Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.06.2018 08:30

Construction update: Blumental, 19.06.2018

Pred dokončením je ďalší z väčších bratislavských projektov - Blumental finišuje s prácami na verejných priestranstvách, sadových úpravách či v interiéroch domov. Centrálna časť Bratislavy tak bude čoskoro živšia a kompaktnejšia.

Article Big

Blumental vypĺňa podstatnú časť bloku medzi Mýtnou a Radlinského ulicou, na mieste, kde sa kedysi nachádzala Tabaková továreň, jeden z prvých priemyselných areálov v Bratislave. Po jeho zániku vznikol na mieste projekt pozostávajúci z dvoch fáz so 187 bytmi, 15.620 metrami štvorcovými kancelárskych plôch a tromi tisíckami retailu. Srdcom projektu sa stane nové námestie, ktoré bude mať názov Námestie Mateja Korvína, do ktorého je orientovaná aj výšková dominanta komplexu, kancelárska budova s dvanástimi nadzemnými podlažiami. Byty patria k nadštandardným, čo sa odráža vo vyšších cenovkách, voľných je stále ešte 32 bytov.

Developer Corwin v tomto prípade neváhal investovať aj do vyššieho materiálového štandardu a kvalitnejšej architektúry. Za projektom stojí štúdio A1 ReSpect bratislavského architekta Branislava Kaliského, ktorý z Blumentalu vytvoril skutočne mestský projekt v tom najlepšom zmysle - s vhodnou mierkou (až na výškovú dominantu), živým parterom, miešaním funkcií, atraktívnymi a členenými fasádami, rozptylovými verejne prístupnými priestranstvami, priečnymi prepojeniami a s dobrou dostupnosťou k verejnej doprave.

Blumental je dobrý príklad, ako aj v budúcnosti developovať územie v husto zastavaných lokalitách. Treba však na druhej strane povedať, že podobných lokalít je už v centre Bratislavy pomerne málo. Záujem developerov sa tak zrejme čoskoro prenesie na iné pozemky v ďalších mestských častiach - rozsiahle územie, ktoré by si zasluhovalo podobnú prestavbu, je napríklad blok vymedzený Záhradníckou, Svätoplukovou, Koceľovou, Bazovou a Karadžičovou ulicou v mestskej časti Ružinov.


Čoskoro očakávajte ešte jeden album z Blumentalu - tentokrát s vynikajúcimi výhľadmi z najvyššieho podlažia výškovej budovy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Rezidenčná časť druhej etapy Blumentalu.
  • Pohľad od Radlinského ulice na výškovú dominantu.
  • Nové Námestie Mateja Korvína.
  • Aktuálne prebiehajú posledné úpravy.
  • Nové námestie zároveň umožní priečne spojenie s Mýtnou ulicou. Do námestia budú orientované prevádzky v parteri.
  • Strechy sú kompletne zelené.
  • Strechy druhej etapy.
  • Zdroj: Corwin

Súvisiace články

Blumental je definitívne dokončený a predstavuje príklad mestotvorného projektu

22.02.2019 17:15:00 Adrian Gubčo

Projekt Blumental, vtedy ešte pod názvom Polyfunkčný súbor Mýtna – Radlinského, bol prvým projektom, o ktorom som písal ešte na bývalom blogu. Odvtedy uplynuli vyše štyri roky a celý development je dnes dokončený. Pred niekoľkými dňami som mal možnosť ho navštíviť, pričom nezostáva iné ako konštatovať, že ide o jeden z najmestskejšie pôsobiacich projektov v metropole.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office, február 2019

12.02.2019 16:00:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa Blumental Office patrí k najnovším dokončeným kancelárskym projektom v meste. Výstavba bola ukončená začiatkom roka 2018 a dnes sa budova postupne zapĺňa nájomcami. Okrem dobrej polohy vo vnútornom meste sa výšková dominanta celého komplexu Blumental vyznačuje aj dobrými výhľadmi na neustále sa meniacu panorámu mesta.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre