Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Rozeta

Rozeta
Štvrť
Ružinov
Developer
YIT Slovakia
Typ
Bývanie, Kancelárie, Retail
Architekt
Architektonická kancelária Jančina, What?! Architects
Status
Výstavba
Realizácia
2019 - 2022

Polyfunkčný projekt pozostávajúci z rezidenčnej a administratívnej časti na exponovanom pozemku v Ružinove. Na mieste sa pôvodne plánovala výšková budova, po kríze však bola nahradená menším developmentom. Majiteľ pozemku Tatra Residence odpredal rezidenčnú časť developerovi YIT Slovakia. 

Na projekt sa realizovala architektonická súťaž, projekt prvej rezidenčnej etapy spracúva tretí v poradí.  Druhú etapu spracúva ďalší tím. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 11
Počet bytov / apartmánov 156
Výmera kancelárii (v m2) TBA
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 196+
Generálny projektant Cityprojekt

Články k projektu

Zvyšok projektu na nároží Záhradníckej a Bajkalskej sa odhaľuje

06.09.2021 14:16:30 Adrian Gubčo

Juhozápadná časť nárožia Záhradníckej a Bajkalskej ulice, teda priestor po bývalom areáli Drutechny, patrí k najviac exponovaným prázdnym pozemkom v Bratislave. Pred krízou v roku 2008 sa zdalo, že tu bude jedna z najvyšších budov mesta. Neskôr sa objavil triezvejší plán, ktorý tu predpokladal vznik oddelených bytových a administratívnych objektov. Dnes sa táto vízia blíži k realite.

Čítať viac

Prvá etapa Rozety je pred dokončením, výstavba druhej si ešte počká

16.07.2021 13:55:06 Adrian Gubčo

K dokončeniu sa blíži ďalší ružinovský rezidenčný projekt. Rozeta od developera YIT Slovakia, prvá časť väčšieho developmentu, vyzerá na prvý pohľad už dobudovaná, pričom na pozemku prebiehajú už len drobné práce. V budúcnosti by mala pribudnúť aj druhá rezidenčná etapa – hoci sa jej výstavba nespustí hneď po odovzdaní prvej.

Čítať viac

Mapa projektu