Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 01.06.2017 12:00

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Article Big

Zdroj: Cresco Group

Dom A4 bude pozostávať z dvoch blokov s ôsmimi podlažiami, dve najvyššie budú ustúpené. Ponúkaných je 241 bytov od jednoizbových po štvorizbové, s výmerami od 25 metrov štvorcových až po vyše 111 metrov štvorcových. Ceny sa pohybujú od 58-tisíc eur po vyše 270-tisíc, čo znamená približne 2.400 eur na meter štvorcový, čo je z hľadiska Bratislavy ešte relatívne dostupná suma.

Za benefity projektu developer označuje množstvo občianskej vybavenosti v podobe nákupných možností v práve dokončovanom retail parku či v parteri domov na bulvári, zelené dvory medzi jednotlivými blokmi s detskými ihriskami a športovými prvkami, no predovšetkým prístup k veľkému centrálnemu parku s výmerou takmer 30-tisíc metrov štvorcových, za ktorého dizajnom stojí popredné štúdio krajinnej architektúry LABAK.

Domy sú, tak ako v prípade ostatných častí Slnečníc, navrhnuté kanceláriou Compass, urbanisticky sú radené do riadkovej zástavby, čo otvára priestor smerom do parku. “Slnečnice - zóna Mesto má ambíciu vytvoriť príjemné mestské prostredie. Centrálny bulvár s občianskou vybavenosťou tvorí jeho základnú os s pevnejšími blokmi na severe a voľnejšími otvorenými na juhu, ktoré ústia do najväčšieho parku v Slnečniciach," približuje urbanizmus zóny architekt Matej Grébert z ateliéru. Keďže sa realizácia bloku A4 už spustila a prebiehajú zemné práce, dokončenie možno očakávať v druhej polovice roka 2019. 

Nové vizualizácie zároveň prezrádzajú náznaky o budúcnosti ďalších častí Slnečníc. Južnú hranu centrálneho parku bude tvoriť päť vyšších rezidenčných budov, presunu sa dočkala aj zamýšľaná základná škola. Najpotešiteľnejšie je potvrdené odstránenie nákupného centra, ktoré malo vyrásť medzi realizovanými fázami Zóny Mesto a budúcou električkovou traťou, ktorej dokončenie je predbežne plánované v roku 2020.

Otázny ešte zostáva osud časti západne od trate, nazývanej zóna A (nemýliť si s prezentovanými názvami na webstránke). Už nejakú dobu sa v kuloároch vie o realizácii medzinárodnej architektonickej súťaže a na svetových architektonických weboch sa ukázal už aj prvý súťažný, no nevíťazný projekt od dánskeho štúdia Effekt. Podľa našich informácii, súťaže sa okrem Effektu zúčastnilo aj niekoľko ďalších popredných československých ateliérov, ale aj ďalšie európske, medzi nimi napríklad špičkový slovinský ateliér Bevk Perović Arhitekti.

Developer nateraz odmietol k výsledkom súťaže poskytnúť stanovisko s prísľubom, že čoskoro zverejní viac informácii. Každopádne, realizovať na tak veľký súbor medzinárodnú architektonickú súťaž je absolútne správny prístup, ktorý by mal byť vlastný každému väčšiemu developerovi v Bratislave. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Slnečnice - celkový pohľad. Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nová podoba bloku B "Šturáku", najväčšieho internátu na Slovensku - a aj jedného z najviac zanedbaných.

New look of B block of "Šturák" student hall of residence. It is the biggest hall of residence in Slovakia, as well as one of the most rundown.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #housing #students #sturak #comeniusuniversity #reconstruction #architecture #modernarchitecture
Prvá etapa Vydrice ide definitívne do výstavby.

First stage of Vydrica is finally approved and the construction will start soon.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #work #office #staremesto #vydrica #construction #urbanism #architecture #contemporaryarchitecture

@vydrica.ba @compassarchitekti @markoandplacemakers
Teraz - potom. Školský dvor na Vazovovej konečne prechádza obnovou.

Now - After. School grounds on Vazovova st. is finally in reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #reconstruction #publicspace #school #education #sport #architecture #design #staremesto #vazka #vazovova

@2021architekti
Prvá fáza projektu Rozeta v Ružinove je takmer dokončená. 

First stage of Rozeta development in Ružinov is almost completed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #rozeta #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
Rakyta je pracovný názov nového developmentu,  rámci ktorého vznikne východne od Devínskej Novej Vsi veľká nová obytná štvrť.

Rakyta is new development located east from Devínska Nová Ves. In the future it will be a large residential neighborhood.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #devinska #devinskanovaves #dnv #rakyta #architecture #contemporaryarchitecture

@sadovskyarchitects
Predstava budúcnosti Nového Lida - rozšírenia centra Bratislavy aj na petržalský breh.

Conceptual drawing of Nové Lido - an extension of Bratislava city center to the right bank of Danube.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #urbandevelopment #urbanism #city #downtown #novelido #petrzalka #petržalka #danube #slovakia #thisisbratislava

@jtre_sk @compassarchitekti @markoandplacemakers
Pozrieť viac

YouTube