Simona Schreinerová

Redaktorka

Simona Schreinerová

Kontakt:

e-mail: simona@yimba.sk

Simona pochádza z Bratislavy a absolvovala Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v odbore Krajinárstvo a krajinné plánovanie. Pri výbere vysokej školy bola Technická univerzita jasnou voľbou a písaniu sa najskôr venovala iba vo voľnom čase. V súčasnosti pracuje aj ako copywriter, pričom písaniu sa venuje už niekoľko rokov. Okrem toho sa venuje aj posudzovaniu vplyvov na životné prostredie. Na YIM.BA píše články o aktuálnom dianí v Bratislave.

Najnovšie články autora

Dlhé čakanie na modernú trať pokračuje. Mesto postupuje v povoľovacích procesoch na Ružinovskej radiále

14.06.2024 09:00:00 Simona Schreinerová

Bratislava má v pláne postupne modernizovať svoje električkové trate. V súčasnosti sú v dobrom stave Dúbravsko-karloveská, Petržalská a čiastočne Vajnorská radiála. Lokálne boli riešené aj niektoré úseky iných tratí. Čoskoro by sa k modernizovaným tratiam mala pripojiť aj Ružinovská radiála.

Čítať viac

Mestská štvrť namiesto polí nevznikne tak ľahko. Povoľovanie Novej Devínskej postupuje a čelí pripomienkam

13.06.2024 10:25:32 Simona Schreinerová

Polyfunkčný komplex Nová Devínska od ITB Development patrí v celomestskom kontexte k stredne veľkým projektom, s ohľadom na mestskú časť však k masívnym. Priniesť má stovky bytov a apartmánov, čo si vyžaduje komplexnejšie posúdenie vplyvov na životné prostredie. To vytvára aj väčší priestor na pripomienky verejnosti.

Čítať viac

Dostupné bývanie podľa inovatívneho konceptu: Smartti od YIT Slovakia konečne ožíva, premení petržalský brownfield

12.06.2024 14:41:05 Simona Schreinerová

Rezidenčný zámer Smartti od YIT Slovakia, zameraný na dostupnejšie bývanie v prostredí transformačnej časti Petržalky, bol predstavený ešte v roku 2017. V tom čase úspešne prešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie (EIA). Ďalší dôležitý krok však prišiel až v súčasnosti. Developer v príprave pokročil v čase, keď je dostupnosť bývania horšia ako kedykoľvek predtým a o nové alternatívy je veľký záujem.

Čítať viac

Zo zanedbaného domu atraktívna stavba. Dom na Sasinkovej vstupuje do povoľovania

11.06.2024 10:04:56 Simona Schreinerová

Záujem transformovať zanedbaný objekt v Starom meste je známy už dlhšie. Pôvodnú stavbu by mal nahradiť moderný a atraktívny dom, ktorý obohatí okolie. Projekt z dielne kancelárie Kuklica Smerek Architekti začína s povoľovacím procesom.

Čítať viac

Kultúrnejší priestor pre staromestskú komunitu. Rekonštrukcia knižnice na Záhrebskej je oficiálne dokončená

10.06.2024 14:00:00 Simona Schreinerová

Obľúbená pobočka Staromestskej knižnice sídli na Záhrebskej ulici od roku 1960. Napriek svojej popularite a významu priestory dlho nevyhovovali moderným štandardom. To sa však mení, keďže miestna knižnica má za sebou úspešnú obnovu v spolupráci s oceňovaným architektom.

Čítať viac

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube