Dôležitý krok pre dostupnosť bývania. Mesto dáva zelenú novému nájomnému bytovému domu

Dôležitý krok pre dostupnosť bývania. Mesto dáva zelenú novému nájomnému bytovému domu

18.04.2024 18:29 Simona Schreinerová

Hlavné mesto v ostatnom období intenzívnejšie pracuje na rozvoji nájomného bývania. Trojica projektov je už v pokročilom štádiu riešenia a v príprave sú ďalšie. Patrí k nim aj dostupné bývanie na Žitavskej ulici vo Vrakuni, ktoré získava prvé dôležité stanovisko.

Green Building Summit o cirkularite ako ceste k udržateľnej budúcnosti

18.04.2024, 17:33 RED

Špičkoví európski experti prinesú na Slovensko nové témy a inovatívne prístupy v architektúre a v stavebníctve. Zamerajú sa najmä na cirkularitu ako cestu k udržateľnej budúcnosti.

Nový pohľad na Bratislavu. Aktualizované mapové zobrazenie ukazuje pokrok aj medzery metropoly

18.04.2024, 15:34 Adrian Gubčo

Hlavné mesto Slovenska sa citeľne mení. Mimoriadne evidentným spôsobom porovnania je aktualizácia mapových podkladov a zobrazení. To sa teraz stalo v prípade 3D zobrazenia mesta v službe Google Mapy, ktoré má len niekoľko mesiacov. Zachytáva tak mnohé z kľúčových projektov a zásahov, ktoré v posledných rokoch zmenili metropolu.

Odpor voči všetkému. Kampus zdravia a športu narazil na kritikov

18.04.2024, 12:00 Simona Schreinerová

O vzniku Kampusu zdravia a športu, teda veľkého športovo-vzdelávacieho areálu v Petržalke pod hlavičkou Bratislavského samosprávneho kraja, sa otvorene hovorilo už v roku 2020. Minulý rok začal zámer naberať reálne kontúry predložením dokumentácie na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Po vydaní rozhodnutia Okresným úradom Bratislava sa však objavila prekvapivá komplikácia.

Bratislavská kvalita v metropole východu. Rezidencia Tesla spojí bývanie v zeleni s prepracovanou architektúrou

Bratislavská kvalita v metropole východu. Rezidencia Tesla spojí bývanie v zeleni s prepracovanou architektúrou

17.04.2024 21:07 Martina Gregová

V Košiciach by mohli v dohľadnej dobe vzniknúť viaceré atraktívne rezidenčné projekty. Jeden z nich je naplánovaný v mestskej časti Košice Juh, tvorenej rôznorodou zástavbou bytových aj administratívnych objektov. Nový súbor od prestížnych bratislavských architektov má dotvoriť transformujúce sa prostredie v podobe príťažlivých domov, doplnených o množstvo zelene. 

Nové metre cyklotrás. Mesto zlepší spojenie s Vrakuňou, chýbať bude zásadný úsek

17.04.2024, 18:15 Adrian Gubčo

V Bratislave tento rok nepribudne veľa nových cyklotrás. Ojedinelú výnimku predstavuje vybudovanie nového spojenia Ružinova a Vrakune v podobe trasy popri Vrakunskej ceste. Pomôcť by mala nielen cyklistom, ale aj chodcom, ktorí sú dnes nútení prechádzať priamo popri vozovke. Projekt však má vážny nedostatok.

Návrat legendárneho výletného miesta sa blíži. Kúpele a pavilón na Železnej studničke získavajú podobu

17.04.2024, 16:34 Adrian Gubčo

Jednou z najväčších kvalít Bratislavy je prítomnosť prírodného prostredia a nádherných výletných trás priamo v jej okolí. Jedným z najobľúbenejších miest je Železná studnička v údolí potoka Vydrica. Aj táto lokalita zažila v minulosti nešťastné stavebné zásahy vrátane deštrukcie pamiatok. Dnes sa ale blíži napravenie jednej z najväčších chýb.

Klenot Jaroviec? Projekt Opál je dokončený, predmestie posúva bližšie k mestu

17.04.2024, 13:10 Simona Schreinerová

Jarovce, kedysi pokojná obec na pravom brehu Dunaja, sa postupne menia na čoraz urbanizovanejšiu časť Bratislavy. Pôvodný vidiecky charakter sa s príchodom nových developerských projektov pomaly a na niektorých miestach vytráca. Jedna z najnovších realizácií, Opál Jarovce, je príkladom postupného prerodu lokality na typické predmestie. 

Z výpadovky k mestu. Green Atrium napreduje, pozrite sa dovnútra

17.04.2024, 09:18 Adrian Gubčo

Trnavská cesta má miestami charakter výpadovky. Môže za to jej šírka, ale aj kombinácia nesúrodej zástavby v jej okolí. Napriek tomu v posledných rokoch badať určité zmeny, ktoré prinášajú nádej na zmenu na mestotvornú mestskú triedu. Môže za to najmä výstavba polyfunkčných projektov, medzi ktoré patrí aj Green Atrium od spoločnosti Haberl Real Estate.

Srdce Berlína ožije. Ruiny kostola sa zmenia na unikátny pamätník, odkazujúci na hrôzy vojny

16.04.2024, 19:00 Martina Gregová

Pamätný kostol cisára Wilhelma v Berlíne je svojskou spomienkou na vojnu a deštrukciu, ktorú priniesla. O jeho budúcnosti sa vedú diskusie už niekoľko desaťročí. Vďaka architektonickej súťaži sa táto významná pamiatka konečne dočká špičkovej rekonštrukcie. Jej výsledkom bude impozantný interiér, ktorý má po novom plniť hneď niekoľko nových funkcií.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube