Nová mestská štvrť ide do výstavby. Rakyta má zelenú a odhaľuje veľkorysé plány

Nová mestská štvrť ide do výstavby. Rakyta má zelenú a odhaľuje veľkorysé plány

04.06.2024 10:00 Adrian Gubčo

V Bratislave sa v dohľadnej dobe naštartuje výstavba novej mestskej štvrte. Developer Lucron v spolupráci s investorom Across Group totiž získal rozhodujúce povolenie pre prvú etapu Rakyty, obytného súboru na okraji Devínskej Novej Vsi. Ide len o začiatok mohutného rozvoja, ktorý prinesie vznik zástavby s bývaním a vybavenosťou na mieste súčasných poľnohospodársky využívaných plôch.

Architektúra, ktorá mení životy: Riešenie otázky bezdomovectva prospieva celému mestu

03.06.2024, 20:30 Martina Gregová

Na Slovensku dlhodobo chýba kvalitná architektúra, spojená so sociálnymi službami akéhokoľvek charakteru. Mnohé úspešné a architektonicky zaujímavé zariadenia určené pre ľudí bez domova naznačujú, ako sa s touto problematikou možno popasovať. Niektoré z nich sa nachádzajú aj blízko našich hraníc.

Otvorený, no s nedostatkami. Nové Mesto prezentuje park na Račianskom mýte, o ďalšom postupe mlčí

03.06.2024, 18:10 Adrian Gubčo

Rekonštrukcia parku na Račianskom mýte je jednou z najvýznamnejších revitalizácií verejných priestorov v Bratislave v posledných rokoch. Hoci úpravy priniesli v mnohých ohľadoch jednoznačné zlepšenie, spojené sú aj s niekoľkými nedostatkami a otáznikmi. Mestská časť detaily ďalšieho postupu neprezrádza.

Pravobrežné centrum dostáva kontúry. Povoľovanie Southbanku začína, overuje sa dopad na prírodu

03.06.2024, 13:27 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pokročil v príprave jedného zo svojich kľúčových zámerov. Southbank, teda projekt polyfunkčnej zástavby na pravom brehu Dunaja medzi Starým a Prístavným mostom, vstúpil do povoľovania v podobe posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Veľmi konkrétne rysy tak má prakticky celé rozšírenie centra mesta v tejto lokalite.

Luxusná lokalita pokračuje v prestavbe. Rezidencia Búdková je pred dokončením

Luxusná lokalita pokračuje v prestavbe. Rezidencia Búdková je pred dokončením

03.06.2024 11:02 Simona Schreinerová

Plán výstavby projektu Rezidencia Búdková bol odhalený v roku 2017. Predstavený bol ako vízia nadštandardného bývania v prestížnej lokalite blízko Horského parku. Výstavba napokon začala koncom roka 2020 a dnes je prakticky dokončená.

Športovisko národného významu. Košice získali špičkové tréningové centrum pre tenistov a pripravujú nové investície

02.06.2024, 15:23 Martina Gregová

Za posledných päť rokov získali Košice na podporu športu v meste viac ako 34 miliónov eur z externých zdrojov. Výsledkom je niekoľko úspešných projektov vrátane nedávno otvoreného Národného tréningového centra pre tenistov. V najbližších mesiacoch je zároveň plánovaná aj rekonštrukcia jednej z najznámejších košických športových stavieb.

Veľká výmena. Nemocnica nahradí zimný štadión, Ružinov žiada výstavbu nového

01.06.2024, 18:37 Adrian Gubčo

Vláda SR v priebehu tohto týždňa potvrdila zámer na umiestnenie národnej nemocnice v Ružinove, v susedstve existujúcej Univerzitnej nemocnice. Vyžiada sa to výstavbu nových pavilónov na plochách, kde sa v súčasnosti nachádza Zimný štadión Vladimíra Dzurillu. Miestna samospráva nechce o ľadovú plochu prísť, preto navrhuje kompromis.

Zásadný krok pre slovenské zdravotníctvo. Banská Bystrica dostane supermodernú nemocnicu

31.05.2024, 20:30 Martina Gregová

Výstavba novej nemocnice v Banskej Bystrici je najväčším investičným zámerom, ktorý bude realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti. Priniesť má až 771 nových lôžok. Ministerstvo zdravotníctva SR avizovalo, že k začiatku výstavby dôjde už tento rok.

Ozdoba downtownu je už vo výstavbe. Ganz House dotvorí nový bulvár veľkomestskou architektúrou

31.05.2024, 18:05 Adrian Gubčo

Rok 2024 sa bude v lokalite nového centra Bratislavy niesť v znamení rozsiahlej stavebnej aktivity. Najnovším projektom, na ktorom sa rozbehli práce, je Ganz House na Pribinovej ulici od developera J&T Real Estate. Pokiaľ sa podarí polyfunkčný komplex zrealizovať v zmysle prezentovaných vizualizácií, pôjde o jednu z najpríťažlivejších realizácií v lokalite.

Koniec chátrania. Hasičská stanica na Radlinského sa konečne dočká obnovy, hľadá sa zhotoviteľ dokumentácie

31.05.2024, 14:50 Adrian Gubčo

Mnoho ľudí denne prechádza okolo budov na Radlinského 6 a Mickiewiczovej 7 netušiac, že pre celé centrum mesta sú nesmierne dôležité. Historické domy v sebe totiž skrývajú hasičskú stanicu. Jej zlý stav je však viditeľný každému. Našťastie, v dohľadnej dobe by malo dôjsť k rekonštrukcii, keďže Ministerstvo vnútra SR už hľadá zhotoviteľa dokumentácie.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube