YIMBA

Kampus športu a zdravia

Kampus športu a zdravia
Štvrť
Petržalka
Developer
Bratislavský samosprávny kraj
Typ
Športoviská, Vzdelávanie
Architekt
AT26
Status
Zámer
Realizácia
?

Veľká vízia Bratislavského samosprávneho kraja spočíva vo vybudovaní sérií športovísk a spojenej školy, ktoré prinesú výrazné zlepšenie možností pre športovanie pre amatérov aj profesionálov. Využiť sa má územie, ktoré bolo v minulosti zvažované pre umiestnenie Národného futbaslového štadióna. Na vízii spolupracujú SZĽH, VKP, SAZ a Spojená škola Ostredkova. 


Ďalšie informácie

Články k projektu

Bratislavský kraj pokračuje v príprave športového areálu v Petržalke, dátumy však neprezrádza

15.03.2022 14:45:44 Adrian Gubčo

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) má rozpracovaných viacero významných projektov. Najvýraznejším z nich je však zámer vybudovať na juhovýchodnom okraji sídliska Petržalka veľký kampus športu a zdravia, tvorený väčším množstvom športovísk a športovou školou. Bratislavský kraj pripomína, že vízia sa hýbe dopredu, kedy by však mohla byť realitou, známe nie je.

Čítať viac

Bratislavský kraj podporil zámer športového areálu v Petržalke

11.06.2021 17:27:39 Adrian Gubčo

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) urobil ďalší krok ku vzniku veľkého športového areálu v Petržalke. Na poslednom krajskom zastupiteľstve poslanci schválili zámer vybudovania „kampusu športu a zdravia“ na juhovýchodnom okraji sídliska, kde sa o vzniku takéhoto areálu hovorí už dlhodobo. Kraj zároveň priblížil detailnejšiu predstavu o podobe územia.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube