Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 05.04.2018 10:30

Construction update: Národný futbalový štadón, 01.04.2018

Výstavba Národného futbalového štadiónu (NFŠ) v lokalite Tehelné Pole značne pokročila, podstatná časť športovej časti areálu je už dokončená. Investor NFŠ, a.s., spojený s podnikateľom Ivanom Kmotríkom, verí, že štadión by mal byť plne dokončený do konca tohto roka.

Article Big

Podľa najnovších informácii sa na budúcom štadióne slovenskej reprezentácie a futbalového klubu Slovan aktuálne pracuje predovšetkým na zastrešení tribún, dokončení tribún a na zázemí štadióna. V procese je verejné obstarávanie na technologické vybavenie. Developer avizuje viaceré technické novinky, ktoré podľa neho posunú štandard športového areálu na vysokú úroveň - napríklad splachovanie v záchodoch úžitkovou vodou. Kapacita NFŠ bude po dokončení 22.500 divákov.

K NFŠ však patrí aj nezanedbateľná komerčná časť, v rámci ktorej developer využil finančnú spoluúčasť štátu pre uľahčenie výstavby bytového domu, kancelárskej veže a nákupného centra. Na bytovom dome, ktorý dosiahne výšku 24 podlaží a bude obsahovať 334 bytov, sa už dosiahla plná výška nižšej časti a buduje sa veža, na kancelárskej budove Tower 5, ktorá bude mať 20 podlaží a obsahovať 19.600 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov, práve vzniká grandiózny vstup. Kolaudáciu oboch veží developer plánuje v prvej polovici roka 2019.

Veľa sa už napísalo o tomto projekte, ktorý je zlý takmer (nechcem znevažovať nepochybne tvrdú prácu stavbárov) vo všetkom - počnúc modelom financovania, architektúrou končiac. Developer ho napriek tomu prezentuje ako akýsi poklad, vymenúvajúc niekoľko menej tradičných riešení, ktoré však pôsobia len ako drobná náplasť na veľkú hnisavú ranu.

Jedinečná možnosť zveľadiť lokalitu tak zanikla a Bratislava i Slovensko sa budú musieť vyrovnať so štadiónom, ktorý sa nebude hodiť ani na najgýčovejšie pohľadnice.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Najkrajší pri pohľade na štadión je Kamzík v pozadí.
  • V prípade, že by sa nerealizovala kancelárska veža, NFŠ by bol síce nepekný, ale viacmenej obyčajný štadión. Nanešťastie, bude neobyčajný - svojou nekvalitou.
  • Pohľad na hraciu plochu. Tento uhol čoskoro prekryje kancelárska veža v rohu štadióna so stĺpmi priamo v hľadisku.
  • Rastúca veža Tower 5.
  • Bytový dom.
  • Čoskoro začne výraznejšie rásť výšková časť bytového domu.
  • Verejné priestranstvá v okolí štadióna sú v katastrofálnom stave a atakované divokým parkovaím. Bolo by namieste, aby developer zveľadil okolie svojej investície.
  • Pohľad od električkovej zastávky Nová Doba. Štadión s mimoriadnymi dopravnými nárokmi a obrovskou koncentráciou funkcií vyrástol v husto zastavanej mestskej štvrti. Podobné štadióny sa bežne realizujú na okrajoch mesta s priamym napojením na nosné systémy
  • Zdroj: NFŠ, a.s.

Súvisiace články

Byty Tehelné Pole sú konečne dokončené, Tower 5 bude čoskoro nasledovať

06.04.2020 12:34:00 Adrian Gubčo

Mohutný komplex Národného futbalového štadióna, zahŕňajúci okrem samotného štadióna aj rezidenčnú a kancelársku časť, sa konečne chýli k definitívnemu dokončeniu. Byty Tehelné Pole už získavajú svojich obyvateľov, v kancelárskej Tower 5 prebiehajú práce už len v interiéri.

Čítať viac

Národný futbalový štadión je skolaudovaný

04.12.2019 15:22:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Novom Meste je konečne ukončená. Štadión bol v predčasom užívaní už takmer rok, hoci počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov ešte prebiehali dokončovacie práce. Projekt je spojený s viacerými kontroverziami a s výrazným predražením.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Bratislava získava nové námestie: pri Pradiarni 1900 pribudlo 33 platanov.

Bratislava is getting a new square: 33 plane trees were planted next to Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #zwirn #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #pradiaren1900 #square #architecture #contemporaryarchitecture #industrialarchitecture

@yitslovakia @compassarchitekti
BSK schválil projekt nového športového areálu v Petržalke. Bude tu športová škola, hokejová akadémia, multifunkčné haly aj atletický štadión.

Bratislava County Government approved the project of new sporting zone in Petržalka. It will contain sport academy, ice-hockey academy, sport venues or athletic stadium.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #sport #athletics #icehockey #hokej #atletika #volleyball #swimming #education #publicspace #petrzalka #petržalka

@bratislavsky_kraj
V Pruger-Wallnerovej záhrade pri Horskom parku pribudne nové komunitné centrum.

New community center in Pruger-Wallner garden next to Horský park (Mountain park) will be built soon.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #park #garden #publicspace #community #communitycenter #zahrada #city #urbanism #architecture
Nový projekt Medze v Dúbravke je výsledkom medzinárodnej architektonickej súťaže.

Medze development in Dúbravka is the result of international architectural competition.

@penta_real_estate

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #dubravka #urbanism #architecture #contemporaryarchitecture

@pantograph_architects
Bratislavská ZOO by mohla už na budúci rok získať nový výbeh pre medvede. Pôjde o súčasť zóny Karpatský les, kde budú prezentované zvieratá, žijúce v našej prírode.

Bratislava ZOO might get a new bear enclosure next year. It will be a part of Carpathian forest area presenting animals living in Slovak nature.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #zoo #zoologicalgarden #zoology #bear #brownbear #architecture #design #slovakia #medved

@zoobratislava
Vznik novej Bratislavy je niekedy spojený so zánikom nevyhovujúcich alebo nevhodných objektov. Ide o normálny cyklus v meste, ktoré sa rozvíja.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #destruction #demolition #oldvsnew #mlynskenivy #nivy
Pozrieť viac

YouTube