Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.10.2018 09:00

Urban Residence dokončuje prvú etapu a spúšťa predaj v tretej

Rezidenčný projekt Urban Residence na Račianskej ulici má prvú etapu tesne pred dokončením. Developer Lucron čaká na právoplatnosť kolaudačného rozhodnutia a medzičasom spúšťa predaj v poslednej, tretej etape projektu, ktorej výstavbu rozbehne približne o mesiac.

Article Big

Urban Residence dlhodobo považujem za jeden z najlepších a najmestskejších projektov v Bratislave a každou návštevou sa tento názor potvrdzuje. Obytný komplex sa skladá z trojice doskových stavebných objektov rovnobežných s líniou Račianskej ulice, z ktorých jeden je zasunutý v rámci pozemku, čím vytvára vnútroblok, a jedného bodového 12-podlažného, ktorý výškovo reaguje na okolitú zástavbu (komplex Pri Mýte) a uzavrie vnútroblok. Ako prvý je dokončený objekt AI, ktorý je orientovaný priamo do Račianskej ulice, pred dokončením je aj objekt AII. Fasáda sa realizuje na objekte B, povolenie pre založenie stavby platí pre posledný dom C.

Urban Residence obsahuje celkovo 438 bytov a apartmánov, aktuálne ide do predaja 81 obytných jednotiek v budove C. V ponuke boli 1-izbové až 4-izbové byty, ako aj menej tradičné 2,5-izbové apartmány, orientované do Račianskej ulice. Predajnosť je pomerne solídna, developer uvádza 26 voľných bytov v rámci prvých troch predávaných objektov (z 357).

Okrem lokality a cien určite zaváži aj ponuka občianskej vybavenosti, ktorá sa bude nachádzať na celkovej výmere 3.297 metrov štvorcových a kde už vznikajú prevádzky ako menší supermarket, remeselné mäsiarstvo, lekáreň, pekáreň, banka, cykloobchod a ďalšie, ako aj pomerne rozsiahly vnútroblokový park s výmerou 6-tisíc metrov štvorcových. Ten nadviaže na podobnú zelenú plochu, ktorá má v budúcnosti vzniknúť po dokončení tretej etapy projektu Pri Mýte. Silným atribútom sú aj dispozície, za ktorými stojí, tak ako za architektúrou celého komplexu, štúdio Compass Architekti.

Celkovo tak vzniká (a čiastočne už vznikol) ucelený obytný súbor, ktorý veľmi dobre nadviaže na lokalitu, v ktorej sa nachádza, a vnesie do nej novú kvalitu. Pozdĺž Račianskej pribudne občianska vybavenosť, vznikne v podstate celistvá zelená pešia zóna, vznikla nová cyklotrasa, projekt je dobre dostupný verejnou dopravou. Račianska ulica sa v tomto úseku urbanisticky dotvorí a dosiaľ nevhodne využívaný vnútromestský priestor sa využije oveľa racionálnejšie. Urban Residence potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najlepšie naplánovaných projektov v Bratislave.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Pohľad do dokončenej prvej časti nového vnútrobloku.
 • Dokončené vchody v rámci domov AI a AII.
 • Dom B.
 • Dom B z bytu v dome AI.
 • Spolu s vedľajším komplexom Pri Mýte vznikne líniový park, ktorý vytvorí pokojnú zelenú alternatívu Račianskej ulice.
 • Plocha, kde vznikne dom C. Výstavba štartuje budúci mesiac.
 • Od Račianskej vznikla nová cyklotrasa.
 • V budúcnosti sa má vybudovať pokračovanie pri komplexe Pri Mýte, pri možnom ďalšom developmente pozdĺž Račianskej by sa mohla po úsekoch predĺžiť aj ďalej.
 • Z interiéru domu - schodisko.
 • Vstup do rezidenčnej časti.
 • V parteri pribúdajú prevádzky.
 • Na dome B sa inštaluje fasáda.
 • Pohľad na dom B od železničnej stanice Filiálka.
 • Urban Residence od Račianskej. Napravo pribudne v budúcnosti (snáď) tretia etapa Pri Mýte, ktorá urbanisticky dotvorí Račiansku ulicu.
 • Urban Residence - celkový pohľad. Zdroj: Lucron
 • Dom C. Zdroj: Lucron

Súvisiace články

Výstavba Urban Residence sa chýli k záveru, vzniká aj nový park

26.04.2021 12:05:00 Adrian Gubčo

Developer Lucron sa blíži k zavŕšeniu viac ako štyri roky trvajúcej výstavby projektu Urban Resdience. V rámci developmentu bola vybudovaná štvorica nových objektov, medzi ktorými sa nachádza parkovo upravený verejný priestor. Bodkou má byť podľa developera park, vznikajúci medzi treťou etapou a areálom Filiálky, ktorý vzniká v spolupráci s mestskou časťou.

Čítať viac

Urban Residence je pred dokončením, v jeho susedstve vznikne nový parčík

08.01.2021 14:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa chýli k definitívnemu dokončeniu. Na obytnom súbore Urban Residence, ktorý zmenil bývalý brownfield na aktívnu súčasť mestskej zástavby, prebiehajú dokončovacie práce na záverečnej tretej etape. Developer Lucron sa navyše zaviazal, že pri budove zriadi aj menší parčík.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube