorí netradičný showroom.

Prehra verejnosti, výhra developera? Zelenka získala zásadné rozhodnutie, priblížila sa k výstavbe

Prehra verejnosti, výhra developera? Zelenka získala zásadné rozhodnutie, priblížila sa k výstavbe

07.02.2024 15:40 Simona Schreinerová

Boj o parkovisko medzi Záhradníckou a Palkovičovou ulicou v Ružinove sa vedie už niekoľko rokov. Pozemok bol roky vyžívaný ako bezplatné parkovanie obyvateľmi z okolia. Neskôr ale prešiel do vlastníctva spoločnosti Zelenka, ktorá spoplatnila parkovanie a v posledných rokoch prezentovala plány jeho nahradenia polyfunkčným domom.

Masívna transformácia Patrónky pokračuje. Stavať chcel známy finančník, nahrádza ho nový investor

07.02.2024, 11:55 Simona Schreinerová

Patrónka má pred sebou optimistickú budúcnosť. V lokalite sa budujú aj pripravujú viaceré významné projekty, ktoré ju premenia na významné miesto koncentrácie firiem a inovácií, doplnené o bývanie aj ubytovacie kapacity. Súčasťou tohto vývoja chcel byť aj známy podnikateľ, napokon je ale všetko inak. Pripravovaný zámer predal a k realizácii ho posúva nový investor.

Múzeá nie sú nuda. Slovenské inštitúcie skvalitňujú expozície, využívajú kreatívny dizajn

06.02.2024, 20:55 Martina Gregová

Výstavné priestory by mali návštevníkom kultúrnych inštitúcií ponúknuť viac ako len vystavované artefakty. Prišli na to už viaceré slovenské múzeá či galérie, ktoré sa rozhodli na ich redizajne spolupracovať s architektmi a inými odborníkmi. Výsledkom citlivého prístupu sú naozaj kvalitné a originálne poňaté expozície.

Kvalitná architektúra a dôraz na ekológiu. Staré Mesto dostane špičkovú škôlku, nahradí existujúcu

06.02.2024, 18:26 Simona Schreinerová

V uplynulých týždňoch bola v Rači dokončená výstavba materskej školy, ktorá oprávnene pritiahla pozornosť verejnosti. Okrem mimoriadnej architektonickej úrovne a vysoko ekologického konceptu ide aj o ojedinelý príklad úplne novej budovy verejnej škôlky. Teraz sa zdá, že projekt nebude unikátom - Staré Mesto totiž pripravuje vlastnú materskú školu, ktorá nahradí staršie zariadenie. 

Málo optimizmu z dôležitého staveniska. Petržalská trať má byť dokončená neskôr, tvrdí významný poslanec

06.02.2024, 14:50 Adrian Gubčo

Výstavba električkovej trate v Petržalke, teda druhá etapa Nosného systému MHD v Bratislave, je najdôležitejším aktuálnym dopravným projektom v meste. Ide o vyvrcholenie desaťročia pripravovaného vybudovania hlavnej dopravnej osi na najväčšom sídlisku na Slovensku. Napriek tomu sa realizácia trate mení na totálne fiasko.

Veľkomestský bulvár bližšie k realite. Vzácne historické domy prejdú obnovou, ulica na premenu čaká

06.02.2024, 12:00 Adrian Gubčo

Bratislava nepatrila na začiatku 20. storočia k európskym veľkomestám, preto sa tu nevyvinuli skutočné výstavné bulváre. Jednou z mála ulíc, ktoré sa však k tejto definícii približujú, je Štefánikova. Tvorená je atraktívnou zástavbou palácov a nájomných domov, z ktorých sú dnes mnohé schátrané. Ich stav sa postupne zlepšuje, samotná ulica ale pripomína skôr dopravnú stoku.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube