Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 09.11.2017 09:20

Ďalšia veža pre Downtown

Už vizualizácie projektu Portum spred pár týždňov obsahovali ďalšiu vežu na susednom pozemku, ktorý patrí spríbuznenému majiteľovi. Teraz portál TREND Reality odhaľuje ďalšie detaily aj o tejto časti developmentu, nazvanej Ister Tower.

Article Big

Zdroj: Ister II

Ister Tower bude pozostávať z rezidenčnej veže s výškou 102 metrov a 33 podlažiami, 8-podlažného apartmánového domu a 12-podlažnej budovy apartmánového hotelu. Celkový počet obytných jednotiek je 490, okrem toho vzniknú priestory pre služby a takmer 4-tisíc štvorcových metrov administratívnych priestorov. Parkovanie je riešené výlučne v podzemí, navrhuje sa 650 parkovacích miest.

Spoločne s projektom Portum zároveň vytvorí Ister Tower polouzavretý blok, kde vznikne parkovo upravené nádvorie. Začiatok realizácie je autormi návrhu, rodinou Trajterovcov, v prípade zisku investora odhadovaný zrejme na koniec roka 2018, resp. začiatok roka 2019.

Ister Tower tak bude ďalší projekt, ktorý sa pripravuje na odpredaj silnému investorovi, dátumy realizácie preto treba brať s nadhľadom. Prípadného investora totiž čaká ešte riziko spojené s kontamináciou územia po niekdajšej rafinérii Apollo, ktorú treba nutne vyčistiť (hoci ide aj tak len o dočasné riešenie).

S nadhľadom treba brať aj architektúru, ktorá by sa zrejme zmenila, čo by zrejme až taká škoda nebola, lebo tá v súčasnosti navrhovaná pripomína skôr lacnejšiu kópiu mrakodrapu 8 Spruce Street v New Yorku od Franka Gehryho (alebo ešte viac Aqua Tower v Chicagu - vďaka za pripomienku).

Každopádne, ak sa výstavba skutočne spustí, bratislavský downtown, kde už rastie pomerne veľký počet veží, sa opäť o niečo zahustí, aj keď opäť treba podotknúť, že žiaduca je väčšia výšková variabilita, keďže zo vzdialenejších pohľadov sa stometrová stena rovnako vysokých budov už stáva realitou. Bratislava si zaslúži, aby sa tu navrhol (a aj postavil) ďalší mrakodrap, ktorý by však mal byť skutočne vysokej architektonickej úrovne.

Galéria

  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II
  • Zdroj: Ister II

Súvisiace články

Ister Tower spúšťa kampaň a presviedča o skorej realizácii

25.09.2019 15:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z rady projektov výškových budov v novom bratislavskom downtowne, Ister Tower, oficiálne odštartoval online kampaň, v ktorej prezentuje novú aktualizovanú podobu developmentu, ktorý prinesie okrem rezidenčnej veže aj kancelárie, hotel a retailové plochy. Kedy sa však začne projekt stavať, ja nateraz neznáme.

Čítať viac

Ako ďalej s Ister Tower?

23.08.2019 10:30:00 Adrian Gubčo

Projekt Ister Tower patrí k radu výškových budov, ktoré mali doplniť zástavbu nového komerčného centra mesta – downtownu. Development od spoločnosti Ister II má aktuálne k dispozícii kladné záverečné stanovisko od Ministerstva životného prostredia, a chytá sa požiadať o vydanie územného rozhodnutia. Okrem toho sa však na weboch objavil aj inzerát s ponukou predaja projektu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube