Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 17.08.2018 08:45

Construction update: Podchod na Trnavskom mýte, 16.8.2018

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte vstupuje do záverečnej fázy. Investori projektu, spoločnosti Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR avizujú dokončenie obnovy do konca letných prázdnin.

Article Big

Prakticky dokončená tak už je výstavba troch nových vstupov do pochodu, vrátane aktuálne uzavretých pri Istropolise a na Vajnorskej ulici, finišuje sa s novými výťahmi, ktoré vznikli pri východe Central alebo na električkovej zastávke v smere do centra mesta, hoci ich prevádzka ešte spustená nie je. V interiéri podchodu sa už pripravujú jednotlivé prevádzky, medzi ktorými bude drogéria, papiernictvo, gastronomická prevádzka, trafika či nechtové štúdio. Pribudnúť by mali aj potraviny.

Rekonštrukcia podchodu je reakciou na jeho zanedbaný stav, ktorý sa nezlepšil ani vďaka viacerým marketingovým kampaniam. Mesto Bratislava preto odsúhlasilo dlhodobý prenájom spoločnosti Immocap Group, ktorá sa zaviazala podchod zrekonštruovať a bude ho prevádzkovať 15 rokov s opciou na ďalších 5 rokov. Do obnovy developer investuje okolo 2,5 milióna eur, ďalší 1 milión investuje mesto samotné, za čo obnoví eskalátory či zrealizuje výťahy. Celková výmera obchodných plôch je 1400 metrov štvorcových, kde vznikne 18 prevádzok. Developer okrem toho obnovil aj sociálne zariadenia a zabezpečí strážnu službu a dohľad, čo má zabrániť ďalšiemu chátraniu. Architektom obnovy je Ateliér Ivan Kubík, ktorý stál aj za projektom Central.

Stav podchodu sa radikálne zlepší a tento bude výrazne modernejší a na vyššej úrovni. Obnova významného tranzitného priestoru je doprevádzaná aj menšou revitalizáciou okolitých verejných priestranstiev v réžii Hlavného mesta.

Nanešťastie, táto revitalizácia nespĺňa kvalitatívne kritériá, ktoré by sa očakávali od jedného z kľúčových verejných priestranstiev (minimálne počtom prechádzajúcich chodcov) v metropole. Nie je známe, že by mal nad touto revitalizáciou dohľad nejaký architekt.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Vstup do podchodu od Centrálnej tržnice. Vznik rozsiahlych asfaltových plôch bez doplnenia aspoň mobilnej zelene bol kritizovaný z viacerých strán.
  • Na tomto mieste bol pred niekoľkými týžňami inštalovaný stojan na bikesharing, aby bol znova odstránený.
  • Jedinou novou zeleňou sú dva stromy na pravej strane fotografie, čo je nedostatočné. Na druhej strane, zánik stánkov s občerstvením je pozitívom.
  • Obchodná pasáž v podchode s novou drogériou.
  • Vľavo trafika, ďalej nechtové štúdio.
  • Developer pravdepodobne usúdil, že udržovať mramorový obklad v čistote bude v kontexte sústavného ničenia priestoru vandalmi neúnosné, preto ho odstránil a pravdepodobne nahradí skleneným obkladom.
  • Nový výťah pri východe smerom ku Centralu.
  • Vstup na Vajnorskej ulici.
  • Nová cesta smerujúca k vstupu pri Istropolise.
  • Vstup Istropolis a polopodzemné kontajnery.

Súvisiace články

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom Mýte je dokončená

27.08.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom bol oficiálne otvorený zrekonštruovaný podchod na Trnavskom Mýte. Donedávna jeden z najzanedbanejších verejných priestorov v Bratislave sa premenil na modernú nákupnú pasáž spojenú s významnou križovatkou verejnej dopravy.

Čítať viac

Construction update: Podchod Trnavské mýto, 17.07.2018

19.07.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Revitalizácia jedného z najfrekventovanejších podchodov pod kľúčovým bratislavským uzlom pokračuje. Podchod na Trnavskom mýte sa pomaly blíži k dokončeniu na konci letných prázdnin.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube