YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.09.2018 13:00

Výstavba administratívneho centra Westend Plazza je pred dokončením

Developer J&T Real Estate dokončuje posledný prírastok do administratívnej zóny Westend v lokalite Patrónka. Komplex Westend Plazza má ambíciu jednotlivé časti zóny prepájať a vytvoriť akýsi centrálny bod, čomu zodpovedá aj dizajn exteriérových priestranstiev či zloženie nájomníkov v parteri.

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Westend Plazza má zložitý tvar, pripomínajúci spojené písmená Z a L, vďaka čomu vznikajú akési nádvoria alebo otvorené priestranstvá, ktoré odľahčia mohutnosť celého administratívneho centra. To má deväť nadzemných podlaží, na ktorých vzniklo približne 33-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch pre kancelárie a 2,5-tisíc metrov štvorcových pre retail. Okrem toho sa tu bude nachádzať kongresové centrum, v štyroch podzemných podlažiach vzniklo až 1.100 parkovacích miest.

Za doklad kvality projektu developer považuje predloženie Westend Plazza ako slovenskej ponuky pri hľadaní nového sídla Európskej liekovej agentúry (EMA), pričom hodnotenie expertov z Európskej únie bolo veľmi kladné. Na budove prebiehajú dokončovacie práce, prví nájomníci sa budú sťahovať až v máji 2019.

JTRE chce z Westend Plazza urobiť skutočnú „plazzu“ vďaka veľkorysejšej výmere exteriérových priestranstiev, vrátane hlavnej plochy nádvoria so zeleňou, ktoré bude s inými časťami komplexu, ale aj celej zóny prepojené pasážami. Do tejto plochy budú orientované aj prevádzky, predovšetkým z oblasti gastronómie, kde nebudú kantíny, ale food court ako v nákupných centrách s kapacitou 270 stravníkov naraz. Zámerom bolo očividne vytiahnuť obedujúcich zamestnancov von nielen z Westend Plazza, ale aj ostatných bizniscentier, a priviesť ich práve do nového foodcourtu.

Westend Plazza, napriek kvalitným architektom, ktorí za projektom stoja – duo Šujan-Štassel – nebude patriť k najkrajším alebo najzapamätateľnejším bratislavským kancelárskym komplexom. Funkciu výplne územia zásadne nerušiacou budovou však zvládne projekt dobre.

V budúcnosti sa moderný charakter okolia ešte posilní, keď tu ESET vybuduje svoju centrálu a vývojový kampus. Patrónka sa tak takýmito postupnými vstupmi mení na jeden z najvýznamnejších bodov dochádzky v meste a bude hrať výraznú rolu vo formovaní modernej identity Bratislavy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Westend Plazza je dokončená a postupne sa zapĺňa

03.10.2019 15:43:00 Adrian Gubčo

Na Patrónke bol definitívne dokončený administratívny projekt Westend Plazza od developera J&T Real Estate. Masívny kancelársky komplex je posledným zo série bizniscentier, ktoré tu developer vybudoval. Dokončenie sa naťahovalo dlhšiu dobu a len teraz dochádza k postupnému obsadzovaniu jednotlivých priestorov a prevádzok.

Čítať viac

Dúbravská cesta prešla čiastočnou obnovou, pribudla aj cyklotrasa

16.04.2019 14:09:00 Adrian Gubčo

Dúbravská cesta v blízkosti administratívnej zóny Westend prešla rekonštrukciou, v rámci ktorej sa obnovil a zjednosmernil 330 metrov dlhý úsek medzi kancelárskym súborom Westend Gate a budovou Botanického ústavu Slovenskej akadémie vied. Popritom pribudla aj segregovaná cyklotrasa a chodník pre peších.

Čítať viac

Construction update: Westend Plazza, 19.10.2018

26.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Administratívny komplex Westend Plazza je takmer dokončený. Developer J&T Real Estate finalizuje práce na fasáde budovy, exteriéroch i v interiéri. Napriek zvýšenej aktivite v súčasnosti, dokončovanie bolo inak pomerne laxné.

Čítať viac

EMA do Bratislavy nepríde

20.11.2017 17:00:00 Adrian Gubčo

Podľa aktuálnych informácií Bratislava vypadla z boja o umiestnenie sídla EMA, do druhého kola postúpili Miláno, Amsterdan a Kodaň.

Čítať viac

Dnes sa môže rozhodnúť o sídle EMA

20.11.2017 11:45:00 Adrian Gubčo

Zástupcovia krajín EÚ sa dnes stretnú, aby rozhodli o umiestnení sídla EMA (European Medicines Agency), ktoré sa sťahuje z Londýna. Podľa znalcov sú Miláno a Bratislava najhorúcejšími favoritmi.

Čítať viac

Construction update: Westend Plazza, 13.8.2017

22.08.2017 10:30:00 Adrian Gubčo

Na bratislavskej Patrónke mimoriadne rýchlym tempom rastie nový kancelársky komplex - developer J&T Real Estate realizuje posledné zo série podobných administratívnych centier pod názvom Westend Plazza. Rozvoj územia sa však týmto komplexom skončiť nemusí.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube