YIMBA

Landererov park

Landererov park
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Mestská časť Bratislava - Staré Mesto, HB Reavis
Typ
Verejné priestranstvá
Architekt
f&b cc, Boris Hrbáň
Status
Zrealizované
Realizácia
2018

Projekt revitalizácie parku v severnej časti Šafárikovho námestia, pomenovaného Landererov park. Obnova by mala priniesť zväčšenie výmery zelených plôch, skvalitnenie zelene a doplnenie vybavenosti. Projekt je spolufinancovaný súkromným developerom prostredníctvom jeho občianskeho združenia Dobré m(i)esto.

Na projekt prebehla architektonická súťaž, finálny projekt však nerealizuje víťaz, ale až druhý v poradí, s ohľadom na fakt, že sa vedeniu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto nepodarilo dohodnúť na vhodnom finančnom ohodnotení s víťazmi súťaže. 

Hoci je park v princípe dokončený, dosiaľ nebola zrealizovaná posledná časť - altán, kde má byť umiestnená kaviareň. 


Ďalšie informácie

Náklady 400.000 EUR

Články k projektu

Landererov park bude čoskoro dokončený, pribudne nový pavilón

Landererov park bude čoskoro dokončený, pribudne nový pavilón

16.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Obnova severnej časti parku na Šafárikovom námestí, dnes známeho ako Landererov park, bola jednou z najvýraznejších úprav bratislavských verejných priestranstiev v poslednom období. Park však ešte nie je celkom dokončený – chýba dobudovať pavilón, ktorý sa povoľuje len teraz.

Čítať viac

Prvá časť obnovy Landererovho parku je dokončená

Prvá časť obnovy Landererovho parku je dokončená

07.09.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Po niekoľkých mesiacoch realizácie a po predchádzajúcom zdržaní je dokončená prvá časť obnovy parku v severnej časti Šafárikovho námestia, známej ako Landererov park. Jej podoba je výsledkom participačného procesu a architektonickej súťaže, na projekte participovali mestská časť Bratislava - Staré Mesto a občianske združenie Dobré M(i)esto, za ktorým stojí developer HB Reavis.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube