YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.08.2018 13:00

Construction update: Bytový dom Vajnorská, 16.8.2018

Na Vajnorskej ulici ožíva stavebná aktivita. Prvým z projektov, ktoré sa na tejto ulici začínajú realizovať, je Bytový dom Vajnorská, ktorý vzniká na nároží Vajnorskej ulice a Ulice Odbojárov.

Developerom projektu je spoločnosť KLM Group, v minulosti spájaná s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Na pozemku, kde sa donedávna nachádzala staršia budova školy, vznikne bytový dom so šiestimi podlažiami, ktorý vytvorí hranu mestského bloku. V budove bude podľa zistení portálu TREND Reality 88 obytných jednotiek, z čoho bude polovica bytov a polovica apartmánov. Parkovacích miest bude 106, z toho 81 v podzemnej garáži. V uzavretom dvore má okrem dodatočného parkovania vzniknúť detské ihrisko. Parter pozdĺž Vajnorskej ulice by mal byť aktívny s viacerými obchodnými prevádzkami. Architektom komplexu je architektonická kancelária Ateliér A1, ktorá stojí napríklad aj za bytovým domom Bonaparte. Výstavba by mala byť ukončená v roku 2021.

Bytový dom Vajnorská prešiel od prvého predstavenia v roku 2012 výraznými zmenami, čiastočne vyvolanými odporom miestneho obyvateľstva a podporou lokálnej komunity zo strany vedenia miestnej samosprávy. Projekt sa významne zmenšil a jeho mierka bola prispôsobená okoliu.

V danej podobe, aká je prezentovaná, je Bytový dom Vajnorská akceptovateľný a vhodný, keďže dotvorí uličnú i stavebnú čiaru, oživí úroveň ulice a prinesie na trh byty v dobre vnútromestskej lokalite, pričom má byť medzi nimi viacero malometrážnych, teda aj relatívne dostupnejších. Z hľadiska lokality tak ide o win-win situáciu a príklad úspešnej ochrany verejného záujmu aj pozitívneho zahusťovania.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: KLM Group

Súvisiace články

Z kontroverzného zámeru atraktívny mestský dom. Nová Vajnorská sa blíži k dokončeniu

04.11.2022 10:43:07 Andrej Sárközi

Nová Vajnorská bola v minulosti spájaná s odsúdeným podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Dnes je však príkladom dobre navrhnutého developmentu vo vyhľadávanej lokalite Bratislavy. Bytový dom bude čoskoro dokončený a doplní zástavbu tejto mestsky pôsobiacej ulice. Za projektom stojí dvojica developerov OXIO a BTK invest s.r.o. 

Čítať viac

Nová Vajnorská je vo výstavbe a odhaľuje ďalšie vizualizácie

04.08.2021 14:06:30 Adrian Gubčo

Stredne veľký projekt Nová Vajnorská púta už dlhodobo pozornosť. Spočiatku zaujal svojim spojením s kontroverzným a dnes už odsúdeným podnikateľom Ladislavom Bašternákom, dnes je však príťažlivý svojim konceptom, architektúrou a lokalitou. Development je aktuálne vo výstavbe, pričom developeri projekt už prakticky úplne vypredali.

Čítať viac

Nová Vajnorská postupuje, známe sú ďalšie detaily

21.04.2021 12:37:08 Adrian Gubčo

Projekt Nová Vajnorská, v minulosti spojený s „podnikateľom“ Ladislavom Bašternákom, sa po zmene majiteľov stal jedným z najatraktívnejších zámerov mestského bývania. Developeri BTK – Bývanie, Teplo, Klimatizácia a Oxio postupne rozbiehajú prípravné práce a aktuálne aj žiadajú o zmenu stavby pred dokončením. Úpravy pomôžu k vyššej kvalite developmentu.

Čítať viac

Ďalšie zmeny na Vajnorskej: Vajnorská 21 a Budyšínska Rezidencia pred dokončením, Bytový dom Vajnorská rebranduje na Novú Vajnorskú

14.01.2021 12:15:00 Adrian Gubčo

Vajnorská ulica patrí k uliciam s vysokým investičným potenciálom. K jej výhodám patrí dobrá dostupnosť do centra, množstvo blízkej občianskej vybavenosti, predovšetkým športovej, ako aj výhľadová premena na príťažlivý bulvár. Vedomí sú si toho viacerí developeri, ktorí tu dokončujú alebo pripravujú viaceré projekty.

Čítať viac

Novinky z Vajnorskej ulice

25.10.2019 09:23:00 Adrian Gubčo

Vajnorská ulica patrí v úseku medzi Trnavským mýtom a križovatkou s Tomášikovou, ale najmä v lokalite po Novú Dobu, k najmestskejšie pôsobiacim uliciam v Bratislave, navyše s vynikajúcou dostupnosťou do centra mesta a dostatkom vybavenosti. Nie je prekvapením, že o lokalitu majú záujem developeri. Aktuálne tu vznikajú, alebo možno čoskoro začnú vznikať, až tri projekty tesne vedľa seba.

Čítať viac

Výstavba Bašternákovho projektu na Vajnorskej je pozastavená

15.03.2019 09:00:00 Adrian Gubčo

Na Vajnorskej ulici v mestskej časti Nové Mesto sa už pred časom spustila realizácia Bytového domu Vajnorská, ktorý mal nahradiť starší objekt novým nárožným domom s niekoľkými prevázkami v parteri. Výstavba však bola pozastavená, čo pravdepodobne významne súvisí s aktuálnymi problémami developera so zákonom.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube