Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 31.08.2018 08:30

Construction update: Vila Ľadová, 29.8.2018

Sympatický projekt Vila Ľadová od developera VI Group už začína dotvárať lokalitu Šancovej a Ľadovej ulice. Viditeľné rastú prvé nadzemné podlažia.

Article Big

Vila Ľadová vzniká na pretiahnutom pozemku, spájajúcom vyššie menované ulice, kde vytvorí obytný súbor pozostávajúci z dvoch objektov. Vyšší, sedempodlažný objekt vznikne od Šancovej ulice, štvorpodlažný od Ľadovej. Celkový počet bytov je 34, z toho 22 vo väčšom bloku a 12 v menšom. Voľných je už len päť bytov, čo je v danom štádiu výstavby solídny úspech, treba však povedať, že VI Group vo všeobecnosti zaznamenáva dobré predaje svojich projektov. Súčasťou Vily Ľadovej budú okrem bytov aj obchodné priestory, budúci obyvatelia budú mať k dispozícii zeleň vo vnútrobloku, parkovanie je riešené v podzemí. Projekt by mal byť dokončený v 3Q 2019.

Architektonicky budova veľmi dobre zapadne do okolitej zástavby, pozostávajúcej z kombinácie mestských nájomných domov z prvej polovice 20. storočia a reliktov niekdajšej vinohradníckej zástavby z predošlých období. Keďže developer VI Group je prepojený aj s architektonickou kanceláriou, návrhy sú riešené priamo pod patronátom spoločnosti. V tomto prípade je to jednoznačne pozitívom, ak je výsledkom projekt ako Vila Ľadová.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Na Šancovej pribudla Vila Ľadová

03.12.2019 13:33:00 Adrian Gubčo

Na rušnej Šancovej ulici je pred dokončením projekt Vila Ľadová. Rezidenčný súbor od developera VI Group patrí k skupine developmentov pozdĺž tejto ulice, narozdiel od nich sa však nesnažil zbytočne na seba upozorňovať. Výsledkom je vznik príjemného developmentu, ktorý územie dobre dopĺňa.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 9.6.2019

12.06.2019 13:04:00 Adrian Gubčo

Developer VI Group síce nepatrí k spoločnostiam budujúcim veľké projekty, zato však vyniká ich väčším množstvom a spôsobom, akým sa snaží nadviazať na okolitú zástavbu. Príkladom realizácie vhodne dopĺňajúcej lokalitu je Vila Ľadová v Starom meste, ktorá už získava finálnu podobu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 5.12.2018

10.12.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Villa Ľadová medzi Šancovou a Ľadovou ulicou od developera VI Group natoľko pokročila, že v tejto chvíli už možno hovoriť o vyplnení ďalšej staromestskej prieluky. Kým od Šancovej bude čoskoro dosiahnutá hrubá stavba, od Ľadovej sa realizuje fasáda domu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 27.04.2018

04.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Projekt zacelenia prieluky na Šancovej ulici v podobe projektu Vila Ľadová od developera VI Group sa rozbieha. V realizácii sú aktuálne základy budúceho rezidenčného komplexu.

Čítať viac

Nový projekt: Vila Ľadová

27.06.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre