Author photoAdrian Gubčo 03.08.2018 08:30

Landererov park začína naberať reálne kontúry

Park v severnej časti Šafárikovho námestia, po novom známy ako Landererov park, už miestami začína získavať finálnu podobu, ktorú bude mať po svojej celkovej rekonštrukcii. Tá bola oficiálne spustená na konci mája, dokončená by mala byť v priebehu augusta. V budúcnosti pribudne ešte objekt kaviarne.

V parku už boli do veľkej miery zrealizované chodníky, realizuje sa závlahový systém a postupne sa začína pokladať trávnikový koberec. Takmer dokončené je už aj detské ihrisko, čoskoro sa spustí obnova fontány. Priestor na južnom okraji parku, na mieste, kde bolo kedysi výstupisko autobusov, dostane civilizovanejšiu podobu, skvalitní sa aj cyklotrasa v tejto časti námestia.

Nová podoba zrevitalizovaného parku je výsledkom architektonickej súťaže, v ktorej síce uspelo štúdio 2021, ktoré sa však nedohodlo na podmienkach revitalizácie s objednávateľom, mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto. Park teda navrhoval druhý v poradí, francúzske štúdio f&b+cc. Na projekte okrem mestskej časti participuje aj súkromný partner, HB Reavis, pričom si vzájomne rozdelili financovanie. Celkové náklady sú vyše 400-tisíc eur.

Landererov park bude po obnove nepochybne veľmi príjemným verejným priestranstvom a jedným z najkrajších parkov v Bratislave. Napriek tomu, jeho potenciál bol ešte vyšší. Pre mestskú časť to snáď bola škola, ako do budúcnosti realizovať architektonické súťaže a stanovovať následné podmienky spolupráce.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Vstup do parku od zastávky Šafárikovo námestie s novým chodníkom.
  • Nástupný priestor do parku sa dočká úpravy v štýle typickom pre Staré Mesto v poslednom období.
  • Nový povrch dostane aj cyklotrasa, v ktorej blízkosti bude osadená stanica bikesharingu.
  • Vďaka novým chodníkom sa snáď už v parku nebudú tvoriť vychodené cestičky v tráve.
  • Aktuálne sa dokončuje detské ihrisko.
  • Okolo detského ihriska je už posadený aj trávnik.
  • Obnovy sa dočká aj fontána, v jej okolí vznikne príjemný zhromažďovací priestor.
  • Zdroj: Mestská časť Bratislava - Staré Mesto

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube