Author photoAdrian Gubčo 25.09.2018 13:00

Výstavba administratívneho centra Westend Plazza je pred dokončením

Developer J&T Real Estate dokončuje posledný prírastok do administratívnej zóny Westend v lokalite Patrónka. Komplex Westend Plazza má ambíciu jednotlivé časti zóny prepájať a vytvoriť akýsi centrálny bod, čomu zodpovedá aj dizajn exteriérových priestranstiev či zloženie nájomníkov v parteri.

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Westend Plazza má zložitý tvar, pripomínajúci spojené písmená Z a L, vďaka čomu vznikajú akési nádvoria alebo otvorené priestranstvá, ktoré odľahčia mohutnosť celého administratívneho centra. To má deväť nadzemných podlaží, na ktorých vzniklo približne 33-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch pre kancelárie a 2,5-tisíc metrov štvorcových pre retail. Okrem toho sa tu bude nachádzať kongresové centrum, v štyroch podzemných podlažiach vzniklo až 1.100 parkovacích miest.

Za doklad kvality projektu developer považuje predloženie Westend Plazza ako slovenskej ponuky pri hľadaní nového sídla Európskej liekovej agentúry (EMA), pričom hodnotenie expertov z Európskej únie bolo veľmi kladné. Na budove prebiehajú dokončovacie práce, prví nájomníci sa budú sťahovať až v máji 2019.

JTRE chce z Westend Plazza urobiť skutočnú „plazzu“ vďaka veľkorysejšej výmere exteriérových priestranstiev, vrátane hlavnej plochy nádvoria so zeleňou, ktoré bude s inými časťami komplexu, ale aj celej zóny prepojené pasážami. Do tejto plochy budú orientované aj prevádzky, predovšetkým z oblasti gastronómie, kde nebudú kantíny, ale food court ako v nákupných centrách s kapacitou 270 stravníkov naraz. Zámerom bolo očividne vytiahnuť obedujúcich zamestnancov von nielen z Westend Plazza, ale aj ostatných bizniscentier, a priviesť ich práve do nového foodcourtu.

Westend Plazza, napriek kvalitným architektom, ktorí za projektom stoja – duo Šujan-Štassel – nebude patriť k najkrajším alebo najzapamätateľnejším bratislavským kancelárskym komplexom. Funkciu výplne územia zásadne nerušiacou budovou však zvládne projekt dobre.

V budúcnosti sa moderný charakter okolia ešte posilní, keď tu ESET vybuduje svoju centrálu a vývojový kampus. Patrónka sa tak takýmito postupnými vstupmi mení na jeden z najvýznamnejších bodov dochádzky v meste a bude hrať výraznú rolu vo formovaní modernej identity Bratislavy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube