Články k projektu: Osobný prístav - rekonštrukcia

zoradiť: podľa dátumu

Nekonečný príbeh pokračuje. Rekonštrukcia Osobného prístavu čaká na povolenia, môže byť zbytočná

03.07.2023, 19:07 Simona Schreinerová

Začiatok rekonštrukcie budovy Osobného prístavu bol pôvodne v pláne už na rok 2020. Ani v dohľadnej dobe sa však nezmení na modernú a reprezentatívnu vstupnú bránu do hlavného mesta. Spoločnosť Slovenská plavba a prístavy - lodná osobná doprava (SPaP-LOD) stále nemá právoplatné územné rozhodnutie. Podľa okresného úradu v Bratislave stále nepominuli dôvody na prerušenie konania.

Hanba mesta ostáva. Osobný prístav čaká na rozhodnutie

06.02.2023, 15:32 Adrian Gubčo

Bratislavský Osobný prístav nemožno ani pri privretí oboch očí nazvať reprezentatívnou vstupnou bránou do Bratislavy. Modernistická stavba z roku 1969 v susedstve sídelnej budovy Slovenského národného múzea už dávno nie je modernou. Rekonštrukcia objektu viazne, a to aj kvôli odporu aktivistov.

Bratislava mohla prísť o ďalšiu jazvu, jej odstráneniu bránia aktivisti

22.08.2022, 11:57 RED

Zo vstupných brán do Bratislavy dosahujú uspokojivú úroveň letisko a čerstvo aj autobusová stanica. Okrem notorického problému v podobe Hlavnej železničnej stanice ostáva v zlom stave Osobný prístav, modernistická budova na Fajnorovom nábreží. Projekty jeho rekonštrukcie a dostavby pritom existujú. Kde teda tento projekt viazne?

Pohne sa rekonštrukcia a prestavba Osobného prístavu?

26.11.2018, 13:00 Adrian Gubčo

Bratislavský osobný prístav na Fajnorovom nábreží je už dlhé roky reliktom minulosti, stavebne i morálne zastaraným. Majiteľ budovy, spoločnosť Slovenská plavba a prístavy (SPaP – LOD), vyvíjala už dávnejšie snahu o zmenu, ktorá však bola zablokovaná po iracionálnom odpore poslancov aj aktivistov. Teraz sa objavujú náznaky, že by sa to mohlo zmeniť.

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube