YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.02.2020 13:05

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Rozvoj celej zóny Slnečnice – Južné Mesto sa spustil v roku 2008 výstavbou prvej fázy zóny Viladomy. Do vtedy úplne nezastavaného a odľahlého prostredia bola vložená séria bytových a rodinných domov, ktoré sa napriek lokalite stretli s veľkým záujmom klientov. Developer Cresco Group, dnes už Cresco Real Estate, tak odštartoval realizáciu najväčšieho rezidenčného projektu na Slovensku od ukončenia výstavby sídlisk.  

S určitým odstupom začali pribúdať aj ďalšie časti projektu, vrátane prvých časti zóny Mesto. Najviditeľnejšie však rástli opäť Viladomy, kde bola v roku 2015 dokončená prvá časť druhej etapy, v roku 2017 nasledoval aj zvyšok. V roku 2017 zároveň developer ohlásil štart tretej etapy, ktorá mala byť dovtedy „tým najlepším zo Slnečníc“.

Dnes, na začiatku roka 2020, je prvá časť tretej etapy prakticky dokončená a takmer pripravená na odovzdávanie bytov klientom. Pôvodný predpoklad dokončenia, prezentovaný ešte v čase predstavenia tretej etapy, teda 2Q 2019, sa nepodarilo naplniť, neskoršie aktualizácie však rátali už s rokom 2020. S ohľadom na stav výstavby zvyšných objektov okrem pätice aktuálne dokončených domov je to reálny termín.

Medzičasom, v roku 2019 bola predstavená aj záverečná, štvrtá etapa Viladomov, ktorá rozvoj tohto sektoru ukončí. Cresco sa v tomto prípade pokúsilo ešte navýšiť latku a štvrtú etapu Viladomov zaradilo do svojej série UniQ, v rámci ktorej ponúka nadštandardné developmenty v prestížnych lokalitách. Výstavba prvých domov sa už spustila, dokončenie očakávam v priebehu roka 2022.

 

Pohľad od hlavnej cesty

 

Dokončená prvá časť tretej etapy Viladomov už umožňuje –aspoň z exteriéru - konfrontovať marketingové heslo „to najlepšie zo Slnečníc“ s realitou. Do akej miery sa podarilo dodržať vizualizácie a vytvoriť najatraktívnejšiu časť celého projektu?

Tretia etapa nadväzuje na už nastavený urbanizmus tejto časti developmentu, súbežne s hlavnou komunikáciou tak bola vybudovaná dvojica doskových polyfunkčných domov (S11 a S12) so šiestimi nadzemnými podlažiami, ktoré takto tvoria dlhú uličnú frontu. Smerom k východnému okraju zóny sa riadková zástavba rozvoľňuje, druhý (S13) a tretí rad (S14) domov už tvoria bodové objekty spojené spoločnou platformou, štvrtý a piaty (S15) sú samostatne stojace domy. Tieto budovy už majú sedem nadzemných podlaží.

V rámci projektu vzniká celkovo 497 bytov, z toho sa do predaja dostalo najprv 323 bytov z objektov S11-S13, neskôr pribudlo aj 174 bytov z domov S14 a S15. V domoch S11-S13 ostáva voľných alebo pedrezervovaných ešte desať bytov, v S14 a S15 je dostupných 46 bytov. Väčšinou ide o väčšie, štvorizbové jednotky, ale aj niekoľko menších. Dispozične sú byty zvládnuté dobre, v čom vidno veľkú skúsenosť architektov, teda kancelárie Compass Architekti. Štandard hodnotím ako priemerný, hoci je možnosť voľby nadštandardu.

Za pozitívum každopádne považuje prítomnosť veľkorysých balkónov (resp. loggií) alebo terás v prakticky každom byte (v prípade prízemných bytov predzáhradok). Architekti využili jeden zo svojich obľúbených prvkov – dlhé priebežné balkóny pozdĺž fasády – ktorý navyše spojili s populárnymi paravánmi z prvej etapy. Tým sa dá zlepšiť teplená pohoda v bytoch počas horúcich dní, čo bude potrebné. Klimatizácia nie je riešená najšťastnejšie – jednotky sa nachádzajú na balkónoch bez toho, aby boli nejakým estetickým spôsobom zakryté.  

Špecifikom tretej etapy Viladomov je vznik väčšej líniovej parkovej plochy, kde postupne pribúda vybavenosť a atrakcie, napríklad detské ihrisko, futbalové ihrisko, umelý kopec a i. Priestor tak plní úlohu akéhosi centrálneho verejného priestranstva celého sektoru. Park je na západe aj východe vymedzený dvojicou menších objektov – pavilónom bližšie k hlavnej ceste a dvojpodlažnou budovou na východnom okraji parku. Čo tu bude, zatiaľ nie je známe, konkrétna forma využitia sa stále hľadá.  

Súčasťou tejto časti zóny bude aj občianska vybavenosť, ktorá vznikne v parteri objektov S11 a S12. Ako to je pri Slnečniciach zvykom, pri parkovaní na nešetrilo, pomerne dosť parkovacích miest sa nachádza aj na teréne.

 

Presná funkcia menšieho objektu pri vstupe do budúceho parku ešte nie je známa

 

Napriek určitým menším nedostatkom pôsobí tretia etapa Viladomov mimoriadne príjemne a na Slnečnice až netypicky solídne. Veľmi decentná farebnosť, využitie paravánov alebo práca s drážkovaním v omietke, vďaka čomu najvyššie podlažia domov vyzerajú, ako by mali prevetrávanú fasádu (obklad), tvorí dokopy harmonický celok, ktorý je vynikajúcim doplnkom územia.

Už teraz je zrejmé že Viladomy a ich úroveň sa dostavbou tretej etapy ešte viac posunú. Zóna získa mestskejší ráz, zväčší sa rozsah občianskej vybavenosti, čo v spojení s ďalšími etapami už vytvorí potenciál pre saturovanie najzákladnejších potrieb rezidentov, a vznikne relatívne veľký, verejne prístupný park. Architekti z kancelárie Compass pravdepodobne prekonali latku, ktorú nastavili v prvej etape.

Daný štýl – bytové domy dobrej mierky s tieniacimi paravánmi a bohatou zeleňou, ktorá sa postupne bude rozrastať – dáva Slnečniciam až mediteránny charakter, čo je absolútne vhodné. Už teraz sa počas pekných dní menia vonkajšie priestranstvá v lokalite na relaxačné zóny, ktoré sú obyvateľmi inzentívne využívané, s postupným rozvojom zóny tento potenciál ešte rastie.

Compassu aj Crescu sa teda tretia fáza vydarila. Či naozaj pôjde o to najlepšie zo Slnečníc, ukáže čas, predpoklady pre to sú však splnené.

 

Výstavba štvrtej etapy

 

Úroveň tretej etapy by mohla predbehnúť ešte štvrtá, kde aktuálne rastie trojica domov z piatich. Budovy sú usporiadané do riadkov, najnižším objektom je opäť S16, ktorý je najbližšie k hlavnej ceste a má šesť nadzemných podlaží, ostatné domy majú sedem nadzemných podlaží. Charakteristickým prvkom je kaskádové ustupovanie podlaží a zalamované priebežné balkóny.

Vzniknúť by tu malo celkovo 377 bytov a päť apartmánov, od jednoizbových po štvorizbové. Prízemné byty budú mať predzáhradky, do ulice však bude orientovaná drobná občianska vybavenosť. Webstránka projektu zatiaľ neobsahuje katalóg štandardov pre túto etapu, radikálne vyššiu úroveň oproti tretej etape však neočakávam. Dispozície pripomínajú už predtým realizované etapy, hodnotím ich tak pozitívne.

V tejto chvíli ostáva voľných alebo predrezervovaných 136 jednotiek, ceny začínajú už na úrovni 2,3-tisíc eur za meter štvorcový, čo je na novostavbu v Bratislave pomerne dobrá cena. K tomu treba prirátať ešte parkovanie, miesto v podzemnej garáži vychádza na 15-tisíc eur, vonkajšie státie na 9-tisíc. Stopercentný predaj je zatiaľ hlásený v prípade komerčných jednotiek.

Čo sa týka verejného priestoru, štvrtá etapa Viladomov bude obsahovať parkovo upravené priestranstvá medzi domami, najdôležitejšou súčasťou tejto časti projektu však bude vybudovanie cyklotrasy, ktorá má v budúcnosti spájať Slnečnice s hrádzou. Jej základ už bol vybudovaný v podobe spojenia so sektorom Mesto. V tejto zóne by mala trasa pokračovať až k prestupnému uzlu s pripravovanou električkovou traťou.

Približne dvanásť rokov po predstavení časti Slnečnice – Viladomy sa už na obzore črtá ich celkové dokončenie. Na okraji Petržalky vznikla moderná štvrť, ktorá stavia na niektorých prvkoch typických pre Petržalku – najmä prítomnosti veľkých objemov zelene – zároveň však prináša vo zvýšenej miere typicky mestské prvky, ako je aktívny parter, dostupnosť občianskej vybavenosti alebo tvorba uzlových verejných priestranstiev.

Slnečnice majú ďaleko od ideálu a do veľkej miery sú formované tým, čo typický slovenský klient ešte unesie. Budovanie štvrte, ktorá má mať vo výsledku až 20-tisíc obyvateľov, nemôže byť poňaté ako experiment, čo viedlo k učitým kompromisom z hľadiska možností a vkusu cieľovej skupiny, najmä čo sa týka riešenia dopravy a parkovania.

Postupom času, s rozvojom verejnej dopravy, zelene a ďalšej vybavenosti však Slnečnice môžu skutočne byť miestom príjemným pre život. Doteraz vybudované časti projektu nasvedčujú tomu, že túto úlohu sa darí napĺňať, pričom práve Viladomy to zvládajú najlepšie.

 

Fotografie z 2.2.2020. Viac nájdete vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate

Súvisiace články

Nový park aj problémy. Slnečnice sa menia na komplexnú štvrť, nejde to bez ťažkostí

17.03.2023 12:20:28 Andrej Sárközi

Rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozvíja nielen v podobe prípravy či výstavby nových obytných blokov a domov, ale aj vybavenosti. Spoločnosť tu buduje štvrť, kde sa dnes nachádza už tritisíc bytov, ktoré sú naplno obývané a zabehnuté. K tomu sa v posledných mesiacoch roka 2022 pridal aj park, ktorý bude po dokončení patriť k najväčším v meste. Nejde ale o jediné plány, ktoré zmenia podobu štvrte.

Čítať viac

Obrovský projekt bude ešte väčší: Slnečnice smerujú k zisku novej etapy

16.03.2023 14:07:58 Andrej Sárközi

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt od developera Cresco Real Estate mení Petržalku aj rezidenčný trh v celej Bratislave. V súčasnosti tu žije približne päťtisíc obyvateľov a development sa naďalej rozrastá. Jeho súčasťou bude aj fáza Južné Mesto – Zóna A3+A5, ktorá po rokoch pokročila v povoľovacom procese.

Čítať viac

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

10.11.2022 16:56:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

03.10.2022 17:05:13 RED

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Čítať viac

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

11.04.2022 12:03:56 Adrian Gubčo

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube