YIMBA

Martina Gregová

Externá redaktorka

Martina Gregová

Kontakt:

e-mail: martina@yimba.sk

Martina pochádza z Prešova a je absolventkou Technickej univerzity v Košiciach v odbore Architektúra a urbanizmus. V súčasnosti pracuje ako interiérová dizajnérka. Pri podávaní prihlášok na vysokú školu bola žurnalistika jej druhá voľba, ale keďže sa nakoniec stala architektkou, rozhodla sa písaniu venovať aspoň vo svojom voľnom čase.

Na YIM.BA píše o kvalitnej a hlavne inšpiratívnej architektúre nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Verí, že jej články čitateľom rozšíria obzory a že sa vďaka ním budú na architektúru pozerať pozornejšími očami. 

Najnovšie články autora

Ako môžu investori pomôcť mestu: Výnimočný park zlepší život obyvateľov aj predstaví identitu firmy

02.02.2023 19:29:59 Martina Gregová

Prítomnosť významných súkromných spoločností dokáže pozitívne zapôsobiť na život aj podobu miest. Príkladom je americké Milwaukee, kde na mieste fádneho parkoviska neďaleko centrály firmy Harley Davidson vznikne čoskoro nový komunitný priestor, ktorý oživí celú štvrť. Okrem rozľahlého objektu, pripomínajúceho amfiteáter, prinesie projekt návštevníkom aj zelený park či ihriská.

Čítať viac

Ladné spojenie mesta s parkom: Projekt z Teheránu rieši problém, ktorý má aj Bratislava

31.01.2023 20:24:15 Martina Gregová

Most Tandorosti rieši jeden z kľúčových problémov, spôsobených nárastom dopravnej infraštruktúry v mestách. Jednoduchá konštrukcia spája nielen dve diaľnicou oddelené mestské štvrte, ale aj dva rozľahlé parky, lemujúce tento dopravný uzol.

Čítať viac

Príťažlivý sklad? Aj jednoduché objekty môžu mať atraktívnu architektúru

30.01.2023 20:00:00 Martina Gregová

Vo všeobecnosti sme zvyknutí, že skladové objekty sú anonymnými stavbami, ktoré sa svojim hmotovým aj materiálovým riešením dištancujú od okolitej zástavby. Príklad z Prahy však ukazuje, že návrh tohto typu budov možno poňať aj inak. Kľúčové je pritom najmä vhodne navrhnuté riešenie fasády.

Čítať viac

Unikátny štadión, ktorý spája kvalitnú architektúru s ekológiou. Nový športový stánok navrhnú architekti, známi aj z Bratislavy

29.01.2023 15:05:42 Martina Gregová

Budovy štadiónov sú mnohokrát kritizované pre ich necitlivé zasadanie do mestského prostredia, veľké množstvo použitého stavebného materiálu či pre nie práve najekologickejšie konštrukčné riešenia. Štadión v dánskom Aarhuse je zasadený do mestského lesa a čoskoro prejde prestavbou. O projekte sa hovorí ako o štadióne, ktorý sa snaží splynúť so svojim okolím.

Čítať viac

Môžeme len závidieť. Železnice v Prahe sa modernizujú a otvárajú územia pre rozvoj

27.01.2023 19:30:05 Martina Gregová

Kilometre nových železničných tratí, výstavba nových staníc či rekonštrukcie a modernizácie tých starých. U nás zatiaľ len sen, v susednom Česku to však bude čoskoro realita. Medzi projekty pribudol ďalší, ktorý má posilniť spojenie medzi Masarykovým nádražím a Letiskom Václava Havla.

Čítať viac

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube