Simona Schreinerová

Redaktorka

Simona Schreinerová

Kontakt:

e-mail: simona@yimba.sk

Simona pochádza z Bratislavy a absolvovala Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v odbore Krajinárstvo a krajinné plánovanie. Pri výbere vysokej školy bola Technická univerzita jasnou voľbou a písaniu sa najskôr venovala iba vo voľnom čase. V súčasnosti pracuje aj ako copywriter, pričom písaniu sa venuje už niekoľko rokov. Okrem toho sa venuje aj posudzovaniu vplyvov na životné prostredie. Na YIM.BA píše články o aktuálnom dianí v Bratislave.

Najnovšie články autora

Problematické rozhodnutie samosprávy. Devínskej Novej Vsi chýba námestie, šanca na kvalitný verejný priestor klesá

02.10.2023 13:55:00 Simona Schreinerová

Mestskej časti Devínska Nová Ves chýba verejný priestor, ktorý by sa dal označiť ako centrálne námestie. S ambíciou vytvoriť takéto miesto prišli ešte v roku 2021 Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) a miestna samospráva. Nové priestranstvo, ktoré by slúžilo obyvateľom aj návštevníkom, malo vzísť z architektonickej súťaže.

Čítať viac

Zásadná správa pre okolie letiska. Nové obchody a sklady sú krôčik od výstavby

30.09.2023 13:07:00 Simona Schreinerová

Lokalita Pharos mala byť pôvodne atraktívnou zónou s administratívou, obchodmi aj športoviskami. Ambiciózny projekt sa napokon zmenil bežnú komerčno-skladovú zónu, ktorá sa teraz bude ďalej rozširovať. Spoločnosť GLP tu plánuje vybudovať logistické centrá, doplnené o nákupné strediská - hoci podľa svojich slov na vysokej ekologickej úrovni.

Čítať viac

Zásadný krok pre novú štvrť: Spojenie Dúbravky a Karlovej Vsi je bližšie, mesto dáva zelenú

29.09.2023 14:40:00 Simona Schreinerová

Územie, oddeľujúce Dúbravku a Karlovu Ves, je bližšie k transformácii. Developer Penta Real Estate pripravuje v území, nazývanom Krčace, mohutný development Medze, ktorého detaily sú už dlhšie známe. Rozsiahly projekt získal dôležitý súhlas, ktorý ho posúva smerom k realizácii.

Čítať viac

Kultové miesto čaká na zlepšenie. Budúcnosť trhoviska na Miletičovej ukáže súťaž, ide o existenčnú záležitosť

28.09.2023 11:48:23 Simona Schreinerová

Vonkajšie trhovisko na Miletičovej ulici je populárnym, no mierne zanedbaným miestom so svojským koloritom. Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) ohlásil prípravu architektonickej súťaže na jeho revitalizáciu ešte v roku 2021, pričom spolupracuje s mestskou časťou Ružinov aj s Hlavným mestom. Teraz sa zdá, že sa vyhlásenie zaujímavej súťaže konečne približuje.

Čítať viac

Dlhoočakávaná zmena k lepšiemu. Vlna úprav vzdelávacích zariadení pokračuje, škola v centre má nové športovisko

27.09.2023 15:19:56 Simona Schreinerová

Tento rok sa z dokončených zlepšení tešili viaceré školské zariadenia. Aktuálne sa k nim pridáva aj Základná škola Milana Hodžu na Podjavorinskej ulici. V okolí školy pribudli športové plochy, exteriér tak bude lepšie využiteľný aj na výučbu.

Čítať viac

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube