YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 16.08.2022 13:27

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Zdroj: Vydrica Development

Zdroj: Vydrica Development

Vydrica od spoločnosti Vydrica Development vzniká na najexponovanejšom dosiaľ nezastavanom pozemku na Slovensku. V minulosti sa tu nachádzali husto zastavané a zaľudnené podhradské štvrte Vydrica a Zuckermandel, v druhej polovici 20. storočia však boli zrovnané so zemou. Namiesto nich malo vzniknúť reprezentatívne sídlisko (sic!), doplnené významnými verejnými budovami, vrátane novej filharmónie. Z celého sídliska však vznikla len trojica vežových bytových domov na západnom okraji niekdajšieho Zuckermandlu.

Voľný priestor provokoval urbanistov, architektov aj viaceré mestské reprezentácie. Riešenie zástavby bolo zadaním viacerých súťaží, s čím súvisel aj vznik Územného plánu zóny Podhradie, ktorá stanovila podrobné pravidlá rozvoja lokality. V zmysle tohto plánu bol v roku 2017 dokončený Zuckermandel od JTRE, Vydrica však na svoju definitívnu podobu čakala. Konkretizovať sa začala po vstupe developera Lucron do územia a do projektu. V rámci spoločnosti Vydrica Development bola definitívna podoba prvej etapy zámeru predstavená v prvej polovici roka 2019.

V tom čase sa zdalo, že sa výstavba začne v priebehu niekoľkých mesiacov. Ešte v roku 2019 začali prípravné práce, na ktoré sa malo plynulo nadviazať budovaním prvých domov. K stavebnému povoleniu sa však investor dostal až v lete 2021 a len na začiatku tohto roka ukončil súťaž na dodávateľa a začal so zakladaním a budovaním prvých podlaží. Odvtedy sa však práce realizujú vo vysokom tempe, v dôsledku čoho dnes nad Žižkovou ulicou rastú jednotlivé objekty do výšky.

Zreteľné tak už začínajú byť tvary jednotlivých objektov, tvoriacich prvú časť projektu. Rastú totiž prvé podlažia budúcich bytoviek. „Na 1. etape projektu máme ukončený železobetónový skelet všetkých troch podzemných podlaží objektov V1 a V2 a aktuálne realizujeme železobetónové konštrukcie 1. nadzemného podlažia,“ približuje dokončené práce Pavel Baslík, Head of Marketing & PR, Lucron, zástupca Vydrica Development. „Na stavbe 1. etapy máme inštalovanú plnú kapacitu šiestich žeriavov a práce napredujú v rýchlom tempe a v zmysle stanoveného časového plánu.“

Prvá etapa bude tvorená dvomi radmi bytových domov so službami a obchodmi na prízemí, ako aj kancelárskym objektom. Osadené sú v stúpajúcom teréne, čím asociujú pôvodnú štruktúru historického Zuckermandlu (ktorý sa začínal západne od Vodnej veže, tvoriacej jadro nového developmentu). Niektoré vizualizácie obsahovali aj samostatný dom medzi prvou etapou a zachovanými zvyškami zástavby („Kúriami“), tento si však na prípadnú výstavbu musí počkať. „Výstavbu prvej etapy realizujeme v súlade so schválenou projektovou dokumentáciou, ktorá neobsahuje takúto realizáciu,“ upozorňuje Baslík.

V prvej etape išlo do ponuky celkovo 202 bytov, ktoré boli neskôr doplnené o ďalších 21 v bytovke V4 nad Vodnou vežou. Ide o jedny z najdrahších, ak nie o najdrahšie byty v celej Bratislave. Niektoré z nich cenou presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čo je pomerne netypické, developer nedávno zverejnil všetky ceny. V danej cenovej kategórii je to veľmi zriedkavý počin. Vydrica Development to neľutuje. „Rozhodnutie zverejniť cenníky bytov na webstránke projektu považujeme za férové voči našim klientom a aj spätne ho hodnotíme ako správne. Stále evidujeme nové dopyty a záujem o projekt pretrváva,“ tvrdí Baslík. Developer tu byty predáva postupne, čo je zas celkom bežné. „Pri Vydrici môžeme povedať, že aktuálna predajnosť je v tejto fáze rozostavanosti vysoko nad úrovňou nášho predajného plánu, a teda aj ceny máme na úrovni vyššej rozostavanosti, v akej sa projekt aktuálne nachádza. Podobný počet predaných bytov mávame bežne na iných projektoch až približne v čase ukončenia hrubej stavby.“

Na vysokej úrovni majú byť aj retailové prevádzky, ktoré sa majú vo Vydrici nachádzať – investor sa netají tým, že tu chce vybudovať štvrť na vysokej úrovni. Naplánovaných tu je až 8,5-tisíc metrov štvorcových priestorov, čo nie je malé číslo. „V celom projekte Vydrica je plánovaných takmer 65 obchodných prevádzok. Prvá etapa, ktorú plánujeme dokončiť v roku 2024, bude do veľkej miery zameraná najmä na gastro a doplnkové služby, a to aj z dôvodu vzniku atraktívneho verejného priestoru v okolí Vodnej veže,“ popisuje koncept hovorca developera.

Potvrdený už bol prvý nájomca, ktorý bude sídliť v parteri bytovky bližšie k nábrežiu a Vodnej veži. „Zatiaľ sme zverejnili prvého retailového klienta – supermarket  YEME, ďalších nájomcov predstavíme v dohľadnom čase, keďže rokovania ešte prebiehajú.“ Supermarket zaberie približne 600 metrov štvorcových. V druhej etape by mal vzniknúť tzv. destinačný retail. V praxi to znamená, že tu majú byť obchody a služby, ktoré nebudú závislé len od náhodných okoloidúcich, zákazníci sem budú smerovať cielene.

Hoci je v tejto chvíli ešte priskoro hovoriť o celkovej kvalite vyhotovenia, aktuálny stav realizácie už jasne ukazuje, že sa potvrdia niektoré avizované slová o mestotvornosti projektu. Zreteľne viditeľné je rozdelenie budov na niekoľko samostatných celkov, čím nová zástavba dostane charakter rastlého mesta. Medzi blokmi vznikajú schodiská a priehľady, spájajúce jednotlivé úrovne ulíc. Naostatok, ochránené sú aj prežívajúce relikty pôvodnej zástavby alebo artefaktov.

Galéria

  • Prvá vizualizácia druhej etapy. Zdroj: Vydrica Development
  • Prvá etapa. Zdroj: Vydrica Development
  • Celá Vydrica. Zdroj: Vydrica Development

Najvýznamnejším takýmto reliktom a zároveň jednou z najstarších stavebných pamiatok Bratislavy je však Vodná veža, ktorá je v očakávaní rekonštrukcie. Tá bude výsledkom medzinárodnej architektonickej súťaže, v ktorej sa s kvalitným návrhom presadila kancelária Superatelier. Obnovený areál veže nemá byť len pripomienkou vzácneho monumentu s prezentáciou archeologického náleziska, ale aj komorným kultúrnym centrom v srdci novej štvrte.

Termíny realizácie rekonštrukcie však ešte v tejto chvíli známe nie sú. „Ešte je predčasné hovoriť o konkrétnych termínoch, keďže aktuálne prebiehajú stretnutia s autormi víťazného návrhu, kde sa špecifikujú detaily projektu a stavby,“ vysvetľuje Pavel Baslík. „Chceme tomu venovať dostatok času, aby realizácia prebehla správne, keďže Vodná veža je zásadným verejným priestorom v centre mesta a srdcom Vydrice.“ Vodná veža bude totiž predeľovať prvú a druhú fázu celého developmentu.   

Podoba druhej etapy ešte nie je známa, zverejnené boli doteraz len náznakové skice a jedna vizualizácia. Developer ju označuje za „chuťovku, na ktorej chce ukázať energiu a náladu budúcej Vydrice“. Presný termín odhalenia celého projektu ešte nezverejnil. „V súčasnej dobe analyzujeme situáciu na trhu a strategicky rozmýšľame nad vhodným termínom spustenia predpredaja a predaja druhej, unikátnej etapy projektu. Je možné, že predpredaj začneme už tento rok,“ hovorí Baslík. Druhá etapa vytvorí do veľkej miery spojenie medzi Vydricou a existujúcou zástavbou na Židovskej ulici.

Otáznou ostáva ešte menšia tretia etapa – táto však závisí od aktivít Hlavného mesta vo vzťahu k riešeniu podmostia a rámp Mosta SNP – a spojnica Vydrice a Bratislavského hradu. Investor totiž naznačuje, že by rád vytvoril takéto prepojenie, možno vo forme lanovky, a tým spravil Hrad prístupnejší a novú štvrť atraktívnejšiu pre turistov. Ide však o zložitý zámer. „Tento projekt je stále vo fáze overovania jeho realizovateľnosti a hľadania rôznych riešení. Má nadmestský význam a jeho realizácia nezávisí len od nás, keďže predmetný pozemok má viacerých vlastníkov,“ zhŕňa Pavel Baslík. Kedy tak bude celá Vydrica dokončená, nie je v tejto chvíli úplne jasné.

 

II. etapa. Zdroj: Vydrica Development

 

V každom prípade, projekt začína získavať svoje miesto v bratislavskom Podhradí a čoskoro aj v panoráme nábrežia. Po dokončení bude súčasťou možno najtypickejšej bratislavskej veduty s Hradom, Dunajom a Mostom SNP. Okrem toho je dané územie prekryté storočiami histórie a vývoja, násilne prerušenými radikálnym stavebným zásahom. Nároky na stvárnenie Vydrice sú tak mimoriadne vysoké.

Developer tvrdí, že si je toho plne vedomý, rovnako ako urbanisti a architekti, zodpovední za projektovanie a návrh súboru. Kľúčovú pozíciu má kancelária Compass Architekti, na podobe komplexu sa však podieľajú aj Marko&Placemakers, Siebert + Talaš, 2ka landscape architects a ďalší. Ide o slušný výber takmer toho najlepšieho, čo možno v tomto smere na Slovensku využiť. Odraziť by sa to malo na citlivom stvárnení jednotlivých objektov a bezkonfliktnom zasadení Vydrice do organizmu mesta.

Ak sa to naozaj podarí, dodrží sa špičková kvalita materiálov a vyhotovenia, parter ožije a vzniknú dobre upravené zelené priestranstvá, je celkom možné, že sa nová štvrť priamo napojí na historické jadro Bratislavy. To je napokon cieľ developera – vytvoriť projekt, ktorý si získa podobnú popularitu a komerčnú atraktivitu. Pre metropolu bude len dobre, ak sa to podarí. Bratislavské centrum sa tak výrazne rozšíri a mesto sa omnoho výraznejšie priľnie k rieke aj Hradu.

 

Fotografie z 2.8.2022. Pozrite si priebeh výstavby projektu vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

22.11.2022 13:35:18 Adrian Gubčo

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

19.11.2021 12:53:43 Adrian Gubčo

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čítať viac

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

29.10.2021 17:56:16 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

22.07.2021 13:23:03 Adrian Gubčo

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica spustila predaj bytov

09.06.2020 10:20:00 Adrian Gubčo

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube