Luxusné byty v prestížnej lokalite. Vila Biela rastie, podobu bývania neukazuje

Luxusné byty v prestížnej lokalite. Vila Biela rastie, podobu bývania neukazuje

18.04.2023 13:51 Andrej Sárközi

Na Námestí 1. mája sa nedávno zaplnila dvojica parciel, ktorých zlý stav dlhšiu dobu znižoval úroveň frekventovanej lokality v centre mesta. Vznikol tu projekt Kesselbauer od spoločnosti Proxenta, ktorý prinavracia územiu veľkomestský charakter. Investor s aktivitou v tomto bloku nekončí - rýchlo postupuje vo výstavbe luxusného projektu Vila Biela, ktorý vzniká od Banskobystrickej ulice. 

Čakanie na lepšie časy. Realitný trh naďalej stagnuje

18.04.2023, 11:17 Adrian Gubčo

Za celú druhú polovicu roka 2022 sa v Bratislave predal len minimálny počet bytov v novostavbách a začiatok roka 2023 na tom nič nezmenil. Podľa najnovšej analýzy Bencont Investments, k stagnujúcim cenám sa navyše pridáva stagnujúca ponuka. Napokon, prakticky nemenná ostáva aj cena. Trh je tak v umŕtvenom režime, čo sa nemusí zmeniť ešte niekoľko mesiacov.

Zbytočné predsudky voči skvelému riešeniu: Cohousing môže byť alternatívou štandardného bývania

17.04.2023, 19:09 Martina Gregová

Projekt De Sijs v belgickom Leuvene stavia na princípoch cohousing bývania. U nás ide zatiaľ o málo známy pojem a nevyužitý princíp. V mnohých krajinách však pomáha vytvárať kvalitné, k životnému prostrediu šetrné a u obyvateľov miest veľmi obľúbené obytné komplexy.

Premena Trnavského mýta sa blíži. Mesto dalo zelenú Novému Istropolisu

17.04.2023, 17:31 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších aj najkontroverznejších pripravovaných projektov v Bratislave je o krok bližšie k výstavbe. Nový Istropolis, masívny multifunkčný development na Trnavskom mýte, získal zásadné povolenie. Developer Immocap chce na mieste známeho a zaniknutého modernistického súboru vybudovať bývanie, kancelárie, ale aj multifunkčnú halu s hotelom.

Vzor pre developerov. V Zwirne sa osadila mestská dlažba

Vzor pre developerov. V Zwirne sa osadila mestská dlažba

17.04.2023 14:36 Adrian Gubčo

Prvá etapa projektu Zwirn od developera YIT Slovakia sa blíži k dokončeniu. Stavebník už realizuje blízke verejné priestory, vrátane chodníka od Košickej ulice. Pred niekoľkými týždňami sa tu objavila špecifická dlažba – Bratislavská dlažba. YIT je v tomto smere prvým súkromným investorom, ktorý ju využíva.

Veľký míľnik významného projektu. Pri Mýte smeruje k dokončeniu

17.04.2023, 11:45 Andrej Sárközi

Developer Penta Real Estate sa blíži k dokončeniu svojho času jedného z najdiskutovanejších, ale aj najlepšie hodnotených bratislavských developmentov. Výstavba tretej etapy projektu Pri Mýte dosiahla dôležitý miľník. Polyfunkčný dom zásadne mení vizuál frekventovanej bratislavskej ulice.

Dokončenie po dvoch desaťročiach. Na Bazovej zanikne prieluka, nahradí ju bývanie a hotel

16.04.2023, 19:05 Andrej Sárközi

Bazová ulica v ružinovskej štvrti Nivy má svoje slabé aj silné stránky. Mínusom je zanedbaná lokalita, no plusom zase výborná dostupnosť do centra. Developeri tak postupne využívajú príležitosť zmeniť jednotlivé pozemky na mestotvorné funkcie. Premena tak čaká bývalé parkovisko, kde vznikne dlhoočakávaný projekt.

Koniec vyumelkovanej zelene. Nová štvrť ukazuje, ako má vyzerať spojenie prírody a mesta

16.04.2023, 12:45 Martina Gregová

Návrh verejných priestorov v štvrti Søndre Kyst v dánskom meste Køge stavia na nízku údržbovosť a nedbanlivý vzhľad výsadby. Zvolená paleta kríkov, stromov či tráv tak vytvára naozaj rozmanité prírodné prostredie, ktoré slúži nielen obyvateľom štvrte.

Bratislava potrebuje milión obyvateľov

15.04.2023, 17:49 Adrian Gubčo

Posledné desaťročia rozvoja Bratislavy sú poznačené neistým prešľapovaním na mieste, kedy sa zrážajú vízie a „vízie“ viacerých strán. Veľkolepé plány developerov sú nezriedka v konflikte s princípom „udržateľného nerozvoja“, razeného politikmi, občanmi aj početnými intelektuálmi. Chýba jasné pomenovanie cieľa, ku ktorému by malo mesto smerovať: dosiahnuť počet obyvateľov jeden milión.

Aj Chorvátsko má svoju SNG. Nové múzeum prepája históriu a súčasnosť v jednom komplexe

14.04.2023, 19:00 Martina Gregová

Historická a súčasná architektúra dokážu spolu dobre koexistovať. Dôkazom je múzeum v chorvátskom Zadare, kde sa v rámci obnovy prepojili dve historické budovy pomocou novej konštrukcie, ktorú architekti vložili na miesto niekdajšieho vonkajšieho átria. Jednoduchým gestom tak vznikol jeden funkčný celok a aj napriek pridaniu novej funkcie zostala pôvodná architektúra takmer úplne zachovaná.

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube