Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.09.2018 13:00

Výstavba administratívneho centra Westend Plazza je pred dokončením

Developer J&T Real Estate dokončuje posledný prírastok do administratívnej zóny Westend v lokalite Patrónka. Komplex Westend Plazza má ambíciu jednotlivé časti zóny prepájať a vytvoriť akýsi centrálny bod, čomu zodpovedá aj dizajn exteriérových priestranstiev či zloženie nájomníkov v parteri.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

Westend Plazza má zložitý tvar, pripomínajúci spojené písmená Z a L, vďaka čomu vznikajú akési nádvoria alebo otvorené priestranstvá, ktoré odľahčia mohutnosť celého administratívneho centra. To má deväť nadzemných podlaží, na ktorých vzniklo približne 33-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch pre kancelárie a 2,5-tisíc metrov štvorcových pre retail. Okrem toho sa tu bude nachádzať kongresové centrum, v štyroch podzemných podlažiach vzniklo až 1.100 parkovacích miest.

Za doklad kvality projektu developer považuje predloženie Westend Plazza ako slovenskej ponuky pri hľadaní nového sídla Európskej liekovej agentúry (EMA), pričom hodnotenie expertov z Európskej únie bolo veľmi kladné. Na budove prebiehajú dokončovacie práce, prví nájomníci sa budú sťahovať až v máji 2019.

JTRE chce z Westend Plazza urobiť skutočnú „plazzu“ vďaka veľkorysejšej výmere exteriérových priestranstiev, vrátane hlavnej plochy nádvoria so zeleňou, ktoré bude s inými časťami komplexu, ale aj celej zóny prepojené pasážami. Do tejto plochy budú orientované aj prevádzky, predovšetkým z oblasti gastronómie, kde nebudú kantíny, ale food court ako v nákupných centrách s kapacitou 270 stravníkov naraz. Zámerom bolo očividne vytiahnuť obedujúcich zamestnancov von nielen z Westend Plazza, ale aj ostatných bizniscentier, a priviesť ich práve do nového foodcourtu.

Westend Plazza, napriek kvalitným architektom, ktorí za projektom stoja – duo Šujan-Štassel – nebude patriť k najkrajším alebo najzapamätateľnejším bratislavským kancelárskym komplexom. Funkciu výplne územia zásadne nerušiacou budovou však zvládne projekt dobre.

V budúcnosti sa moderný charakter okolia ešte posilní, keď tu ESET vybuduje svoju centrálu a vývojový kampus. Patrónka sa tak takýmito postupnými vstupmi mení na jeden z najvýznamnejších bodov dochádzky v meste a bude hrať výraznú rolu vo formovaní modernej identity Bratislavy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Westend Plazza je dokončená a postupne sa zapĺňa

03.10.2019 15:43:00 Adrian Gubčo

Na Patrónke bol definitívne dokončený administratívny projekt Westend Plazza od developera J&T Real Estate. Masívny kancelársky komplex je posledným zo série bizniscentier, ktoré tu developer vybudoval. Dokončenie sa naťahovalo dlhšiu dobu a len teraz dochádza k postupnému obsadzovaniu jednotlivých priestorov a prevádzok.

Čítať viac

Dúbravská cesta prešla čiastočnou obnovou, pribudla aj cyklotrasa

16.04.2019 14:09:00 Adrian Gubčo

Dúbravská cesta v blízkosti administratívnej zóny Westend prešla rekonštrukciou, v rámci ktorej sa obnovil a zjednosmernil 330 metrov dlhý úsek medzi kancelárskym súborom Westend Gate a budovou Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Popritom pribudla aj segregovaná cyklotrasa a chodník pre peších.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Známe sú výsledky ďalšej architektonickej súťaže: takto bude vyzerať nájomný bytový dom pre seniorov na Parkovej ulici v Prievoze.

Another architecture competition is completed: This is the future look of rental housing for elderly people on Parková st. in the borough of Prievoz.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #housing #living #home #rentalhousing #affordablehousing #city #architecture #contemporaryarchitecture

@ateliersuperatelier @vizerenderings
V Podunajských Biskupiciach môže vzniknúť Bratislavská športová akadémia. Projekt má podporu poslancov, a to aj napriek umiestneniu "bývania pre športovcov".

Bratislava Sports Academy could be built in Podunajské Biskupice. Project has the support of local government, even despite the fact that it contains "living for sportsmen" - massive residential units.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #sport #football #bratislavskasportovaakademia #bratislavasportsacademy #biskupice #podunajskebiskupice
Bratislava získa ďalší obnovený verejný priestor: úpravou prejde parčík pri zastávke Blumentál.

Bratislava will get another revitalised public space: pocket park next to Blumentál stop will be reconstructed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #park #publicspace #urbanism #city #verejnypriestor #greenery #architecture #design

@mapa_architekti
Petržalka môže získať nový park na Šrobárovom námestí. Predstavená bola architektonická štúdia.

Petržalka might get a new park on Šrobárovo Sq. Architectural study was revealed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #park #publicspace #urbanism #city #petrzalka #petržalka #greenery
Urban Residence je takmer dokončené.

Urban Residence is almost completed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #novemesto #racianska #UrbanResidence #urbanism #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
YIM.BA je po Vianociach späť. Pozrime sa na najnovší odhalený bratislavský projekt: novú podobu bývalej pôrodnice na Zochovej ulici, ktorá sa premení na nadštandardný obytný súbor.

YIM.BA is back after Christmas. Lets take a look at the newest Bratislava development: former clinic at Zochova st. will change onto luxurious residential complex.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #luxuryliving #luxury #reconstruction #history #architecture #historicalarchitecture #culture
Pozrieť viac

YouTube