Martina Gregová

Externá redaktorka

Martina Gregová

Kontakt:

e-mail: martina@yimba.sk

Martina pochádza z Prešova a je absolventkou Technickej univerzity v Košiciach v odbore Architektúra a urbanizmus. V súčasnosti pracuje ako interiérová dizajnérka. Pri podávaní prihlášok na vysokú školu bola žurnalistika jej druhá voľba, ale keďže sa nakoniec stala architektkou, rozhodla sa písaniu venovať aspoň vo svojom voľnom čase.

Na YIM.BA píše o kvalitnej a hlavne inšpiratívnej architektúre nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Verí, že jej články čitateľom rozšíria obzory a že sa vďaka ním budú na architektúru pozerať pozornejšími očami. 

Najnovšie články autora

Tichý luxus po slovensky. Nové sídlo známej firmy ašpiruje na prestížnu cenu za dizajn

23.04.2024 13:09:22 Martina Gregová

Pri návrhu novej podoby sídla spoločnosti Deloitte bol komfort zamestnancov na prvom mieste. Interiérový dizajn do veľkej miery ovplyvnili aj staršie kusy nábytku, ktoré boli v rámci projektu zrepasované a znovu použité. Výsledkom sú moderné kancelárske priestory, za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna veľká spoločnosť.

Čítať viac

Zelenšia verzia Bratislavy. Baltská metropola ukazuje cestu pre slovenské hlavné mesto

22.04.2024 20:18:10 Martina Gregová

Bratislava sa niekedy porovnáva s Prahou či Viedňou, ide však o neporovnateľné mestá. V Európe sa jej v mnohých ohľadoch azda najviac približuje litovská metropola Vilnius. V súčasnosti prežíva úspešné obdobie, čo dokazuje získanie titulu Európske zelené hlavné mesto pre rok 2025. Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj úspešné projekty participácie obyvateľov na tvorbe verejného priestoru.

Čítať viac

Koniec hanby? Trenčianska autobusová stanica je v desivom stave, mesto ohlasuje blízky štart revitalizácie

21.04.2024 17:37:00 Martina Gregová

Stav železničných a autobusových staníc na Slovensku vo všeobecnosti nie je veľmi dobrý, hoci v prípade autobusových terminálov sa postupne zlepšuje. Výnimkou zostáva Trenčín, ktorý je v tomto smere na tom zle aj oproti iným mestám, zvlášť krajským. Situácia je obzvlášť kritická v kontexte pripravovaného Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorým bude mesto na Váhu v roku 2026.

Čítať viac

Divoká príroda v susedstve veľkomesta. Praha dostane obrovský park, podobný môže mať Bratislava

20.04.2024 13:49:00 Martina Gregová

Park Maniny je jedným z mnohých zámerov českej metropoly, ktorých cieľom je ochladzovať mestské priestory a zvyšovať tak pohodu obyvateľov. Na obrovskej ploche vyše 56 hektárov prinesie spojenie rekreačných aktivít a divokej prírody.

Čítať viac

Unikátny spôsob skúšania topánok. Bratislavská pobočka známej značky robí z nakupovania zážitok

19.04.2024 19:21:05 Martina Gregová

Nákup turistických topánok môže byť niekedy komplikovaný. Počas skúšania sa totiž v bežnom obchode nedajú napodobniť podmienky, ktoré užívateľ obuvi zažije priamo v teréne. S týmto problémom sa rozhodli vyrovnať v priestoroch predajne Alpina, ktoré tento nedostatok vďaka kreatívnemu dizajnu prekonávajú. Hory tu návštevníkom navyše pripomenie aj množstvo iných, originálne zvolených prvkov.

Čítať viac

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube