YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.04.2022 12:03

V Slnečniciach sa rozbieha predaj etapy Nad Mestom

Veľký rezidenčný projekt Slnečnice na juhu Petržalky sa začne onedlho rozrastať o ďalšiu etapu. Južne od veľkého líniového parku vznikne časť Nad Mestom, tvorená piatimi výškovými budovami a trojicou nižších blokov. Výstavba by sa mohla teoreticky spustiť v najbližších týždňoch až mesiacoch. Medzičasom, developer Cresco Real Estate rozbieha oficiálny predaj bytov v nových domoch.

Zdroj: Cresco Real Estate

Zdroj: Cresco Real Estate

Slnečnice predstavujú aktuálne najväčší rozostavaný rezidenčný projekt na Slovensku, ktorý prinesie tisíce nových bytov a priame rozšírenie Petržalky smerom na juh. Developer Cresco Real Estate vďaka nemu získal pozíciu najväčšieho rezidenčného developera v Bratislave. Do tejto chvíle, teda 12 rokov od spustenia výstavby, vznikli v sektoroch Slnečnice – Viladomy (ktorý je pred dokončením), Slnečnice – Mesto (dokončuje sa prvá ucelená časť „B“) a Slnečnice POP tisíce bytov. Ďalší veľký balík bytov by mal pribudnúť už v najbližšej dobe. Developer spúšťa predaj a mal by byť blízko pred naštartovaním realizácie sektoru, marketingovo nazvaného Slnečnice Nad Mestom.

Základné rámce tohto projektu sú známe už dlhšie. Developer totiž prechádza povoľovacím konaním, pričom z dokumentácie vyplýva, že zóna B3-B4-AB2 (oficiálny názov), bude obsahovať päť bodových bytových domov a trojicu bytových blokov, zložených z trojice objektov. Veže budú mať medzi 14-24 nadzemných podlaží (plus jedno technické), bloky osem podlaží. Počet bytov bude vysoký. „Nad mestom prichádza s viac ako 1500 bytov a 42 apartmánov,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate. Apartmány budú bez výnimky umiestnené v nižších blokoch.

Ide o masívne číslo, ktoré sa čoskoro dostane na bratislavský trh. Prvá vlna predaja sa spúšťa v priebehu dneška. „V prvej fáze bude v predaji postupne 567 bytov,“ špecifikuje Krnáč. „Prvé do predaja vstupujú výškové bytové domy M1 a blokový bytový dom M3, tie sú na úrovni terajšieho Slnečnice Market. Rozfázovanie predaja nie je v súčasnosti presne určené, záleží najmä od dopytu, postupu stavebných prác a celkového vývoju na realitnom trhu, ktorý bol najmä posledné roky veľmi dravý a ťažko predvídateľný.“

Najnovšia etapa bude v mnohých ohľadoch nadväzovať na existujúce časti Slnečníc. Developer tvrdí, že svojho klienta dokonale pozná, čo pri navrhovaní projektu a jeho štandardu zohľadňoval. „Keďže v oblasti Slnečníc staviame už 12 rokov, vieme presne aké sú požiadavky a preferencie našich klientov. Nehnuteľnosti si aj sami predávame, preto máme prehľad aj o tom čo ľudia hľadajú aktuálne,“ vysvetľuje riaditeľ developerskej firmy. Rozdiely budú spočívať predovšetkým v inej typológii bývania, keďže podobný typ vežiakov sa zatiaľ v štvrti nenachádza. „Nad mestom so sebou prinesie perfektné prostredie. Vďaka tomu, že budovy budú vysoké 14 až 24 poschodí, výhľady z nich vyrazia dych,“ tvrdí neskromne Ján Krnáč.

Súčasťou lokality bude navyše veľký líniový park, oddeľujúci novú časť od dostavanej časti Slnečnice – Mesto. „Nezameniteľnú panorámu príjemne podčiarkne veľkorysý zelený park priamo pod oknami, ktorý bude so svojou rozlohou 29-tisíc m2 hneď po Sade Janka Kráľa druhým najväčším v Petržalke,“ upozorňuje investor. Cresco Real Estate dodáva, že v Slnečniciach je vybudovaná aj „kompletná“ občianska vybavenosť: „Všetko od rodinného centra, supermarketu, lekárne, detskej polikliniky či zubára až po výborné dopravné napojenie, či škôlky a jaslí v zóne Slnečnice viladomy. Tam sa plánuje aj nová štátna škôlka. V susedstve Nad mestom zase je plánovaná spojená materská a základná škola.“

Potenciálni klienti tak nájdu oddnes v ponuke 199 bytov, najmä 1,5- a 2-izbových, maximálne ale 4-izbových. Výmery sú medzi 27 až 90 m2. Najlacnejší byt vychádza na 124-tisíc eur, najdrahší na viac ako 442-tisíc eur. Nejde pritom ešte o byty vo vyšších podlažiach ponúkaných veží. Cenovo sa pohybuju čosi nad priemerom nehnuteľností v Bratislavskom kraji. „Cena za meter štvorcový v projekte Nad mestom priemerne vychádza na 3.275 EUR bez DPH,“ hovorí Ján Krnáč. Oficiálny web v tejto chvíli uvádza 121 bytov voľných a 78 predrezervovaných.

Zóna Nad Mestom ešte stále čaká na vydanie stavebného povolenia zo strany petržalského stavebného úradu. Takisto sa vyberá zhotoviteľ. „Prvú etapu už pripravujeme do výberového konania na zhotoviteľa stavby. Po vybratí zhotoviteľa budeme už presne vedieť termín stavebného dokončenia etapy,“ naznačuje Krnáč. „O ostatných budovách v zóne je ešte predčasné hovoriť, keďže to závisí od vývoja na trhu, postupu stavebných prác a podobne.“ Každopádne, Nad Mestom by malo vznikať v šiestich etapách. Výstavba sa spustí najneskôr do konca tohto roka. 

V realizácii by mal byť v tejto chvíli aspoň líniový park, resp. jeho prvá etapa. Developer menuje práce ako inštalácie zavlažovania, osádzanie obrubníkov a terénne úpravy. V aktuálnej etape by mala prebehnúť aj výsadba bludiska zo živého plota.

 

Vyznačená časť Nad Mestom v rámci Slnečníc. Zdroj: Cresco Real Estate

 

Hoci developer ešte nemá k dispozícii právoplatné stavebné povolenie, dá sa predpokladať, že výstavba ďalšej časti Slnečníc sa spustí skutočne v dohľadnej dobe. Štvrť s parametrami menšieho slovenského mesta získa veľmi signifikantnú časť, ktorá bude už z diaľky vizuálnou dominantou lokality. Developer oslovil overených autorov z kancelárie Compass, ktorí museli zohľadniť prísne podmienky na návratnosť riešenia a dobrý architektonický a materiálový štandard. Zverejnené vizualizácie naznačujú, že veže aj nižšie bloky budú vcelku jednoduché, no príjemné.

Dôraz bol opäť kladený najmä na osadenie budov do prostredia a ich prepojenie so zeleňou. Tá je typickým slovenským klientom vnímaná ako univerzálna hodnota, čo developera veľkého projektu podnietilo k takejto forme riešenia, vďaka ktorej bude mať maximum obyvateľov bezprostredný kontakt s novým parkom a plánovanou výsadbou. „Koncept je zvolený s ohľadom na maximalizáciu verejného priestoru," potvrdzuje aj architekt Juraj Benetin zo štúdia Compass Architekti. Ľudia, žijúci vo vežiach, zároveň budú mať lepší prístup k vybavenosti, keďže prízemie objektov je vyhradené pre retail. Obytné bloky zas budú disponovať komornejšou mierkou, no očividne takmer bez vybavenosti v parteri.

Slnečnice tak budú opäť o čosi rozsiahlejšie, pričom s ohľadom na počet bytov a apartmánov by tu mohlo pribudnúť viac ako 3-tisíc obyvateľov. Rozvoj štvrte sa tým nekončí. Výstavba má naďalej expandovať do viacerých zón. „Najbližšie sa bude realizovať fáza v sektore A3 – A5 (západne od existujúcej výstavby v Slnečnice mesto), ktorú sme pripravovali v spolupráci so slovinskou architektonickou kanceláriou Bevk Perović,“ ohlasuje Ján Krnáč. Dodáva ale, že „...Termínovo je však ešte priskoro odhadovať kedy sa na nej spustia práce alebo predaj.“

Po tejto zóne ostáva ešte vyplnenie priestoru medzi Zónou Mesto a novou električkovou traťou, výstavba v Zóne Kopec a niekoľko „kútikov“, napríklad na základom okraji celej zóny. Zhrnutím, zo Slnečníc sa stane veľká štvrť, kde bude žiť možno 20-tisíc obyvateľov. Smerovať by sem mala električka, vzniknúť tu má spojená základná a stredná škola a rozvinie sa bohatý retail, našťastie väčšinou na prízemí domov a nie v nákupných centrách. To všetko sa aj pri pomalom povoľovaní stane realitou v priebehu 20-tych a 30-tych rokov tohto storočia.

Pôjde o jeden z viacerých projektov, ktoré zásadne zmenia podobu najväčšej (počtom obyvateľov) bratislavskej mestskej časti. Spolu s ďalšími veľkými schémami, ako sú Nesto, Matadorka, Nové Lido, Petržalka City, nový športový areál na juhovýchode sídliska alebo Bratislavský Dunajský Park, sa radikálne zvýši počet obyvateľov, pribudne množstvo novej občianskej vybavenosti alebo sa zlepšia verejné priestory a prístup k Dunaju a jeho ramenám. Aj v tomto prípade je horizont zmien nanajvýš dve desaťročia. Z Petržalky sa tak stáva komplexnejšia, ale aj väčšia mestská časť - a tak to má byť. 

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate
  • Zdroj: Cresco Real Estate

Súvisiace články

Nové veže majú zelenú. Slnečnice získajú prvé výškové budovy a zmenia panorámu Petržalky

06.12.2022 10:36:08 Andrej Sárközi

Petržalské Slnečnice začnú čoskoro opäť rásť. Nová etapa Nad Mestom doplní novovznikajúcu štvrť o najvyššie objekty v rámci celého developmentu. Miesto na okraji najväčšieho slovenského sídliska, kde sa momentálne stavia najväčší rezidenčný projekt v metropole, tak znova zmení svoju tvár a začne rásť do výšky.

Čítať viac

Najdostupnejšia časť Slnečníc je pred dokončením, na obyvateľov si ešte počká

02.12.2022 11:35:39 Andrej Sárközi

Najväčšie slovenské sídlisko sa v poslednom období významne mení. Prispieva k tomu aj rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate. Spoločnosť oznámila rozšírenie o "najdostupnejšiu" etapu v roku 2020, dnes sa jej prvá časť stáva realitou.

Čítať viac

Bratislava dostane nový veľký park. Dokončená bola jeho prvá časť

10.11.2022 16:56:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola je mimoriadne zelené mesto, pričom jeho veľká časť je doslova utopená v zeleni. Zvlášť sa to týka sídlisk, vrátane najväčšieho sídliska Petržalka. Napriek tomu získa ďalší park, ktorý je už dokonca v realizácii. Dokončená bola jeho prvá časť, po celkovom dobudovaní ho v tejto mestskej časti predčí jedine Sad Janka Kráľa.

Čítať viac

Ján Krnáč z Cresco Real Estate: Dúfam, že politici začnú rozmýšľať probiznisovejšie

28.10.2022 11:33:00 Adrian Gubčo

Cresco Real Estate je najväčším rezidenčným developerom na Slovensku. Vďačí za to v podstate jedinému projektu – Slnečniciam, masívnej obytnej štvrti na južnom okraji Petržalky. Plány však má rozsiahlejšie. Firma pripravuje nadštandardné nábrežné byty, výškové budovy a expanduje aj do zahraničia. O aktuálnych projektoch a situácii na trhu sme sa rozprávali s Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom v Cresco Real Estate.

Čítať viac

Lepšie mesto v Slnečniciach: nové funkcie, ktoré zvýšia kvalitu života

03.10.2022 17:05:13 RED

Aj u nás pristupujú mnohí developeri k tvorbe svojich rezidenčných projektov komplexne, so širokým funkčným diapazónom, ktorý sa neredukuje iba na bývanie samotné. Namiesto jedného alebo viacerých domov vytrhnutých z okolitého kontextu prichádzajú dnes už s konceptami kompletnej štvrte s atribútmi plnohodnotného, fungujúceho mesta, ktorému nič nechýba.

Čítať viac

Príprava školy v Slnečniciach napreduje, dátum realizácie však nemá

23.03.2022 13:51:44 Adrian Gubčo

Slnečnice na juhu Petržalky od developera Cresco Real Estate majú byť komplexnou obytnou zónou, ktorá bude obsahovať aj náležitú občiansku vybavenosť. Okrem obchodov a služieb tu má preto vzniknúť aj spojená materská, základná a stredná škola. Mnohí súčasní aj potenciálni obyvatelia na ňu netrpezlivo čakajú. Kedy však naozaj vznikne a ako bude vyzerať?

Čítať viac

Slnečnice sa pripravujú na ďalšiu etapu rozvoja

30.11.2021 16:08:00 Adrian Gubčo

Slnečnice na južnom okraji Petržalky sú dnes najväčším bratislavským rezidenčným projektom. Už dnes tu žije približne 5-tisíc obyvateľov, pribudnúť by tu mal minimálne dvojnásobok tohto počtu. V dohľadnej dobe sa predpokladá štart ďalších častí developmentu. Čo sa v Slnečniciach doteraz podarilo a aký bude najbližší vývoj novej štvrte?

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Slnečnice pridávajú novú etapu, má byť najdostupnejšia zo všetkých

20.02.2020 11:15:13 Adrian Gubčo

Najväčší bratislavský rezidenčný projekt Slnečnice od developera Cresco Real Estate sa rozrastie o ďalšiu etapu, tentokrát o prvú, ktorá vznikne západne od budúcej električkovej trate v Zóne Mesto. Trojica domov, nazvaných Slnečnice Pop, má byť relatívne najdostupnejším bývaním v celej štvrti.

Čítať viac

Prvá časť tretej etapy Slnečnice – Viladomy je dokončená, štvrtá už rastie

14.02.2020 13:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave, Slnečnice, sa neustále rozširuje a postupne mení na veľkú mestskú štvrť. Realizácia sa spustila najprv v sektore Viladomy, kde sa aktuálne finišuje s  treťou etapou. Výstavba sa už spustila aj v prípade štvrtej, ktorá development danej časti projektu uzavrie.

Čítať viac

Škola v Slnečniciach má záväzné stanovisko

06.02.2020 15:20:20 Adrian Gubčo

V Bratislave by mohla čoskoro po veľmi dlhej dobe pribudnúť nová škola. V rastúcej štvrti Slnečnice je naplánovaný vznik zariadenia zahŕňajúceho materskú, základnú aj strednú školu, a to v modernom dizajne a s prihliadnutím na aktuálne trendy vo výučbe a vzdelávaní. Projekt získal kladné záväzné stanovisko od Hlavného mesta.

Čítať viac

Výškové budovy v zóne Slnečnice – Mesto majú záväzné stanovisko

01.08.2019 09:12:00 Adrian Gubčo

Ďalšia výrazná časť masívneho projektu Slnečnice, sektor Mesto, je bližšie k výstavbe. Kladné záväzné stanovisko obdržali zóny B3, B4 a AB2, kde sa budú nachádzať (pravdepodobne) najvyššie objekty v rámci celých Slnečníc. V intenzívnej príprave sú však aj ďalšie časti vznikajúcej mestskej štvrte od developera Cresco Real Estate.

Čítať viac

Slnečnice Viladomy sa rozšíria o poslednú etapu, nazvanú UniQ Slnečnice

04.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Real Estate spúšťa predaj bytov v poslednej zo štyroch etáp v sektore Slnečnice – Viladomy. Podľa Cresca ide o najlepšiu časť Slnečníc, čomu podriadil aj názov etapy, UniQ Slnečnice, odkazujúc na svoje „elitné“ projekty. Výstavba prvých domov by sa mala spustiť ešte tento rok.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Mesto, 17.3.2019

29.03.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Po aktuálnom pohľade na výstavbu prvej časti rezidenčného developmentu Slnečnice, teda Slnečnice – Viladomy, sa dnes pozrieme aj na postup výstavby sektoru Slnečnice – Mesto. Ide o súčasť projektu, v rámci ktorého vzniká na južnom okraji Petržalky v réžii developera Cresco Group najväčší rezidenčný zámer v Hlavnom meste, ako aj celá nová obytná štvrť.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice – Viladomy, 17.3.2019

25.03.2019 09:40:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca štvrť Slnečnice na južnom okraji Petržalky neustále rastie, čo sa týka obidvoch jej aktuálnych častí – zóny Mesto aj zóny Viladomy. V tomto update sa pozriem na druhý menovaný sektor, kde aktuálne vzniká tretia etapa mohutného rezidenčného developmentu od developera Cresco Group.

Čítať viac

Slnečnice odhaľujú ďalšiu etapu, pribudnú sektory AB1 a AB4

23.10.2018 08:15:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group odhaľuje ďalšie sektory masívneho projektu Slnečnice – AB1 a AB4, ktoré vzniknú medzi aktuálne rozostavanými objektami zóny Slnečnice – Mesto (domy A3 a A6) a budúcim koridorom električkovej trate. Pôjde o časť s najlepšou dostupnosťou do centra mesta, najväčšou predpokladanou koncentráciou obyvateľstva a najcentrálnejším charakterom, čo má podčiarkovať aj urbanizmus a architektúra tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

10.09.2018 11:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Čítať viac

Ďalšia časť projektu Slnečnice - Viladomy v predaji

26.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco dáva v týchto dňoch do predaja ďalšiu časť rezidenčnej štvrte Slnečnice - Viladomy, konkrétne ide o druhú časť tretej etapy. Tá by sa týmto mala sfinalizovať, neskôr pribudne ešte štvrtá etapa.

Čítať viac

Nové nákupné možnosti v Petržalke

01.06.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Mestská časť Petržalka, napriek svojmu rozsahu, neponúkala veľkú variabilitu v oblasti maloobchodných prevádzok, ktoré sa tu nachádzajú a boli obmedzené na pár prevádzok supermarketov a určitého počtu menších obchodíkov. To sa však mení s rozvojom tzv. farmárskych tržníc, ktorých v krátkom čase pribudli hneď dve.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice, 23.05.2018

29.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po update z výstavby zóny Viladomy a nových vizualizáciách ďalšej časti zóny Mesto tu sú ďalšie novinky zo Slnečníc, konkrétne z výstavby doteraz najväčšej časti projektu - prvých blokov zóny Mesto. Novú štvrť realizuje developer Cresco Group.

Čítať viac

Nová podoba ďalšej časti Slnečnice - Mesto odhalená

27.05.2018 18:00:00 Adrian Gubčo

Pri projekte Slnečnice ešte nejakú dobu ostaneme. Tentokrát sa pozrieme na novú podobu ďalších dvoch častí zóny Mesto, B3 a B4. Aktualizovaný dizajn predstavili architekti zo štúdia Compass Architekti.

Čítať viac

Construction update: Slnečnice Viladomy, 23.05.2018

25.05.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Rozvoj južného okraja Petržalky v podobe projektu Slnečnice rýchlo napreduje, pričom developer Cresco Group má vo výstavbe aktuálne až štvorciferný počet bytov. Masívny development pozostáva z dvoch častí, Mesto a Viladomy, v tomto update sa pozrieme na Viladomy.

Čítať viac

Farmársky trh v Slnečniciach sa čoskoro otvára

06.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group, stojaci za projektom Slnečnice, oznámil dátum otvorenia farmárskej tržnice Trch., ktorý bude súčasťou nákupného centra Slnečnice Market v Zóne Mesto. Prvé prevádzky sa otvoria 12. apríla.

Čítať viac

Ďalšia časť Slnečníc odhalená

27.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po nedávnom predstavení časti projektu Slnečnice s oficiálnym názvom C0, neoficiálne Kopec, sa odhaľuje ďalšia, ktorá bude súčasťou Zóny Mesto. Oficiálne ide o sektory B3-B4-AB2, kde vzniknú, okrem iného, výškové dominanty celej novej štvrte od developera Cresco Group.

Čítať viac

Čo bude ďalšia fáza Slnečníc?

23.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších rezidenčných projektov na Slovensku v postsocialistickom období, Slnečnice od developera Cresco Group, neustále rastie. Najviac rozbehnutá je Zóna Viladomy, kde sa aktuálne buduje prvá časť tretej fázy (zo štyroch). Aktívne sa pracuje aj v Zóne Mesto, kde bol dokončený prvý bytový dom a ďalšie štyri bloky sú vo výstavbe. Pomaly sa tak schyľuje k naštartovaniu ďalšej časti Slnečníc, oficiálne nazývanej C0.

Čítať viac

Nové byty v projekte Slnečnice - Mesto

06.12.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group oznámil, že dáva do predaja ďalšie byty v projekte Slnečnice - časť Mesto. V dome A5 vznikne v dvoch blokoch 230 bytov.

Čítať viac

V Bratislave dnes pribudne nové nákupné centrum

30.11.2017 08:00:00 Adrian Gubčo

Developer Cresco Group dnes otvára nákupné centrum Slnečnice Market, ktoré vzniklo v postupne rastúcej štvrti Slnečnice, zóne "Mesto". Centrum pozostáva z dvoch častí, dnes sa otvára prvá z nich s obchodmi bežnejšieho charakteru, druhá časť s farmárskou tržnicou a gastrom pribudne na začiatku roka 2018.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc

19.10.2017 13:30:00 Adrian Gubčo

Slnečnice, petržalský projekt developera Cresco Group, sú dostatočne veľké na to, aby vytvorili samostatnú štvrť. Na to však potrebujú aj dostatočné množstvo potrebnej vybavenosti a kvalitné dopravné spojenie do zvyšku mesta, aby sa mohli naplno zapojiť do života Bratislavy. A práve s novinkami z týchto oblastí developer teraz prichádza.

Čítať viac

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

01.06.2017 12:00:00 Adrian Gubčo

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube