YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 02.03.2020 12:15

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Prvá rozostavaná časť Slnečnice – Mesto vzniká v severovýchodnej časti celej zóny, najbližšie k zástavbe Petržalky a k zóne Viladomy. Celá štvrť je zariaľ dostupná jedine prostredníctvom novovybudovanej Ulice Zuzany Chalupovej, napojenej na veľký kruhový objazd, ktorý je zároveň akýmsi vstupom do Petržalky z juhu.

Prvá trojica najmohutnejších blokov A1-A3 vznikla severne od novej ulice a v tejto chvíli je už plne dokončená. Každý z domov pripomína klasický blok s dvanásťpodlažnou výškovou severnou časťou, orientovanou do Panónskej cesty, a otvorenou južnou stranou. Vyvýšený vnútroblok je parkovo upravený a obsahuje menšie komunitné priestory. Bloky obsahujú približne 260 bytov, celkový počet dokončených bytov sa tak približuje k ôsmim stovkám.

Slnečnice – Mesto boli mienené ako kompaktnejšia a dostupnejšia forma bývania oproti Viladomom, rozsah a množstvo bytov zároveň umožnili stlačiť ceny natoľko, že Slnečnice – Mesto je zároveň aj jeden z dostupnejších bratislavských projektov. Predajnosť je vynikajúca: v celej trojici blokov sú voľné (resp. predrezervované) už len dva byty.

Developer Cresco Real Estate však nespí a postupne pridával ďalšie nové časti: na južnej strane ulice vzniká ďalšia trojica blokov A4-A6, usporiadaná vo forme riadkovej zástavby osempodlažných doskových domov so severojužnou orientáciou, vďaka čomu sa dosiahlo lepšie presvetlenie jednotlivých bytov. Priestory vnútri blokov sú parkovo upravené, medzi blokmi vznikli povrchové parkoviská.

Predajnosť je aj v tomto prípade veľmi dobrá, developerovi ostáva voľných už len šesť bytov v A4 (z 241), tri v A5 (z 230) a tri v A6 (z 224), t.j. 12 bytov z celkového počtu 695. Pri zarátaní aj predošlej trojice domov tak je v Slnečnice – Mesto takmer 1.500 bytov, čo znamená približne štyritisíc obyvateľov. Na tieto množstvá začína pomaly reagovať aj retailový sektor, domy majú totiž do Ulice Zuzany Chalupkovej orientované prenajímateľné jednotky, ktoré sa pozvoľna zapĺňajú. Potreby lokality zatiaľ z väčšej miery saturuje nákupné centrum Slnečnice Market.

Ulica začne byť skutočne aktívna až potom, ako sa byty naplnia a dokončia sa aj tri aktuálne rozostavané etapy. Viacmenej dokončené sú už domy v bloku A4, v prvej polovici tohto roka by sa mali dokončiť aj domy A5. A6 bude zhotovená do konca roka 2020. S postupným dokončovaním by sa mali otvárať aj priľahlé časti centrálneho parku.

 

Slnečnice - Mesto z budúceho líniového parku. Územie ešte musí prejsť radikálnou úpravou

 

Developer tak bude musieť už čoskoro rozbehnúť ďalšie časti projektu. Podobu prvej z nich predstavil len nedávno v podobe trojice bytových domov Slnečnice Pop, ktoré vzniknú západne od koridoru budúcej električkovej trate, ktorá sa má dobudovať v roku 2023.

Slnečnice Pop budú predstavovať relatívne najdostupnejšiu časť Slnečníc, čo v súčasnej trhovej situácii znamená, že o byty bude veľký záujem. Skutočne, developer potvrdzuje, že od spustenia predaja pred dvoma týždňami je už podstatná časť z prvého balíka bytov vypredaná. V priebehu tohto roka budú do predaja postupne odovzdávané ďalšie rezidencie.

Oveľa výraznejšou časťou Slnečníc by však mali byť výškové budovy, ktoré vzniknú južne od postupne budovaného centrálneho líniového parku naprieč celými Slnečnicami. Oficiálne sú tieto zóny nazývané B3, B4 a AB2, a okrem pätice (výhľadovo šestice) bodových vežových domov by tu mali pribudnúť aj tri mestské bloky.

Veže budú mať od 14 do 24 nadzemných podlaží a priamo nadviažu na centrálny park, hoci budú na mierne vyvýšenom teréne (pódiu). Trojica blokov medzi vežami a železničnou traťou zas bude mať osem nadzemných podlaží, vnútrobloky budú parkovo upravené. Celkovo sa očakáva v tejto časti projektu vznik až 1.515 bytov a 16 apartmánov, kde by malo žiť takmer 3,3-tisíc obyvateľov. K dispozícii budú mať viac ako 3,1-tisíc metrov štvorcových občianskej vybavenosti a 2.005 parkovacích miest.

Ide tak o podobné čísla ako v prípade celej doteraz vybudovanej časti Slnečnice – Mesto, z čoho je zrejmé, že predaj a výstavba tejto časti Slnečníc nejakú dobu zaberie. Kedy sa spustia, ostáva nateraz neznáme – development má síce k dispozícii kladné záväzné stanovisko Hlavného mesta, stále však chýba územné rozhodnutie. Práve územné rozhodnutie zo strany mestskej časti býva pre Cresco Real Estate signálom k spusteniu predaja bytov, keďže dáva do veľkej miery istotu, že sa projekt rozostavia.

Spustenie realizácie tejto časti Slnečníc tak vysoko pravdepodobne bude záležitosťou až budúceho roka, keďže developer len finalizuje potrebnú dokumentáciu pre územné konanie, po ktorom ešte bude nasledovať konanie stavebné. Cresco sľubuje, že v priebehu roka bude postupne odhaľovať informácie ku všetkým častiam deveopmentu.

 

Zóna Mesto s výškovou časťou. Zdroj: Cresco Real Estate / Compass Architekti

 

Slnečnice postupne rastú a veľkosťou sa už budú čoskoro približovať menším slovenským mestám. Svojim rozsahom asociujú výstavbu sídlisk v období socializmu, v kontexte Petržalky ale skôr o ďalší prírastok do tejto ľudnatej mestskej časti. Od pôvodnej zástavby sa však Slnečnice odlišujú nielen hustejšou zástavbou, ale aj silnejšou prítomnosťou komerčnej vybavenosti v lepšej pešej dostupnosti.

Celý development, vrátane Viladomov, je výsledkom urbanistickej koncepcie, ktorá vznikla ešte na začiatku 21. storočia a priebežne sa vyľaďuje, aby zodpovedala aktuálnym nárokom a potrebám. Táto koncepcia rátala so vznikom polyfunkčnej štvrte, ktorá bude obsahovať nielen bývanie, ale aj miesto pre prácu, nákupy a rekreáciu. Medzičasom táto idea prešla úpravami – pôvodné uvažovaný kancelársky kampus či veľké nákupné centrum boli prehodnotené a upravené na rezidenčné bloky – stále si však drží charakter, ktorý nové etapy pomerne dobre dopĺňajú.

Do veľkej miery je to dané tým, že urbanizmus štvrte má stále v rukách jedna kancelária, Compass Architekti, ktorí sú zároveň autormi všetkých doteraz postavených častí projektu, ako aj pripravovaných výškových častí a Slnečníc Pop. Architektonická úroveň jednotlivých častí projektu zodpovedá cieľovej skupine klientov, napriek tomu tu nevzniká vyslovene zlá architektúra. Najväčším problémom projektu ostáva zatiaľ ešte nedobudovaná občianska vybavenosť.

K tej patria predovšetkým predškolské a školské zariadenia, zdravotnícke zariadenia a verejné kultúrno-spoločenské zariadenia. Podľa developera by však malo ísť len o dočasný nedostatok, spôsobený absenciou kritickej masy obyvateľstva, ktorá by túto vybavenosť využívala, postupne sa to ale mení. Veľká spojená škola je už v príprave a má k dispozícii záväzné stanovisko.

Druhým problémom je zatiaľ aj čoraz menej dostatočná obsluha verejnou dopravou. V tomto smere si developer najviac sľubuje od dokončenia električkovej trate, ktorá mala byť v prevádzke už v priebehu tohto roka, neskôr mesto ešte za bývalého vedenia posunulo termín na rok 2021. Ani to sa však nepodarí stihnúť, aktuálne sa hovorí o roku 2023, čo však predpokladá maximálnu rýchlosť prípravy aj výstavby.

V tomto čase sa očakáva zriadenie autobusovej linky, ktorá bude slúžiť ako tzv. „feeder“, bude teda určená na prestup k električke. Druhou novinkou má byť cyklotrasa, ktorá bude pretínať celé územie cez líniový park. Jej prvé časti sú už vybudované, v budúcnosti bude viesť pravdepodobne až na populárnu dunajskú hrádzu.

Zo Slnečníc – Mesta sa tak pomaly stáva takpovediac skutočné mesto. Tento proces zaberie ešte takmer celú najbližšiu dekádu. Na jej konci Petržalka získa nielen tisíce nových bytov a obyvateľov, ale aj modernú okrajovú štvrť, ktorá, paradoxne, bude mesto asociovať ďaleko viac ako jej centrálne časti.

 

Fotografie z 2.2.2020. Pozrite si viac vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Real Estate

Súvisiace články

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

10.11.2022 16:56:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

03.10.2022 17:05:13 RED

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Čítať viac

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

11.04.2022 12:03:56 Adrian Gubčo

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

14.02.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nové nákupné možnosti v Petržalke

01.06.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Petržalka, napriek svojmu rozsahu, neponúkala veľkú variabilitu v oblasti maloobchodných prevádzok, ktoré sa tu nachádzajú a boli obmedzené na pár prevádzok supermarketov a určitého počtu menších obchodíkov. To sa však mení s rozvojom tzv. farmárskych tržníc, ktorých v krátkom čase pribudli hneď dve.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice, 23.05.2018

29.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po update z výstavby zóny Viladomy a nových vizualizáciách ďalšej časti zóny Mesto tu sú ďalšie novinky zo Slnečníc, konkrétne z výstavby doteraz najväčšej časti projektu - prvých blokov zóny Mesto. Novú štvrť realizuje developer Cresco Group.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube