YIMBA

Rakyta

Rakyta
Štvrť
Devínska Nová Ves
Developer
Lucron
Typ
Bývanie
Architekt
Sadovsky&Architects
Status
Zámer
Realizácia
2023 - ?

Projekt premení doteraz poľnohospodársky využívané plochy na novú obytnú štvrť. Ide o súčasť širšej urbanizácie Záhorskej nížiny. Predstavená bola zatiaľ prvá etapa developmentu. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 5
Počet bytov / apartmánov 322
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 210/225
Generálny projektant Sadovsky&Architects
Náklady 30.000.000 EUR

Články k projektu

Bratislava získa dostupnejšie byty. Rakyta štartuje predaj

30.11.2022 12:50:19 Adrian Gubčo

Relatívne dostupných bytov v novostavbách stredného štandardu je v Bratislave v súčasnosti minimum. Nedostatok priestoru pre výstavbu vytlačil takýto typ bývania do okrajových štvrtí. Príkladom je pripravovaný projekt Rakyta v Devínskej Novej Vsi od spoločnosti Lucron, ktorý v týchto dňoch spúšťa oficiálny predaj v prvej etape budúceho väčšieho súboru.

Čítať viac

Z ďalšej lokality sa stane kúsok mesta, Lucron sa blíži k štartu Rakyty

22.09.2022 12:37:49 Andrej Sárközi

Spoločnosť Lucron realizuje veľké a výrazné projekty, ktoré prichádzajú s ambíciou zmeny charakteru Bratislavy alebo niektorých jej častí. Popri tom mierne zaniká zámer vzniku novej obytnej zóne v susedstve zástavby Devínskej Novej Vsi. Projekt Rakyta však predsa len postupuje, čo je spojené so zintenzívňovaním komunikácie a pripravovaným riadnym spustením predaja bytov.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube