YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.01.2022 14:24

Ďalšia etapa Zwirnu sa blíži k výstavbe

Výstavba polyfunkčného komplexu Zwirn od YIT Slovakia rýchlo napreduje. Do areálu pôvodnej Bratislavskej cvernovej továrne sa tak postupne vracia mestská štruktúra. V dohľadnej dobe by sa mohla pridať aj ďalšia etapa – developer spustil kampaň k predaju kancelárií v objekte Zwirn Offices a pripravuje územie pre výstavbu rezidenčných objektov. Výstavba by sa mohla začať už na jar.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Výstavba prvej etapy Zwirnu sa spustila na konci roka 2020. Odvtedy sa stavba dostala z podzemia až na úroveň šiesteho nadzemného podlažia, čím projekt od Košickej dorovnal výšku okolitej, staršej zástavby. Charakter ulice sa tým začína výrazne meniť. Táto potenciálna mestská trieda má odrazu dve strany a skutočne začína asociovať to, čím môže byť – bulvárom s mestotvornou zástavbou, ktorý v budúcnosti doplnia chodníky so stromoradím, električková trať a aktívne prízemie. Dotvárať sa však začína aj námestie pri Pradiarni 1900, ktorého prvá časť bola inak dokončená v priebehu minulého roka.

Popri realizácii prvej etapy developer napredoval v povoľovaní ďalších etáp. Po prvej etape má ísť do výstavby ako ďalšia tretia, čo je spôsobené nejasnosťami pri overovaní súladu druhej etapy s Územným plánom. YIT Slovakia získalo kľúčové odobrenie zo strany mesta už v čase, kedy bola tretia etapa v pokročilejšom štádiu prípravy, preto bude druhá etapa dobudovaná ako posledná.

Medzičasom, tretia etapa získala územné rozhodnutie. „Momentálne čakáme na vydanie stavebného povolenia pre túto etapu,“ popisuje aktuálnu situáciu Peter Dovala, riaditeľ developerských projektov vo YIT Slovakia. „Výstavbu plánujeme po správoplatnení stavebného povolenia. Predpokladáme ho na jar tohto roka.“ Stavebník už odstránil mohutný bilboard na nároží Košickej, Mlynských nív a Svätoplukovej a v týchto dňoch spúšťa asanáciu bývalej Dokončovne, jedného z posledných existujúcich kúskov bývalej továrne. Tento objekt však na rozdiel od Pradiarne 1900 nemá pamiatkovú hodnotu a preto bude nahradený hodnotnejšou zástavbou.

Tretia etapa Zwirnu bude tvorená dvojicou bytových domov a jednou kancelárskou budovou. Bytovky budú vymedzovať južnú časť námestia, kým administratívna budova vytvorí dominantu exponovaného nárožia. Spoločne s budovou Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky vytvoria nádvorie, ktoré bude parkovo upravené. Samotné domy budú mať šesť až osem podlaží (podlažnosť bude klesať smerom do Košickej zo svetlotechnických dôvodov). Najvyššou bude administratívna veža s trinástimi podlažiami a 54 metrami.

Práve na vežu teraz YIT upriamuje pozornosť. Developer rozbehol reklamnú kampaň, v rámci ktorej sa snaží kancelárie v budove predávať namiesto tradičného prenájmu. Nejde o celkom bežný spôsob riešenia, ani v prípade tejto firmy, ktorá pracuje na prenájme priestorov v Pradiarni 1900. „Tento koncept úspešne funguje vo viacerých krajinách Európy. Nakoľko ponúkame priestory aj s nižším výmerami, na svoje si prídu aj menšie firmy, ktoré tak nemusia platiť náklady spojené s prenájmom priestorov a prispôsobia si kanceláriu plne svojim požiadavkám,“ obhajuje predaj kancelárií Peter Dovala a dodáva, že „...vlastná nehnuteľnosť je veľmi dobrá príležitosť na výhodnú investíciu, ktorá je dlhodobo stabilná.“ V budove sa nachádza asi 11-tisíc metrov štvorcových administratívnych priestorov, k benefitom patria okrem vysokého štandardu aj terasy pre zamestnancov.

V rezidenčnej časti developmentu je naplánovaný vznik 156 bytov a 39 apartmánov (91+25 v dome, oficiálne nazvanom OPR, a 65+14 v dome, označenom ako STU). Developer už odštartoval aj predpredaj jednotlivých rezidencií. „S predpredajom formou rezervačných zmlúv sme začali v októbri  minulého roka. Do dnešného dňa sme oslovili celú databázu klientov, ktorí prejavili záujem v predpredaji,“ hovorí Peter Dovala. Zwirn bol svojho času známy obrovským počtom potenciálnych záujemcov. To však bolo ešte predtým, ako boli známe ceny za byty. S ohľadom na lokalitu, štandard, ale aj náklady, ktoré si vyžiadala transformácia územia spojená s rekonštrukciou Pradiarne 1900, patrili k najvyšším v Bratislave.

Pomerne vysoko nacenené sú aj byty v tretej etape. „Počas oslovovania databázy klientov sa cena pohybovala v priemere 4.400 EUR za meter štvorcový,“ približuje Dovala. „Cena po oficiálnom spustení predaja po správoplatnení stavebného povolenia bude však závisieť od aktuálnej situácie a dopytu na trhu s nehnuteľnosťami.“ Vo výsledku tak môže byť oveľa vyššia. Nepochybne prekročí hranicu 5-tisíc a pravdepodobne aj 6-tisíc eur za meter štvorcový. Do dokončenia tretej etapy projektu ešte totiž ostáva niekoľko rokov. „Predpoklad kolaudácie tretej etapy je v prvej polovici roka 2025,“ naznačuje Peter Dovala.

 

Miesto, kde bude umiestnené umelecké dielo. Zdroj: YIT Slovakia

 

Potenciálni klienti budú mať príležitosť ešte v druhej etape, ktorá bude najmohutnejšia zo všetkých. V klasickom štvorcovom bloku pribudne až 311 bytov a 103 apartmánov. Dotvorená bude charakteristická bloková štruktúra projektu, čím dobre nadväzuje na charakter lokality a staršiu zástavbu. Výstavba je však ešte pomerne ďaleko, keďže YIT nedisponuje všetkými povoleniami. „Momentálne očakávame vydanie územného rozhodnutia pre druhú etapu a predpoklad spustenia výstavby až na rok 2023,“ predpokladá Dovala.

Ak sa tak stane, celý Zwirn bude dokončený niekedy v priebehu roka 2026. S ohľadom na jeho urbanistické a architektonické riešenie od kancelárie Compass, prítomnosť rozsiahlych a upravených verejných priestorov a rozsiahlej vybavenosti – prízemia, orientované do ulíc, budú prakticky kompletne vyplnené prevádzkami, niekedy aj dvojpodlažnými – sa dá predpokladať, že vznikne živá a zaujímavá časť mesta. Už dokončená časť námestia pri Pradiarni sa prezentuje vysokým materiálovým štandardom.

Tento štandard je o čosi vyšší ako to, čo prezentuje Hlavné mesto v rámci svojich oficiálnych koncepcií. Pri riešení priľahlých priestorov by tak mali byť využité kvalitnejšie materiály, čo sa týka aj chodníkov. „Návrh materiálového riešenia spevnených plôch v priamej nadväznosti na areál Zwirn vychádza primárne z materiálov aplikovaných v rámci samotného areálu, keďže po architektonicko-urbanistickej stránke ide o celistvý mestský blok. Konkrétne ide o žulovú dlažbu, pričom v častiach ako cyklotrasy o asfaltový betón,“ konštatuje zástupca YIT Slovakia. Projekt prinesie vznik cyklotrás od Páričkovej aj Košickej.

Nedoriešenou témou ešte ostáva dotvorenie námestia umením. Developer už usporiadal jednu umeleckú súťaž, s výsledkami sa však nestotožnil. Teraz sa zdá, že sa otvára nová možnosť, súvisiaca s uvažovaným názvom námestia. Na základe viacerých náznakov z prostredia miestnej politiky by mohol byť priestor pomenovaný po organizácii Živena. Hlavné mesto totiž plánuje verejné priestory vo výraznejšej miere pomenovávať po ženách, pričom po tomto historicky významnom spolku ešte nič pomenované nie je. Keďže v pôvodnej Cvernovke pracovali predovšetkým ženy, prišlo sa s takýmto návrhom.

Hlavné mesto už má v tohtoročnom rozpočte položku, týkajúcu sa súťaže návrhov na dielo Pocta predstaviteľkám Živeny. Investovať chce 10-tisíc eur. Nie je známe, či pôjde o miesto v areáli Zwirnu a samotný developer to zatiaľ nepotvrdil. Podľa všetkého je však veľmi reálne, že toto dielo vznikne práve tu – v kontakte s pradiarňou, na mieste výstupu z podzemnej garáže. Dielo by v takom prípade dominovalo námestiu a mohlo by ho dobre dotvárať.

Zwirn tak smeruje k pretvoreniu na komplexnú štvrť, spájajúcu históriu, súčasnosť a budúcnosť, ktorá symbolicky odkáže na ľudí, ktorí tu v minulosti pracovali. Zároveň je však doslova viditeľné, ako tu rastie mesto. Už onedlho sa s výstavbou ďalšej etapy začne tento charakter ešte viac posilňovať.

 

Pozrite si výstavbu Zwirnu vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Druhá etapa Zwirnu konečne postupuje: Projekt získal dôležité rozhodnutie

21.12.2022 13:32:56 Andrej Sárközi

Územie medzi Svätoplukovou, Páričkovou, Košickou a ulicou Mlynské nivy napreduje v písaní nového príbehu premeny na novú štvrť. Postupne tu totiž rastie projekt Zwirn od developera YIT Slovakia. Len nedávno sa kompletne odhalila fasáda domov v prvej etape, vo výstavbe je tretia a bližšie k realizácii je aj druhá - hoci je paradoxne posledná.

Čítať viac

Jedinečná fasáda je kompletne odhalená. Zwirn sa blíži k dokončeniu

13.12.2022 19:15:14 Andrej Sárközi

Zwirn od developera YIT Slovakia postupne mení rozvíjajúci sa okraj bratislavského downtownu. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie a definitívnu podobu začína získavať aj prvá etapa developmentu. Komplex začína potvrdzovať tvrdenia o vzorovom projekte.

Čítať viac

Najväčšia tehlová fasáda na Slovensku. Zwirn odhaľuje svoju tvár

17.10.2022 15:58:41 Adrian Gubčo

Prvá etapa polyfunkčného projektu Zwirn v novom centre mesta začína získavať definitívnu podobu. Postupne sa odhaľuje tehlová fasáda prvého z trojice blokov, ktoré budú po dokončení tvoriť celý development. V krátkom slede by mala nasledovať aj tretia etapa, ktorá je už vo výstavbe. Komplex od developera YIT Slovakia má asociovať industriálnu minulosť lokality.

Čítať viac

Dokončenie Zwirnu je bližšie, postupuje aj posledná etapa

16.06.2022 10:06:01 RED

Atraktívny projekt Zwirn od developera YIT Slovakia postupne rastie. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie, dokončená je hrubá stavba prvej rezidenčnej etapy a vo výstavbe je aj tretia etapa s rezidenciami a kancelárskou vežou. Definitívu tak nemá už len druhá etapa, aj tu však nastal postup - projekt je v územnom konaní.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Zwirn 3 je právoplatné, projekt ide do výstavby

28.04.2022 11:42:25 Adrian Gubčo

Už onedlho sa v downtowne rozbehnú ďalšie stavebné práce. Právoplatné stavebné povolenie získala tretia etapa Zwirnu, polyfunkčného súboru, ktorý okrem bytov obsahuje aj kancelársku časť. Čoskoro tak začne pribúdať nový blok, doplnený o administratívnu výškovú dominantu celého projektu. Developerom Zwirnu aj Zwirn Offices je YIT Slovakia.

Čítať viac

Tretia etapa Zwirnu má stavebné povolenie

10.03.2022 13:44:29 Adrian Gubčo

V novom centre Bratislavy sa čoskoro rozbehne ďalšia výstavba. Stavebné povolenie získala tretia etapa projektu Zwirn od YIT Slovakia. Najnovšia časť projektu vznikne na nároží Svätoplukovej, Mlynských nív a Košickej a okrem dvojice bytových domov prinesie aj dominantu v podobe administratívneho objektu. Medzičasom, prvá etapa sa blíži k dosiahnutiu plnej výšky.

Čítať viac

Námestie pri Pradiarni 1900 sa otvára

10.09.2021 14:58:00 Adrian Gubčo

Bratislava získa v týchto dňoch nové námestie. Dobudovaný bol verejný priestor severovýchodne od budovy Pradiarne 1900, ktorý bude hlavným exteriérovým priestranstvom v rámci developmentu Zwirn od spoločnosti YIT Slovakia. Po jeho konečnom dobudovaní pôjde o príťažlivé miesto so zeleňou, umením, obchodmi a reštauráciami a výhľadom na industriálnu kultúrnu pamiatku.

Čítať viac

Výstavba Zwirnu postupuje, podobu získava aj námestie pred Pradiarňou

14.06.2021 14:00:00 Adrian Gubčo

Prvá etapa projektu Zwirn od developera YIT Slovakia napreduje v realizácii podzemných podlaží. Postupne sa tak realitou stáva prvá časť projektu, ktorý v blízkej budúcnosti prinesie prepojenie staršej časti štvrte Nivy a nového centra mesta – downtownu. Súčasťou projektu bude aj námestie, ktoré sa už začína formovať v susedstve industriálnej pamiatky Pradiareň 1900.

Čítať viac

Zwirn odštartoval oficiálny predaj bytov, podoba umeleckého diela na námestí zatiaľ nie je známa

11.02.2021 12:38:05 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pred niekoľkými dňami oficiálne odštartoval predaj bytov v rozostavanej prvej etape projektu Zwirn, významného developmentu, ktorý mení bývalý brownfield na atraktívnu súčasť nového centra mesta. Ide o ďalšiu novinku po udelení územného rozhodnutia pre tretiu etapu, ako aj ukončení súťaže na sochárske dielo, ktoré má dotvoriť budúce námestie medzi Zwirnom a Pradiarňou 1900.

Čítať viac

Tretia etapa Zwirnu má územné rozhodnutie

26.01.2021 18:06:31 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia opäť pokročil v príprave realizácie ďalších častí projektu Zwirn. Po dokončení rekonštrukcie Pradiarne 1900 a spustení výstavby prvej rezidenčnej etapy získal územné rozhodnutie pre tretiu etapu, zahŕňajúcu bývanie aj kancelársku vežu. Druhá etapa je v príprave taktiež, dobudovaná však bude ako posledná.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 je dokončená, pozrite sa dovnútra

28.10.2020 13:38:00 Adrian Gubčo

Po dlhých rokoch príprav a náročnej realizácii je konečne dokončená rekonštrukcia najikonickejšej časti vznikajúceho developmentu Zwirn – Pradiarne 1900 a Silocentrály, posledných zvyškov bývalej Cvernovky. Budova je už skolaudovaná, priestory sa pripravujú pre klientov a upravujú sa okolité priestranstvá. Developerom je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn ide do výstavby

22.09.2020 11:13:00 Adrian Gubčo

Po piatich rokoch od akvizície areálu sa konečne spúšťa výstavba projektu Zwirn, dôležitého polyfunkčného developmentu, ktorý prepojí nové centrum mesta so staršou štvrťou Nivy. Developer YIT Slovakia získal stavebné povolenie pre prvú trojicu bytoviek, ktorých realizácia sa rozbehne na začiatku októbra.

Čítať viac

Silocentrála v Pradiarni 1900 získava finálnu podobu, Zwirn žiada o stavebné povolenie

17.07.2020 18:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn na okraji bratislavského downtownu je opäť o čosi bližšie realite. Kým jeho prvá časť – rekonštrukcia historického objektu pradiarne a susednej silocentrály na kancelársky projekt Pradiareň 1900 – ide do finále, prvá rezidenčná etapa žiada o stavebné povolenie. Developer YIT Slovakia napreduje aj v asanácii administratívnej budovy, ktorá je jedným z posledných zvyškov pôvodnej Cvernovky.  

Čítať viac

Druhá etapa Zwirnu odhaľuje detaily

07.05.2020 11:20:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn patrí síce k najočakávanejším developmentom v Bratislave, jeho príprava sa však nezaobišla bez komplikácií. Tou najzásadnejšou bol Územný plán, ktorý sťažoval realizáciu polyfunkčného súboru v navrhovanej podobe. Aj preto sa v prípade Zwirnu vyskytla anomália – v projekte, pozostávajúcom z troch etáp, sa len teraz začala posudzovať druhá, kým tretia už získala záverečné stanovisko EIA.

Čítať viac

Ceny bytov v Zwirne sú známe, patrí k najdrahším bratislavským projektom

21.04.2020 17:14:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia spustil predpredaj bytov vo svojom vlajkovom projekte Zwirn už pred niekoľkými týždňami, no detaily k jednotlivým bytom, vrátane cien, odhalené neboli. Medzičasom však tieto informácie na verejnosť predsa len prenikli a ukazujú, že Zwirn patrí k najdrahším aktuálnym projektom v Bratislave. Výstavba sa má spustiť čoskoro, vznikať už začalo budúce námestie.

Čítať viac

Predaj bytov v Zwirne sa spúšťa, koronavírus ho neovplyvní

20.03.2020 15:23:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia po dlhej príprave spustil predaj bytov v prvej etape projektu Ziwrn, veľkého developmentu, ktorý premení celý mestský blok na aktívnu súčasť nového centra Bratislavy. Spustenie predaja bolo naplánované v rovnakej dobe, ako prepukla pandémia koronavíru, developer však napriek tomu v procese pokračuje.

Čítať viac

Výstavba Zwirnu sa blíži, Pradiareň 1900 odhaľuje ďalšie časti obnovenej fasády

21.11.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Komplexná premena celej veľkej zóny na okraji nového centra mesta naberá na obrátkach. Prvý z obytných blokov Zwirnu definitívne získal územné rozhodnutie, pričom bolo prehodnotené riešenie dopravy v oblasti, reagujúc na odpor časti miestnych obyvateľov. Medzičasom, najvýraznejší symbol územia – historický objekt Pradiarne 1900 – postupne odhaľuje svoju novú podobu.

Čítať viac

Pradiareň 1900 začína odhaľovať fasádu, postupuje aj príprava Zwirnu

16.09.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Premena veľkého mestského bloku medzi novým downtownom a ružinovskou štvrťou Nivy, kde sa kedysi nachádzala Bratislavská cvernová továreň, naberá čoraz konkrétnejšie obrysy. Asi najvýraznejší prvok v lokalite – budova niekdajšej Pradiarne – už získava novú fasádu, kým pripravované tri etapy s bývaním a kanceláriami postupujú v povoľovaní. Developerom projektu Zwirn je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn sa posúva v povoľovaní, dopravné riešenie vyvoláva odpor

06.05.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Multifunkčný projekt Zwirn je čoraz bližšie k výstavbe. Už nejakú dobu prebieha rekonštrukcia objektu Pradiarne 1900, ešte tento rok by sa mala spustiť realizácia prvého z obytných blokov. Prvé povolenia už získala aj tretia etapa developmentu. Popri prípravách sa však začínajú ozývať kritici, útočiaci na dopravné riešenie.

Čítať viac

Prvá etapa Zwirnu je v územnom konaní

17.04.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Veľký multifunkčný projekt Zwirn od developera YIT Slovakia sa približuje k realizácii. Predpokladom pre to je však získanie všetkých potrebných povolení, predovšetkým územného rozhodnutia. Územné konanie pre prvú etapu projektu spoločne s priľahlou dopravnou a technickou infraštruktúrou sa spúšťa práve v týchto dňoch.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 sa oficiálne spúšťa

18.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom spoločnosť YIT Slovakia za účasti zástupcov samosprávy oficiálne spustila rekonštrukciu Národnej kultúrnej pamiatky Pradiareň 1900 spoločne s priľahlým objektom Silocentrály. Budova bude transformovaná na administratívne centrum s multifunkčným eventovým priestorom.

Čítať viac

YIT Slovakia odhaľuje tretiu etapu Zwirnu

09.10.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia v týchto dňoch podáva na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) projekt tretej etapy rozsiahleho developmentu Zwirn, ktorý premení blok po niekdajšom priemyselnom podniku na polyfunkčnú zónu s bývaním, kanceláriami, obchodmi a verejnými priestranstvami. Popri tom sa odhaľujú aj oficiálne vizualizácie.

Čítať viac

Príprava výstavby Zwirnu a rekonštrukcie Pradiarne 1900 napreduje

05.09.2018 12:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Už čoskoro sa spustí rekonštrukcia budovy pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky v lokalite Nivy. Budova bude niesť názov Pradiareň 1900 a premení sa na administratívny komplex, ktorý sa stane súčasťou rozsiahleho projektu Zwirn, ktorý vyplní celý blok kvalitnou mestskou zástavbou. Developerom je spoločnosť YIT Slovakia.

Čítať viac

YIT Slovakia oficiálne potvrdzuje začiatok obnovy Pradiarne

21.08.2018 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia oficiálne oznámil, že spúšťa rekonštrukciu pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky pod názvom Pradiareň 1900. Na YIMBYm som o tom informoval už v čase vydania stavebného povolenia, teraz toto povolenie nadobudlo právoplatnosť. Pôjde o prvú súčasť projektu Zwirn.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Pradiareň 1900 udelené

13.07.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Projekt transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne - Cvernovky, resp. projektu Zwirn - sa dostáva do ďalšej fázy. Mestská časť Ružinov udelila developerovi, spoločnosti YIT Slovakia, stavebné povolenie pre rekonštrukciu historickej budovy Pradiarne, Silocentrály a súvisiacich objektov.

Čítať viac

Príprava Zwirnu napreduje

01.02.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pokračuje v príprave realizácie projektu Zwirn. Po rekonštrukcii pamiatkovo chránenej Pradiarne a nového námestia, ktoré v rámci projektu vznikne, predložil na posudzovanie EIA aj prvú trojicu bytových domov, ktoré vytvoria prvý z troch blokov, ktoré budú Zwirn po dokončení tvoriť.

Čítať viac

Administratívna budova Bratislavskej cvernovej továrne je minulosťou

16.11.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Hoci nedávno jedna hanba v Bratislave pribudla (viď príspevok z pondelka), ďalšia definitívne zanikla. Developer YIT Slovakia dokončuje asanáciu niekdajšej administratívnej budovy v rámci prípravy na projekt Zwirn.

Čítať viac

Cvernovka sa mení na Zwirn a odhaľuje nové vizalizácie

02.10.2017 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia napreduje v príprave projektu transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne (Cvernovky), na ktorý v minulom roku usporiadal medzinárodnú architektonickú súťaž.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube