Author photoAdrian Gubčo 22.06.2018 08:30

YIT spúšťa predaj bytov v ďalšej etape Nuppu

Developer YIT Slovakia odhalil ďalšiu časť postupne vznikajúceho projektu Nuppu, ktorý po dokončení vytvorí na mieste bývalého brownfieldu menšiu štvrť. Najnovší dom bude mať názov Jasmiini (po fínsky jazmín).

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Jasmiini vznikne na východnom okraji komplexu a vytvorí jeho výškovú dominantu. Bude mať 12 nadzemných podlaží a vznikne v ňom 113 bytov. V ponuke sú jedno- až štvroizbové byty s výmerami od približne 38 do 117 metrov metrov štvorcových, s cenami štartujúcimi na necelých 100-tisíc eurách. V parteri vzniknú dve obchodné jednotky, hlavným benefitom však má byť prístup do rezidenčného parku, ktorý sa líniovo tiahne pomedzi jednotlivé bloky projektu a ktorý má podporovať rozvoj komunitných vzťahov, aj vďaka možnosti obyvateľov zasiahnuť do jeho formovania. Architektmi Jasmiini, tak ako aj celého projektu, je ateliér 3M, dokončenie developer predpokladá ku koncu roka 2020.

Developer pokračuje v rozvíjaní územia, ktoré už bude dostatočne ľudnaté na to, aby si vyžadovalo optimálnejšie pokrytie verejnou dopravou a lepšie spojenie s centrom mesta. Našťastie, YIT si to uvedomuje: „V našich projektoch venujeme veľkú pozornosť nielen bytom, ale aj tomu, čo obyvatelia nájdu v bezprostrednom okolí svojho bývania. Od mája tohto roka rekonštruujeme križovatku ulíc Mierová a Hraničná, aby sa zlepšila jej bezpečnosť a prehľadnosť. V blízkosti NUPPU tiež vybudujeme novú zastávku MHD. Naším poslaním je budovať ucelené mestské štvrte s potrebnou vybavenosťou, obchodnými priestormi i areálmi pre oddych a relax..." vysvetľuje Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia.

Hoci architektúra jednotlivých domov nie je výnimočná, predstavuje uspokojivý štandard a v spojení so vznikajúcim parkom vytvára predpoklady pre vytvorenie príjemnej zóny pre život.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube