YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.11.2019 17:10

Čerešne Living rozbiehajú výstavbu druhej etapy a odhaľujú nové vizualizácie

Developer ITB Development naplno rozbehol výstavbu druhej časti svojho najväčšieho projektu Čerešne Living, nachádzajúceho sa v transformačnej oblasti Polianky v Dúbravke. Výrazne sa tým posilní komunitný koncept projektu, čo naznačujú aj nové zverejnené vizualizácie.

Zdroj: ITB Development

Zdroj: ITB Development

Táto časť mesta je zatiaľ pomerne neobjavenou lokalitou, kde prežívajú relikty výrobných areálov alebo komerčných objektov nevalnej kvality. S klesajúcou dostupnosťou bývania v častiach mesta bližšie k centru a míňajúcimi sa pozemkami je však pravdepodobné, že sa z Polianok stane investične oveľa zaujímavejšia zóna. Impluzom môže byť aj pripravovaná centrála spoločnosti ESET, ktorá bude napríklad od Čerešní vzdialená len niekoľko minút na bicykli.

Čerešne Living sú jednou z prvých výraznejších investícií a svojou úrovňou nastavujú vysokú latku ďalšiemu rozvoju. Polyfunkčný súbor s bytmi, retailom v parteri od ulice Polianky a plánovanou materskou školou vytvoril v danom priestore ostrovček dobrej architektúry v kombinácii s komunitným prostredím  To bolo možné vďaka schéme, tvorenej dvoma radmi domov, medzi ktorými vzniká chránené nádvorie. Ďalšia etapa má tento koncept rozvinúť.

V druhej etape projektu vzniknú v troch radoch pozostávajúcich zo šestice objektov ďalšie tri nádvoria, každé s odlišným charakterom a využitím. Medzi dostavanými budovami v prvej etape a prvou časťou druhej vznikne svah na sánkovanie, na druhom dvore bude multifunkčné detské ihrisko a na treťom vodná lagúna. Po obvode projektu by okrem toho mal vzniknúť nový chodník, developerom nazývaný „pešia promenáda“, do ktorého bude orientovaná občianska vybavenosť a vzniknú tu atrakcie v podobe lezeckej steny alebo okruhu pre kočíkovanie.

Čo sa týka jednotlivých objektov, najbližšie k existujúcej časti Čerešní bude trojica sedem- až deväťpodlažných domov, prepojená komunikačnými jadrami, ktoré sú navrhnuté tak, aby tu dochádzalo k medziľudskej interakcii, ďalej dvojica domov, jeden s ôsmimi a druhý so šiestimi podlažiami, kde vzniknú strešné terasy pre obyvateľov s možnosťami grilovania, a nakoniec výšková dominata projektu, veža so sedemnástimi podlažiami.

Po 178 bytoch z prvej etapy by mali Čerešne Living narásť o ďalších 217 nových bytov, v predaji je zatiaľ len časť z nich. ITB Development plánuje rezidencie predávať po balíkoch, pričom ďalšie byty budú dávané do ponuky postupne podľa záujmu. Priemerná cena je okolo 2,5-tisíc eur za meter štvorcový.

Developer tvrdí, že štandardom bude druhá etapa projektu pripomínať prémiové bratislavské developmenty, čoho dôkazom majú byť drevené parkety alebo prestížny dodávateľ obkladov a sanity. Okrem toho sa do ponuky dostáva viacero menej tradičných typov bytov, napríklad mezonety s predzáhradkami alebo rozsiahle, päťizbové rezidencie. To je v súlade s ideou spoločnosti vytvoriť tu „koncové“ rodinné bývanie.

Z minulosti si však ITB nesie drobnú škvrnu v podobe určitého meškania dokončenia prvej fázy, tentokrát však developer pripomína, že generálnym zhotoviteľom je stavebná firma ise, ktorá je známa vysokým štandardom vyhotovenia aj stavaním načas. Táto firma budovala napríklad aj vlajkovú loď developera Gansberg, kde nebolo zaznamenané žiadne meškanie.

Dokončenie druhej etapy projektu sa tak predpokladá v priebehu roka 2022.

 

Zdroj: ITB Development

 

ITB Development ani tu neostalo nič dlžné svojej povesti a vytvára živé a pestré susedstvo so špecifickou architektúrou, za ktorou stojí s ITB spojená kancelária Architekti Šebo Lichý. Všetky jednotlivé domy sa odlišujú, hoci majú aj spoločné znaky. Cieľom je asociovať mestskú štruktúru, aj keď sa projekt nachádza v oblasti, ktorá sa na mestskú mení len postupne.

Dôraz na rozvoj komunitných vzťahov je však niečo, v čom patrí tento projekt v celobratislavskom kontexte k výnimočným. Developer rozvoj komunity neodbil tradičným typovým detským ihriskom alebo výbehom pre psy, ale skutočne širokou ponukou rozličných prvkov, ktoré vytvárajú predpoklady pre aktívny život vonku pre všetky vekové skupiny.

Že budú tieto benefity na dobrej úrovni, potvrdzuje už prvá fáza, ktorá patrí k príkladným rezidenčným projektom a v Bratislave v poslednom období aj k najlepším na poli stredného štandardu. Ide o development v pravom slovazmysle.

 

Pozrite si, ako vyzerá prvá etapa projektu:

 

Kvalitné projekty majú potenciál prispieť nielen k lepšiemu životu svojich obyvateľov a klientov, ale aj k rozvoju blízkeho okolia tým, že ho zatraktívnia. Čerešne Living nepochybne zmenia identitu aj imidž Polianok, ktorým predpovedám postupnú premenu na prechodné územie medzi kompaktným mestom a sídliskovou zástavbou. Výhodou bude už existujúca občianska vybavenosť, ale aj dobrá dostupnosť k významným dopravným uzlom či diaľnici.

Prostredie sa výrazne skvalitní, ak sa podarí zrevitalizovať areál Športového klubu polície, na ktorý sa nedávno organizovala architektonická súťaž. Jej výsledky sú sľubné a naznačujú, že celý areál poskytne lepšie možnosti pre športovanie a aktívne trávenie voľného času.

Okrem toho, blízko k realizácii má aj pre celú Dúbravku zásadný projekt rozšírenia Harmincovej ulice. V minulosti bol problém s vlastníctvom pozemkov, keďže Hlavné mesto nemalo k dispozícii všetky pozemky, ktoré potrebovalo zabrať. To sa však darí riešiť, keďže výkup a následné odovzdanie pozemkov bol daný ako vyvolaná investícia práve spoločnosti ITB Development. Magistrát avizuje, že už je blízko k tomu, aby mal vo svojich rukách celé potrebné územie.

Nakoniec, čoskoro by mal pribudnúť dlhý celistvý úsek cyklotrasy pozdĺž ulice Polianky, čo je ďalšia z vyvolaných investícií k Čerešniam. Ten sa napojí na už zrealizovaný úsek, ktorý popri administratívnom komplexe Westend zrealizoval developer JTRE, cyklisti sa tak dostanú z Dúbravky až k Železnej studienke aj k uzlu Patrónka.

Zdá sa tak, že developer si veľmi prezieravo vybral strategicky výhodné miesto pre základ budúcej príťažlivej mestskej štvrte. Tá sa teraz postupne stáva realitou.

 

Pozrite si fotografie z priebehu výstavby Čerešní Living vo fotoalbume.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development

Súvisiace články

Nové byty v Dúbravke. Čerešne City spúšťajú ďalšiu etapu

28.12.2022 18:07:30 Adrian Gubčo

Developer ITB Development len nedávno dokončil druhú etapu svojho vlajkového projektu Čerešne City, nazvanú Čerešne Lake. Už čoskoro by ju ale mali doplniť ďalšie. Kľúčovou je v tejto chvíli najmä časť Čerešne Residence, ktorá prinesie ďalšie stovky bytov. Ide o ďalší krok v postupnej premene súčasného sídliska na samostatnú mestskú mikroštvrť.

Čítať viac

Moderný kus mesta namiesto čiernej diery: Čerešne Lake sú dokončené

28.11.2022 18:19:15 Adrian Gubčo

Keď bola v roku 2015 odhalená prvá etapa projektu Čerešne od spoločnosti ITB Development, zdalo sa, že uprostred ničoho vznikne typicky mestský development. Dnes sa situácia zmenila – na okraji Dúbravky rastie mestská štvrť. Dokončenie ďalšej etapy obytného súboru zvyšuje status tejto donedávna čiernej diery Bratislavy.

Čítať viac

Najvyššie budovy Dúbravky opäť bližšie k výstavbe: Čerešne Plaza sa posúva v povoľovaní

21.09.2022 14:32:44 Andrej Sárközi

Veľký projekt Čerešne Plaza, oficiálne známy ako Polyfunkčný komplex Čerešne 5, už čoskoro rozšíri ponuku priestorov pre bývanie vo štvrtom bratislavskom okrese. Piata etapa realizácie mohutného súboru prinesie jeho výškové dominanty - tri rezidenčné výškové budovy, doplnené o vybavenosť a verejné priestory. Zámer je opäť o čosi ďalej v povoľovaní, spustilo sa totiž posudzovanie EIA.

Čítať viac

Čerešne Lake získavajú definitívnu podobu

16.02.2022 17:46:42 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ Druhá etapa rezidenčného projektu Čerešne, nazvaná Čerešne Lake, sa blíži k dokončeniu. Zo šiestich objektov, ktoré aktuálne vznikajú, sa už trojica kolauduje. O niečo neskôr bude dokončená zvyšná trojica objektov, vrátane polyfunkčného bytového domu N – výškovej dominanty komplexu. Developer ITB Development zároveň pripomína, že práce napredujú aj na vybavenosti pre rezidentov, ktorou má byť obytný súbor vybavený.

Čítať viac

Výškové budovy v Čerešne City dostali zelenú od mesta

28.01.2022 16:20:30 Adrian Gubčo

Takmer na deň presne pred rokom odhalil developer ITB Development svoje plány na ďalší rozvoj projektu Čerešne. Rezidenčný projekt dosiahol, resp. v budúcnosti dosiahne taký rozsah, že ho firma premenovala na Čerešne City. Ich súčasťou má byť aj trojica výškových budov, doplnená o vybavenosť a verejné priestory, vrátane prvého skutočného námestia v Dúbravke. Zámer teraz získal dôležité povolenie.

Čítať viac

Druhá etapa Čerešní postupuje, projekt odhaľuje ďalšie novinky

19.05.2021 10:58:14 Adrian Gubčo

Druhá časť dúbravského projektu Čerešne City, nazvaná Čerešne Lake, už získava definitívne kontúry. Hrubú stavbu dosiahlo päť zo šestice rozostavaných objektov. Developer ITB Development tak postupne realizuje víziu obytnej komunity, ktorá nemá byť len obyčajným sídliskom, ale živou mestskou štvrťou. Opierať sa pri tom bude o sériu upravených dvorov aj o silnú orientáciu na rodiny.

Čítať viac

ITB Development odhaľuje ďalšie etapy Čerešní

29.01.2021 10:26:15 Adrian Gubčo

Spoločnosť ITB Development v priebehu včerajšej tlačovej konferencie odhalila plány rozvoja svojho najväčšieho projektu Čerešne. V území na juhovýchodnom okraji Dúbravky by mali pribudnúť minimálne tri ďalšie etapy, ktoré budú obsahovať nielen bývanie, ale aj občiansku vybavenosť a veľkorysé verejné priestory. Koncept má spoločný názov Čerešne City.

Čítať viac

Pokračovanie projektu Čerešne Living napreduje, rastie aj výšková budova

18.01.2021 16:40:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa obytného súboru Čerešne Living v Dúbravke od developera ITB Development začína postupne získavať svoju finálnu podobu. Prvé dva z rozostavanej šestice domov už majú dokončené fasády, jeden ju práve získava, na dvoch ďalších sú dokončené hrubé stavby. Podlažia postupne pribúdajú aj na výškovej dominante developmentu, založeného na aktivácii dvorov medzi budovami.

Čítať viac

Čerešne Living v Dúbravke rastú, ďalšie etapy sú už v príprave

18.08.2020 16:00:06 Adrian Gubčo

Výstavba druhej etapy dúbravského projektu Čerešne Living sa spustila len pred približne rokom, napriek tomu sú už veľmi zreteľné budúce kontúry rozšírenia obytného súboru. Developer ITB Development, ktorý projekt realizuje, popri tom nezaháľa a pracuje na povoľovaní ďalších etáp. Vznik Čerešní zmení túto časť Dúbravky a prinesie aj riešenie jedného z dlho odkladaných problémov.

Čítať viac

Výstavba Čerešní Living postupuje, projekt dostal zelenú aj od bánk

21.04.2020 12:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development má aktuálne rozpracovanú výstavbu dvojice projektov: Kolísky v Záhorskej Bystrici a najmä svoj najväčší development, Čerešne Living v Dúbravke. Realizácia druhej etapy pokračuje aj napriek pandémii a teraz navyše získala dôležitú podporu - developerovi sa podarilo získať úver na jej financovanie.

Čítať viac

Čerešne Living štartujú druhú etapu

26.09.2019 08:50:00 Adrian Gubčo

Dúbravský projekt Čerešne Living od spoločnosti ITB Development sa rozrastie. Developer obdržal stavebné povolenie pre druhú etapu, ktorá rozvinie koncept, naznačený už v prvej – teda bývanie komunitného charakteru, kde sa spoločenský život rozvíja v sérii dvorov medzi jednotlivými domami. Výstavba by sa mala spustiť už v najbližšej dobe.

Čítať viac

Prvá etapa Čerešne Living je dokončená

11.02.2019 15:45:00 Adrian Gubčo

Prvá časť projektu Čerešne Living od developera ITB Development konečne získala definitívu podobu a blíži sa k ukončeniu výstavby. Po dokončení prvej etapy sa v priebehu tohto roka očakáva spustenie aj druhej etapy, ktorá prinesie ďalšie byty v troch sekciách.

Čítať viac

Prvá etapa projektu Čerešne Living pred dokončením

06.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú prvé časti prvej etapy rezidenčného projektu Čerešne Living a byty sa začínajú odovzdávať klientom. Developer ITB Development týmto projektom spúšťa transformáciu územia na juhovýchodnom okraji mestskej časti Dúbravka, v lokalite Polianky.

Čítať viac

Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

02.11.2018 12:59:00 PR

Čerešne living, moderné rodinné bývanie v bratislavskej Dúbravke, naberá čoraz jasnejšie kontúry. Tvorcovia projektu pozývajú budúcich obyvateľov na Čerešňové slávnosti.

Čítať viac

Construction update: Čerešne & Mamapapa, 05.07.2018

13.07.2018 09:20:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development nepatrí k najväčším bratislavským developerom, napriek tomu má rozbehnutých viacero rezidenčných projektov. Dva z nich sa nachádzajú aj v mestskej časti Dúbravka a po určitých prieťahoch sa momentálne dostávajú do finálneho štádia výstavby.

Čítať viac

Čerešne odhaľujú druhú etapu

24.11.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development, ktorý aktuálne dokončuje prvú etapu rezidenčného projektu Čerešne, odhalil detaily k už dlhšie známemu zámeru rozšíriť obytný súbor o ďalšie domy. Celý projekt zároveň nesie aj nové meno, Čerešne Living.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube