YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.06.2022 14:14

Mesto opravuje zastávky na Račianskej radiále, definitívna rekonštrukcia Račianskeho mýta sa odsúva

Hlavné mesto a Dopravný podnik Bratislavy (DPB) pristúpili k čiastočnej rekonštrukcii viacerých zastávok na Račianskej električkovej radiále. Tieto sa nesú v podobnom duchu ako minuloročná provizórna obnova zastávky na Račianskom mýte. Výsledkom je zlepšenie stavu vyčkávacieho priestoru pre cestujúcich. Skutočná modernizácia zastávok je však hudbou budúcnosti.

DPB spustil v uplynulých dňoch rekonštrukciu viacerých zastávok na Račianskej električkovej radiále. Trať aj priľahlé zastávkové priestory sú už pomerne zastarané – naposledy prešli rekonštrukciou v roku 1991. Na stave zastávok sa to podpísalo, rovnako ako na celkovej morálnej zastaranosti. Dnes sa už od zastávkových priestorov očakáva ďaleko lepšia kvalita aj vybavenie. Až doteraz tu totiž chýbali aj prístrešky a adekvátny mobiliár.

Mesto a DPB sa to v súvislosti s Programom obnovy a doplnenia prístreškov rozhodli zmeniť. Trojica zastávok - Biely Kríž, Pionierska a Mladá garda – tak dostane vyvýšené a betónovou dlažbou vydláždené nástupné ostrovčeky s bezbariérovými vstupmi, nový mobiliár aj označníky, ako aj moderné zastávkové prístrešky so solárnym osvetlením a strechami. Prístrešky nadväzujú na Princípy a štandardy zastávok, ktoré nedávno vypracoval Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB).

Práce prebiehajú už niekoľko týždňov a dokončené majú byť v priebehu letných prázdnin. Ide o celkom dlhú dobu, táto je ale spôsobená snahou o minimalizáciu negatívnych dosahov na cestujúcu verejnosť. DPB totiž nechcel pozastaviť obsluhu zmieňovaných zastávok. Realizácia tak prebieha v režime, kedy sprístupnená ostáva vždy polovica nástupiska, pričom električky zastavujú v časti, ktorá nie je staveniskom. V tejto chvíli však už má významná časť zastávok takmer definitívnu podobu.

Mesto sa pri úpravách inšpirovalo úspechom rekonštrukcie donedávna asi najhoršej električkovej zastávky v Bratislave, Račianskeho mýta. Preto plánuje v obdobných úpravách pokračovať. „Podobne ako na zastávke Mladá Garda budú v blízkej dobe rekonštruované aj zastávky: Riazanská, Pionierska, Biely kríž, Stanica Vinohrady a Ursínyho, kde tiež dôjde k zvýšeniu nástupnej hrany, vydláždeniu, osadeniu prístreškov či rekonštrukcii zábradlí,“ hovorí Dagmar Schmucková, hovorkyňa Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislavy. „DPB plánuje tiež osadiť nové prístrešky a obnoviť náter zábradlí aj na viacerých ďalších električkových zastávkach v Rači a v Ružinove.“

Už v priebehu tohto roka sa tak viditeľne zvýši úroveň mnohých zanedbaných zastávok. Nejde však o komplexné modernizácie, ktorých súčasťou by bolo aj rozšírenie vyčkávacieho priestoru, osadenie elektronických odchodových tabúľ alebo zriadenie prestupných zastávok s autobusmi. Na tieto projekty si musí verejnosť ešte nejakú dobu počkať.

 

 

V prípade Račianskej radiály to bude trvať dlhšie, keďže projekty v tejto chvíli ešte nie sú dokončené. Tie, ktoré sa pripravujú, sú navyše rozložené na viacero samostatných úsekov, čo povedie k postupnej realizácii. „DPB aktuálne pripravuje modernizáciu Račianskej radiály v úseku od depa Krasňany po obratisko Komisársky s výnimkou už rekonštruovaného úseku medzi zastávkami Detvianska a Záhumenice,“ prezrádza Schmucková aktuálne plány. „Pôjde o modernizáciu trate s úpravou zastávok a trakcie vrátane technológie meniarní.“

Projektová dokumentácia však ešte neexistuje a rozbehnutý nie je povoľovací proces ani hľadanie zhotoviteľa. „Aktuálne DPB kompletizuje podklady pre súťaž na výber projektanta. Dokumentácia by mohla byť pripravená v roku 2023, termín realizácie bude závisieť od koordinácie s inými pripravovanými modernizáciami,“ pripomína hovorkyňa mesta. Magistrát chce totiž v dohľadnej dobe rozbehnúť aj modernizáciu RužinovskejVajnorskej radiály. Podľa posledných známych informácií, Ružinovská by mala ísť do realizácie v roku 2024 a Vajnorská v roku 2025. Oba projekty ovplyvnia organizáciu dopravy v celej Bratislave.

Na Račianskej radiále tak už nedôjde k menším rekonštrukciám, ako to bolo v prípade úseku Detvianska – Záhumenice, ale rovno k úprave celých úsekov. Podľa mesta totiž dochádza k výlukám, čo vždy spôsobuje komplikácie. Zmena prístupu v spojení s aktuálnou situáciou sa dotkne aj zastávky Račianske mýto. Na začiatku minulého roka totiž mesto hovorilo o rozsiahlejšej prestavbe tohto významného uzla, pričom rátalo so vznikom zastávky, na ktorej budú zastavovať autobusy, prípadne integrovaním cyklistickej dopravy. Po dokončení aktuálnej úpravy na konci leta však už tieto plány veľmi nezdôrazňovalo.

Dagmar Schmucková priznáva, že nastala určitá zmena plánov. „Vo finančnej situácii, v ktorej sa mesto nachádza, sa viaceré investície prehodnocujú. Aktuálne dostali prioritu ďalšie zastávky Račianskej radiály, ktorých stav už bol nevyhovujúci, aby dosiahli štandard, aký cestujúcim poskytuje dnešné Račianske mýto, teda aby mali nový prístrešok a vyvýšené nástupište, ktoré zaisťuje vyššiu bezpečnosť cestujúcich.“ Sľubuje však, že v budúcnosti na definitívnu úpravu dôjde. „Konečné riešenie zastávky Račianske mýto je stále aktuálne a plánujeme ho realizovať aj s ďalšími pripravovanými úpravami okolitých priestorov.“

Okrem zmien na Račianskej radiále sa mesto a Dopravný podnik pripravujú ešte na niekoľko rekonštrukcií. „DPB ale chystá menšiu, avšak dôležitú rekonštrukciu časti Vajnorskej radiály a následne plánuje pripraviť projektovú dokumentáciu rekonštrukcie trate na nábreží,“ avizuje Dagmar Schmucková. V prípade Vajnorskej radiály by si asi opravu najviac zaslúžila slučka, smerujúca k Železničnej stanici Nové Mesto. Rekonštrukcia nábrežia je zas enormne dôležitá, keďže súvisí s blízkymi významnými verejnými priestranstvami aj súkromnými investíciami.

 

 

Mesto sa teda netají veľkými plánmi na skvalitnenie úrovne električkovej dopravy. V realizačnej fáze sú však v tejto chvíli, okrem pomalého budovania pokračovania Petržalskej radiály, len menšie zásahy. Príprava väčších projektov je pomalá a výstavba neustále odsúvaná.

V tomto smere sa bude musieť zdynamizovať projektová príprava, keďže rozvoj mesta si vyžaduje rýchlu výstavbu ďalších úplne nových tratí, nielen modernizácií starých. Kľúčovou je najmä spojnica Petržalskej a Ružinovskej radiály cez Pribinovu, Košickú a Miletičovu ulicu, ktorá je označovaná za kontroverznú. Dôvodom je jej vedenie popred novostavbu SND, čo sa môže stať kameňom úrazu pri snahe o rýchlu výstavbu. Hlavné mesto inak na príprave spolupracuje s developerom J&T Real Estate, ktorý by dokázal projekciu aj povoľovanie značne urýchliť.

Ďalšími dôležitými úsekmi sú predĺženia tratí v Ružinove a v Dúbravke, resp. v Boroch. Ich účelom nie je len napojenie nových oblastí, ale najmä spojenie s budúcimi terminálmi integrovanej osobnej prepravy (TIOPmi), ktoré čoskoro vstúpia do výstavby. Tým sa výrazne zvýši potenciál pre zapojenie železničnej dopravy do verejnej dopravy v Bratislave.

Aj tieto projekty sú však len prípravou na rozsiahlejšie a náročnejšie plány vzniku ďalších nových radiál, tangenciál, predĺžení a spojok, ktoré potrebuje mesto v najbližších rokoch a desaťročiach vybudovať. S verejnou dopravnou infraštruktúrou či bez, už čoskoro začnú rásť nové a nové štvrte, v ktorých budú žiť či pracovať tisíce až desaťtisíce ľudí. Pokiaľ chce Bratislava reálne zvýšiť kvalitu života, nemôže sa už ďalej spoliehať iba na automobily. Na tom panuje čoraz väčšia zhoda. Nanešťastie sa zdá, že v rozvoji alternatív niekedy bráni sama sebe.   

 

Fotografie z 11.6.2022. Pozrite si rekonštrukcie električkových tratí vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

Súvisiace články

Zásadný krok vpred: Projekcia električky do Borov začína

10.01.2023 18:14:42 Adrian Gubčo

Postupne rastúce Bory na severozápadnom okraji Bratislavy budú v budúcnosti významnou časťou Bratislavy. Malo by ísť o štvrť, kde bude žiť možno až päťciferný počet obyvateľov, nachádza sa tu veľké nákupné centrum a už onedlho aj veľká nemocnica. Napriek tomu dnes chýba kvalitnejšie napojenie na verejnú dopravu. To sa však má zmeniť.

Čítať viac

Cestovanie bude kvalitnejšie. Opravami prejde viac zastávok

28.10.2022 14:03:52 Andrej Sárközi

Račianska električková radiála prejde ďalšími zmenami. V uplynulom období na nej pribudli nové prístrešky a frekventované zastávky sa stali kultúrnejšími. Viditeľné zlepšenie zarezonovalo u verejnosti pozitívne, Dopravný podnik Bratislavy (DPB) tak ohlasuje ďalšie plány. Určitý postup nastal aj pri modernizácii Vajnorskej radiály.

Čítať viac

Dlhá cesta k definitívnej podobe: Gaštanový hájik sa zlepšil, od dobrého stavu má ďaleko

22.09.2022 10:37:47 Adrian Gubčo

Račianska električková radiála je jednou z najvýznamnejších a najvyťaženejších bratislavských tratí. Jej úroveň je však nelichotivá. Naostatok, Račianska radiála nebola ani zaradená medzi vlnu modernizácií, ktorými mali prejsť iné trate v meste. Hlavné mesto a Dopravný podnik Bratislavy preto vykonali počas uplynulého obdobia aspoň provizórne úpravy, v rámci ktorej zlepšili stav zastávok. Jednou z nich mal byť aj Gaštanový hájik.

Čítať viac

Obnova prvých zastávok na Račianskej radiále je dokončená, ďalšie sa chystajú

12.07.2022 17:27:27 Adrian Gubčo

Hlavné mesto a Dopravný podnik Bratislavy (DPB) dokončili rekonštrukciu prvej série električkových zastávok na Račianskej električkovej radiále. Za relatívne krátku dobu sa tak čiastočne zvýšila úroveň vyčkávacích priestorov pre cestujúcu verejnosť. Úspech projektu mesto podnietil k príprave aj ďalších opráv.

Čítať viac

Aké sú ďalšie plány rozvoja električkovej siete v Bratislave?

03.12.2021 17:57:36 Adrian Gubčo

Hlavné mesto konečne rozbehlo výstavbu predĺženia Petržalskej električkovej radiály, vďaka čomu dostane najväčšie sídlisko v krajine svoju nosnú dopravnú líniu. Spustenie realizácie projektu zároveň otvorilo otázku, ako sú na tom iné zámery rozvoja električkovej siete v metropole. Po roku od posledného obdobného článku prinášam aktualizovaný prehľad známych a plánovaných projektov.

Čítať viac

Hlavné mesto definitívne ukončilo obnovu zastávky na Račianskom mýte a ohlásilo veľkú obnovu prístreškov

21.09.2021 14:13:43 Adrian Gubčo

Hlavné mesto SR Bratislava dnes oficiálne ukončilo provizórnu rekonštrukciu električkovej zastávky na Račianskom mýte. Bodkou za opravou bolo nainštalovanie zastávkových prístreškov a elektronickej tabule, čím získal priestor relatívne slušnú úroveň. V obdobnom zvyšovaní kvality zastávok plánuje Magistrát a DPB pokračovať – v dohľadnej dobe by sa malo v meste nainštalovať 200 ďalších prístreškov.

Čítať viac

Úpravy na Račianskom mýte sú pred dokončením

31.08.2021 15:31:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa chýlia k záveru rekonštrukčné práce na Račianskom mýte, ktorých cieľom bolo zlepšenie úrovne električkovej zastávky a prechádzania cez rušnú križovatku. Mesto tým reagovalo na doterajší desivý stav priestoru, nehodný súčasných požiadaviek na modernú verejnú dopravu. Magistrát a Dopravný podnik sľubujú, že zastávku aj upravené časti križovatky odovzdajú 2. septembra do plného užívania.

Čítať viac

Mesto spúšťa čiastočnú obnovu Račianskeho mýta

09.08.2021 09:00:00 Adrian Gubčo

Magistrát spoločne s Dopravným podnikom Bratislava rozbehnú v priebehu tohto týždňa čiastočnú rekonštrukciu zastávky električiek na Račianskom mýte. Ďalšie zmeny sa dotknú ostrovčekov a priechodov, čím sa prechádzanie križovatky stane pre chodcov pohodlnejšie. Ide zatiaľ len o provizórne úpravy, mesto má v úmysle zrealizovať aj komplexnejšiu rekonštrukciu.

Čítať viac

Trať na Americkom námestí je poškodená, premávka bude na mesiac vylúčená

28.04.2021 15:00:56 Adrian Gubčo

V decembri bola po niekoľkomesačnej rekonštrukcii obnovená premávka električiek na Americkom námestí. Hlavné mesto a Dopravný podnik sa vtedy netajili spokojnosťou s výsledkom prác, ktoré nepriniesli len zlepšenie stavu koľají, ale aj zvýšenie kvality verejného priestoru. Po necelom polroku sa však trať na mesiac uzavrie. Dôvodom sú konštrukčné chyby trate.

Čítať viac

Dopravný podnik hľadá projektanta na rozšírenie električkovej zastávky na Račianskom mýte

11.03.2021 11:30:29 Adrian Gubčo

Dopravný podnik Bratislava vyhlásil v priebehu včerajška zákazku na obstaranie projektovej dokumentácie pre električkové zastávky na Račianskom mýte. Predmetom zákazky je rozšírenie zastávok a doplnenie mobiliáru, vrátane nových prístreškov. Dnes ide o zastávku v asi najhoršom stave v rámci celej bratislavskej električkovej siete.

Čítať viac

Trať na Americkom námestí je dokončená

14.12.2020 11:48:48 Adrian Gubčo

V priebehu uplynulého víkendu bola oficiálne odovzdaná do užívania zrekonštruovaná električková trať na Americkom námestí v centrálnej časti mesta. O tejto modernizácii som písal už viackrát – okrem zlepšenia stavu trate priniesli práce aj estetizáciu priestoru. Práve na zásahy do verejných priestranstiev v okolí trate sa oplatí v tomto prípade pozrieť bližšie.

Čítať viac

Rekonštrukcia električkovej trate na Americkom námestí ide do finále

01.12.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Práce na električkovej trati na Americkom námestí sa blížia k dokončeniu. Trať už má prakticky finálnu podobu, na ktorú nadväzujú úpravy okolitého verejného priestoru. Premávka bude obnovená ešte pred koncom roka, čím bude sprevádzkovaná celá bratislavská električková sieť. Rekonštrukciu pripravil Dopravný podnik Bratislavy v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislava.

Čítať viac

Rekonštrukcia trate na Americkom námestí ide do ďalšej fázy

16.11.2020 16:19:00 Adrian Gubčo

Dnešok je v bratislavskej doprave v znamení veľkých noviniek. Po viac ako roku a pol sa otvárajú Mlynské nivy, čo prispeje k výrazným zmenám v organizácii verejnej dopravy. Po určitej dobe sa dnes spúšťa aj iná dôležitá súčasť dopravnej infraštruktúry mesta: zastávka Blumentál, čo znamená, že obnova trate na Americkom námestí vstupuje do svojej záverečnej fázy.

Čítať viac

Ďalšie dopravné projekty sa blížia k dokončeniu

30.10.2020 18:40:13 Adrian Gubčo

Po minulotýždňovom slávnostnom predstavení a sprevádzkovaní zmodernizovanej Karloveskej radiály sa čoskoro dokončia aj ďalšie dopravné projekty: onedlho by mohla byť otvorená Radlinského ulica, kde sa rekonštruuje časť električkovej trate smerujúca na Americké námestie, a na začiatku novembra sa konečne spustí premávka aj na Mlynských nivách.

Čítať viac

Rekonštrukcia električkovej trate na Americkom námestí sa naplno rozbehla

21.09.2020 14:47:00 Adrian Gubčo

Na Americkom námestí, Floriánskom námestí a v uzle Blumentál už naplno prebiehajú stavebné práce na rekonštrukcii električkovej trate, ktorá patrila k najstarším a najzanedbanejším v meste. Poslednou opravou prešla v roku 1977. Aktuálne práce prinesú nielen zlepšenie jej prevádzkových vlastností, ale aj zlepšenie priľahlého verejného priestoru.

Čítať viac

Rekonštrukcia električkovej trate na Americkom námestí sa spustí 7. septembra

31.08.2020 14:33:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL DOPLNENÝ Po dokončení obnovy trate v Rači – Záhumeniciach štartuje Dopravný podnik druhý dôležitý projekt modernizácie električkovej infraštruktúry pre tento rok. V centre mesta, na Americkom námestí, sa 7. septembra spustí rekonštrukcia zanedbanej trate v úseku od integrovanej zastávky Blumentál po zrekonštruovaný úsek trate na Špitálskej. V ten istý deň sa obnoví aj premávka električiek v Rači.

Čítať viac

Rekonštrukcia električkovej trate v Rači je takmer dokončená, Karlova Ves dostala nový termín

24.08.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Hlavné mesto by malo v dohľadnej dobe dokončiť obnovu dvojice úsekov električkových tratí. Prvou z nich bude relatívne krátky úsek v Rači, kde bola rekonštrukcia vykonaná v dôsledku havarijného stavu trate, ohrozujúcom premávku. Ako druhý bude dokončený veľký projekt modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály, ktorý čelí viacerým problémom, vrátane meškania.

Čítať viac

Práce na električkovej trati v Rači postúpili

29.07.2020 09:38:00 Adrian Gubčo

Od posledného update stavu prác na obnove električkovej trate v Rači – Záhumeniciach uplynul len mesiac, realizácia však za tú dobu výrazne pokročila. Zhotoviteľ rekonštrukcie, spoločnosť TSS Grade, by za daného tempa prác mohol skutočne stihnúť odovzdanie stavby v druhej polovici augusta. Obyvatelia a tranzitujúci cez Raču by tak čoskoro mohli využívať už napohľad kvalitnejšiu trať.

Čítať viac

Rekonštrukcia trate v Rači sa spustila, projekt prešiel zlepšeniami

02.07.2020 11:50:00 Adrian Gubčo

Po viacerých odkladoch sa konečne naštartovali práce na rekonštrukcii električkovej trate v Záhumeniciach v Rači. Práce sú reakciou na predchádzajúci havarijný stav, po aktuálnych úpravách sa však zvýši nielen technická úroveň trate, ale aj komfort cestujúcej verejnosti. Dopomôžu k tomu aj najnovšie zmeny, ktoré boli do projektu zapracované.

Čítať viac

Rekonštrukcia električkovej trate v Rači sa začne na budúci týždeň

09.06.2020 16:35:00 Adrian Gubčo

Po určitých odkladoch sa v priebehu budúceho pondelka konečne spustí rekonštrukcia trate v Záhumeniciach v mestskej časti Rača. Ide o reakciu na havarijný stav, ktorý už vážne narúšal prevádzkyschopnosť trate aj kvalitu bývania v jej blízkosti. Počas rekonštrukcie bude zmenená organizácia verejnej dopravy.

Čítať viac

Práce na modernizácii a opravách električkových tratí budú pokračovať napriek pandémii

01.04.2020 11:21:00 Adrian Gubčo

Hlavné mesto si na tento rok naplánovalo viacero investícií do skvalitnenia električkovej dopravy – okrem dokončenia modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály sa mali zrekonštruovať aj dva úseky tratí v Starom Meste na Americkom námestí a v Rači. Ako vyzerajú tieto plány vo svetle aktuálnej situácie?

Čítať viac

Zhotoviteľ rekonštrukcie trate na Americkom námestí je známy

30.01.2020 16:30:00 Adrian Gubčo

Po uzavretí verejného obstarávania na rekonštrukciu trate v račianskych Záhumeniciach je ukončené aj obstarávanie na obnovu trate na Americkom námestí v centre mesta. Aj tu sa stal víťazom TSS Grade, ktorý zrealizuje práce za 2 milióny 845-tisíc eur. Presné termíny potvrdené neboli. O novinke informoval portál iMHD.sk.

Čítať viac

Zmluva na rekonštrukciu električkovej trate v Záhumeniciach je konečne podpísaná

27.01.2020 10:27:03 Adrian Gubčo

Odkladaná rekonštrukcia električkovej trate v Záhumeniciach v Rači sa konečne priblížila. Dopravný podnik Bratislava podpísal zmluvu o dielo so spoločnosťou TSS Grade. Presný termín spustenia prác nie je známy, ich dĺžka by však po spustení mala byť maximálne 60 dní. O tejto správe informoval portál iMHD.sk.

Čítať viac

Oprava električkovej trate na Americkom námestí ide opäť do súťaže

04.12.2019 09:43:00 Adrian Gubčo

Hlavné mesto pôvodne plánovalo opraviť počas tohto roka okrem Karlovesko-dúbravskej radiály aj dve ďalšie trate – v Rači a na Americkom námestí v centre. Obe rekonštrukcie však výrazne meškajú. V prípade druhej menovanej sa až teraz opätovne spúšťa súťaž na zhotoviteľa, potom, ako bola prvá pre prekročenie plánovaného rozpočtu zo strany uchádzačov zrušená.

Čítať viac

Rekonštrukcie električkových tratí na Americkom námestí aj v Rači budú meškať

30.09.2019 10:00:00 Adrian Gubčo

Okrem masívnej modernizácie električkovej radiály v Karlovej Vsi a Dúbravke sa mali už v blízkej dobe rozbehnúť aj ďalšie rekonštrukcie s cieľom zlepšiť stav niektorých úsekov v bratislavskej električkovej sieti. Konkrétne ide o najhoršie úseky na Americkom námestí a v Rači, aktuálne sa však termín spustenia prác posúva, pričom nie je známe, kedy sa presne naštartujú.

Čítať viac

Hlavné mesto tento rok opraví ďalšie dva úseky električkových tratí

23.07.2019 09:45:00 Adrian Gubčo

Okrem veľkej modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály by počas tohto roka mali prebehnúť dve rekonštrukcie električkových tratí, týkajúce sa najviac poškodených úsekov v bratislavskej električkovej sieti. Prvá z nich sa nachádza na Americkom námestí, druhá v mestskej časti Rača.

Čítať viac

Hlavné mesto plánuje masívny rozvoj koľajovej dopravy

24.08.2018 15:00:00 Adrian Gubčo

Bratislava - hlavné mesto SR dnes v rámci tlačového brífingu ohlásila plány, týkajúce sa rozvoja koľajovej dopravy v podobe električkových tratí. Primátor mesta Ivo Nesrovnal predstavil zámery, ktoré majú zväčšiť električkovú sieť a zlepšiť dopravnú situáciu v metropole.

Čítať viac

Nová zastávka na Špitálskej je vo finále

17.08.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončuje električková zastávka na Špitálskej ulici, ktorá sa nevybudovala v rámci minuloročnej rekonštrukcie úseku trate po tejto ulici. Projekt realizuje Bratislava - hlavné mesto SR prostredníctvom svojej podriadenej firmy Dopravný podnik Bratislava.

Čítať viac

Bratislava potrebuje kvalitnú električkovú dopravu, robí pre to málo

01.08.2018 12:30:00 Adrian Gubčo

Už nejakú dobu je ako všeobecný fakt daný úzus, že nosným systémom verejnej dopravy (NS MHD) v Bratislave sú električky. To by sa malo odzrkadľovať v dynamickom rozvoji tohto dopravného systému a veľkú podporu rozvoju električkovej dopravy vyjadruje aj Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy. Aká je teda súčasná situácia v rozvoji električkovej dopravy a modernizovania tratí?

Čítať viac

Intenzívne práce na Špitálskej

07.11.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

Na Špitálskej ulici sa tvrdo pracuje, aby sa čo najskôr spustila prevádzka električiek. Obnova trate bola reakciou na jej katastrofálny stav. Bratislava - hlavné mesto SR však nevyužilo príležitosť na kvalitatívnu transformáciu celej ulice a realizuje sa len na samotnej trati.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube