Author photoAdrian Gubčo 28.11.2017 13:00

Obmedzenia na Trnavskom mýte

Developer Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR napredujú v rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte. Stavebné práce si vyžiadajú uzavretie dvoch vchodov do podchodu, a síce vchodu od Novej tržnice a vchodu zo zastávky električiek smerujúcich do Ružinova. Obmedzenia budú trvať od 1. decembra až do marca 2018.

Rekonštrukcia podchodu je mestom prezentovaná ako revitalizácia verejného priestoru v prospech ľudí. Riešenie obchádzok je preto mimoriadne tragické a v praxi nebude vôbec fungovať, keďže drvivá väčšina ľudí sa nedrží narysovaných šípok v nelogických plánikoch, ale hľadá najpriamejšiu cestu.

Magistrát  takýmto riešením ľudí vystaví potenciálne nebezpečným situáciám, keďže mnoho cestujúcich bude nepochybne prechádzať cez rušnú cestu (čo spôsobí problémy aj automobilovej doprave). Verím preto, že priložená grafika je skôr zlým pokusom o vtip a riešenie dočasných obchádzok ešte prejde zmenami.

Celkové dokončenie rekonštrukcie podchodu je naplánované na leto 2018.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Obmedzenia v okolí podchodu. Zdroj: Immocap Group
  • ľudia prechádzajúci okolo zábran, ako sa dalo predpokladať

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube