YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.08.2018 13:00

Rekonštrukcia a dostavba objektu na Vajnorskej 21 sa spúšťa

Po nedávno spustenej výstavbe Bytového domu Vajnorská sa začína realizovať ďalší zámer na tej istej ulici, v podstate priamo naproti zmieňovanému projektu – rekonštrukcia administratívnej budovy, kde sídli aj miestne Kultúrne stredisko, sa začína.

Zdroj: Cakov + Partners

Zdroj: Cakov + Partners

Projekt pod názvom Vajnorská 21 bol prvýkrát predstavený pred niekoľkými mesiacmi, keď spoločnosť Central Zone, s.r.o., prepojená s investičnou skupinou Sympatia Group, žiadala miestnu samosprávu o súhlas s nadstavbou a dostavbou starej budovy. Detailov bolo vtedy známych len málo, tieto sa však sa postupne odhaľujú v súvislosti s tým, ako Sympatia Group, ktorá bude projekt developovať, pripravuje spustenie predaja bytov, a to už 3.9.2018.

Vajnorská 21 bude osempodlažný polyfunkčný komplex, obsahujúci bývanie, administratívu aj občiansku vybavenosť. Obytných jednotiek bude celkovo 55, z toho 22 dvoj- a trojizbových bytov, 22 ateliérov a 11 apartmánov. Administratívna časť dosiahne výmeru 1.100 metrov štvorcových a bude novým sídlom Sympatia Group. Občianska vybavenosť vznikne v parteri objektu, funkcia Kultúrneho strediska sa taktiež zachováva, pričom developer avizuje, že sa zrealizuje veľkorysejší vstup do strediska a zrevitalizujú aj okolité verejné priestranstvá. Parkovanie bude riešené jednak v garážovom dome, kde vznikne 60 miest, ako aj na pozemku s ďalšími 13 parkovacími miestami. Realizácia je naplánovaná medzi 3Q 2018 a 4Q 2019.

Developer zorganizoval kvôli projektu architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazilo štúdio Cakov + Partners. To pripravilo nepochybne solídny návrh, ktorý mimoriadne zvýši architektonickú úroveň budovy a zatraktívni aj okolie. Vajnorská 21 predstavuje príkladný development, ktorý oživí budovu aj lokalitu samotnú, pričom z nej bude profitovať nielen investor, ale vďaka zlepšenej funkčnosti a zvýšenej kvalite verejných priestranstiev aj miestna komunita.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cakov + Partners

Súvisiace články

Unikátne bývanie: Ako môže vyzerať byt vo Vajnorskej 21

11.06.2022 19:22:00 Adrian Gubčo

Vajnorská 21 je jedným z kvalitných developmentov, ktoré v nedávnej dobe v Bratislave pribudli. Rekonštrukcia a nadstavba pôvodnej nevzhľadnej administratívnej budovy priniesla vznik modernejších kancelárskych priestorov, niekoľko prevádzok, obnovu vstupu do miestneho kultúrneho strediska a predovšetkým niekoľko desiatok nadštandardných bytov. Ako môže vyzerať bývanie v tomto projekte, ukazuje najnovšia epizóda série Unikátne bývanie.

Čítať viac

Ďalšie zmeny na Vajnorskej: Vajnorská 21 a Budyšínska Rezidencia pred dokončením, Bytový dom Vajnorská rebranduje na Novú Vajnorskú

14.01.2021 12:15:00 Adrian Gubčo

Vajnorská ulica patrí k uliciam s vysokým investičným potenciálom. K jej výhodám patrí dobrá dostupnosť do centra, množstvo blízkej občianskej vybavenosti, predovšetkým športovej, ako aj výhľadová premena na príťažlivý bulvár. Vedomí sú si toho viacerí developeri, ktorí tu dokončujú alebo pripravujú viaceré projekty.

Čítať viac

Vajnorská sa mení na mestský bulvár

27.07.2020 09:41:00 Adrian Gubčo

Vajnorská ulica je nielen veľmi dlhou, ale aj veľmi heterogénnou ulicou. Kým jej úvodná časť od Trnavského mýta po Bajkalskú ulicu má veľkomestský charakter vďaka hustej blokovej zástavbe, medzi Bajkalskou a Tomášikovou sa začína štruktúra rozvoľňovať. Za Tomášikovou sa mení na cestu prechádzajúcu priemyselnou oblasťou. Realizované a pripravované zmeny ju čoskoro zmenia na príťažlivý mestský bulvár.

Čítať viac

Vajnorská 21 sa začína odhaľovať, bude ozdobou Vajnorskej ulice

03.03.2020 16:29:26 Adrian Gubčo

Na Vajnorskej ulici napreduje výstavba projektu Vajnorská 21 natoľko, že sa už odhaľuje finálna podoba tohto komplexne zrekonštruovaného bývalého administratívneho objektu. Napriek určitým zmenám oproti vizualizáciám nemožno budove uprieť, že je mimoriadne príťažlivá. V budúcnosti ideálne dotvorí Vajnorskú ulicu, ktorá sa premení na atraktívny mestský bulvár.

Čítať viac

Novinky z Vajnorskej ulice

25.10.2019 09:23:00 Adrian Gubčo

Vajnorská ulica patrí v úseku medzi Trnavským mýtom a križovatkou s Tomášikovou, ale najmä v lokalite po Novú Dobu, k najmestskejšie pôsobiacim uliciam v Bratislave, navyše s vynikajúcou dostupnosťou do centra mesta a dostatkom vybavenosti. Nie je prekvapením, že o lokalitu majú záujem developeri. Aktuálne tu vznikajú, alebo možno čoskoro začnú vznikať, až tri projekty tesne vedľa seba.

Čítať viac

Construction update: Vajnorská 21, 18.2.2019

28.02.2019 08:15:00 Adrian Gubčo

Okolie Vajnorskej ulice medzi Trnavským mýtom a Bajkalskou ulicou (príp. až Tomášikovou) patrí k príjemným mestským štvrtiam s hustou zástavbou, dobrou dopravnou obsluhou a dostupnosťou k službám a občianskej vybavenosti. Atraktivita takejto časti mesta tak postupne rastie, čo má za následok, že si developeri všímajú okrem prázdnych pozemkov aj nevhodne využívané budovy, aby ich následne zhodnotili.

Čítať viac

Budova na Vajnorskej 21 sa zmení

22.01.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Na Vajnorskej ulici č. 21 sa nachádza dlhodobo chátrajúca budova, v ktorej sídli aj miestne kultúrne stredisko. Teraz sa však zdá, že jej svitá na lepšie časy, pričom novú podobu zrejme dostane aj samotné stredisko kultúry.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube