Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.08.2017 10:30

Construction update: Westend Plazza, 13.8.2017

Na bratislavskej Patrónke mimoriadne rýchlym tempom rastie nový kancelársky komplex - developer J&T Real Estate realizuje posledné zo série podobných administratívnych centier pod názvom Westend Plazza. Rozvoj územia sa však týmto komplexom skončiť nemusí.

Article Big

Horúčkovité tempo výstavby zrejme súvisí so snahou Slovenska dosiahnuť premiestnenie prestížnej európskej inštitúcie, Európskej liekovej agentúry (EMA), ktorá sa v dôsledku brexitu presúva z Londýna, do Bratislavy. Slovensko patrí k posledným krajinám, kde ešte nesídli žiadna významnejšia európska inštitúcia, vláda tak prejavila záujem práve o umiestnenie EMA. Podľa oficiálnej ponuky by sa mala v prípade výberu Bratislavy EMA usídliť vo Westend Plazza. 

Westend Plazza po dobudovaní prinesie približne 33-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov v dvoch sedem- až deväťpodlažných objektoch v tvare písmen "T" a "Z" v najvyššom štandarde. Na prízemí má okrem toho vzniknúť vyše 2,5-tisíca štvorcových metrov retailu, ďalšiu vybavenosť poskytujú okolité, už dokončené kancelárske komplexy.

Hoci architektúra postráda akúkoľvek invenciu, developer láka na iné výhody - na vynikajúce dopravné spojenie v blízkosti významnej dopravnej križovatky, diaľnice a terminálu verejnej a prímestskej dopravy (čo sa po vybudovaní železničnej zastávky Patrónka má ešte posilniť), dotyk s rekreačným územím bratislavského lesoparku, ktorý sa teší rastúcej popularite, a prítomnosť veľkej časti popredných slovenských vedeckých inštitúcii v relatívne malom okruhu od Westendu. Kancelársky komplex by mal byť dokončený v prvej polovici roku 2018. 

V prípade, že by sa EMA skutočne rozhodla pre lokalizáciu v Bratislave, bude to mať pre danú lokalitu, ale aj pre celú metropolu ďalekosiahle dôsledky. Príchod vyše tisícky špičkových a vynikajúco platených zamestnancov európskej inštitúcie sa viditeľne odrazí na realitnom a komerčnom trhu v meste (v tejto súvislosti už napríklad J&T Real Estate pripravuje vybudovanie kongresového centra pre 1.700 návštevníkov v novom centre Bratislavy), zvýši sa medzinárodná prestíž Bratislavy a táto dostane multikultúrnejší ráz.

V prípade Patrónky sa zvýši tlak na ďalší rozvoj lokality, spojený s potrebnými zlepšeniami vo verejnej doprave či kvalite verejných priestranstiev. V spojení s inými investíciami v Mlynskej doline, predovšetkým pripravovanou výstavbou kampusu ESETu, sa tak dané územie začne meniť na bratislavské a slovenské "Sillicon Valley". 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Westend Plazza je dokončená a postupne sa zapĺňa

03.10.2019 15:43:00 Adrian Gubčo

Na Patrónke bol definitívne dokončený administratívny projekt Westend Plazza od developera J&T Real Estate. Masívny kancelársky komplex je posledným zo série bizniscentier, ktoré tu developer vybudoval. Dokončenie sa naťahovalo dlhšiu dobu a len teraz dochádza k postupnému obsadzovaniu jednotlivých priestorov a prevádzok.

Čítať viac

Dúbravská cesta prešla čiastočnou obnovou, pribudla aj cyklotrasa

16.04.2019 14:09:00 Adrian Gubčo

Dúbravská cesta v blízkosti administratívnej zóny Westend prešla rekonštrukciou, v rámci ktorej sa obnovil a zjednosmernil 330 metrov dlhý úsek medzi kancelárskym súborom Westend Gate a budovou Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Popritom pribudla aj segregovaná cyklotrasa a chodník pre peších.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

V novej Palme by sa mohli objaviť aj takéto zaujímavé budovy. Odhalená bola architektonická štúdia areálu, ktorý sa premení na lokálne mikrocentrum v okolí stanice Vinohrady.

In Palma development, several interesting buildings are planned. New study was revealed showing the transformation of the industrial zone onto local centre of the neighborhood.
Štvrť Bory má novú podobu. Jej súčasťou je aj električková trať.

Bory neighborhood has a new look. There is also a new tram track planned.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urbanism #bory

@penta_real_estate
Vajnorská 21 pred dokončením. Výborná rekonštrukcia.

Vajnorská 21 is almost completed. A fine reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #office #work #architecture #contemporaryarchitecture #reconstruction #novemesto

@cakovandpartners @sympatiagroup
Nemocnica Svet zdravia v Boroch je v štádiu hrubej stavby. Plne dokončená bude v roku 2023.

Svet zdravia hospital in Bory is topped out. It will be fully operational in 2023.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #svetzdravia #hospital #nemocnica #health #healthcare #zdravie #bory

@nemocnice.svetzdravia @penta_investments
Nový verejný priestor, ktorý vznikne v okolí veže Discovery Residence.

Now pocket park will be created around Discovery Residence.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #urbanism

@pantograph_architects
Čerešne Living aktuálne.

Čerešne Living at the moment.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #dubravka #dúbravka #architecture #contemporaryarchitecture #building #courtyard

@sebolichy @itbdevelopment
Pozrieť viac

YouTube