YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.03.2022 13:44

Tretia etapa Zwirnu má stavebné povolenie

V novom centre Bratislavy sa čoskoro rozbehne ďalšia výstavba. Stavebné povolenie získala tretia etapa projektu Zwirn od YIT Slovakia. Najnovšia časť projektu vznikne na nároží Svätoplukovej, Mlynských nív a Košickej a okrem dvojice bytových domov prinesie aj dominantu v podobe administratívneho objektu. Medzičasom, prvá etapa sa blíži k dosiahnutiu plnej výšky.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Developer sa posledných niekoľko mesiacov pripravoval na rozbeh výstavby ďalšej časti projektu. Zrovnaný so zemou bol objekt bývalej Dokončovne, jedného z posledných existujúcich kúskov pôvodnej Bratislavskej cvernovej továrne, ktorá sa nachádzala v tomto mestskom bloku. Nešlo o nijak mimoriadne vzácnu budovu. Nebola chránená ako pamiatka a preto investorovi nerobilo problém ju zbúrať. Na jej mieste teraz začne vznikať stavebná jama pre bytové domy tretej etapy a v budúcnosti tu bude umiestnená aj druhá etapa.

V tejto chvíli však ide do výstavby dvojica bytových domov so šiestimi sekciami (vchodmi), doplnená o administratívnu vežu. Svojim osadením budú tieto objekty vytvárať blok s poloverejným vnútroblokom. Prvý z domov, nazvaný OPR, vznikne v severnej časti bloku, bude mať zalomený pôdorys a výšku 7-8 nadzemných podlaží (výška atiky bude 27,5 metra), pričom dve najvyššie podlažia budú ustúpené. Bytový dom STU vymedzí blok zo severnej a východnej strany a bude nižší – bude mať 5-6 podlaží (21 metrov), čo je dané svetlotechnickými normami. Novostavby totiž nemôžu zhoršiť podmienky pre staršie domy na druhej strane Košickej ulice.

Naplánovaný je vznik 155 bytov a 40 apartmánov (pôvodne 156 + 39, z toho 91+25 v OPR a 65+14 v STU). Developer už v októbri odštartoval predpredaj jednotlivých rezidencií vo forme rezervačných zmlúv, pričom ceny začínali na úrovni 4,4-tisíc eur za meter štvorcový. Odvtedy však stúpli a developer bezpochyby nebude všetky jednotky predávať naraz. Namiesto toho bude reflektovať trhový vývoj a byty predávať po vlnách. Tak ako v predošlej etape, aj v tomto prípade by mali mať rezidencie vysoký štandard, do ktorého patria hliníkové okná, podlahové vykurovanie, klimatizácia či drevené parkety. Časť bytov na prvom podlaží bude mať predzáhradky, orientované do vnútrobloku.

Administratívna budova je označená ako AB a pôjde o výškovú dominantu celého Zwirnu, hoci popri iným vežiakom v lokalite pôjde len o skromný objekt. Budova bude mať 14 nadzemných podlaží, pričom najvyššie podlažie je technologické. Atika bude vo výške 54,1 metrov, o čosi vyššie ešte môžu byť technologické prvky. V objekte je naplánovaných približne 11-tisíc metrov štvorcových administratívnych priestorov, pričom záujem vzbudilo, že developer ich predáva. Netradičný aj pohľad na pôdorysy, ktoré pripomínajú skôr malé byty. Developer však tvrdí, že nadväzuje na trendy zo zahraničia.

Tretia etapa bude ďalej obsahovať parkovo upravený vnútroblok so spomínanými predzáhradkami popri bytovej časti a „reprezentatívnejší“ priestor pri administratívnej budove. Zo strany ulice či verejného priestoru Zwirnu vzniknú priestory pre retail. Popri Košickej budú zasunuté, aby tu bolo možné umiestniť cyklotrasu. Pod treťou etapou vznikne trojpodlažné podzemné parkovisko (vjazd zo Svätoplukovej), v ktorom bude umiestnených 548 parkovacích miest. Ďalších 12 bude na teréne. Naplánovaných je aj 7 rýchlonabíjačiek pre elektromobily.

Projektantom a architektom tejto časti projektu je tak ako pri väčšine Zwirnu kancelária Compass Architekti. Víťazi architektonickej súťaže spred niekoľkých rokov postupne realizujú víziu, v rámci ktorej vzniká mestotvorná štruktúra, nadväzujúca na pôvodnú zástavbu v okolí, predovšetkým staršie časti Nív a 500 bytov. Zároveň ale v architektúre odkazujú na priemyselnú minulosť územia: celý Zwirn, a tretia etapa nebude výnimkou, bude obložený fasádou z keramického obkladu – tehličiek, typických pre historickú industriálnu architektúru. V kombinácii s kvalitným verejným priestorom a zeleňou by mala architektúra o to viac vyniknúť.

V zmysle stavebného povolenia (zatiaľ neprávoplatného) musí stavebník projekt dokončiť do 36 mesiacov. Ak sa realizácia začne v najbližších týždňoch, nie je dôvod predpokladať, že by to nemal stihnúť. Do výstavby tak vstupuje ďalšia výšková budova downtownu a predovšetkým sa rozšíri mestská štruktúra na mieste, kde doteraz citeľne chýbala.

 

Nová kancelárska budova, ktorá bude súčasťou tretej etapy Zwirnu. Zdroj: YIT Slovakia

 

Už prvá etapa Zwirnu totiž vytvára pocit, ako keby doslova vznikalo mesto. Ide pritom len o prvý z trojice nových blokov. Tvorený je šesticou vchodov, ktoré vymedzia severovýchodnú hranu nového námestia pri zrekonštruovanej Pradiarni 1900 (pravdepodobne sa bude volať Námestie Živeny), ulicu v predĺžení Oravskej a severozápadnú časť Košickej. Spoločne so starším projektom developera Pari a pôvodnou zástavbou opäť vznikne blok, ktorého jadrom bude parkovo upravený vnútroblok. Do okolitých verejných priestranstiev však bude komunikovať prostredníctvom aktívneho parteru, ako sa na mesto patrí.

V tejto chvíli stavebník realizuje už najvyššie podlažia objektov a postupne začína osádzať okná a čiastočne pracovať aj na fasádach. Stavebné práce sa spustili v druhej polovici roka 2020. Dokončenie sa predpokladá v roku 2023 s odovzdaním bytov v druhej polovici roka, inak si však výstavba udržuje dobré tempo. Blízko k nadobudnutiu finálneho vzhľadu bude prvá etapa ešte tento rok. To vytvorí dobrú predstavu o podobe celého Zwirnu, resp. jeho rezidenčnej časti.

V prvej etape vzniká 267 rezidencií (202 bytov a 65 apartmánov). Z tohto počtu tvoria približne polovicu bytov dvojizbové a tretinu trojizbové, o ktoré bol enormný záujem. Dnes už developer na oficiálnom webe neuvádza žiaden z bytov ako voľný – alebo, lepšie povedané, vôbec neukazuje byty. V akom stave je predaj, tak nie je celkom známe, hoci počas minulej jesene už bola predaná viac ako polovica jednotiek. Zopár ich ešte voľných pravdepodobne bude a investor ich bude postupne dopredávať. Atraktívnymi ich robí fakt, že budú už onedlho dokončené a pripravené na nasťahovanie. Pod prvou etapou bude umiestnených 490 parkovacích miest, prístupných z podzemného kruhového objazdu.

Zavŕšením výstavby projektu bude tretia etapa, ktorá má tvar klasického štvorcového bloku s poloprivátnym vnútroblokom. Pôjde o najmohutnejšiu etapu, čo do počtu rezidencií - bude tu približne 311 bytov a 103 apartmánov. V parteri bude umiestnených až 23 prevádzok. Dokončením druhej etapy sa dotvorí námestie, Oravská ulica a vznikne aj nová ulička medzi treťou a druhou etapou. Od námestia bude dom pomerne mohutný, bude mať až 12 nadzemných podlaží. Svetlá výška rezidenčných podlaží je však nižšia, medzi druhou etapou a administratívnou vežou tak bude citeľný výškový rozdiel.

YIT predpokladá, že kým tretiu etapu dokončí v prvej polovici roka 2025, druhú až v roku 2026. Aktuálne sa totiž pracuje so spustením výstavby v roku 2023. Niečo vyše desaťročie po architektonickej súťaži (prebehla v roku 2015) sa tak stane pôvodná koncepcia realitou a na mieste pôvodnej továrne vznikne polyfunkčná mestská zóna. Pôvodné časti Nív sa prostredníctvom Zwirnu prepoja s novým komerčným centrom metropoly.

 

Prvá etapa Zwirnu od Košickej ulice

 

V čase celkového dokončenia Zwirnu by mali už byť minimálne vo výstavbe ďalšie mohutné developmenty, ktoré do oblasti prinesú ešte väčšie počty bytov. Známe je pokračovanie Klingerky od J&T Real Estate, ktorej súčasťou bude niekoľko veží na východnej strane Košickej ulice. Na rezidenčný trh však vstúpil aj HB Reavis, pre ktorý sa bývanie v centre Bratislavy stáva významnou oblasťou záujmu. Hneď v trojici projektov vzniknú stovky bytov. Zámer Polyfunkčnej stavby Chalupkova bude s vysokou pravdepodobnosťou expandovať aj ku Košickej ulici. Ujasnená ešte nie je budúcnosť pozemkov Messer Tatragas, nie je ale ťažké predstaviť si, že výstavba v podobe výškovej dominanty sa bude realizovať aj tu.

Košická ulica tak bude z veľkej časti obklopená súčasnou zástavbou výškových budov a vzdialene pripomínať „mestský kaňon“. Aj preto rastie dôležitosť zlepšenia dopravnej obsluhy tohto územia. Do Územného plánu mesta je v tejto chvíli už zanesená vízia električkovej trate na Pribinovej a Košickej ulici a je potrebné, aby k jej výstavbe aj skutočne došlo. Zwirn aj Klingerka s týmto projektom už rátajú, preto sú od ulice odsadené tak, aby bolo možné na Košickej trať umiestniť. Spolu s električkou zároveň treba ulicu aj komplexne pretvoriť tak, aby sa z nej stala kvalitná mestská trieda so širokými chodníkmi, cyklotrasami a zeleňou.

Výstavba v okolí Košickej sa so štartom realizácie ďalšej etapy Zwirnu ešte len rozbieha. Najväčšiu dynamiku bude mať možno o dva alebo tri roky, kedy by už mali rásť takmer všetky uvažované developmenty. Ak nechce mesto opäť chytať psa za chvost, je potrebné, aby v tomto čase už bola ujasnená aj budúcnosť električkovej trate – a ideálne aby už bola minimálne vo vysokom štádiu povoľovania. V opačnom prípade vznikne súčasná štvrť, ale s klasickými dopravnými problémami.

 

Fotografie z 8.3.2022. Pozrite si výstavbu Zwirnu vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia
  • Zdroj: YIT Slovakia

Súvisiace články

Kúsok lepšej Bratislavy. Prvá etapa Zwirnu ide do finišu, využíva Bratislavskú dlažbu

13.03.2023 13:30:00 Adrian Gubčo

Zwirn od developera YIT Slovakia patrí k významným projektom na okraji nového centra Bratislavy. Vo viacerých smeroch je však netypický – spôsobom, akým bol obstaraný architektonický a urbanistický koncept, mierkou a do veľkej miery aj kvalitou. Dnes, keď ide do finále realizácia prvej etapy, možno celkom otvorene konštatovať, že Zwirn je príkladom, ako by mohla vyzerať podstatná časť Bratislavy.

Čítať viac

Druhá etapa Zwirnu konečne postupuje: Projekt získal dôležité rozhodnutie

21.12.2022 13:32:56 Andrej Sárközi

Územie medzi Svätoplukovou, Páričkovou, Košickou a ulicou Mlynské nivy napreduje v písaní nového príbehu premeny na novú štvrť. Postupne tu totiž rastie projekt Zwirn od developera YIT Slovakia. Len nedávno sa kompletne odhalila fasáda domov v prvej etape, vo výstavbe je tretia a bližšie k realizácii je aj druhá - hoci je paradoxne posledná.

Čítať viac

Jedinečná fasáda je kompletne odhalená. Zwirn sa blíži k dokončeniu

13.12.2022 19:15:14 Andrej Sárközi

Zwirn od developera YIT Slovakia postupne mení rozvíjajúci sa okraj bratislavského downtownu. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie a definitívnu podobu začína získavať aj prvá etapa developmentu. Komplex začína potvrdzovať tvrdenia o vzorovom projekte.

Čítať viac

Najväčšia tehlová fasáda na Slovensku. Zwirn odhaľuje svoju tvár

17.10.2022 15:58:41 Adrian Gubčo

Prvá etapa polyfunkčného projektu Zwirn v novom centre mesta začína získavať definitívnu podobu. Postupne sa odhaľuje tehlová fasáda prvého z trojice blokov, ktoré budú po dokončení tvoriť celý development. V krátkom slede by mala nasledovať aj tretia etapa, ktorá je už vo výstavbe. Komplex od developera YIT Slovakia má asociovať industriálnu minulosť lokality.

Čítať viac

Dokončenie Zwirnu je bližšie, postupuje aj posledná etapa

16.06.2022 10:06:01 RED

Atraktívny projekt Zwirn od developera YIT Slovakia postupne rastie. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie, dokončená je hrubá stavba prvej rezidenčnej etapy a vo výstavbe je aj tretia etapa s rezidenciami a kancelárskou vežou. Definitívu tak nemá už len druhá etapa, aj tu však nastal postup - projekt je v územnom konaní.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Zwirn 3 je právoplatné, projekt ide do výstavby

28.04.2022 11:42:25 Adrian Gubčo

Už onedlho sa v downtowne rozbehnú ďalšie stavebné práce. Právoplatné stavebné povolenie získala tretia etapa Zwirnu, polyfunkčného súboru, ktorý okrem bytov obsahuje aj kancelársku časť. Čoskoro tak začne pribúdať nový blok, doplnený o administratívnu výškovú dominantu celého projektu. Developerom Zwirnu aj Zwirn Offices je YIT Slovakia.

Čítať viac

Ďalšia etapa Zwirnu sa blíži k výstavbe

14.01.2022 14:24:29 Adrian Gubčo

Výstavba polyfunkčného komplexu Zwirn od YIT Slovakia rýchlo napreduje. Do areálu pôvodnej Bratislavskej cvernovej továrne sa tak postupne vracia mestská štruktúra. V dohľadnej dobe by sa mohla pridať aj ďalšia etapa – developer spustil kampaň k predaju kancelárií v objekte Zwirn Offices a pripravuje územie pre výstavbu rezidenčných objektov. Výstavba by sa mohla začať už na jar.

Čítať viac

Námestie pri Pradiarni 1900 sa otvára

10.09.2021 14:58:00 Adrian Gubčo

Bratislava získa v týchto dňoch nové námestie. Dobudovaný bol verejný priestor severovýchodne od budovy Pradiarne 1900, ktorý bude hlavným exteriérovým priestranstvom v rámci developmentu Zwirn od spoločnosti YIT Slovakia. Po jeho konečnom dobudovaní pôjde o príťažlivé miesto so zeleňou, umením, obchodmi a reštauráciami a výhľadom na industriálnu kultúrnu pamiatku.

Čítať viac

Výstavba Zwirnu postupuje, podobu získava aj námestie pred Pradiarňou

14.06.2021 14:00:00 Adrian Gubčo

Prvá etapa projektu Zwirn od developera YIT Slovakia napreduje v realizácii podzemných podlaží. Postupne sa tak realitou stáva prvá časť projektu, ktorý v blízkej budúcnosti prinesie prepojenie staršej časti štvrte Nivy a nového centra mesta – downtownu. Súčasťou projektu bude aj námestie, ktoré sa už začína formovať v susedstve industriálnej pamiatky Pradiareň 1900.

Čítať viac

Zwirn odštartoval oficiálny predaj bytov, podoba umeleckého diela na námestí zatiaľ nie je známa

11.02.2021 12:38:05 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pred niekoľkými dňami oficiálne odštartoval predaj bytov v rozostavanej prvej etape projektu Zwirn, významného developmentu, ktorý mení bývalý brownfield na atraktívnu súčasť nového centra mesta. Ide o ďalšiu novinku po udelení územného rozhodnutia pre tretiu etapu, ako aj ukončení súťaže na sochárske dielo, ktoré má dotvoriť budúce námestie medzi Zwirnom a Pradiarňou 1900.

Čítať viac

Tretia etapa Zwirnu má územné rozhodnutie

26.01.2021 18:06:31 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia opäť pokročil v príprave realizácie ďalších častí projektu Zwirn. Po dokončení rekonštrukcie Pradiarne 1900 a spustení výstavby prvej rezidenčnej etapy získal územné rozhodnutie pre tretiu etapu, zahŕňajúcu bývanie aj kancelársku vežu. Druhá etapa je v príprave taktiež, dobudovaná však bude ako posledná.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 je dokončená, pozrite sa dovnútra

28.10.2020 13:38:00 Adrian Gubčo

Po dlhých rokoch príprav a náročnej realizácii je konečne dokončená rekonštrukcia najikonickejšej časti vznikajúceho developmentu Zwirn – Pradiarne 1900 a Silocentrály, posledných zvyškov bývalej Cvernovky. Budova je už skolaudovaná, priestory sa pripravujú pre klientov a upravujú sa okolité priestranstvá. Developerom je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn ide do výstavby

22.09.2020 11:13:00 Adrian Gubčo

Po piatich rokoch od akvizície areálu sa konečne spúšťa výstavba projektu Zwirn, dôležitého polyfunkčného developmentu, ktorý prepojí nové centrum mesta so staršou štvrťou Nivy. Developer YIT Slovakia získal stavebné povolenie pre prvú trojicu bytoviek, ktorých realizácia sa rozbehne na začiatku októbra.

Čítať viac

Silocentrála v Pradiarni 1900 získava finálnu podobu, Zwirn žiada o stavebné povolenie

17.07.2020 18:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn na okraji bratislavského downtownu je opäť o čosi bližšie realite. Kým jeho prvá časť – rekonštrukcia historického objektu pradiarne a susednej silocentrály na kancelársky projekt Pradiareň 1900 – ide do finále, prvá rezidenčná etapa žiada o stavebné povolenie. Developer YIT Slovakia napreduje aj v asanácii administratívnej budovy, ktorá je jedným z posledných zvyškov pôvodnej Cvernovky.  

Čítať viac

Druhá etapa Zwirnu odhaľuje detaily

07.05.2020 11:20:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn patrí síce k najočakávanejším developmentom v Bratislave, jeho príprava sa však nezaobišla bez komplikácií. Tou najzásadnejšou bol Územný plán, ktorý sťažoval realizáciu polyfunkčného súboru v navrhovanej podobe. Aj preto sa v prípade Zwirnu vyskytla anomália – v projekte, pozostávajúcom z troch etáp, sa len teraz začala posudzovať druhá, kým tretia už získala záverečné stanovisko EIA.

Čítať viac

Ceny bytov v Zwirne sú známe, patrí k najdrahším bratislavským projektom

21.04.2020 17:14:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia spustil predpredaj bytov vo svojom vlajkovom projekte Zwirn už pred niekoľkými týždňami, no detaily k jednotlivým bytom, vrátane cien, odhalené neboli. Medzičasom však tieto informácie na verejnosť predsa len prenikli a ukazujú, že Zwirn patrí k najdrahším aktuálnym projektom v Bratislave. Výstavba sa má spustiť čoskoro, vznikať už začalo budúce námestie.

Čítať viac

Predaj bytov v Zwirne sa spúšťa, koronavírus ho neovplyvní

20.03.2020 15:23:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia po dlhej príprave spustil predaj bytov v prvej etape projektu Ziwrn, veľkého developmentu, ktorý premení celý mestský blok na aktívnu súčasť nového centra Bratislavy. Spustenie predaja bolo naplánované v rovnakej dobe, ako prepukla pandémia koronavíru, developer však napriek tomu v procese pokračuje.

Čítať viac

Výstavba Zwirnu sa blíži, Pradiareň 1900 odhaľuje ďalšie časti obnovenej fasády

21.11.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Komplexná premena celej veľkej zóny na okraji nového centra mesta naberá na obrátkach. Prvý z obytných blokov Zwirnu definitívne získal územné rozhodnutie, pričom bolo prehodnotené riešenie dopravy v oblasti, reagujúc na odpor časti miestnych obyvateľov. Medzičasom, najvýraznejší symbol územia – historický objekt Pradiarne 1900 – postupne odhaľuje svoju novú podobu.

Čítať viac

Pradiareň 1900 začína odhaľovať fasádu, postupuje aj príprava Zwirnu

16.09.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Premena veľkého mestského bloku medzi novým downtownom a ružinovskou štvrťou Nivy, kde sa kedysi nachádzala Bratislavská cvernová továreň, naberá čoraz konkrétnejšie obrysy. Asi najvýraznejší prvok v lokalite – budova niekdajšej Pradiarne – už získava novú fasádu, kým pripravované tri etapy s bývaním a kanceláriami postupujú v povoľovaní. Developerom projektu Zwirn je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn sa posúva v povoľovaní, dopravné riešenie vyvoláva odpor

06.05.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Multifunkčný projekt Zwirn je čoraz bližšie k výstavbe. Už nejakú dobu prebieha rekonštrukcia objektu Pradiarne 1900, ešte tento rok by sa mala spustiť realizácia prvého z obytných blokov. Prvé povolenia už získala aj tretia etapa developmentu. Popri prípravách sa však začínajú ozývať kritici, útočiaci na dopravné riešenie.

Čítať viac

Prvá etapa Zwirnu je v územnom konaní

17.04.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Veľký multifunkčný projekt Zwirn od developera YIT Slovakia sa približuje k realizácii. Predpokladom pre to je však získanie všetkých potrebných povolení, predovšetkým územného rozhodnutia. Územné konanie pre prvú etapu projektu spoločne s priľahlou dopravnou a technickou infraštruktúrou sa spúšťa práve v týchto dňoch.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 sa oficiálne spúšťa

18.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom spoločnosť YIT Slovakia za účasti zástupcov samosprávy oficiálne spustila rekonštrukciu Národnej kultúrnej pamiatky Pradiareň 1900 spoločne s priľahlým objektom Silocentrály. Budova bude transformovaná na administratívne centrum s multifunkčným eventovým priestorom.

Čítať viac

YIT Slovakia odhaľuje tretiu etapu Zwirnu

09.10.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia v týchto dňoch podáva na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) projekt tretej etapy rozsiahleho developmentu Zwirn, ktorý premení blok po niekdajšom priemyselnom podniku na polyfunkčnú zónu s bývaním, kanceláriami, obchodmi a verejnými priestranstvami. Popri tom sa odhaľujú aj oficiálne vizualizácie.

Čítať viac

Príprava výstavby Zwirnu a rekonštrukcie Pradiarne 1900 napreduje

05.09.2018 12:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Už čoskoro sa spustí rekonštrukcia budovy pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky v lokalite Nivy. Budova bude niesť názov Pradiareň 1900 a premení sa na administratívny komplex, ktorý sa stane súčasťou rozsiahleho projektu Zwirn, ktorý vyplní celý blok kvalitnou mestskou zástavbou. Developerom je spoločnosť YIT Slovakia.

Čítať viac

YIT Slovakia oficiálne potvrdzuje začiatok obnovy Pradiarne

21.08.2018 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia oficiálne oznámil, že spúšťa rekonštrukciu pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky pod názvom Pradiareň 1900. Na YIMBYm som o tom informoval už v čase vydania stavebného povolenia, teraz toto povolenie nadobudlo právoplatnosť. Pôjde o prvú súčasť projektu Zwirn.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Pradiareň 1900 udelené

13.07.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Projekt transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne - Cvernovky, resp. projektu Zwirn - sa dostáva do ďalšej fázy. Mestská časť Ružinov udelila developerovi, spoločnosti YIT Slovakia, stavebné povolenie pre rekonštrukciu historickej budovy Pradiarne, Silocentrály a súvisiacich objektov.

Čítať viac

Príprava Zwirnu napreduje

01.02.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pokračuje v príprave realizácie projektu Zwirn. Po rekonštrukcii pamiatkovo chránenej Pradiarne a nového námestia, ktoré v rámci projektu vznikne, predložil na posudzovanie EIA aj prvú trojicu bytových domov, ktoré vytvoria prvý z troch blokov, ktoré budú Zwirn po dokončení tvoriť.

Čítať viac

Administratívna budova Bratislavskej cvernovej továrne je minulosťou

16.11.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Hoci nedávno jedna hanba v Bratislave pribudla (viď príspevok z pondelka), ďalšia definitívne zanikla. Developer YIT Slovakia dokončuje asanáciu niekdajšej administratívnej budovy v rámci prípravy na projekt Zwirn.

Čítať viac

Cvernovka sa mení na Zwirn a odhaľuje nové vizalizácie

02.10.2017 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia napreduje v príprave projektu transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne (Cvernovky), na ktorý v minulom roku usporiadal medzinárodnú architektonickú súťaž.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube