Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.09.2018 09:00

Zimák Rezidencie pred dokončením

Novomestský projekt Zimák Rezidencie je jeden z početných príkladov transformácie niekdajšej administratívnej budovy na rezidenčnú. Projekt, za ktorým stojí architekt Národného futbalového štadiónu Karol Kállay ml., mal byť dokončený už dlhšie, po zdržaní sa však k finálnej podobe približuje až teraz.

Article Big

Development vzniká v lokalite, kde je najsilnejším identifikačným bodom pravdepodobne Zimný štadión Ondreja Nepelu, po ktorom developer svoj projekt aj pomenoval. Okolité bloky sú prevažne rezidenčné a pochádzajú predovšetkým z obdobia Prvej československej republiky, s niekoľkými neskoršími vstupmi, ku ktorým patrí aj budova, ktorá sa dnes prestavuje.

V lokalite vďaka nej pribudne 57 bytov na ôsmich podlažiach, pričom všetky sú už vypredané. Najvyššie podlažie s veľkorysými terasami bolo už predtým rezervované. Parkovanie je riešené v otvorenom suteréne, vznikne tu 46 parkovacích miest, plus ďalších 14 na povrchu. Vybavenosť sa v objekte nenachádza, dopyt má uspokojiť vybavenosť v okolí, ktorej je však vďaka blízkosti nákupných centier, športovísk aj škôl v okolí dostatok. Projekt bude dokončený ešte tento rok.

Štúdio Expoline vyššie zmieneného architekta má širokú škálu realizácii, od niektorých relatívne podarených až po úplne chybné projekty (NFŠ). V prípade Zimák Rezidencie sa však podarilo štandardnú administratívnu budovu premeniť na síce štandardný, ale moderný a príjemný bytový dom. Pozitívom je, že ožije takmer mŕtva budova, čo prospeje lokalite, ako aj prírastok bývania vo vnútornom meste. Tento počin Expolinu teda hodnotím kladne. Podobných rekonštrukcií alebo prestavieb by malo do budúcna pribudnúť v Bratislave viac.

Galéria

  • Fotografia z 29.8.2018
  • Fotografia z 29.8.2018
  • Fotografia z 29.8.2018
  • Fotografia z 29.8.2018
  • Zdroj: Expoline

Súvisiace články

Construction update: Zimák Residencie, 01.04.2018

06.04.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

V neveľkej vzdialenosti od Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ale aj Národného futbalového štadióna, s ktorým čiastočne súvisí, vzniká projekt Zimák Rezidencie. Ide o rekonštrukciu niekdajšej administratívnej budovy na bytový dom.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube