Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 01.06.2017 12:00

Nová fáza Slnečnice - Mesto odhalená

Spolu s dokončovaním prvého z domov zo sektoru Mesto v rámci rozsiahleho projektu Slnečnice, developer Cresco Group dáva do predaja a spúšťa výstavbu ďalšieho domu, ktorý ako prvý vyrastie na južnej strane nového mestského bulváru, teda Ulice Zuzany Chalupovej. 

Article Big

Zdroj: Cresco Group

Dom A4 bude pozostávať z dvoch blokov s ôsmimi podlažiami, dve najvyššie budú ustúpené. Ponúkaných je 241 bytov od jednoizbových po štvorizbové, s výmerami od 25 metrov štvorcových až po vyše 111 metrov štvorcových. Ceny sa pohybujú od 58-tisíc eur po vyše 270-tisíc, čo znamená približne 2.400 eur na meter štvorcový, čo je z hľadiska Bratislavy ešte relatívne dostupná suma.

Za benefity projektu developer označuje množstvo občianskej vybavenosti v podobe nákupných možností v práve dokončovanom retail parku či v parteri domov na bulvári, zelené dvory medzi jednotlivými blokmi s detskými ihriskami a športovými prvkami, no predovšetkým prístup k veľkému centrálnemu parku s výmerou takmer 30-tisíc metrov štvorcových, za ktorého dizajnom stojí popredné štúdio krajinnej architektúry LABAK.

Domy sú, tak ako v prípade ostatných častí Slnečníc, navrhnuté kanceláriou Compass, urbanisticky sú radené do riadkovej zástavby, čo otvára priestor smerom do parku. “Slnečnice - zóna Mesto má ambíciu vytvoriť príjemné mestské prostredie. Centrálny bulvár s občianskou vybavenosťou tvorí jeho základnú os s pevnejšími blokmi na severe a voľnejšími otvorenými na juhu, ktoré ústia do najväčšieho parku v Slnečniciach," približuje urbanizmus zóny architekt Matej Grébert z ateliéru. Keďže sa realizácia bloku A4 už spustila a prebiehajú zemné práce, dokončenie možno očakávať v druhej polovice roka 2019. 

Nové vizualizácie zároveň prezrádzajú náznaky o budúcnosti ďalších častí Slnečníc. Južnú hranu centrálneho parku bude tvoriť päť vyšších rezidenčných budov, presunu sa dočkala aj zamýšľaná základná škola. Najpotešiteľnejšie je potvrdené odstránenie nákupného centra, ktoré malo vyrásť medzi realizovanými fázami Zóny Mesto a budúcou električkovou traťou, ktorej dokončenie je predbežne plánované v roku 2020.

Otázny ešte zostáva osud časti západne od trate, nazývanej zóna A (nemýliť si s prezentovanými názvami na webstránke). Už nejakú dobu sa v kuloároch vie o realizácii medzinárodnej architektonickej súťaže a na svetových architektonických weboch sa ukázal už aj prvý súťažný, no nevíťazný projekt od dánskeho štúdia Effekt. Podľa našich informácii, súťaže sa okrem Effektu zúčastnilo aj niekoľko ďalších popredných československých ateliérov, ale aj ďalšie európske, medzi nimi napríklad špičkový slovinský ateliér Bevk Perović Arhitekti.

Developer nateraz odmietol k výsledkom súťaže poskytnúť stanovisko s prísľubom, že čoskoro zverejní viac informácii. Každopádne, realizovať na tak veľký súbor medzinárodnú architektonickú súťaž je absolútne správny prístup, ktorý by mal byť vlastný každému väčšiemu developerovi v Bratislave. 

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Slnečnice - celkový pohľad. Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

V Petržalke pri Sade Janka Kráľa sa rozbehla výstavba projektu Liget. Všetko nasvedčuje tomu, že tu vzniknú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

In Petržalka next to Sad Janka Kráľa park began the construction of Liget development. It seems that it will contain some of the most luxurious residences in Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #tower #highrise #park #liget #architecture #contemporaryarchitecture

@liget__novedejinybyvania @dzarchitekti
Lobby v zrekonštruovanej Pradiarni 1900.

Lobby in recently reconstructed Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #pradiaren1900 #zwirn #office #work #city #architecture #historicalarchitecture #design #art

@yitslovakia
Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
V Nuppu pribudne už ôsma etapa. Obytný súbor na mieste bývalého brownfieldu má byť celý dokončený v roku 2025.

Eighth stage of Nuppu residential complex is revealed. Whole development should be completed in 2025.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #nuppu #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
Pozrieť viac

YouTube