Martina Gregová

Externá redaktorka

Martina Gregová

Kontakt:

e-mail: martina@yimba.sk

Martina pochádza z Prešova a je absolventkou Technickej univerzity v Košiciach v odbore Architektúra a urbanizmus. V súčasnosti pracuje ako interiérová dizajnérka. Pri podávaní prihlášok na vysokú školu bola žurnalistika jej druhá voľba, ale keďže sa nakoniec stala architektkou, rozhodla sa písaniu venovať aspoň vo svojom voľnom čase.

Na YIM.BA píše o kvalitnej a hlavne inšpiratívnej architektúre nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Verí, že jej články čitateľom rozšíria obzory a že sa vďaka ním budú na architektúru pozerať pozornejšími očami. 

Najnovšie články autora

Pokrok pre celý región. Nové transformačné centrum bude vzorom v architektúre aj plánovaní budúcnosti

07.06.2023 18:30:00 Martina Gregová

Región s viacerými ekonomickými problémami hľadá svoju novú náplň. Pomôcť má k tomu projekt, ktorý sa stane pilierom udržateľného rozvoja. Budúce Transformačné centrum má byť vzorom samé osebe: budova centra bude výsledkom recyklácie starej zástavby a architektonickej súťaže. 

Čítať viac

Na výzore záleží. Miestne divadlo ukazuje, že dôležitá je nielen hlavná fasáda

06.06.2023 18:12:00 Martina Gregová

Pri návrhu budov kultúrnych inštitúcií sa takmer všetka pozornosť venuje ich hlavným fasádam a vnútorným priestorom, ktoré slúžia návštevníkom. Mnohokrát sa pritom zabúda na to, že aj ich zvyšné časti môžu byť funkčnou súčasťou mestského prostredia.

Čítať viac

Praha dostane vlastnú High Line. Na mieste starej trate vznikne atraktívny park

04.06.2023 19:32:00 Martina Gregová

Česká metropola vybuduje park, pripomínajúci legendárnu newyorskú High Line. Zámer Vršovická drážní ovplyvní celú mestskú časť Praha 10. Z výraznej bariéry sa môže stať sceľujúci prvok.

Čítať viac

Nielen krabice. Supermarkety môžu zlepšiť mestá, u nás ich devastujú

02.06.2023 17:19:32 Martina Gregová

Woody M je jedným z najväčších a najinovatívnejších stavebných projektov z masívneho dreva, ktorý bol vo Viedni za posledné roky postavený. Development vznikol na mieste bývalého jednopodlažného supermarketu, v okolí ktorého sa ešte nedávno rozprestieralo aj rozsiahle parkovisko.

Čítať viac

Kvalitný verejný priestor, bicykle, zeleň: Ako by mali vyzerať predstaničné námestia

01.06.2023 09:39:56 Martina Gregová

Predstaničné námestie v holandskom meste Zwolle je pokračovaním snáh samosprávy o podporu verejnej aj cyklistickej dopravy naprieč celým mestom. Vďaka tomu sa môže pýšiť najväčším krytým parkoviskom bicyklov v krajine. 

Čítať viac

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube