Author photoAdrian Gubčo 16.01.2018 10:00

Budúca podoba Loftov Kominárska

Architektonické štúdio GutGut patrí k najlepším na Slovensku a dokazuje to svojimi početnými realizáciami aj návrhmi. Veľmi príťažlivá je aj rekonštrukcia staršieho domu na Račianskej na bytový dom, ktorá sa už dokončuje, no ešte zaujímavejšia by mohla byť transformácia vedľa stojacej niekdajšej tlačiarne Svornosť na loftové bývanie.

Zdroj: GutGut

Zdroj: GutGut

Spoločnosť Lofty Kominárska, ktorá rekonštruuje aj dom na Račianskej, zorganizovala ešte pred časom architektonickú súťaž na premenu objektu, v ktorej zvíťazil práve návrh od GutGut-u. Architekti sa pokúsili založiť vizuál na "pôvodnom priemyselnom okne, definovanom svetlíkom vloženým medzi polia sklobetónu". Výsledkom tak je zaujímavá súhra svetla a tieňa s vytvorením silnejšej miery intimity. Architekti dom doplnili trojpodlažnou nadstavbou, tvorenou pravidelným rastrom balkónov, ktoré nadviažu na ich vedľajšiu realizáciu. Výsledkom transformácie by mala byť niekdajšia tlačiareň premenená na zaujímavý mestský dom s bytmi a občianskou vybavenosťou na prízemí.

Nie je celkom isté, či budú Lofty Kominárska vyzerať takto. Médiámi už prebehla iná, menej inovatívna podoba projektu. Nie je ani celkom známe, kedy by sa mohla rekonštrukcia začať, hoci developer už podľa všetkého vypratal priestory tlačiarne a stavebne je budova pripravená na začiatok rekonštrukcie.

Bolo by každopádne vynikajúce, keby sa vo finále čo najviac podobala návrhu, keďže GutGut je mimoriadne schopný premeniť industriálne priestory na úžasný projekt, čo dokázala napríklad ich nedávno dokončená realizácia - Mlynica.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: GutGut
  • Zdroj: GutGut
  • Pôvodný návrh. Zdroj: GutGut via Trend Reality

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube