YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 09.11.2017 09:20

Ďalšia veža pre Downtown

Už vizualizácie projektu Portum spred pár týždňov obsahovali ďalšiu vežu na susednom pozemku, ktorý patrí spríbuznenému majiteľovi. Teraz portál TREND Reality odhaľuje ďalšie detaily aj o tejto časti developmentu, nazvanej Ister Tower.

Zdroj: Ister II

Zdroj: Ister II

Ister Tower bude pozostávať z rezidenčnej veže s výškou 102 metrov a 33 podlažiami, 8-podlažného apartmánového domu a 12-podlažnej budovy apartmánového hotelu. Celkový počet obytných jednotiek je 490, okrem toho vzniknú priestory pre služby a takmer 4-tisíc štvorcových metrov administratívnych priestorov. Parkovanie je riešené výlučne v podzemí, navrhuje sa 650 parkovacích miest.

Spoločne s projektom Portum zároveň vytvorí Ister Tower polouzavretý blok, kde vznikne parkovo upravené nádvorie. Začiatok realizácie je autormi návrhu, rodinou Trajterovcov, v prípade zisku investora odhadovaný zrejme na koniec roka 2018, resp. začiatok roka 2019.

Ister Tower tak bude ďalší projekt, ktorý sa pripravuje na odpredaj silnému investorovi, dátumy realizácie preto treba brať s nadhľadom. Prípadného investora totiž čaká ešte riziko spojené s kontamináciou územia po niekdajšej rafinérii Apollo, ktorú treba nutne vyčistiť (hoci ide aj tak len o dočasné riešenie).

S nadhľadom treba brať aj architektúru, ktorá by sa zrejme zmenila, čo by zrejme až taká škoda nebola, lebo tá v súčasnosti navrhovaná pripomína skôr lacnejšiu kópiu mrakodrapu 8 Spruce Street v New Yorku od Franka Gehryho (alebo ešte viac Aqua Tower v Chicagu - vďaka za pripomienku).

Každopádne, ak sa výstavba skutočne spustí, bratislavský downtown, kde už rastie pomerne veľký počet veží, sa opäť o niečo zahustí, aj keď opäť treba podotknúť, že žiaduca je väčšia výšková variabilita, keďže zo vzdialenejších pohľadov sa stometrová stena rovnako vysokých budov už stáva realitou. Bratislava si zaslúži, aby sa tu navrhol (a aj postavil) ďalší mrakodrap, ktorý by však mal byť skutočne vysokej architektonickej úrovne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II

Súvisiace články

Pôjde naozaj do výstavby? Ister Tower hlási pokrok

18.10.2022 11:35:00 Adrian Gubčo

K projektom v bratislavskom downtowne, ktorý je spojený s najväčšími otáznikmi ohľadne jeho budúcej výstavby, patrí jednoznačne aj Ister Tower. Zámer od spoločnosti Galata Group bol v kuloároch dlho označovaný za niečo, čo sa nedarí investorovi predať. Dnes je však situácia odlišná a development sa, podľa všetkého, blíži k realizácii.

Čítať viac

Ďalšia veža v downtowne postupuje v povoľovaní, výstavbu to zaručiť nemusí

23.08.2022 17:51:42 Adrian Gubčo

V centrálnej časti bratislavského downtownu, v Zóne Chalupkova, sa postupne zastavuje alebo sa na výstavbu pripravuje jeden pozemok za druhým. Popri projektoch veľkých developerov ostáva v úzadí zámer v priestore medzi Landererovou ulicou a areálom Západoslovenskej energetiky (ZSE) – Ister Tower od firmy The Galata Group. Development sa po dlhom čakaní pohol, k výstavbe však bližšie byť nemusí.

Čítať viac

Ister Tower spúšťa kampaň a presviedča o skorej realizácii

25.09.2019 15:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z rady projektov výškových budov v novom bratislavskom downtowne, Ister Tower, oficiálne odštartoval online kampaň, v ktorej prezentuje novú aktualizovanú podobu developmentu, ktorý prinesie okrem rezidenčnej veže aj kancelárie, hotel a retailové plochy. Kedy sa však začne projekt stavať, ja nateraz neznáme.

Čítať viac

Ako ďalej s Ister Tower?

23.08.2019 10:30:00 Adrian Gubčo

Projekt Ister Tower patrí k radu výškových budov, ktoré mali doplniť zástavbu nového komerčného centra mesta – downtownu. Development od spoločnosti Ister II má aktuálne k dispozícii kladné záverečné stanovisko od Ministerstva životného prostredia, a chytá sa požiadať o vydanie územného rozhodnutia. Okrem toho sa však na weboch objavil aj inzerát s ponukou predaja projektu.

Čítať viac

Ister Tower sa posúva v povoľovaní

13.05.2019 15:35:00 Adrian Gubčo

Bratislavský downtown je o niečo bližšie k ďalšej veži. Výšková budova Ister Tower od spoločnosti Ister II získala kladné záverečné stanovisko od Ministerstva životného prostredia, čo znamená, že sa môže posunúť na územné konanie.

Čítať viac

Ďalšie veže pre bratislavský downtown - Polyfunkčné centrum Portum

24.10.2017 12:20:00 Adrian Gubčo

Navrhovateľ TK Estate, za ktorým stoja investori z rodiny Trajterovcov, predstavil svoj zámer výstavby na nároží Košickej a Landererovej ulice v podobe dvojice výškových budov pod názvom Portum.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube