YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.05.2022 17:01

Bory Bývanie odhaľuje ďalšiu etapu

Nová časť Bratislavy Bory postupne rastie. Najväčšmi skloňovaná je aktuálna Nemocnica Bory, vo výstavbe je ale aj trojica rezidenčných etáp. V najbližších rokoch pribudnú ďalšie, pričom ich počet sa rozširuje. Najnovšie predstavená etapa 5 vyplní priestor medzi rozostavanou etapou Bory Promenáda a predajňou Möbelix. Developerom je Penta Real Estate.

Zdroj: Penta Real Estate

Zdroj: Penta Real Estate

Bory sú jedným z najrozsiahlejších developmentov v Bratislave, ktorý bude vznikať ešte dlhé roky – možno aj desaťročia. Nová štvrť na pomedzí Lamača a Devínskej Novej Vsi má priniesť bývanie, retail, veľkú koncovú nemocnicu, občiansku vybavenosť a v budúcnosti aj veľkorysejšie verejné priestory. Projekt je developovaný spoločnosťou Penta Real Estate, pre ktorú ide, po prevzatí Sky Parku alebo Digital Parku novou firmou Alto Real Estate, do veľkej miery o vlajkový bratislavský projekt. Preto postupuje v rozširovaní vznikajúcej zóny pridávaním nových retailových jednotiek, ale najmä rezidenčných etáp.

Dnes sú vo výstavbe tri. Prvou z nich je desiaty objekt v rámci prvej etapy Bory Prvé Domy, ktorý mal vzniknúť už dávnejšie, developer však nemal celkom vysporiadané pozemky. Tento problém sa však podarilo vyriešiť a dnes už dom postupne pridáva podlažia. Vo výstavbe je aj druhá časť druhej etapy Bory Nový Dvor. Vo vysokom štádiu realizácie je tretia etapa Bory Promenáda, kde sa na jednotlivých domoch už dokončujú fasády a realizujú sa vonkajšie priestory. Hrubú stavbu onedlho dosiahnu aj prvé domy v štvrtej etape (4A) Bory Na Hrádzi.

Developer preto nespí a predstavuje ďalšiu, v poradí už piatu etapu (hoci ešte pred ňou majú vzniknúť ďalšie dve etapy, majú však iné označenie). Umiestnená bude v časti Bory Centrum, teda v sektore Borov najbližšie k nákupnému centru Bory Mall, kde sa má nachádzať jadro celej štvrte. Najbližšie bude k časti Bory Promenáda, ako aj „Obytnému súboru Lamač“ (čo je v skutočnosti piata etapa). Z juhozápadu bude nové domy lemovať cesta a Dúbravčický potok, zo severovýchodu Ulica Petra Legnera a veľké parkovisko, patriace k nákupnému centru. Z juhovýchodu bude zmieňovaná predajňa.

Najnovšia časť projektu bude tvorená piatimi objektami bytových domov v tvare písmena L a jedným obdĺžnikovým, vďaka čomu vznikne séria štyroch dvorov. Tieto pootvorené bloky budú zoradené okolo centrálnej pešej komunikácie (promenády) v západo-východnom smere, do ktorej budú orientované vstupy. Každý z objektov bude tvorený viacerými sekciami, ktoré sa budú líšiť podlažnosťou medzi štyrmi až ôsmimi nadzemnými podlažiami. Cieľom bolo dosiahnuť vyššiu priestorovú dynamiku. Celý súbor bude prepojený spoločnou dvojpodlažnou podzemnou garážou, zároveň bude ale mierne vyvýšený, čo si vyžiada vybudovanie schodiska pri vstupe na promenádu od Ulice Petra Legnera.

Developer v projekte naplánoval 368 bytov, z toho 202 budú jednoizbové a dvojizbové (do 60 m2), 108 bude trojizbových a 58 štvorizbových. Z tohto rozdelenia je zrejmý pomerne silný dôraz na rodiny, ale aj mladšie páry a teoreticky seniorov. Na daný počet bytov pripadá 604 parkovacích stojísk, čo je výrazne viac, ako požaduje norma (537). Na teréne bude len osem parkovacích miest, čo je pozitívne. Súčasťou projektu bude občianska vybavenosť vo výmere 100 metrov štvorcových, čo je zas mimoriadne málo – azda len pre dve menšie prevádzky.

Na dobrej úrovni by mala byť aspoň architektúra. Developer podľa všetkého usporiadal internú súťaž, ako je u neho zvykom, v ktorej sa presadila kvalitná česká kancelária Studio Perspektiv. Výraz domov bude podľa všetkého vcelku minimalistický, domy ale budú pôsobiť kompaktne. Dobrým krokom je kombinácia rozličných objemov, čo bude objektom v určitej miere dodávať na mestskosti, ako keby išlo o rastlú zástavbu. Na južnej a severnej strane budú priebežné balkóny, špeciálne zdôraznené majú byť vstupy, zapustené do objemu domov. Vnútrobloky budú využité pre pobytové aktivity obyvateľov.

Penta Real Estate v zmysle dokumentácie EIA predložilo dvojicu variantov, preferovaný variant 2 disponuje väčším rozsahom zelene, menším rozsahom spevnených plôch a dažďovú vodu zachytáva do retenčných nádrží. Realizácia sa predpokladá medzi rokmi 2024 (asi na začiatku roka) a 2025 (na konci roka). Odhadovaná výška investície predstavuje 25 miliónov eur.

 

Situácia, preferovaný variant. Zdroj: Penta Real Estate / EIA

 

Dokončením aktuálne realizovaných a rozostavaním doteraz predstavených etáp sa developerovi do veľkej miery minú priestory pre rozvoj doteraz preferovaného spôsobu zástavby – teda rozvoľnených sídlisk, osadených do zelene, s absenciou polyfunkcie a obklopených veľkými parkovacími plochami. Nie je samozrejme vylúčené, že takýmto smerom sa rozhodne ísť aj v budúcnosti, zároveň ale sľubuje, že čoskoro sa spustí rozvoj mestotvornejšie pôsobiacich etáp. Už aktuálne predstavená piata etapa pracuje s polouzavretými blokmi. V tomto smere sa snáď bude pokračovať.

Ďalšie etapy by sa totiž budú týkať rozsiahlych povrchových parkovísk medzi Möbelixom a Bory Mall. Výstavba takýchto veľkých neefektívne využitých plôch je typická pre predmestské nákupné komplexy, začína však byť zrejmé, že Bory budú predsa len v inej polohe. Nie je žiadnym tajomstvom, že významní developeri postupne skupujú a sceľujú pozemky na Záhorskej nížine v blízkosti Bratislavy s cieľom ich využitia. Severne od Borov napríklad prebral starší zámer CENTROP jeden z kľúčových developerov v Bratislave, J&T Real Estate. Rozvoj do tohto územia príde, a spolu s ním aj električková trať.

Táto sa už seriózne plánuje, pričom Penta Real Estate sa na jej dovedenie do Borov pripravuje vytvorením priestorovej rezervy. V budúcnosti by mala viesť popri západnej fasáde nákupného centra. Považujem za veľmi nepravdepodobné, že by developer potenciál trate a ponechal plochy západne od nej v súčasnej forme povrchového parkingu. Ide o miesto ako stvorené pre vznik kompaktnej zástavby s najvyššou mierou mestskosti v celých Boroch. To si pýta vybudovanie blokov s bývaním a službami na prízemí, s výškou aspoň šiestich-siedmich podlaží.

Či to tak bude, by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Penta Real Estate už dlhšie hovorí o bližšom predstavení konceptu štvrte, ktorá sa má skutočne zmeniť zo súčasnej „sídliskovej kaše“ na kvalitné a príťažlivé mestské prostredie. Tým dnes naozaj nie je. Existujúce alebo rozostavané časti Bory Bývanie síce disponujú rozsiahlymi zelenými plochami, od akejkoľvek vybavenosti ich však delia dlhé vzdialenosti. Pre chodca ide o nepríjemnú cestu, navyše z doteraz vybudovaného prostredia je citeľný silnejší dôraz na autá. A to je priamy opak mesta, kde má byť všetko potrebné po ruke bez nutnosti prekonávať doslova kilometre pri ceste za základnými službami.

Nanešťastie, ak aj dôjde k rozvoju kvalitnejšej zástavby (nielen architektonicky, ale najmä urbanisticky), stále tu ešte ostane problém retailových centier a boxov, ktoré v žiadnom prípade nevytvárajú kvalitné prostredie a susedstvo. Prítomné tu ostanú, nanešťastie, ešte dlhé roky. Dnes sa ukazuje, že umiestniť ich takto blízko rezidenčnej zóny bolo chybou. Pri dobrom a komplexnom plánovaní by ale neboli postavené vôbec.

Namiesto toho by boli umiestnené azda niekde v blízkosti križovatky diaľnic D2 a D4, kým Bory by boli vyčlenené pre obytnú a polyfunkčnú zástavbu s lokálnymi službami a obchodmi a azda niekoľkými bodmi s významnejšími prvkami vybavenosti. Bory mali byť srdcom veľkého urbanizačného priestoru severozápadne od centra metropoly, kde v najbližších desaťročiach vznikne bývanie pre desaťtisíce ľudí. V priebehu 21. storočia sa pravdepodobne stavebne prepojí Dúbravka, Lamač, Devínska Nová Ves aj Záhorská Bystrica. Lokálne centrá sa budú viazať na železničné terminály – napríklad ten, ktorý bude v susedstve Borov.

Postupný rozvoj bývania, ktorý prichádza s ďalšou a ďalšou fázou projektu, je v princípe pozitívny. Bratislava čelí nedostatku nových bytov a tu aspoň časť z nich získava bez toho, aby bola zaberaná najúrodnejšia pôda na Žitnom ostrove. Rozvoju tejto časti mesta však niečo chýba. Ešte stále ale nemusí byť neskoro, aby sa dalo čo-to napraviť. Pre Penta Real Estate, ktorá musí teraz ukázať, že to najlepšie z nej neodišlo a stále ide o kvalitného developera, ide teraz o kritickú úlohu.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Situácia. Zdroj: Penta Real Estate / EIA

Súvisiace články

Lepšia vybavenosť prichádza. Bory konečne ohlasujú príchod školy

23.03.2023 08:30:00 Adrian Gubčo

Rastúca štvrť Bory na severozápadnom okraji Bory patrí z dlhodobého hľadiska k najväčším developmentom v Bratislave. Spoločnosť Penta Real Estate tu plánuje vybudovať celú novú mestskú štvrť, ktorá bude tvorená nielen bývaním a retailom, ale aj adekvátnou sociálnou vybavenosťou. K dokončovanej nemocnici sa má v dohľadom čase pridať aj spojená škola.

Čítať viac

Expresný postup v povoľovaní: Bory Nádvorie smerujú k výstavbe

07.03.2023 11:29:04 Andrej Sárközi

Jeden z najambicióznejších projektov v Bratislave postupne rastie. Development Bory od Penta Real Estate pridáva ďalšie rezidenčné etapy, ktoré sa pridajú k rozostavaným a dokončovaným. Jedným z prírastkov bude aj časť s názvom Bory Nádvorie, ktorá napreduje v povoľovacích procesoch. Krok po kroku sa tak tvorí kompaktná zástavba a pomaly aj vlastná identita zóny.

Čítať viac

Najmestskejšia časť Borov dostala od Magistrátu zelenú. Nová štvrť bude rásť

26.01.2023 12:16:46 Andrej Sárközi

Rozširovanie už dnes rozsiahej štvrte Bory na severozápade Bratislavy bude pokračovať. Development sa postupne rozrastá o nové rozostavané etapy, ďalšie sú v príprave. Developer Penta Real Estate najnovšie pokročil v povoľovaní časti Bory Nádvorie, tvorenej nielen rezidenciami, ale aj vybavenosťou. Pracuje sa však aj naďalších etapách.

Čítať viac

Zásadný krok vpred: Projekcia električky do Borov začína

10.01.2023 18:14:42 Adrian Gubčo

Postupne rastúce Bory na severozápadnom okraji Bratislavy budú v budúcnosti významnou časťou Bratislavy. Malo by ísť o štvrť, kde bude žiť možno až päťciferný počet obyvateľov, nachádza sa tu veľké nákupné centrum a už onedlho aj veľká nemocnica. Napriek tomu dnes chýba kvalitnejšie napojenie na verejnú dopravu. To sa však má zmeniť.

Čítať viac

Nákupné centrum, odsúdené na zánik? Bory Mall pripravuje zmeny, potrebuje mesto

07.12.2022 11:53:17 Adrian Gubčo

Bory Mall je jedným z najnovších nákupných centier v Bratislave. Dokončené bolo v roku 2014, pričom je najväčším nákupným komplexom v západnej časti mesta. Vyznačuje sa typickým predmestským charakterom, hoci vznikol ako nultá fáza výstavby Borov – novej štvrte s mestotvornými ambíciami od Penta Real Estate. Ak má byť zámer skutočne povýšený na vyššiu úroveň, zmeny bude potrebovať aj Bory Mall.

Čítať viac

Čoraz komplexnejšia štvrť. Bory rastú a pridávajú nové etapy

26.10.2022 13:35:47 Andrej Sárközi

Mohutná a ambiciózna štvrť Bory na severozápade Bratislavy postupne rastie. Pribúdajú nové rezidenčné etapy a tie rozostavané sa postupne dokončujú. Developer Penta Real Estate taktiež nedávno predstavil piatu etapu projektu medzi rozostavanou etapou Promenáda a predajňou Möbelix. Celý development tak získava svoju tvár a utvára si vlastnú identitu.

Čítať viac

Revolúcia v plánovaní: V Bratislave vznikla najväčšia hala na virtuálnu realitu na svete

18.10.2022 17:31:40 Andrej Sárközi

Česká firma Virtuplex expanduje na Slovensko. V Bratislave otvorila najväčšiu komerčnú halu na využitie virtuálnej reality na svete. Aspoň tak to komunikujú predstavitelia firmy. O väčšej hale na virtuálnu realitu ako o tej v Bratislave nevedia.

Čítať viac

V Boroch môže pribudnúť domov seniorov

26.05.2022 18:03:32 Adrian Gubčo

Development Bory na severozápade Bratislavy sa postupne mení na mestskú štvrť s rezidenciami, ako aj relatívne bohatou občianskou vybavenosťou. Okrem nákupného centra to bude predovšetkým veľká nemocnica zo siete Svet zdravia. To na seba viaže aj vznik špecifického typu bývania – zariadenia pre seniorov. Prvé je už v príprave.

Čítať viac

Penta odštartovala ďalšiu etapu Borov

21.12.2021 13:08:18 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate ohlásil spustenie predaja ďalšej etapy projektu Bory. Bory Bývanie 4A, nazvané Bory Na Hrádzi, sú už zároveň aj vo výstavbe. Postupne vznikajúca štvrť na severozápade Bratislavy sa tak rozrastie o ďalšiu šesticu domov. Rozrastá sa však aj komerčná časť Borov, onedlho by tak mohol v lokalite pribudnúť ďalší supermarket predmestského typu.

Čítať viac

Penta Real Estate spúšťa predaj a výstavbu druhej časti druhej etapy Bory Home

23.03.2021 14:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate po dokončení prvej časti druhej etapy projektu Bory Home – nazvanej Bory Nový Dvor – spúšťa realizáciu druhej časti. Popritom rozbieha aj predaj prvých bytov, ktorých tu pribudne celkovo 321. Bory sa tak naďalej rozrastajú, keďže vo výstavbe a predaji je i tretia etapa, ako aj nová nemocnica Svet zdravia.

Čítať viac

Bory: Nová mestská štvrť alebo sídlisková kaša?

27.01.2021 12:57:10 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate postupne rozvíja svoju víziu vzniku novej časti mesta – projekt Bory, ktorý vytvára rozsiahle osídlenie na severozápade Bratislavy. Zámer vzniká doslova na zelenej lúke, preto má potenciál pre aplikovanie všetkých progresívnych myšlienok o mestskom plánovaní. Vzniká však z Borov skutočne komplexná a kvalitná mestská štvrť?

Čítať viac

Rozvoj Borov pokračuje, developer predstavil nové názvy jednotlivých zón

25.01.2021 12:28:51 Adrian Gubčo

Mohutný a ambiciózny development Bory v severozápadnej časti Bratislavy sa postupne rozrastá o nové rezidenčné etapy s novými dokončenými aj rozostavanými časťami. S rozvojom štvrte vyvstáva potreba prehlbovania identity jej nových častí, čo developera Penta Real Estate podnietilo k novému názvosloviu etáp.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu etapu Bory Bývanie

18.11.2020 17:30:54 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate napreduje v príprave rezidenčnej časti projektu Bory Bývanie. Po dokončení prvej a tesne pred ukončením druhej sa teraz odhaľuje podoba šiestej časti projektu. Táto vyrastie na západnom okraji plánovanej štvrte a určená má byť predovšetkým pre rodiny. To určilo aj názov a koncepciu obytného súboru, ktorý je označovaný ako Susedské dvory.

Čítať viac

Bory Bývanie napredujú, Penta štartuje výstavbu a predaj v ďalších častiach štvrte

19.06.2020 10:26:40 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pokračuje v realizácii budúcej štvrte Bory, konkrétne jej obytnej časti. Po dokončenej prvej etape a postupne dokončovanej prvej časti druhej etapy teraz štartuje aj výstavba druhej časti. Okrem toho sa spúšťa predaj bytov v tretej etape, ktorá vyplní priestor medzi nákupným centrom Bory Mall, nemocnicou Svet zdravia a prvou rezidenčnou etapou.

Čítať viac

Penta Real Estate odkladá spustenie predaja ďalších bytov v Sky Parku aj v Boroch

09.04.2020 16:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate síce pokračuje vo výstavbe svojich aktuálne rozostavaných projektov, pri nových však odhalenie ponuky a spustenie predaja odkladá. Takýmto spôsobom reaguje na pandémiu koronavírusu COVID-19, ktorá negatívne zapôsobila na náladu investorov. Dotýka sa to štvrtej obytnej veže v Sky Parku aj druhej a tretej fázy Bory Bývanie.

Čítať viac

Bory postupne rastú, developer sľubuje v budúcnosti ešte vyššiu kvalitu

23.01.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

Masívny development Bory na severozápade Bratislavy od developera Penta Real Estate postupne rastie a okrem komerčnej zóny sa začína meniť aj na rezidenčnú štvrť. Dokončená už je prvá etapa projektu, kým prvá časť druhej je v štádiu hrubej stavby. Konečne rozostavaná je aj materská škola. Okrem toho, developer sľubuje nielen blízke spustenie ďalších etáp, ale aj predstavenie nového konceptu celej štvrte.

Čítať viac

Výstavba tretej etapy projektu Bory Bývanie sa blíži

18.12.2019 10:22:00 Adrian Gubčo

Penta Real Estate čoskoro rozbehne výstavbu tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory. V priestore v blízkosti prvej, už dokončenej etapy, rozostavanej nemocnice Svet zdravia a nákupného centra Bory Mall vznikne osem nových bytových domov. Developer pokračuje v napĺňaní vízie postupného rastu zóny, z ktorej vznikne ďalšia bratislavská štvrť.

Čítať viac

Penta pripravuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie

31.10.2019 09:33:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie, tentoraz pod oficiálnym názvom Obytný súbor Lamač. Najnovší sektor vznikajúcej štvrte na severozápade Bratislavy predstavuje už piatu rezidenčnú etapu, ktorá vyrastie v dotyku s pripravovaným tretím pokračovaním obytného súboru a v blízkosti novej nemocnice či nákupného centra.

Čítať viac

Štvrtá fáza Borov odhaľuje ďalšie vizualizácie

09.09.2019 15:38:00 Adrian Gubčo

Na severozápade Bratislavy postupne rastie nová mestská štvrť Bory od developera Penta Real Estate, ktorá kombinuje bývanie, obchody, zdravotnícku funkciu a neskôr aj kancelárie. Rezidenčné časti zóny sa členia do etáp, z ktorých je prvá dokončená, druhá vo výstavbe a tretia so štvrtou (a aj piatou) v príprave. V prípade štvrtej sa teraz odhaľujú ďalšie nové vizualizácie.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie, 6.4.2019 & 25.4.2019

02.05.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

Nová bratislavská štvrť Bory od developera Penta Real Estate rastie a priebežne sú z nej ohlasované novinky – okrem predstavenia tretej a štvrtej etapy bol napríklad ohlásený zámer ubytovacieho zariadenia pre zdravotnícky personál novej nemocnice, ktorá je taktiež vo výstavbe. Okrem toho je pred dokončením prvá etapa rezidenčnej časti Borov, kým druhá etapa už začína viditeľne rásť.

Čítať viac

Štvrtá etapa Bory Bývanie s odhalenými detailami

29.04.2019 10:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pred niekoľkými dňami predstavil podobu ďalších dvoch etáp projektu Bory Bývanie. Kým o tretej časti developmentu na severozápadnom okraji Bratislavy máme dostatok informácií, dokumentácia k štvrtej etape bola oficiálne zverejnená len v posledných dňoch.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšie etapy Bory Bývanie

12.04.2019 07:45:00 Adrian Gubčo

Mohutný projekt novej mestskej štvrte Bory sa rozrastie. Developer Penta Real Estate, ktorý v týchto dňoch finišuje s realizáciou prvej rezidenčnej etapy a rozbehol druhú, začal bližšie informovať aj o ďalších pripravovaných častiach plánovaného developmentu. Do zóny by mali čoskoro pribudnúť ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Druhá etapa Bory Bývanie oficiálne vo výstavbe

29.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne potvrdil spustenie výstavby druhej etapy rezidenčnej časti projektu Bory, v rámci ktorého sa doteraz nezastavaná poľnohospodársky využívaná krajina mení na novú mestskú štvrť. Okrem toho sa dokončuje aj prvá etapa, ktorú som navštívil len nedávno.

Čítať viac

Prvá fáza Bory Bývanie je pred dokončením, druhá sa začína stavať

14.11.2018 10:30:00 Adrian Gubčo

Hoci som projekt Bory Bývanie navštívil len nedávno, vďaka možnosti navštíviť stavenisko môžem priniesť lepšie fotografie dokončovaného obytného súboru v mestskej časti Lamač. Okrem toho, naplno sa rozbieha výstavba druhej fázy, ktorá sa však bude nachádzať už v Devínskej Novej Vsi.

Čítať viac

V Boroch sa začala výstavba škôlky

06.11.2018 13:27:12 Adrian Gubčo

Dnešným slávnostným poklepaním základného kameňa sa oficiálne spustila výstavba materskej školy v postupne vznikajúcej štvrti Bory. Developer Penta Real Estate škôlku vybuduje na vlastné náklady a po jej dokončení ju odovzdá za symbolické 1 euro do správy mestskej časti Lamač.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie & Svet zdravia, 19.10.2018

25.10.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Bory, masívny zámer novej štvrte na severozápadnom vstupe do Bratislavy od developera Penta Real Estate, sa pomaly začína stávať realitou. Po nákupnom centre a sérii retailových boxov sa v oblasti realizujú aj iné funkcie: bývanie v podobe súboru Bory Bývanie (I. etapa) či zdravotníctvo v podobe nemocnice Svet zdravia.

Čítať viac

Ako by mohla vyzerať tretia etapa Bory Bývanie?

22.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Informácie o príprave tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory od developera Penta Real Estate sú známe už nejakú dobu. Vizualizácie však boli odhalené až teraz spolu so spustením novej oficiálnej webstránky kancelárie Vallo Sadovsky Architects, korá prezentuje súťažný návrh.

Čítať viac

Saratovská sa predĺži do štvrte Bory

15.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Ako na piatkovom tlačovom brífingu oznámili zástupcovia Bratislavy - hlavného mesta SR a developera Penta Real Estate, Saratovská ulica, hlavná os mestskej časti Dúbravka, dnes končiaca v nezastavanom území severne od sídliska, sa predĺži až do vznikajúcej štvrte Bory. Mesto a developer podpísali zmluvu o spolupráci.

Čítať viac

V Boroch pribudne kancelárska budova

02.10.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ: Postupne vznikajúca štvrť Bory od developera Penta Real Estate sa rozšíri. Ku vznikajúcej prvej rezidenčnej fáze a nemocnici, či plánovaným dvom ďalším obytným súborom, kancelárskemu komplexu, hotelu a k tzv. business parku pribudne kancelárska budova, nazvaná Office Space Bory. Detaily sa objavili na posudzovaní na životné prostredie EIA.

Čítať viac

Tretia etapa Bory Bývanie už v príprave

23.05.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Nie tak dávno bol spustený predaj druhej časti projektu Bory Bývanie (resp. Bory Home) od developera Penta Real Estate. Nespí však ani príprava ďalších častí vznikajúcej štvrte - na posudzovaní EIA je už tretia etapa, ktorá vyplní priestor medzi prvou etapu, parkoviskami retailovej časti Borov a novou nemocnicou, ktorá by mala vzniknuúť už v blízkej dobe.

Čítať viac

Predaj bytov v druhej fáze Bory Bývanie spustený

16.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne spúšťa predaj bytov v druhej fáze projektu Bory Bývanie. Postupne vznikajúca štvrť na severozápadnom okraji Bratislavy sa tak rozšíri o ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube