Články k projektu: Polyfunkčný súbor Nový trh

zoradiť: podľa dátumu

Aktivisti neuspeli. Netradičný projekt dostal zelenú, zmena obľúbeného trhoviska sa blíži

06.07.2023, 13:42 Simona Schreinerová

Zámer Polyfunkčného komplexu Nový trh patrí v mnohých ohľadoch k najnezvyčajnejším projektom v meste. Dané to je jeho architektúrou, polohou aj zástavbou, ktorú nahradí. S plánmi na jeho výstavbu však nie sú stotožnení všetci. Výhrady niektorých občanov boli natoľko vážne, až sa zdalo, že môžu narušiť realizáciu projektu ako takého.

Prvé odvolania prichádzajú. Nový trh na Miletičovej naráža na odpor

31.01.2023, 14:00 Andrej Sárközi

Lokalita známeho trhoviska na Miletičovej v budúcnosti nebude vyzerať tak, ako ho poznáme dnes. Jeho podobu výrazne zmení development Nový trh, ktorý sa stane dominantou okolia. Projekt sa začal rozbiehať v roku 2021 a o rok neskôr už disponoval prvými povoleniami. Plány investora však neprijali všetci s nadšením, v dôsledku čoho prichádzajú od obyvateľov prvé odvolania.

Mohutný projekt zmení okolie Miletičky. Magistrát dáva súhlas k výstavbe

06.12.2022, 14:01 Andrej Sárközi

Okolie trhoviska Miletičova sa výrazne zmení. V území vyrastie nový development, ktorý sa stane dominantným prvkom lokality a vymedzí obľúbený bratislavský sociálny bod novými budovami. Zámer projektu bol predstavený v roku 2021, dnes získal kľúčové prvé povolenie.

Pri trhovisku Miletičova sa plánuje Nový trh

17.12.2021, 17:38 Adrian Gubčo

Blízke okolie populárneho trhoviska na Miletičovej ulici by sa mohlo zmeniť. Na mieste súčasného administratívneho objektu Kovoprojekt by mohol vzniknúť polyfunkčný súbor Nový trh, ktorý prinesie výraznú architektúru aj premenu lokality. Spoločnosť INTRADE Financial Investments, s.r.o., predložila zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube