Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.08.2017 10:30

Construction update: Westend Plazza, 13.8.2017

Na bratislavskej Patrónke mimoriadne rýchlym tempom rastie nový kancelársky komplex - developer J&T Real Estate realizuje posledné zo série podobných administratívnych centier pod názvom Westend Plazza. Rozvoj územia sa však týmto komplexom skončiť nemusí.

Article Big

Horúčkovité tempo výstavby zrejme súvisí so snahou Slovenska dosiahnuť premiestnenie prestížnej európskej inštitúcie, Európskej liekovej agentúry (EMA), ktorá sa v dôsledku brexitu presúva z Londýna, do Bratislavy. Slovensko patrí k posledným krajinám, kde ešte nesídli žiadna významnejšia európska inštitúcia, vláda tak prejavila záujem práve o umiestnenie EMA. Podľa oficiálnej ponuky by sa mala v prípade výberu Bratislavy EMA usídliť vo Westend Plazza. 

Westend Plazza po dobudovaní prinesie približne 33-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov v dvoch sedem- až deväťpodlažných objektoch v tvare písmen "T" a "Z" v najvyššom štandarde. Na prízemí má okrem toho vzniknúť vyše 2,5-tisíca štvorcových metrov retailu, ďalšiu vybavenosť poskytujú okolité, už dokončené kancelárske komplexy.

Hoci architektúra postráda akúkoľvek invenciu, developer láka na iné výhody - na vynikajúce dopravné spojenie v blízkosti významnej dopravnej križovatky, diaľnice a terminálu verejnej a prímestskej dopravy (čo sa po vybudovaní železničnej zastávky Patrónka má ešte posilniť), dotyk s rekreačným územím bratislavského lesoparku, ktorý sa teší rastúcej popularite, a prítomnosť veľkej časti popredných slovenských vedeckých inštitúcii v relatívne malom okruhu od Westendu. Kancelársky komplex by mal byť dokončený v prvej polovici roku 2018. 

V prípade, že by sa EMA skutočne rozhodla pre lokalizáciu v Bratislave, bude to mať pre danú lokalitu, ale aj pre celú metropolu ďalekosiahle dôsledky. Príchod vyše tisícky špičkových a vynikajúco platených zamestnancov európskej inštitúcie sa viditeľne odrazí na realitnom a komerčnom trhu v meste (v tejto súvislosti už napríklad J&T Real Estate pripravuje vybudovanie kongresového centra pre 1.700 návštevníkov v novom centre Bratislavy), zvýši sa medzinárodná prestíž Bratislavy a táto dostane multikultúrnejší ráz.

V prípade Patrónky sa zvýši tlak na ďalší rozvoj lokality, spojený s potrebnými zlepšeniami vo verejnej doprave či kvalite verejných priestranstiev. V spojení s inými investíciami v Mlynskej doline, predovšetkým pripravovanou výstavbou kampusu ESETu, sa tak dané územie začne meniť na bratislavské a slovenské "Sillicon Valley". 

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Westend Plazza je dokončená a postupne sa zapĺňa

03.10.2019 15:43:00 Adrian Gubčo

Na Patrónke bol definitívne dokončený administratívny projekt Westend Plazza od developera J&T Real Estate. Masívny kancelársky komplex je posledným zo série bizniscentier, ktoré tu developer vybudoval. Dokončenie sa naťahovalo dlhšiu dobu a len teraz dochádza k postupnému obsadzovaniu jednotlivých priestorov a prevádzok.

Čítať viac

Dúbravská cesta prešla čiastočnou obnovou, pribudla aj cyklotrasa

16.04.2019 14:09:00 Adrian Gubčo

Dúbravská cesta v blízkosti administratívnej zóny Westend prešla rekonštrukciou, v rámci ktorej sa obnovil a zjednosmernil 330 metrov dlhý úsek medzi kancelárskym súborom Westend Gate a budovou Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Popritom pribudla aj segregovaná cyklotrasa a chodník pre peších.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

V Petržalke pri Sade Janka Kráľa sa rozbehla výstavba projektu Liget. Všetko nasvedčuje tomu, že tu vzniknú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

In Petržalka next to Sad Janka Kráľa park began the construction of Liget development. It seems that it will contain some of the most luxurious residences in Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #tower #highrise #park #liget #architecture #contemporaryarchitecture

@liget__novedejinybyvania @dzarchitekti
Lobby v zrekonštruovanej Pradiarni 1900.

Lobby in recently reconstructed Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #pradiaren1900 #zwirn #office #work #city #architecture #historicalarchitecture #design #art

@yitslovakia
Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
V Nuppu pribudne už ôsma etapa. Obytný súbor na mieste bývalého brownfieldu má byť celý dokončený v roku 2025.

Eighth stage of Nuppu residential complex is revealed. Whole development should be completed in 2025.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #nuppu #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
Pozrieť viac

YouTube