Články autora: Simona Schreinerová

zoradiť: podľa dátumu

Rýchlejšia výstavba prichádza. Projekt na Prešovskej roky meškal, teraz využíva nový zákon

24.07.2024, 10:02 Simona Schreinerová

Pred niekoľkými mesiacmi ožil roky odkladaný projekt v Ružinove. Komplex Prešovská od firmy Hornex získal záväzné stanovisko mesta k plánu prestavby dnes prázdneho pozemku. Aktuálne však prišlo k zmene stanoviska, ktoré naznačuje, že investor sa usiluje o ďalšie urýchlenie výstavby.

Dúbravské veže sa blížia. Čerešne Plaza získavajú prvé rozhodnutie, prinesú stovky bytov

23.07.2024, 12:19 Simona Schreinerová

Rozsiahly zámer Čerešne City by sa mal čoskoro rozšíriť o svoju najrozsiahlejšiu etapu. Čerešne Plaza, oficiálne označovaná ako Polyfunkčný komplex Čerešne 5, je o krok bližšie k realizácii. Rozšíri tak ponuku bývania v bratislavskej Dúbravke, netypicky pre túto mestskú časť vo forme trojice výškových rezidenčných budov. Developer ITB Development však plánuje aj rozličné doplnkové služby a verejné priestory.

Hustejšie Krasňany sa blížia. Bytovka namiesto tradičnej reštaurácie dostala rozhodujúce povolenie

22.07.2024, 14:45 Simona Schreinerová

Rača patrí k mestským častiam, ktoré môžu byť pyšné na svoje verejné projekty. Na druhej strane, súkromní developeri sa tu často stretávajú s odporom verejnosti i samosprávy voči pripravovaným projektom. Jednoduchú cestu nemá ani zámer s oficiálnym názvom Bytový dom v Krasňanoch od spoločnosti Monaq Invest.

Obrovský zámer zbiera povolenia. Prepojenie Karlovej Vsi a Dúbravky sa stáva reálnejšie, výstavba Medzí sa blíži

19.07.2024, 10:20 Simona Schreinerová

Mestské časti Karlova Ves a Dúbravka oddeľuje územie, známe ako Krčace. Na východnej strane tohto územia sa nachádza riedka zástavba rodinných domov, športovísk či vzdelávacieho areálu. Na západnej strane je však len záhradkárska osada. Nadchádzajúca urbanizácia v podobe projektu Medze od developera Penta Real Estate je však čoraz bližšie.

Dopyt po logistike pretrváva. V Bratislave i jej okolí vzniknú nové haly, majú byť kvalitnejšie ako v minulosti

18.07.2024, 16:58 Simona Schreinerová

O logistické centrá, výrobné haly či sklady v Bratislave a okolí je stále záujem. Na zvýšený dopyt reaguje aj developerská spoločnosť Blueprint, ktorá pripravuje dva projekty. Jeden z nich má vzniknúť v Podunajských Biskupiciach, druhý za hranicami Bratislavy v Chorvátskom Grobe.

Zmena korunovaná úspechom. Nový Majerhof prešiel úpravami a získal prvé dôležité rozhodnutie

18.07.2024, 11:12 Simona Schreinerová

Nový Majerhof sa spočiatku javil ako nádejný zámer v okrajovej časti mesta. Developer Malý Dunaj Development chcel do Vrakune priniesť polyfunkčný projekt vysokej kvality, avšak posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) nedopadlo podľa očakávaní. Riešenie komplexu preto musel upraviť a podať znova. Tentoraz sa však zdá, že investor môže byť úspešný a priblížiť sa k výstavbe.

Prostá obnova alebo komplexná zmena? Úpravy Kollárovho námestia začínajú, mestu sa otvára obrovská príležitosť

17.07.2024, 12:19 Simona Schreinerová

Kollárovo námestie v centrálnej časti mesta patrí k významným verejným priestranstvám. Po revitalizácii Námestia slobody bije jeho zanedbaný stav do očí ešte viac. Rekonštrukcia priestoru sa však môže začať až po vybudovaní plánovanej podzemnej garáže. Nakoľko komplexná bude, zostáva otázne.

Kvalitný verejný priestor pre dedinu v meste. Živé miesto vo Vajnoroch napreduje v povoľovaní

16.07.2024, 11:03 Simona Schreinerová

Program Živé miesta vznikol ako súbor relatívne malých a nenáročných projektov úprav verejných priestorov. V skutočnosti však už priniesol veľkú zmenu vnímania mnohých častí mesta a vdýchol nový život mnohým zanedbaným lokalitám. K obnove sa blíži aj križovatka ulíc Za farou a Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch. Zanedbaná a funkčne nevyužitá plocha má priniesť miesto pre oddych i stretávanie sa.

Odpor suseda nestačil. Aston 2.022 prekonal prvú prekážku, Bajkalská je bližšie k novej veži

15.07.2024, 11:30 Simona Schreinerová

Polyfunkčný komplex Aston 2.022 od developera Estate 01 s.r.o. má za sebou prvý míľnik. Posudzovaním vplyvov na životné prostredie (EIA) neprešiel celkom hladko, nakoľko sa objavilo odvolanie voči rozhodnutiu Okresného úradu Bratislava. Odvolací orgán nedávno rozhodol o ďalšom osude zámeru.

Koniec detskej nemocnice, koniec dobročinného zámeru? Rozhoduje sa o osude Charitatívneho domu na Kramároch

12.07.2024, 17:00 Simona Schreinerová

Nemocnice, predovšetkým detské, často potrebujú zabezpečiť ubytovanie pre rodiny pacientov. Pre príbuzných detí, ležiacich v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) na Kramároch, mal byť preto vybudovaný Charitatívny dom Kramáre, resp. Dom Ronalda McDonalda. Karty však môže zamiešať nedávne rozhodnutie vlády, podľa ktorých sa má detská nemocnica v horizonte niekoľkých rokov sťahovať. 

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube