Author photoAdrian Gubčo 22.08.2018 13:00

Rekonštrukcia a dostavba objektu na Vajnorskej 21 sa spúšťa

Po nedávno spustenej výstavbe Bytového domu Vajnorská sa začína realizovať ďalší zámer na tej istej ulici, v podstate priamo naproti zmieňovanému projektu – rekonštrukcia administratívnej budovy, kde sídli aj miestne Kultúrne stredisko, sa začína.

Zdroj: Cakov + Partners

Zdroj: Cakov + Partners

Projekt pod názvom Vajnorská 21 bol prvýkrát predstavený pred niekoľkými mesiacmi, keď spoločnosť Central Zone, s.r.o., prepojená s investičnou skupinou Sympatia Group, žiadala miestnu samosprávu o súhlas s nadstavbou a dostavbou starej budovy. Detailov bolo vtedy známych len málo, tieto sa však sa postupne odhaľujú v súvislosti s tým, ako Sympatia Group, ktorá bude projekt developovať, pripravuje spustenie predaja bytov, a to už 3.9.2018.

Vajnorská 21 bude osempodlažný polyfunkčný komplex, obsahujúci bývanie, administratívu aj občiansku vybavenosť. Obytných jednotiek bude celkovo 55, z toho 22 dvoj- a trojizbových bytov, 22 ateliérov a 11 apartmánov. Administratívna časť dosiahne výmeru 1.100 metrov štvorcových a bude novým sídlom Sympatia Group. Občianska vybavenosť vznikne v parteri objektu, funkcia Kultúrneho strediska sa taktiež zachováva, pričom developer avizuje, že sa zrealizuje veľkorysejší vstup do strediska a zrevitalizujú aj okolité verejné priestranstvá. Parkovanie bude riešené jednak v garážovom dome, kde vznikne 60 miest, ako aj na pozemku s ďalšími 13 parkovacími miestami. Realizácia je naplánovaná medzi 3Q 2018 a 4Q 2019.

Developer zorganizoval kvôli projektu architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazilo štúdio Cakov + Partners. To pripravilo nepochybne solídny návrh, ktorý mimoriadne zvýši architektonickú úroveň budovy a zatraktívni aj okolie. Vajnorská 21 predstavuje príkladný development, ktorý oživí budovu aj lokalitu samotnú, pričom z nej bude profitovať nielen investor, ale vďaka zlepšenej funkčnosti a zvýšenej kvalite verejných priestranstiev aj miestna komunita.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cakov + Partners

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube