Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.04.2018 13:30

Obchádzka na Trnavskom mýte je nepriateľská k ľuďom

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte, za ktorou stojí Bratislava - hlavné mesto SR a developer Immocap Group, sa dostáva do ďalšej fázy. V rámci nej bola uzavretá časť vchodov do podchodu a vytvorené obchádzkové trasy. Riešenie obchádzok sa však nezaobišlo bez veľmi kontroverzných krokov.

Article Big

Týmto krokom je predovšetkým osadenie pevných zábran, ktoré mali ľudí odradiť od prechádzania cez cestu medzi električkovými zastávkami a priestorom pri Novej tržnici. Na riešení prestupov a obchádzkových trás v prípade rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte vidno klasický rozpor medzi nárokmi vyplývajúcimi z technických a bezpečnostných noriem a ich rigídneho dodržiavania, a logikou či zdravým rozumom. Ľudia automaticky volia najprirodzenejšiu cestu, na čo by mala projekcia reagovať nie tvorbou bariér a obchádzok, ktoré cestu dlhú 250 metrov natiahnu na takmer jeden kilometer, ale práve naopak, čo najväčším uľahčením pešieho pohybu, a to aj na úkor individuálnej automobilovej dopravy - napríklad formou zriadenia dočasného prechodu pre chodcov.

Takýto postup sa bežne aplikuje v mestách, ktoré možno nazvať "smart" a ku ktorým by sa Bratislava, slovami vedenia mesta, rada zaradila. Bohužiaľ, najnovší krok mesta v podobe osadenia zbytočného plota je ospravedlniteľný pred legislatívou, ale nie pred akýmikoľvek snahami o kvalitnejšie a priateľskejšie mesto pre ľudí.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Ľudia sa prirodzene snažia o skrátenie si cesty
  • Zdroj: Hlavné mesto SR - Bratislava

Súvisiace články

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom Mýte je dokončená

27.08.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom bol oficiálne otvorený zrekonštruovaný podchod na Trnavskom Mýte. Donedávna jeden z najzanedbanejších verejných priestorov v Bratislave sa premenil na modernú nákupnú pasáž spojenú s významnou križovatkou verejnej dopravy.

Čítať viac

Construction update: Podchod na Trnavskom mýte, 16.8.2018

17.08.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte vstupuje do záverečnej fázy. Investori projektu, spoločnosti Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR avizujú dokončenie obnovy do konca letných prázdnin.

Čítať viac

Construction update: Podchod Trnavské mýto, 17.07.2018

19.07.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Revitalizácia jedného z najfrekventovanejších podchodov pod kľúčovým bratislavským uzlom pokračuje. Podchod na Trnavskom mýte sa pomaly blíži k dokončeniu na konci letných prázdnin.

Čítať viac

Construction update: Podchod Trnavské Mýto, 01.04.2018

04.04.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Na jednej z najrušnejších križovatiek v Bratislave (resp. pod ňou) pomerne rýchlo napredujú práce na rekonštrukcii podchodu, ktorý patril k dlhodobým bratislavským traumám. Rekonštrukciu zabezpečuje developer Immocap Group v spolupráci s Bratislava - hlavné mesto SR.

Čítať viac

Obmedzenia na Trnavskom mýte

28.11.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Immocap Group a Bratislava - hlavné mesto SR napredujú v rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte. Stavebné práce si vyžiadajú uzavretie dvoch vchodov do podchodu, a síce vchodu od Novej tržnice a vchodu zo zastávky električiek smerujúcich do Ružinova. Obmedzenia budú trvať od 1. decembra až do marca 2018.

Čítať viac

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte začína

12.10.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

V pondelok 16. októbra by sa mala spustiť rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte, ktorú v koordinácii s Bratislava - hlavné mesto SR zrealizuje developer blízkeho nákupného centra Central, Immocap Group.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube