YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.10.2018 09:00

Urban Residence dokončuje prvú etapu a spúšťa predaj v tretej

Rezidenčný projekt Urban Residence na Račianskej ulici má prvú etapu tesne pred dokončením. Developer Lucron čaká na právoplatnosť kolaudačného rozhodnutia a medzičasom spúšťa predaj v poslednej, tretej etape projektu, ktorej výstavbu rozbehne približne o mesiac.

Urban Residence dlhodobo považujem za jeden z najlepších a najmestskejších projektov v Bratislave a každou návštevou sa tento názor potvrdzuje. Obytný komplex sa skladá z trojice doskových stavebných objektov rovnobežných s líniou Račianskej ulice, z ktorých jeden je zasunutý v rámci pozemku, čím vytvára vnútroblok, a jedného bodového 12-podlažného, ktorý výškovo reaguje na okolitú zástavbu (komplex Pri Mýte) a uzavrie vnútroblok. Ako prvý je dokončený objekt AI, ktorý je orientovaný priamo do Račianskej ulice, pred dokončením je aj objekt AII. Fasáda sa realizuje na objekte B, povolenie pre založenie stavby platí pre posledný dom C.

Urban Residence obsahuje celkovo 438 bytov a apartmánov, aktuálne ide do predaja 81 obytných jednotiek v budove C. V ponuke boli 1-izbové až 4-izbové byty, ako aj menej tradičné 2,5-izbové apartmány, orientované do Račianskej ulice. Predajnosť je pomerne solídna, developer uvádza 26 voľných bytov v rámci prvých troch predávaných objektov (z 357).

Okrem lokality a cien určite zaváži aj ponuka občianskej vybavenosti, ktorá sa bude nachádzať na celkovej výmere 3.297 metrov štvorcových a kde už vznikajú prevádzky ako menší supermarket, remeselné mäsiarstvo, lekáreň, pekáreň, banka, cykloobchod a ďalšie, ako aj pomerne rozsiahly vnútroblokový park s výmerou 6-tisíc metrov štvorcových. Ten nadviaže na podobnú zelenú plochu, ktorá má v budúcnosti vzniknúť po dokončení tretej etapy projektu Pri Mýte. Silným atribútom sú aj dispozície, za ktorými stojí, tak ako za architektúrou celého komplexu, štúdio Compass Architekti.

Celkovo tak vzniká (a čiastočne už vznikol) ucelený obytný súbor, ktorý veľmi dobre nadviaže na lokalitu, v ktorej sa nachádza, a vnesie do nej novú kvalitu. Pozdĺž Račianskej pribudne občianska vybavenosť, vznikne v podstate celistvá zelená pešia zóna, vznikla nová cyklotrasa, projekt je dobre dostupný verejnou dopravou. Račianska ulica sa v tomto úseku urbanisticky dotvorí a dosiaľ nevhodne využívaný vnútromestský priestor sa využije oveľa racionálnejšie. Urban Residence potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najlepšie naplánovaných projektov v Bratislave.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Pohľad do dokončenej prvej časti nového vnútrobloku.
 • Dokončené vchody v rámci domov AI a AII.
 • Dom B.
 • Dom B z bytu v dome AI.
 • Spolu s vedľajším komplexom Pri Mýte vznikne líniový park, ktorý vytvorí pokojnú zelenú alternatívu Račianskej ulice.
 • Plocha, kde vznikne dom C. Výstavba štartuje budúci mesiac.
 • Od Račianskej vznikla nová cyklotrasa.
 • V budúcnosti sa má vybudovať pokračovanie pri komplexe Pri Mýte, pri možnom ďalšom developmente pozdĺž Račianskej by sa mohla po úsekoch predĺžiť aj ďalej.
 • Z interiéru domu - schodisko.
 • Vstup do rezidenčnej časti.
 • V parteri pribúdajú prevádzky.
 • Na dome B sa inštaluje fasáda.
 • Pohľad na dom B od železničnej stanice Filiálka.
 • Urban Residence od Račianskej. Napravo pribudne v budúcnosti (snáď) tretia etapa Pri Mýte, ktorá urbanisticky dotvorí Račiansku ulicu.
 • Urban Residence - celkový pohľad. Zdroj: Lucron
 • Dom C. Zdroj: Lucron

Súvisiace články

Kus dobrého mesta. Urban Residence je príkladom pre bratislavské projekty (VIDEO)

07.11.2022 18:04:00 Adrian Gubčo

Developeri mnohokrát dávajú svojim projektom ľúbivé mená, ktoré však nemajú s realitou spoločné skoro nič. Výnimky sú o to potešiteľnejšie. Jednou z nich je Urban Residence od Lucronu, veľký polyfunkčný súbor pri Račianskej ulici. Vo viacerých ohľadoch ide o príkladný projekt, ktorý výborne zužitkoval plochu, na ktorej sa nachádza.

Čítať viac

Park pri Urban Residence je otvorený

31.03.2022 17:28:33 Adrian Gubčo

Developer Lucron v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto odovzdal do užívania nový park v susedstve polyfunkčného projektu Urban Residence. Ide o bodku za výstavbou celého projektu, ktorý premenil brownfield na živú súčasť mesta s bývaním, vybavenosťou a verejnými priestormi. Nový park je určený pre rodiny, psíčkarov, športovcov a obsahuje aj prvky pre hendikepované deti.

Čítať viac

Projekt Urban Residence je definitívne dokončený, nový park si na otvorenie ešte počká

25.01.2022 13:16:14 Adrian Gubčo

V uplynulých týždňoch bola dokončením poslednej budovy C ukončená výstavba polyfunkčného komplexu Urban Residence od developera Lucron. Na pozemku, ktorý sa uvoľnil po asanácii staršej priemyselnej zástavby, vznikol komplex architektonicky dobre riešených bytových domov s aktívnym prízemím a príjemnou úpravou exteriérových priestranstiev. Na sprístupnenie čaká už len nový park medzi projektom a Filiálkou.

Čítať viac

Výstavba Urban Residence sa chýli k záveru, vzniká aj nový park

26.04.2021 12:05:00 Adrian Gubčo

Developer Lucron sa blíži k zavŕšeniu viac ako štyri roky trvajúcej výstavby projektu Urban Resdience. V rámci developmentu bola vybudovaná štvorica nových objektov, medzi ktorými sa nachádza parkovo upravený verejný priestor. Bodkou má byť podľa developera park, vznikajúci medzi treťou etapou a areálom Filiálky, ktorý vzniká v spolupráci s mestskou časťou.

Čítať viac

Urban Residence je pred dokončením, v jeho susedstve vznikne nový parčík

08.01.2021 14:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa chýli k definitívnemu dokončeniu. Na obytnom súbore Urban Residence, ktorý zmenil bývalý brownfield na aktívnu súčasť mestskej zástavby, prebiehajú dokončovacie práce na záverečnej tretej etape. Developer Lucron sa navyše zaviazal, že pri budove zriadi aj menší parčík.

Čítať viac

Urban Residence sa blíži k dokončeniu

30.06.2020 11:21:25 Adrian Gubčo

Jeden z príkladných polyfunkčných developmentov v širšom centre mesta – Urban Residence v rozvojovej lokalite pozdĺž Račianskej ulice – bude čoskoro dokončený. Postupne sa začína odhaľovať fasáda tretej etapy, ktorá zavŕši premenu postindustriálneho pozemku na aktívnu súčasť metropoly. Developerom je Lucron Group.

Čítať viac

Posledná etapa Urban Residence rýchlo rastie a hlási úspešný predaj, príprava Pri Mýte zatiaľ stojí

04.02.2020 16:19:00 Adrian Gubčo

Projekt Urban Residence, naviazaný na Račiansku ulicu v Novom Meste, bude čoskoro dokončený. Posledná z troch etáp rastie a už v dohľadnej dobe dosiahne štádium hrubej stavby. Developerovi Lucron sa okrem toho darí vypredávať všetky jednotky. Na druhej strane, tretia etapa Pri Mýte od Penta Real Estate na kľúčové povolenia stále čaká.

Čítať viac

Druhá fáza Urban Residence je skolaudovaná

30.07.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

Projekt Urban Residence dosiahol ďalší míľnik – po prvej etape, pozostávajúcej z dvoch častí (AI a AII), je skolaudovaná už aj druhá budova B. Vo výstavbe je ešte tretí objekt C, ktorý celý development od spoločnosti Lucron uzavrie a na mieste niekdajšej fabriky vytvorí atraktívne mestské prostredie.

Čítať viac

Druhá fáza Urban Residence je pred dokončením, tretia je už vo výstavbe

07.05.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Urban Residence patrí k rade projektov, ktoré rastú pozdĺž Račianskej ulice, na mieste, kde sa kedysi nachádzali priemyselné areály. Na začiatku 21. storočia však stopy po výrobe začali zanikať, aby uvoľnili priestor bývaniu a občianskej vybavenosti. Urban Residence ukazuje, ako by okolie Račianskej mohlo v budúcnosti vyzerať.

Čítať viac

Na návšteve v Urban Residence (17.7.2018)

25.07.2018 11:35:00 Adrian Gubčo

Prvé časti projektu Urban Residence na Račianskej ulici sú už tesne pred dokončením.Keď bol tento prevažne rezidenčný development od Lucronu prvýkrát predstavený, napísal som, že môže ísť o jeden z najlepších nových projektov v meste. Potvrdzuje sa to?

Čítať viac

Construction update: Urban Residence, 03.04.2018

09.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Pozdĺž Račianskej ulice, príp. v jej tesnej blízkosti, vyrastá mnoho projektov. K najzaujímavejším z nich patrí Urban Residence od developera Lucron.

Čítať viac

Construction update: Urban Residence, 23.8.2017

31.08.2017 09:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z našich obľúbených projektov, Urban Residence od developera Lucron, podrástol. Na Račianskej ulici už stojí hrubá stavba prvej časti prvej budovy (A), vo veľmi krátkom čase dosiahne plnú výšku aj zvyšok prvej etapy. Výstavba druhej etapy je na úrovni terénu, harmonogram výstavby tretej etapy ešte predstavený nebol. 

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube