YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.10.2020 15:50

YIT Slovakia odhaľuje ôsmu etapu projektu Nuppu

Ružinovský projekt Nuppu od od developera YIT Slovakia sa rozrastie o ďalšiu, v poradí už ôsmu etapu. Najnovší bytový dom v rezidenčnom súbore bude mať názov Thuja a bude identický s väčšinou doteraz dokončených či rozostavaných etáp. Bytovka je už dnes v realizácii.

Zdroj: YIT Slovakia

Zdroj: YIT Slovakia

Thuja sa bude nachádzať na južnej strane areálu aj dnes už z väčšej časti dokončeného líniového rezidenčného parku. Tak ako väčšina ostatných domov, ktoré tento park vymedzujú, aj najnovší prírastok bude pokračovaním riadkovej zástavby a bude mať podobu zahnutého doskového objektu s ôsmimi nadzemnými podlažiami. Nachádzať sa tu bude 98 bytov, ktorých predaj sa už rozbehol.

Developer tak pridal ďalšiu takmer stovku bytov k stovke, ktorá je voľná v rámci ostatných etáp. V ponuke sú všetky veľkosti bytov od 1-izbových po 4-izbové, s výmerami od takmer 42 metrov štvorcových až po vyše 140. Ceny voľných bytov začínajú na 133-tisíc eurách, najdrahší stojí 372-tisíc. Developer pripomína, že každý byt bude mať k dispozícii balkón, loggiu alebo terasu, súčasťou projektu je aj 127 parkovacích miest. Na prvom podlaží smerom k parku bude umiestnená klubovňa pre rezidentov.

Nido

„Komplex NUPPU od svojej prvej etapy poskytuje svojim obyvateľom kvalitné bývanie, ale aj priestory na relax a oddych na rozsiahlom dvore plnom stromov, lavičiek či detských preliezačiek,“  hovorí Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia. „Som presvedčený, že obyvatelia ďalšej etapy si svoj nový domov obľúbia aj vďaka komunite, ktorá v projekte už dlhší čas úspešne funguje.“

Výhodou pre budúcich obyvateľov bude fakt, že centrálny park je dnes už pred dokončením, keďže ho developer budoval súbežne s dokončovaním jednotlivých etáp v severnej časti developmentu. Finalizácia, ktorej súčasťou bude malé námestie, by mala nastať pravdepodobne s deviatou etapou, ktorá bude zakončením výstavby južného radu domov. K iným benefitom majú patriť nabíjačky pre elektromobily, komunitný car-sharing a v blízkej budúcnosti aj spustenie zastávky verejnej dopravy (Grófska niva) v blízkosti projektu.

Architektom tejto etapy je kancelária Ateliér 3M, tak ako aj pri ostatných etapách. Výzorom sa zvyšku projektu odlišovať prakticky nebude. Ukončenie výstavby sa predpokladá v druhej polovici roka 2022, podľa oficiálnej stránky asi v decembri.

 

Zdroj: YIT Slovakia

 

Developer v prípade najnovšej etapy nadviazal na svoju stratégiu predstavovať nové časti projektu z rozdielom približne pol roka – plus mínus niekoľko mesiacov. Nezastavila ho v tom ani pandémia koronavírusu COVID-19, ktorá niektoré schémy v meste pribrzdila. Dopyt po relatívne dostupných bytoch v Bratislave však pretrváva, čoho dôkazom je aj najnovšia časť Nuppu, kde je dnes už prvých 14 bytov predaných a ďalšie sú rezervované.

Kúpa rezidencie v Nuppu môže byť užitočnou investíciou. Bezprostredné okolie projektu je dnes síce pomerne zanedbané a blízkosť k diaľnici je (zatiaľ) citeľná, do budúcna by ale mohla mať lokalita naozaj dobré spojenie s centrom mesta a skôr či neskôr sa transformujú aj okolité pozemky – najmä smerom na západ a na sever od projektu. V rámci Nuppu vznikne aj určitá vybavenosť, ktorá by mohla byť v parteri objektu na južnej strane developmentu, z ktorého by YIT rado spravilo nájomné byty.

Tento plán bol predmetom kritiky časti obyvateľov Nuppu, ktorí projektu vyčítali zahustenie, väčší tlak na park, sociálne problémy a podobne, najviac však protestovali majitelia investičných bytov na prenájom či AirBnB. Tí sa obávali poklesu výnosnosti ich nehnuteľností. Väčšinu podobných argumentov považujem za smiešne, v prípade majiteľov investičných bytov za hanebné. Nájomné byty v projekte totiž majú vzniknúť v koordinácii s Hlavným mestom, ktoré by niekoľko z nich pravdepodobne získalo do svojej správy či majetku výmenou za zmenu Územného plánu. Slúžiť majú pre pracovníkov v potrebných profesiách.

Investor ešte podobu tejto bytovky nezverejnil, hoci už vizualizácia Thuje objekt obsahuje, aj keď bez detailov. Takisto ešte nebola zverejnená ani budúcnosť pozemku popri Mlynských nivách, ktorý YIT nedávno prikúpilo. Na riešenie zástavby územia prebehla menšia interná súťaž. Obyvatelia daného objektu budú mať najlepší prístup k verejnej doprave, keďže zmieňovaná zastávka bude umiestnená práve tu.

YIT Slovakia odhaduje celkové dokončenie Nuppu na rok 2025. Bratislava sa tak definitívne zbaví ďalšieho browfieldu. Výmenou zaň dostane nové bývanie vo vcelku dobrej lokalite a v princípe dostupné aj pre strednú triedu (čo nie je bežné), nový príjemný líniový park, a teoreticky aj nájomné byty. Ide tak o vhodné zhodnotenie územia, na ktoré treba nadviazať inými investíciami obdobného charakteru.

 

Pozrite si výstavbu Nuppu vo fotoalbumoch.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Veľká štvrť získava definitívnu podobu: Nuppu smeruje k dokončeniu

09.11.2022 11:54:41 Andrej Sárközi

Stovky bytov a ďalšie vo výstavbe. Premena niekdajšieho industriálneho areálu na polyfunkčnú štvrť s bývaním a kanceláriami výrazne postupuje. Veľký obytný súbor Nuppu od developera YIT Slovakia získava definitívne kontúry a nenápadne mení mestskú časť Ružinov.

Čítať viac

Ďalšia etapa Magnolie v Nuppu je v predaji, YIT hovorí o bývaní pre mladých

21.04.2022 15:49:37 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia dáva do predaja byty v ďalšej časti domu Magnolia, ktorý je súčasťou rezidenčného komplexu Nuppu v Ružinove. Magnolia bola pôvodne navrhnutá ako kancelárska budova, YIT sa ju ale rozhodlo premeniť na bývanie dostupnejšieho charakteru. Za cieľovú skupinu označuje „mladých“ a ako novinku ohlasuje službu úplného zariadenia bytu.

Čítať viac

Nuppu odhaľuje ďalšiu, v poradí už jedenástu etapu

17.12.2021 12:37:56 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia štartuje s predajom bytov a výstavbou ďalšej etapy obytného súboru Nuppu. Jedenásta etapa, nazvaná Asteri, bude pozostávať z dvojice menších apartmánových domov. Ich vznikom sa uzavrie vývoj líniového parku v srdci projektu. V Nuppu by mala onedlho pribudnúť ďalšia verejná funkcia – materská škola, ktorej vznik schválila mestská časť Ružinov.

Čítať viac

Nuppu získava definitívnu formu, odhaľuje sa aj podoba nového domu v západnej časti súboru

13.10.2021 11:04:01 Adrian Gubčo

Ružinovský projekt Nuppu od developera YIT Slovakia sa nenápadne mení na jeden z najväčších porevolučných rezidenčných projektov v Bratislave. V tejto chvíli je už dokončená alebo vo výstavbe podstatná časť polyfunkčného súboru. Developer okrem toho odhalil aj budúcu podobu nového objektu, ktorý vyrastie na prikúpenom pozemku pri ulici Mlynské nivy.

Čítať viac

YIT Slovakia štartuje ďalšiu etapu Nuppu, nazvanú Magnolia 1

02.08.2021 17:05:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia odhaľuje najnovšiu, v poradí už desiatu etapu projektu Nuppu. Od ostatných etáp sa v mnohých ohľadoch líši – umiestnením, architektúrou, vybavením či konštrukciou. Ako nasvedčuje už názov, ide o začiatok výstavby série objektov, kde by mali zároveň vzniknúť aj nájomné byty a administratívne kapacity.

Čítať viac

YIT Slovakia pridáva novú etapu Nuppu

15.04.2021 17:34:29 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia sa blíži k dobudovaniu veľkého rezidenčného developmentu Nuppu na okraji ružinovského Prievozu. V týchto dňoch spúšťa predaj už v deviatej etape projektu, nazvanej Juniperus (Borievka). Ide o poslednú časť Nuppu v južnom rade domov, dobudovať ostáva ešte trojicu objektov v severnej časti, ako aj objekt popri diaľnici D1.

Čítať viac

Nuppu napreduje, kancelárie nahrádza nájomnými bytmi

28.05.2020 13:04:39 Adrian Gubčo

Ružinovský projekt Nuppu od YIT Slovakia rastie rýchlym tempom a postupne začína získavať ucelenú formu. Developer okrem toho pripravuje nové fázy – jednak rezidencie na nedávno zakúpenom pozemku na ulici Mlynské nivy, ako aj čiastočnú transformáciu pôvodne uvažovanej kancelárskej budovy, kde by mohli pribudnúť nájomné byty. Nepozdáva sa to však všetkým.

Čítať viac

YIT Slovakia spúšťa predaj siedmej etapy Nuppu

19.02.2020 15:50:00 Adrian Gubčo

Developer s fínskym pozadím YIT Slovakia dnes odštartoval predaj celkovo už siedmej etapy projektu Nuppu v Ružinove. Obytný súbor tvorený bytovými domami zoskupenými okolo líniového centrálneho parku sa rozrastie o novostavbu, ktorá je tak ako v predošlých prípadoch pomenovaná fínskym názvom kvetu – Hortensia.

Čítať viac

Nuppu rastie a čoskoro bude obslúžené aj verejnou dopravou

24.01.2020 17:00:00 Adrian Gubčo

Ružinovský projekt Nuppu od YIT Slovakia sa už začína meniť na skutočne masívny obytný súbor. Aktuálne sú vo výstavbe tri bytové domy, po ktorých dokončení už bude v tomto projekte žiť viac ako tisíc ľudí. Aj kvôli tomu bude do územia konečne dotiahnutá verejná doprava, ktorá získa zastávku už v najbližších mesiacoch.

Čítať viac

YIT Slovakia získava pozemok pri Nuppu a rozšíri ho o ďalší dom

19.11.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Nuppu od developera YIT Slovakia patrí k pomerne veľkým developmentom, ktorý bude po dokončení obsahovať približne tisíc bytov. Po novom sa však ešte rozšíri – developerovi sa podarilo získať pozemok v tesnej blízkosti obytného súboru, kde by mala pribudnúť nová bytovka.

Čítať viac

YIT Slovakia štartuje šiestu etapu projektu Nuppu

18.10.2019 13:25:00 Adrian Gubčo

Postupne rastúci obytný súbor Nuppu na okraji ružinovskej štvrte Prievoz ohlasuje ďalšiu, v poradí šiestu etapu. Najnovší prírastok ponesie názov Orkidea, výstavba sa bude spúšťať už v najbližšej dobe.

Čítať viac

Ďalšia časť Nuppu je dokončená, výstavba novej rezidenčnej zóny napreduje

05.08.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Ružinov pokračujú práce na výstavbe rozsiahleho rezidenčného súboru Nuppu. Budúce sídlisko sa už v priebehu najbližších týždňov rozšíri o ďalší prírastok, kým ďalšie objekty postupne rastú. Projekt developuje spoločnosť YIT Slovakia.

Čítať viac

YIT ohlasuje ďalšiu etapu Nuppu

26.03.2019 10:15:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pridáva k rozostavanému polyfunkčnému súboru Nuppu ďalšiu etapu – v poradí už piaty dom sa bude volať Hyasintti, teda Hyacint. Ide o prvý z domov, ktorý bude tvoriť južnú stranu centrálneho parku, ktorý v rámci developmentu vzniká.

Čítať viac

Construction update: Nuppu, 13.1.2019

18.01.2019 11:00:00 Adrian Gubčo

Ružinovský projekt Nuppu od developera YIT Slovakia čoskoro dosiahne ďalší míľnik – druhá fáza projektu je prakticky dokončená, viditeľný postup nastal aj pri tretej. Vý výstavbe je štvrtý dom. Projekt vytvorí prechod medzi zástavbou Prievozu menšej mierky a štvrťou Mlynské Nivy, kde vzniká zástavba s mierkou adekvátnou širšiemu centru mesta.

Čítať viac

Construction update: Nuppu, 29.7.2018

02.08.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

Nuppu od developera YIT Slovakia patrí k pomerne veľkým projektom, ktoré komplexne transformujú územie, na ktorom sa nachádzajú. Na niekdajšom brownfielde tak vzniká úplne nové sídlisko, pričom jeho prvá etapa je už v podstate dokončená.

Čítať viac

YIT spúšťa predaj bytov v ďalšej etape Nuppu

22.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia odhalil ďalšiu časť postupne vznikajúceho projektu Nuppu, ktorý po dokončení vytvorí na mieste bývalého brownfieldu menšiu štvrť. Najnovší dom bude mať názov Jasmiini (po fínsky jazmín).

Čítať viac

Construction update: Nuppu, 13.3.2018

16.03.2018 10:00:00 Adrian Gubčo

Nuppu patrí k pomerne veľkým projektom, ktoré transformujú postindustriálnu oblasť na rozmedzí štvrtí Nivy a Prievoz. Prvá fáza v podobe domu Lilja je v tejto chvíli prakticky dokončená.

Čítať viac

YIT Slovakia spúšťa predaj v 3. etape Nuppu

13.10.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer s fínskym pozadím dáva do predaja byty v tretej etape postupne rastúceho ružinovského projektu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube