Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.09.2018 13:00

Výstavba administratívneho centra Westend Plazza je pred dokončením

Developer J&T Real Estate dokončuje posledný prírastok do administratívnej zóny Westend v lokalite Patrónka. Komplex Westend Plazza má ambíciu jednotlivé časti zóny prepájať a vytvoriť akýsi centrálny bod, čomu zodpovedá aj dizajn exteriérových priestranstiev či zloženie nájomníkov v parteri.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

Westend Plazza má zložitý tvar, pripomínajúci spojené písmená Z a L, vďaka čomu vznikajú akési nádvoria alebo otvorené priestranstvá, ktoré odľahčia mohutnosť celého administratívneho centra. To má deväť nadzemných podlaží, na ktorých vzniklo približne 33-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch pre kancelárie a 2,5-tisíc metrov štvorcových pre retail. Okrem toho sa tu bude nachádzať kongresové centrum, v štyroch podzemných podlažiach vzniklo až 1.100 parkovacích miest.

Za doklad kvality projektu developer považuje predloženie Westend Plazza ako slovenskej ponuky pri hľadaní nového sídla Európskej liekovej agentúry (EMA), pričom hodnotenie expertov z Európskej únie bolo veľmi kladné. Na budove prebiehajú dokončovacie práce, prví nájomníci sa budú sťahovať až v máji 2019.

JTRE chce z Westend Plazza urobiť skutočnú „plazzu“ vďaka veľkorysejšej výmere exteriérových priestranstiev, vrátane hlavnej plochy nádvoria so zeleňou, ktoré bude s inými časťami komplexu, ale aj celej zóny prepojené pasážami. Do tejto plochy budú orientované aj prevádzky, predovšetkým z oblasti gastronómie, kde nebudú kantíny, ale food court ako v nákupných centrách s kapacitou 270 stravníkov naraz. Zámerom bolo očividne vytiahnuť obedujúcich zamestnancov von nielen z Westend Plazza, ale aj ostatných bizniscentier, a priviesť ich práve do nového foodcourtu.

Westend Plazza, napriek kvalitným architektom, ktorí za projektom stoja – duo Šujan-Štassel – nebude patriť k najkrajším alebo najzapamätateľnejším bratislavským kancelárskym komplexom. Funkciu výplne územia zásadne nerušiacou budovou však zvládne projekt dobre.

V budúcnosti sa moderný charakter okolia ešte posilní, keď tu ESET vybuduje svoju centrálu a vývojový kampus. Patrónka sa tak takýmito postupnými vstupmi mení na jeden z najvýznamnejších bodov dochádzky v meste a bude hrať výraznú rolu vo formovaní modernej identity Bratislavy.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Westend Plazza je dokončená a postupne sa zapĺňa

03.10.2019 15:43:00 Adrian Gubčo

Na Patrónke bol definitívne dokončený administratívny projekt Westend Plazza od developera J&T Real Estate. Masívny kancelársky komplex je posledným zo série bizniscentier, ktoré tu developer vybudoval. Dokončenie sa naťahovalo dlhšiu dobu a len teraz dochádza k postupnému obsadzovaniu jednotlivých priestorov a prevádzok.

Čítať viac

Dúbravská cesta prešla čiastočnou obnovou, pribudla aj cyklotrasa

16.04.2019 14:09:00 Adrian Gubčo

Dúbravská cesta v blízkosti administratívnej zóny Westend prešla rekonštrukciou, v rámci ktorej sa obnovil a zjednosmernil 330 metrov dlhý úsek medzi kancelárskym súborom Westend Gate a budovou Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Popritom pribudla aj segregovaná cyklotrasa a chodník pre peších.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
V Nuppu pribudne už ôsma etapa. Obytný súbor na mieste bývalého brownfieldu má byť celý dokončený v roku 2025.

Eighth stage of Nuppu residential complex is revealed. Whole development should be completed in 2025.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #nuppu #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
V Záhorskej Bystrici sa stáva realitou nová mestská štvrť.

A new neighborhood in Záhorská Bystrica is becoming reality.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #zahorskabystrica #zahorie #construction #architecture #contemporaryarchitecture #kolisky #karpatiumrezidencie

@itbdevelopment
Západ slnka v novom meste.

Sunset in the new city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #city #downtown #skyline #sunset #skypark #skyparkbyzahahadid #highrise #twincitytower #nivy #novenivy #nivytower #architecture #contemporaryarchitecture #street
Pozrieť viac

YouTube