Simona Schreinerová

Redaktorka

Simona Schreinerová

Kontakt:

e-mail: simona@yimba.sk

Simona pochádza z Bratislavy a absolvovala Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v odbore Krajinárstvo a krajinné plánovanie. Pri výbere vysokej školy bola Technická univerzita jasnou voľbou a písaniu sa najskôr venovala iba vo voľnom čase. V súčasnosti pracuje aj ako copywriter, pričom písaniu sa venuje už niekoľko rokov. Okrem toho sa venuje aj posudzovaniu vplyvov na životné prostredie. Na YIM.BA píše články o aktuálnom dianí v Bratislave.

Najnovšie články autora

Susedia proti developerovi: V Rači má vzniknúť nová bytovka, verejnosť sa obracia na štát

23.02.2024 14:52:48 Simona Schreinerová

Stavebný rozmach v Rači vyvoláva v časti obyvateľov obavy. Týka sa to najmä zámerov v rýchlo a výrazne sa meniacich lokalitách. Jedným z takýchto projektov je bytový dom na ulici Úžiny, o ktorom sa už istý čas vedú spory. Tie napokon vyústili do podania podnetu na Ministerstvo životného prostredia SR.

Čítať viac

Je vôbec potrebný? Metropolitný inštitút Bratislavy má nové vedenie, chce zvýšiť jeho status

22.02.2024 09:00:00 Simona Schreinerová

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) už niekoľko týždňov vedie nová riaditeľka Petra Marko. Expertka na urbanizmus a architektúru radila Londýnu a dnes sa snaží pomôcť Bratislave, aby sa stala krajším a lepším miestom na život. Aké sú vízie MIBu pod jej vedením?

Čítať viac

Viac veží pre mestskú triedu. Aston získava prvé dôležité rozhodnutie

21.02.2024 13:00:00 Simona Schreinerová

Bajskalská je rušnou ulicou s charakterom mestskej diaľnice. V jej susedstve sa nachádza viacero výrazných budov. Teraz by k nim mala pribudnúť nová výšková budova. Nahradí pritom starší hotel.

Čítať viac

Zamotaný príbeh pokračuje. Magistrát verí vo výstavbu trate v downtowne, pripravuje zverejnenie kľúčových argumentov

20.02.2024 14:03:00 Simona Schreinerová

Zámer Bratislavy rozvíjať električkovú dopravu v novom centre mesta je známy už niekoľko rokov. Kým výstavba v downtowne napreduje, realizácia električkovej trate na Pribinovej a Košickej sa zasekla na námietkach verejnosti aj časti kultúrnej obce. Mesto už má v rukách kľúčový argument, ktorý má byť v blízkej dobe zverejnený.

Čítať viac

Pohodlnejšie parkovanie v Ružinove sa blíži, Magistrát dáva zelenú novým kapacitám

19.02.2024 10:38:47 Simona Schreinerová

Hlavným cieľom parkovacej politiky v hlavnom meste je prostredníctvom regulácie a spoplatnenia parkovania znížiť dopravnú záťaž a zlepšiť situáciu vo verejnom priestore. Ľudia by mali vo väčšej miere využívať verejnú, resp. alternatívnu formu dopravy. Autá však z mesta v takej radikálnej miere nezmiznú, a tak sú potrebné parkovacie kapacity, kam by sa z dnes obparkovaných priestranstiev presunuli. 

Čítať viac

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube