Skrytý poklad Bratislavy pokračuje v obnove. Prügerka bude krajšia, predstavili nové zásahy

Skrytý poklad Bratislavy pokračuje v obnove. Prügerka bude krajšia, predstavili nové zásahy

16.04.2024 10:08 Simona Schreinerová

Prüger-Wallnerova záhrada, známa skôr ako Prügerka, je skrytý klenot v blízkosti centra Bratislavy. Dlho zatvorená záhrada bola po čiastočnej obnove verejnosti sprístupnená v júni 2021. V blízkej budúcnosti ju čakajú ďalšie zásahy. Prvým z nich bude obnova historických skleníkov.

Dizajnové byty v srdci slovenských hôr. Oceňovaný projekt Kamence sa rozširuje, zmení celé mesto

15.04.2024, 18:00 Martina Gregová

V roku 2021 získal developerský projekt Kamence v Kysuckom Novom Meste prestížne architektonické ocenenie. Od tej doby sa táto obytná zóna v blízkosti rieky Kysuca rozrástla o niekoľko ďalších bytových domov, občiansku vybavenosť aj o verejné priestory. Výrazným spôsobom tak ovplyvňuje urbanizmus celej lokality.

Jedno z najnudnejších miest sveta. Bratislava dostala nelichotivú nálepku, odborníci nesúhlasia

15.04.2024, 16:38 Simona Schreinerová

Bratislava je jedným z najnudnejších miest sveta. Tvrdí to cestovateľský portál The World Bucket List, v ktorého zozname najnudnejších destinácií sa vyšplhala na tretie miesto. Bratislava je prezentovaná ako pokojné miesto s malomestským pôsobením. Experti na cestovný ruch takéto hodnotenie odmietajú.

Atraktívnejšia brána do širšieho centra. PARQ Zátišie sa blíži k výstavbe a rozbieha kampaň

15.04.2024, 12:36 Adrian Gubčo

Okolie Kuchajdy v Novom Meste sa stáva jedným z horúcich miest pre výstavbu. V posledných rokoch tu pribudlo niekoľko projektov a ďalšie sa plánujú. S ambíciou pretvoriť zanedbané plochy a vytvoriť tak reprezentatívny vstup do širšieho centra Bratislavy prichádza aj developer Atrios. K realizácii sa blíži jeho vlajková loď, po novom nazvaná PARQ Zátišie.

Atraktívne envirocentrum pre lepšie vzdelávanie: Slovenská univerzita buduje špičkové priestory pre ekologickú výchovu

Atraktívne envirocentrum pre lepšie vzdelávanie: Slovenská univerzita buduje špičkové priestory pre ekologickú výchovu

14.04.2024 20:53 Martina Gregová

Vzdelávanie v oblasti ekológie a ochrany životného prostredia nemusí nutne prebiehať len v prírodnom prostredí. Najzelenšia univerzita na Slovensku, ako sa sama označuje, teda Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, sa totiž rozhodla vybudovať moderné ekovýchovné centrum. Inštitúcia má vynikať zaujímavou funkčnou náplňou a jedinečnou architektúrou.

Moderný klenot centra mesta sa vracia. Stavebné práce na OD Dunaj pokračujú podľa harmonogramu

14.04.2024, 17:25 Adrian Gubčo

Na Námestí SNP v centre Bratislavy pokračujú rušné stavebné práce. Radikálnou rekonštrukciou a prestavbou prechádzajú dve z najmodernejších budov, ktoré vymedzujú tento významný verejný priestor. Ich modernizácia a oživenie prispeje k revitalizácii lokality, ktorá ma do budúcna posilniť svoj význam ako srdce života celého mesta.

Optimistická budúcnosť netypickej stavby. Posádkový klub prejde obnovou

13.04.2024, 17:42 Adrian Gubčo

Dulovo námestie v Ružinove je čoraz populárnejším miestom, kde sa postupne rozvíja mestský život. Jeho tvár udáva zástavba z 50-tych a 60-tych rokov minulého storočia. Jedinú výnimku tvorí pomerne netypický objekt v severnej časti námestia. Ide o Posádkový dom hudby, ktorý by mal v dohľadnej dobe prejsť obnovou. Investorom je Ministerstvo obrany SR.

Európsky unikát. Príťažlivú knižnicu postavili z dreva, ktoré by inak skončilo v odpade

12.04.2024, 19:30 Martina Gregová

Pri drevostavbách sa najčastejšie objavuje protiargument, že zvyšovanie ťažby dreva za účelom výstavby nie je skutočne udržateľným riešením. Projekt z Londýna ukazuje, že drevo možno získať aj iným spôsobom. Vo vnútorných priestoroch knižnice Lea Bridge sa využíva odpadové drevo zo stromov, ktoré boli vyrúbané za iným účelom.

Rozšírenie Auparku rýchlo napreduje. Najúspešnejšie nákupné centrum dostane obrovskú zelenú fasádu

12.04.2024, 17:27 Adrian Gubčo

Bratislavské nákupné centrum Aupark je pravdepodobne najúspešnejším komplexom tohto druhu v metropole aj na Slovensku. Napriek tomu cíti rastúci tlak konkurencie, čo jeho majiteľa - finančnú a investičnú skupinu Wood & Company – núti k významným investíciám. Ich súčasťou je aj výrazná expanzia, ktorá bude dotvorená výnimočným prvkom v podobe masívnej zelenej fasády.

Sľubný zámer definitívne končí. Zdravotnícky kampus v Boroch sa realizovať nebude

12.04.2024, 13:35 Adrian Gubčo

Nemocnica Bory je najmodernejšou nemocnicou na Slovensku s veľkými ambíciami. Podľa jej investora, spoločnosti Penta Investments, chce byť prvou voľbou pre pacientov i expertov, ktorí by tu pracovali. V súvislosti s tým už dlhšie diskutovala s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a Slovenskou zdravotníckou univerzitou o možnosti vytvorenia zdravotníckeho kampusu. Teraz sa ale táto vízia rúca.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube