Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 09.07.2018 13:00

Na Kramároch vznikne Vila Magurská

V novomestskej štvrti Kramáre by mohol čoskoro pribudnúť nový projekt. Spoločnosť Marlin Ventures, s.r.o., pred niekoľkými dňami verejnosti predstavila zámer bytového domu Vila Magurská, ktorý vyrastie na rovnomennej ulici.

Article Big

Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.

Na pozemku, na ktorom sa má budova nachádzať, sa v súčasnosti nachádza starší dom, ktorý bude zasanovaný, aby ho nahradila 6-podlažná bytovka. Osadená bude na zložitej svahovitej parcele, čo chce developer využiť na vybudovanie garáží, niekoľko parkovacích miest však bude aj na povrchu. Dom samotný svojou architektúrou reaguje predovšetkým na existujúcu zeleň na pozemku, ku ktorej sa obracia atraktívnou sklenenou fasádou s tieniacimi paravánmi. Autorom architektonického konceptu sú talentovaní architekti zo štúdia Architekti.sk.

Vila Magurská je projekt, ktorý svojou mierkou zapadne do okolia, kde sa nachádzajú aj vyššie budovy staršieho dáta, a zaujímavou architektúrou ho aj obohatí. Keďže ide o pomerne komorný projekt, neprinesie ani radikálne dopravné zaťaženie.

Prirodzene, ako pri každom zámere na Kramároch, aj proti tomuto prípadu sa zdvihla búrka nevôle, faktom však ostáva, že Vila Magurská je v súčasnosti oveľa vhodnejšou a prirodzenejšou formou využitia pozemku, ako teraz existujúci dom.

Galéria

  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.
  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.
  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.
  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.
  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.
  • Zdroj: Marlin Ventures, s.r.o.

Súvisiace články

Vila Magurská čaká na územné rozhodnutie a spúšťa verejnú kampaň

14.08.2019 09:28:00 Adrian Gubčo

Komorný projekt Vila Magurská v novomestskej štvrti Kramáre sa pomaly blíži k realite. Rezidenčný development má vyrásť v štvrti, kde je každá výstavba prísne posudzovaná, a výnimkou nie je ani tento zámer. Tento tak už v predstihu spustil webstránku a informačnú kampaň, v rámci ktorej má verejnosti ukázať, že ide o bezkonfliktný development, ktorý bude prínosom.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube