YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.06.2018 08:30

Construction update: Blumental, 19.06.2018

Pred dokončením je ďalší z väčších bratislavských projektov - Blumental finišuje s prácami na verejných priestranstvách, sadových úpravách či v interiéroch domov. Centrálna časť Bratislavy tak bude čoskoro živšia a kompaktnejšia.

Blumental vypĺňa podstatnú časť bloku medzi Mýtnou a Radlinského ulicou, na mieste, kde sa kedysi nachádzala Tabaková továreň, jeden z prvých priemyselných areálov v Bratislave. Po jeho zániku vznikol na mieste projekt pozostávajúci z dvoch fáz so 187 bytmi, 15.620 metrami štvorcovými kancelárskych plôch a tromi tisíckami retailu. Srdcom projektu sa stane nové námestie, ktoré bude mať názov Námestie Mateja Korvína, do ktorého je orientovaná aj výšková dominanta komplexu, kancelárska budova s dvanástimi nadzemnými podlažiami. Byty patria k nadštandardným, čo sa odráža vo vyšších cenovkách, voľných je stále ešte 32 bytov.

Developer Corwin v tomto prípade neváhal investovať aj do vyššieho materiálového štandardu a kvalitnejšej architektúry. Za projektom stojí štúdio A1 ReSpect bratislavského architekta Branislava Kaliského, ktorý z Blumentalu vytvoril skutočne mestský projekt v tom najlepšom zmysle - s vhodnou mierkou (až na výškovú dominantu), živým parterom, miešaním funkcií, atraktívnymi a členenými fasádami, rozptylovými verejne prístupnými priestranstvami, priečnymi prepojeniami a s dobrou dostupnosťou k verejnej doprave.

Blumental je dobrý príklad, ako aj v budúcnosti developovať územie v husto zastavaných lokalitách. Treba však na druhej strane povedať, že podobných lokalít je už v centre Bratislavy pomerne málo. Záujem developerov sa tak zrejme čoskoro prenesie na iné pozemky v ďalších mestských častiach - rozsiahle územie, ktoré by si zasluhovalo podobnú prestavbu, je napríklad blok vymedzený Záhradníckou, Svätoplukovou, Koceľovou, Bazovou a Karadžičovou ulicou v mestskej časti Ružinov.


Čoskoro očakávajte ešte jeden album z Blumentalu - tentokrát s vynikajúcimi výhľadmi z najvyššieho podlažia výškovej budovy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Rezidenčná časť druhej etapy Blumentalu.
  • Pohľad od Radlinského ulice na výškovú dominantu.
  • Nové Námestie Mateja Korvína.
  • Aktuálne prebiehajú posledné úpravy.
  • Nové námestie zároveň umožní priečne spojenie s Mýtnou ulicou. Do námestia budú orientované prevádzky v parteri.
  • Strechy sú kompletne zelené.
  • Strechy druhej etapy.
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Corwin predal svoj vlajkový projekt. Zisk z neho v Bratislave pravdepodobne neostane

23.08.2022 14:17:05 Adrian Gubčo

Developerskej spoločnosti Corwin sa podarila významná transakcia. Český realitný fond, za ktorým stojí spoločnosť ZFP Investments, odkúpil projekt Blumental Offices, vlajkovú loď firmy. Malo by ísť o jednu z najvýznamnejších tohtoročných transakcií na kancelárskom trhu. Suma nie je známa, hoci by sa mohla približovať k deviatim cifrám. Corwin ju pravdepodobne využije pri svojej expanzii do zahraničia.

Čítať viac

Corwin chce realizovať uhlíkovo neutrálne kancelárske budovy

02.06.2022 11:00:02 Adrian Gubčo

Aj v Bratislave postupne rastie počet kancelárskych budov, ktoré spĺňajú relatívne vysoké ekologické štandardy – LEED a BREEAM na najvyššej úrovni. Uhlíkovo neutrálne však nie sú žiadne. Zmeniť to chce developer Corwin, ktorý sa usiluje o zisk certifikátu LEED Zero Carbon pre kancelárske časti Blumentalu a Einparku. Okrem toho avizuje, že v budúcnosti pôjde už len týmto smerom, čím bude svetovým lídrom v udržateľnosti.

Čítať viac

Blumental je definitívne dokončený a predstavuje príklad mestotvorného projektu

22.02.2019 17:15:00 Adrian Gubčo

Projekt Blumental, vtedy ešte pod názvom Polyfunkčný súbor Mýtna – Radlinského, bol prvým projektom, o ktorom som písal ešte na bývalom blogu. Odvtedy uplynuli vyše štyri roky a celý development je dnes dokončený. Pred niekoľkými dňami som mal možnosť ho navštíviť, pričom nezostáva iné ako konštatovať, že ide o jeden z najmestskejšie pôsobiacich projektov v metropole.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office, február 2019

12.02.2019 16:00:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa Blumental Office patrí k najnovším dokončeným kancelárskym projektom v meste. Výstavba bola ukončená začiatkom roka 2018 a dnes sa budova postupne zapĺňa nájomcami. Okrem dobrej polohy vo vnútornom meste sa výšková dominanta celého komplexu Blumental vyznačuje aj dobrými výhľadmi na neustále sa meniacu panorámu mesta.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office

03.07.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Minulý týždeň ste mohli vidieť update z dokončovaného projektu Blumental. V rámci návštevy projektu sa mi však podarilo dostať aj na najvyššie podlažie kancelárskej budovy Blumental Office, ktorá poskytuje krásne výhľady na Bratislavu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 30.04.2018

07.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Doplnenie bloku, nové námestíčko a príťažlivá architektúra pribudli vďaka Blumentalu, vlajkovému projektu developera Corwin Capital. Polyfunkčný development je tesne pred dokončením.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 2.12.2017

07.12.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Polyfunkčný komplex Blumental, vznikajúci medzi Mýtnou a Radlinského ulicou, naberá finálne kontúry. Po dokončení prvej etapy od Mýtnej sa finalizuje aj druhá s bytovým domom orientovaným na Radlinského a kancelárskou budovou, tvoriacou výškovú dominantu komplexu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 22.8.2017

28.08.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Okolie Račianskeho mýta postupne získava stále mestskejší charakter spolu s tým, ako sa dokončujú projekty v jeho blízkosti. Jedným z takých je Blumental, kde sa postupuje na jeho druhej etape, kým prvá etapa medzičasom vhodne doplnila existujúcu zástavbu. Projekt realizuje developerská spoločnosť Corwin Capital.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube