Vzorová služba pre zamestnancov. Strategický priemyselný park dostane Centrum verejných služieb, ukázali víťazný návrh

Vzorová služba pre zamestnancov. Strategický priemyselný park dostane Centrum verejných služieb, ukázali víťazný návrh

24.06.2024 20:00 Martina Gregová

Východ Slovenska sa pripravuje na obrovskú investíciu v podobe automobilky Volvo. Priemyselný podnik bude aj so svojimi subdodávateľmi potrebovať obrovské množstvo zamestnancov, ktorých nemusí byť jednoduché získať. Aj z tohto dôvodu sa v rámci Priemyselného parku Valaliky, ktorého bude fabrika súčasťou, pripravuje zámer Centra verejných služieb. Slúžiť má na vytvorenie priestoru pre vzdelávanie, rekreáciu a zábavu pracovníkov a pracovníčok či ich rodín. 

Najluxusnejšia časť inovatívnej štvrte prichádza. Lucron štartuje Nesto Prime, spúšťa predaj

24.06.2024, 15:50 Adrian Gubčo

Projekt Nesto v Petržalke od developera Lucron sa označuje za jednu z najinovatívnejších a najvyspelejších nových štvrtí v Bratislave. Na mieste, kde sú dnes polia, má vzniknúť bývanie, pracoviská či rekreačné plochy pre tisíce obyvateľov a návštevníkov. Stavebník aktuálne rozbieha najexkluzívnejšiu zo všetkých pripravovaných etáp.

Bratislava chce byť udržateľná. Mesto vypracovalo novú stratégiu a ohlasuje viaceré projekty

24.06.2024, 13:00 Simona Schreinerová

Bratislava chce byť odolným a udržateľným mestom, ktoré reaguje na výzvy, dané klimatickou zmenou. Tento cieľ si zadefinovala už v strategickom pláne a pokračuje v rozvoji nových materiálov, ktoré ju majú priblížiť k tejto vysnenej budúcnosti. Z tohto dôvodu bol vypracovaný Klimatický plán, resp. Akčný plán pre udržateľnú energetiku a klímu Hlavného mesta SR.

Uprostred najväčšej transformácie. Výhľady z Metropolisu odhaľujú pokračujúci rozvoj downtownu

24.06.2024, 11:21 Adrian Gubčo

Nové centrum Bratislavy vstúpilo do významnej fázy svojho rozvoja. V posledných mesiacoch sa rozbehla výstavba nových projektov, ktoré nezmenia len tvár tejto časti mesta, ale aj metropoly ako takej. Je len málo budov, odkiaľ by bol rozvoj downtownu lepšie viditeľný ako z Metropolisu. Dokončovaný rezidenčný komplex od Mint Investments je pred dokončením.

Lídri v nastavovaní trendov. Sídla bánk ukazujú, ako vyzerá špičková súčasná architektúra

Lídri v nastavovaní trendov. Sídla bánk ukazujú, ako vyzerá špičková súčasná architektúra

23.06.2024 15:47 Martina Gregová

Banky ako bohaté a vyspelé inšitúcie sú tradične spájané s mimoriadnymi budovami svojich centrál, ale aj úrovňou pobočiek. Kým za Prvej republiky sa budovali reprezentatívne bankové paláce, dnes vznikajú technológiami nabité projekty, udávajúce architektonické trendy. Vzory pritom preberajú zo zahraničia, aj na Slovensku však vznikajú úspešné realizácie, hodné ocenení.

Zeleň aj na zastávky. Bratislava má prvý prístrešok MHD so zelenou strechou, bude ich viac

22.06.2024, 17:20 Adrian Gubčo

V posledných rokoch sa zvyšuje tlak na maximalizáciu plôch zelene v mestách. Zelené prvky sa tak objavujú aj na miestach, kde boli donedávna nemysliteľné – napríklad na strechách prístreškov na zastávkach verejnej dopravy. Po viacerých zahraničných mestách má prvý takýto prístrešok aj Bratislava. Jej ambície sú väčšie.

Konečne reprezentatívne centrum. Chorvátsky Grob bude mať krajšie námestie, usporiadalo súťaž

22.06.2024, 14:27 Martina Gregová

Mnohé obcé a mestá v blízkosti Bratislavy prechádzajú v posledných desaťročiach radikálnym rozvojom. Pribúdajú tu stovky až tisíce obyvateľov a celé nové štvrte. Na pôvodných častiach obcí sa to však akoby neprejavovalo a tieto vyzerajú ako za minulého režimu. Zmeniť sa to má v Chorvátskom Grobe, ktorý môže konečne získať atraktívnejšie jadro. Nasvedčujú tomu výsledky architektonickej súťaže.

Namiesto starého domu nová bytovka. Mesto dáva zelenú zámeru v atraktívnej štvrti, zahusťovanie vnútorného mesta pokračuje

21.06.2024, 18:24 Simona Schreinerová

Len nedávno zanikol na Kupeckého 9 starý dom, ktorý sa tu nachádzal už pred viac ako storočím. Priestor po zanedbanej budove však nemá ostať nadlho prázdny - majiteľ pozemku totiž chystá nový zámer, ku ktorému teraz dostal zelenú od mesta. Stalo sa to pritom až na druhý pokus.

Zvonku extravagancia, zvnútra kvalita. Metropolis je vo finálnej rovinke, odhaľuje definitívnu podobu

21.06.2024, 17:00 Adrian Gubčo

Metropolis je jedným z najvýraznejších projektov v downtowne, teda v novom centre Bratislavy. Nie je to však jeho výškou – v tomto smere je nižší ako mnohé okolité projekty. Dané to je jeho tvarom v podobe veľkého písmena M. Developer, spoločnosť Mint Investments, však chce dokázať, že výnimočný bude aj štandardom a kvalitou.

Koniec ruiny. Bajkalská dostane administratívnu vežu, nahradí neslávne známu reštauráciu

21.06.2024, 15:23 Adrian Gubčo

Bajkalská ulica sa v najbližších rokoch premení na miesto intenzívnej stavebnej aktivity. Po trojici nedávno ohlásených projektov sa prebúdza ďalší zámer, ktorý tentokrát nahradí dlhé roky opustenú ruinu niekdajšej reštaurácie. Administratívna budova Bajkal Office od firmy, blízkej podnikateľovi Milanovi Fiľovi, tak dotvorí formujúcu sa mestskú triedu.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube