YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 29.10.2021 17:56

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Vydrica

Vydrica

Žižkova ulica nie je dnes veľmi výraznou ulicou, hoci historicky išlo o veľmi významnú časť Bratislavy – išlo o hlavnú ulicu pôvodnej osady Zuckermandel a kľúčovú spojnicu mesta s vtedy ešte samostatnými obcami či mestečkami Karlova Ves alebo Devín. Jej význam sa znížil po novej regulácii nábrežia, vzniku nábrežnej cesty a zániku historickej zástavby. Možno preto je všeobecne spomínaná ako jedna z ulíc, ktoré prešli v poslednom období najväčšou premenou. Ďalšie zmeny navyše ešte prídu.

Najzásadnejšou bude vznik Vydrice, ktorá tvorí východný okraj ulice – resp. miesto, odkiaľ sa Žižkova odpája od nábrežnej cesty. Nová štvrť, za ktorou stojí firma Vydrica Development (teda Lucron v spojení s pôvodnými majiteľmi projektu), plánuje na tomto mieste obnoviť mestskú štruktúru, hoci v súčasnom šate. Na mieste styku Žižkovej a nábrežia vznikne nová polyfunkčná zástavba, tvorená bytovými domami, kancelárskou budovou, obchodmi a službami v parteri, ale aj dvojicou upravených parčíkov. Tie budú tvoriť kontaktnú zónu medzi novými domami a zachovanými zvyškami pôvodného Zuckermandlu.

V tejto chvíli sa na tomto mieste nachádza len zanedbaná plocha a stavebná jama na mieste prvej etapy Vydrice. Developer obdržal stavebné povolenie po dlhom čakaní len v lete tohto roka. Výstavba domov samotných sa však ešte nespustila a naďalej sa pracuje najmä na spevňovaní svahu nad projektom a budovaní oporného múru. Ako sa vyjadril šéf skupiny Lucron Zoltán Müller pre INDEX, v tejto chvíli sa tendruje dodávateľ. Stavebné práce by sa však mohli spustiť do konca tohto roka.

V zmysle projektu bude Žižkova v tejto časti využívaná predovšetkým ako prístupová komunikácia do podzemnej garáže, nové domy však budú mať aktívny parter a chodníky budú vytvárať kľúčový peší ťah smerom na západ do Zuckermandlu. Nový parčík bude mať predovšetkým estetickú a čiastočne ochladzovaciu a tlmiacu funkciu – byty nebudú natoľko vystavené ruchu na nábrežnej ceste. V každom prípade však bude mať lokalita charakter centra mesta. Výhľadovo sa uvažuje o rekonštrukcii povrchov v starom Zuckermandli tak, aby sa nadviazalo na povrchy vo Vydrici a lokalita získala celistvejší ráz.

Prvá etapa Vydrice by mala byť dokončená v roku 2024. Na jej architektúre sa podieľajú kancelárie Compass, Šujan_Stassel, Siebert + Talaš, Marko&Placemakers alebo 2ka landscape architects. Koncepcia zástavby vychádza z prísnej regulácie, stanovenej Územným plánom zóny Podhradie ešte z roku 2006. ÚPZ stanovil podmienky, podľa ktorých nebolo možné obnoviť historickú zástavbu, napriek tomu sa však inšpiroval klasickým mestským urbanizmom.

 

Priestor budúceho Stengl Campusu je ohradený a pripravený na asanáciu staršieho objektu

 

Úplne odlišný je charakter strednej časti Žižkovej, teda plôch západne od Zuckermandlu. Nachádza sa tu trojica vežových prefabrikovaných bytových domov – panelákov – ktoré sú jedinou dokončenou časťou veľkého plánovaného sídliska Podhradie. Pôvodne sa tu nachádzala drobná zástavba domčekov mestskej chudoby, typická pre úplný okraj Bratislavy. Po ich asanácii mali vzniknúť bytovky či nová vybavenosť, pomerne veľkorysé plány však zlyhali.

Okrem trojice bytoviek však vznikla aj budova bývalého Daňového úradu, jednoduchý dvojpodlažný objekt bez výraznejšej architektonickej hodnoty. Už dlhšiu dobu je opustený a chátra. Táto situácia však nebude trvať dlho – budova je pripravená na asanáciu, ktorá príde v dohľadnej dobe. Dnes je už oplotená v očakávaní vzniku nového projektu. Svoje sídlo a „kampus“ si tu totiž plánuje vybudovať IT spoločnosť Stengl. Okrem kancelárií by sa mali v novom štvorpodlažnom objekte nachádzať aj priestory pre voľnočasové či spoločenské aktivity, ako aj trojica strešných bytov.

Zámer získal územné rozhodnutie v roku 2020 a v tejto chvíli čaká na vydanie stavebného povolenia – stavebné konanie sa rozbehlo v priebehu augusta. Okrem toho sa v tejto chvíli podľa architekta projektu, Juraja Zorničku, pracuje na realizačnej dokumentácii, v rámci ktorej sa zadefinuje definitívna podoba budovy. Známa by mala byť ku koncu tohto alebo začiatku budúceho roka, teda v čase (pred investora snáď) tesne pred spustením výstavby.

V každom prípade pôjde o komorný objekt, ktorý bude navonok pomerne nízky. Na prízemí sa má nachádzať vstupné átrium, galéria, „Cafe & Raw Food“ kútik, fitness štúdio a copy & print centrum. Na druhom podlaží má byť edukačné centrum pre samosprávu spolu s administratívnymi priestormi a „Bio Cafe“ kútikom, na treťom budú ďalšie kancelárie spoločne s voľnočasovým kútikom a čitárňou. Byty budú veľkometrážne. Súčasťou budovy je aj jedno podzemné podlažie s parkovaním, ďalšie parkovacie miesta budú na teréne, pravdepodobne kvôli obmedzeniam, danými polohou električkového tunela pod objektom.

Pôjde rozhodne o vhodnejší doplnok územia ako súčasná budova. Dobrú úroveň bude mať snáď aj z architektonického hľadiska. Ak to tak bude, pozdvihne úroveň lokality, ktorá by mohla byť jednou z príťažlivých častí Bratislavy.

To isté platí aj o dokončovanom projekte bytového domu v priestore nad areálom nefunkčného Kúpaliska Žižkova. Ide o bytové jednotky pre zahraničný zastupiteľský úrad, ktoré nahradili starší tu stojaci objekt, hoci podľa oficiálnej dokumentácie ide o prestavbu a prístavbu. Nový dom disponuje dvomi podzemnými a tromi nadzemnými podlažiami, nachádzať sa tu bude 10 bytov. Podoba projektu nebola nikde zverejnená, neodhalili ju ani architekti z kancelárie Expoline.

Vzhľadom na vysoké štádium realizácie sa však ukazuje, že ide očividne o nadštandardné bývanie. Na fasádach sa nachádza oproti omietke drahšie obloženie, využité sú hliníkové francúzske okná a dom bude obsahovať aj niekoľko exkluzívnejších terasových strešných bytov. Informácie o tom, ktorý zastupiteľský úrad tu vlastne bude mať byty, som nenašiel. Každopádne, zamestnanci budú bývať v pokojnej zelenej lokalite v dobrej dostupnosti centra mesta, zvlášť pri preprave autom. Pre tento štýl bývania je táto oblasť ako stvorená.

 

Bývanie pre zahraničný zastupiteľský úrad

 

Aby bola Žižkova skutočne exkluzívnou ulicou, potrebovala by sa ešte zbaviť trojice panelákov a nahradiť ich vhodnejšou zástavbou. Nie je však pravdepodobné, že sa to niekedy v dohľadnej dobe – alebo možno vôbec – stane. Byty sú v súkromnom vlastníctve a s ohľadom na lokalitu si držia celkom vysokú cenu. Výkup bytov tak nehrozí. Stupeň degradácie objektov zároveň nie je napriek slabej typovej architektúre vysoký, nedávno boli domy dokonca modernizované. Ich životnosť sa tak počíta ešte v desiatkach rokov.

Ak by sa ale predsa len podarilo územie prestavať, vhodná by tu bola kompaktná a hustá štruktúra, tvorená bytovými domami s mierkou okolo šiestich podlaží od Žižkovej a s postupne sa znižujúcou zástavbou západným smerom od nábrežia. Parter domov by mal byť aktívny, fasády členené a vhodné by bolo vytvorenie kvalitnejších spojení medzi jednotlivými ulicami. Vnútrobloky v zástavbe medzi Žižkovou a Nábrežím arm. gen. L. Svobodu by mali byť otvorené a krajinársky dotvorené, aby zohľadnili polohu na svahu hradného kopca a možno aj odkazovali na históriu lokality.

Kým nenastane toto, spoločne so skvalitnením chodníkov a úpravami zelene priľahlých svahov, nemožno o Žižkovej plne hovoriť ako o vzorovej príťažlivej ulici. Napriek tomu bude patriť k tým častiam Bratislavy, ktoré prešli v uplynulých rokoch najväčšou transformáciou. Z polomŕtveho územia tu vzniklo priame rozšírenie centra metropoly.

 

Fotografie zo 17.10.2021. Pozrite si prípravu výstavby Vydrice vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Vydrica
  • Vydrica
  • Vydrica
  • Vydrica, vjazd do Žižkovej. Zdroj: Vydrica Development
  • Stengl Campus, pôvodná budova
  • Stengl Campus, pôvodná budova
  • Stengl Campus, predbežná vizualizácie. Zdroj: GV-Con
  • Bývanie pre zahraničný zastupiteľský úrad
  • Bývanie pre zahraničný zastupiteľský úrad

Súvisiace články

Totálna premena. Na mieste schátranej budovy už rastie moderný kampus

03.01.2023 13:32:19 Andrej Sárközi

Lukratívna časť mesta v bratislavskom Podhradí a v blízkosti nábrežia mení svoju podobu. Na donedávna zastavanom pozemku na Žižkovej, kde stál Daňový úrad, vzniká nové sídlo technologickej spoločnosti Stengl. Jeho výstavba ku koncu roka 2022 značne pokročila.

Čítať viac

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

22.11.2022 13:35:18 Adrian Gubčo

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

V Podhradí vzniká technologicky vyspelý kampus, ktorý zvýši prestíž územia

29.08.2022 13:17:53 Adrian Gubčo

Južná časť bratislavského Podhradia bola donedávna takmer prázdnym územím, kde sa nachádzalo niekoľko osamelých zvyškov pôvodnej zástavby, uvažovaného sídliska a trojica cintorínov. Dnes sa ale situácia mení a rýchlo tu vzniká atraktívna a prestížna štvrť. Okrem rezidenčných projektov k tomu dopomáhajú aj kancelárske súbory, vrátane už realizovaného sídla firmy Stengl.

Čítať viac

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

16.08.2022 13:27:44 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

19.11.2021 12:53:43 Adrian Gubčo

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

22.07.2021 13:23:03 Adrian Gubčo

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Podoba Stengl Campusu sa odhaľuje

02.11.2020 14:19:00 Adrian Gubčo

Bývalý Daňový úrad na Žižkovej ulici v Starom Meste má prejsť v dohľadnej dobe premenou. Namiesto staršej opustenej zanedbanej budovy tu má vzniknúť menší „kampus“ IT spoločnosti Stengl, teda sídlo spojené s relaxačnými či rezidenčnými priestormi. Aktuálne sa odhaľuje jeho podoba, voči zámeru však bolo podané odvolanie.

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica spustila predaj bytov

09.06.2020 10:20:00 Adrian Gubčo

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Čítať viac

Na Žižkovej sa spúšťa stavebná aktivita

29.05.2020 17:24:00 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v Starom Meste je pomerne dlhá a úzka cesta, ktorá vznikla ako hlavná ulica niekdajšieho Zuckermandlu, pokračujúca až do Mlynskej doliny. Až do výstavby nového Zuckermandlu bola mimoriadne zanedbanou, postupne sa to však začína meniť. Dôkazom sú pripravované projekty, ktoré zvýšia status tejto prehliadanej časti mesta.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube