YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 09.06.2020 10:20

Vydrica spustila predaj bytov

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Zdroj: Vydrica Development

Zdroj: Vydrica Development

Vydrica predstavujú kľúčovú súčasť snahy obnoviť mestskú zástavbu v bratislavskom Podhradí. Ide o miesto, kde sa storočia rozvíjala, až kým nebola od polovice 20. storočia postupne zrovnaná so zemou. Išlo o vážny urbanistický omyl, ktorý sa nepodarilo za takmer pol storočia napraviť. Aktuálny development má problém konečne prekonať a exponovanej časti centra metropoly vrátiť život.

Ide o náročné zadanie, ktoré bolo v minulosti predmetom viacerých medzinárodných architektonických súťaží, žiadna z nich však nepriniesla definitívnu odpoveď na to, ako má vyzerať budúcnosť územia. V roku 2006 bol však schválený Územný plán zóny Podhradie, ktorý aspoň zadefinoval základné kritériá rozvoja budúcej mestskej štvrte. V princípe sa vycházdalo z tradičných urbanistických vzorov, no s prispôsobením sa aktuálnym podmienkam.

V každom prípade to predznamenalo charakter budúceho projektu: pôjde nielen o zónu modernej, no zároveň veľmi citlivej a nadčasovej architektúry, ale aj o development, ktorý musí nepochybne cieliť na bonitnejšiu klientelu, aby bolo možné splniť náročné podmienky vyplývajúce z regulatívov. Aby zároveň naozaj vzniklo rozšírenie historického jadra mesta a optimálne spojenie s nábrežím či Bratislavským hradom, potrebná bude špičková kvalita verejného priestoru. To však treba zaplatiť.

 

Urbanistická štruktúra Vydrice má asociovať tradičné mesto. Zdroj: Vydrica Development

 

Skutočne, projekt svojho času šokoval cenami, ktoré boli s úrovňou pohybujúcou sa medzi 6- až 8-tisíc eurami za štvorcový meter pravdepodobne najvyššie v meste. Najmenší 1-izbový byt s výmerou 22,6 metrov štvorcových napríklad vychádzal na 183.250 eur, najdrahší 5-izbový mezonet s interiérom vo výmere 164 metrov štvorcových a exteriérom vo výmere 25 metrov štvorcových vyšiel na viac ako 1,3 milióna eur.

Napriek tomu klienti odpovedali – z 207 bytov v prvej fáze je ešte dostupných 120, teda len niečo vyše polovica. Rozčlenené sú do štvorice objektov (v prvej fáze vznikne aj piaty, administratívny objekt). Objekty V2A a V2B sa budú nachádzať bližšie k nábrežiu a sú aj vyššie – od nábrežia budú mať sedem nadzemných podlaží. Celkovo sa tu nachádza 121 bytov. Objekty V1A a V1B budú mať šesť nadzemných podlaží, hoci zo zadnej časti – novej Oeserovej ulice - budú vnímateľné len tri. Naplánovaných tu je 86 bytov.

V ponuke sú rezidencie všetkých veľkostí, od 1-izbových až po mohutný, 5-izbový mezonet. K štandardu patrí stropné chladenie, podlahové kúrenie, vonkajšie tienenie, balkón alebo terasa v každom byte, developer pripomína aj fakt, že z každého jadra je na poschodí prístupných len málo bytov – priemerne okolo troch až štyroch. Čo sa týka dispozícii, v tomto smere nepovažujem Vydricu za najlepšie vyriešený projekt – v Bratislave sú aj lepšie navrhnuté byty, hoci nižšieho štandardu a v horšej lokalite.

Developer nezverejnil ceny, takže nie je známa aktuálna cenotvorba a či ju ovplyvnila pandémia. Vydrica Development každopádne otvorila predajné centrum priamo v lokalite, kde demonštruje novú štvrť vo forme 3D prezentácie. Kúpu bytu vo Vydrici označuje za investíciu, ktorá sa už nikdy nezopakuje a tvrdí, že v Bratislave momentálne nie je lepšia štvrť. V blízkej budúcnosti – v 1Q 2023 – by mala tvoriť príťažlivé rozšírenie verejného priestoru centra a unikátnu komunitu v jednej z najprestížnejších častí metropoly.

 

Ulice v projekte majú byť živé vďaka prítomnosti veľkého objemu retailu. Zdroj: Vydrica Development

 

Práve aktivácia verejného priestoru bude pre Vydricu tvoriť kľúčovú výzvu. Developer už otvorene komunikuje plánovaný vznik „najdlhšieho Korza v Európe“, čím je myslený fakt, že takmer celý verejný priestor v projekte bude mať režim pešej zóny, čo z nej po spojení s pešou zónou historického jadra spraví pravdepodobne najrozsiahlejšiu kontinuálnu zónu s vylúčením automobilov na kontinente.

Do nových a obnovených ulíc sa budú obracať desiatkych obchodných priestorov, keďže parter má byť aktívny v podstate v plnom rozsahu. Plánom je otvorenie nielen reštaurácií, bistier, kaviarní a barov, ako je to do veľkej miery v historickom jadre, ale aj tradičných obchodov, módnych butikov, dizajnových priestorov, galérií či remeselných prevádzok. Developer bude priamym správcom priestorov a plánuje dokonca uspôsobovať jednotlivé výklady, aby dobre dopĺňali územie.

V súlade s týmto zámerom sú už určené lokality, kde sa majú určité typy obchodov a prevádzok sústrediť. Bistrá a bary budú napríklad v najväčšej miere koncentrované v západnej časti obnovenej Floriánskej ulice a pri kľúčových verejných priestranstvách, podobne ako reštaurácie, ktoré budú vložené do niektorých z najexponovanejších bodov. Móda a dizajn sa koncentruje do východnej časti Floriánskej, zdravie a krása do Vydrickej ulice, potraviny budú mať pravdepodobne formu trhových stánkov priamo na Vydrickej a Žižkovej. Umenie a remeslá budú umiestnené do úzkej uličky priamo pod Zámockými schodmi.

Celkovo tu vznikne 90 priestorov, z toho 31 bude na nárožiach, vďaka čomu budú viditeľnejšie a prirodzene príťažlivejšie. Výmera retailových priestorov bude 8,5-tisíc metrov štvorcových, návštevníci (aj obyvatelia) budú mať k dispozícii 680 parkovacích miest. Unikátom projektu je fakt, že rezidenti si ich nebudú môcť kúpiť, iba prenajať, čo má byť nástrojom k efektívnemu uspokojeniu potrieb, no pri menšom počte parkovacích miest.

Rozsah retailových priestorov je veľkorysý a obsadiť ich a naozaj sem vniesť taký rozsah života, aby ich uživil, bude náročné. Developer to chce dosiahnuť, okrem iného, aj lepším prepojením s okolím. To zahŕňa znovuotvorenie peších trás na Bratislavský hrad, lepšie spojenie s Zuckermandlom a nábrežnou promenádou, a v neposlednom rade, aj skvalitnenie spojenia s historickým jadrom.

 

Developer chce mať kontrolu nad typom aj vzhľadom prevádzok. Zdroj: Vydrica Development

 

Vydrica je jeden z najambicióznejších projektov v Bratislave, v ktorom je viditeľná mimoriadna snaha o kvalitný výsledok (hoci predpokladám ešte určitú mieru racionalizácie). S ohľadom na citlivosť územia však ide o absolútne správny a prirodzený prístup. Aj aktuálne stavebné práce odhalili niekoľko reliktov pôvodnej zástavby, ktoré sa síce zachovajú a budú sa nanovo interpretovať, dokazujú však, že išlo o miesto spojené s mnohými osudmi a príbehmi.

Developer teraz píše nový príbeh. Vydrica už nebude chudobnou štvrťou lodníkov, rybárov a prostitúcie, ale práve naopak – jednou z najluxusnejších lokalít Bratislavy, ktorá má pritiahnuť nielen domácich, ale aj turistov. Projekt má možnosť dokázať, že aj moderná štvrť a architektúra dokáže byť rovnako atraktívna ako historické zóny, pokiaľ sú dodržané základné princípy tvorby dobrého mesta.

Tím, ktorý za Vydricou stojí, si je týchto kritérií vedomý viac ako dobre. Kancelárie Compass Architekti, Marko & Placemakers, Šujan_Stassel, 2ka landscape architects alebo Siebert + Talaš, ktoré Vydricu spolutvoria, sú všetko špičkové pracoviská s mnohými realizáciami. Do procesu sa chce navyše aktívne zapojiť aj Hlavné mesto, ktoré má nájsť novú náplň pre Vodnú vežu, ktorá je jednou z najstarších stavebných pamiatok Bratislavy a mohla by byť ikonou územia.

Čoskoro sa ukáže, do akej miery ocenia túto snahu aj klienti. Hoci vyše 40% predaných bytov je dobré číslo, pri takto náročnom projekte musí developer ukázať, že dôvera zákazníkov je ešte vyššia. V konkurencii iných atraktívnych developmentov na nábreží alebo v downtowne musí teda ponúknuť výhody, ktorými tieto projekty nedisponujú. Skutočne špičková kvalita architektúry a jej prevedenia v spojení s optimálnym nadviazaním na urbanistickú a spoločenskú štruktúru mesta patrí k nim.

Ak sa Vydrica vydarí, pre centrum môže ísť „gamechanger“ a aspoň čiastočné napravenie jednej zásadnej traumy, ktorá trápi Bratislavu už veľmi dlho. Skutočný návrat života pod Hrad z nej spraví celistvejšie, kompaktnejšie, príjemnejšie a príťažlivejšie mesto. V dejinách rozvoja slovenskej metropoly sa v čase úplného dokončenia Vydrice, teda okolo roku 2025, uzavrie jedna dôležitá kapitola, po ktorej bude Bratislava konečne veľkomestom.

 

Pozrite si stavebné práce na Vydrici vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame

Sledujte YIM.BA na YouTube

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development

Súvisiace články

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

22.11.2022 13:35:18 Adrian Gubčo

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

16.08.2022 13:27:44 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

19.11.2021 12:53:43 Adrian Gubčo

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Čítať viac

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

29.10.2021 17:56:16 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

22.07.2021 13:23:03 Adrian Gubčo

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube