Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.10.2018 09:00

Urban Residence dokončuje prvú etapu a spúšťa predaj v tretej

Rezidenčný projekt Urban Residence na Račianskej ulici má prvú etapu tesne pred dokončením. Developer Lucron čaká na právoplatnosť kolaudačného rozhodnutia a medzičasom spúšťa predaj v poslednej, tretej etape projektu, ktorej výstavbu rozbehne približne o mesiac.

Article Big

Urban Residence dlhodobo považujem za jeden z najlepších a najmestskejších projektov v Bratislave a každou návštevou sa tento názor potvrdzuje. Obytný komplex sa skladá z trojice doskových stavebných objektov rovnobežných s líniou Račianskej ulice, z ktorých jeden je zasunutý v rámci pozemku, čím vytvára vnútroblok, a jedného bodového 12-podlažného, ktorý výškovo reaguje na okolitú zástavbu (komplex Pri Mýte) a uzavrie vnútroblok. Ako prvý je dokončený objekt AI, ktorý je orientovaný priamo do Račianskej ulice, pred dokončením je aj objekt AII. Fasáda sa realizuje na objekte B, povolenie pre založenie stavby platí pre posledný dom C.

Urban Residence obsahuje celkovo 438 bytov a apartmánov, aktuálne ide do predaja 81 obytných jednotiek v budove C. V ponuke boli 1-izbové až 4-izbové byty, ako aj menej tradičné 2,5-izbové apartmány, orientované do Račianskej ulice. Predajnosť je pomerne solídna, developer uvádza 26 voľných bytov v rámci prvých troch predávaných objektov (z 357).

Okrem lokality a cien určite zaváži aj ponuka občianskej vybavenosti, ktorá sa bude nachádzať na celkovej výmere 3.297 metrov štvorcových a kde už vznikajú prevádzky ako menší supermarket, remeselné mäsiarstvo, lekáreň, pekáreň, banka, cykloobchod a ďalšie, ako aj pomerne rozsiahly vnútroblokový park s výmerou 6-tisíc metrov štvorcových. Ten nadviaže na podobnú zelenú plochu, ktorá má v budúcnosti vzniknúť po dokončení tretej etapy projektu Pri Mýte. Silným atribútom sú aj dispozície, za ktorými stojí, tak ako za architektúrou celého komplexu, štúdio Compass Architekti.

Celkovo tak vzniká (a čiastočne už vznikol) ucelený obytný súbor, ktorý veľmi dobre nadviaže na lokalitu, v ktorej sa nachádza, a vnesie do nej novú kvalitu. Pozdĺž Račianskej pribudne občianska vybavenosť, vznikne v podstate celistvá zelená pešia zóna, vznikla nová cyklotrasa, projekt je dobre dostupný verejnou dopravou. Račianska ulica sa v tomto úseku urbanisticky dotvorí a dosiaľ nevhodne využívaný vnútromestský priestor sa využije oveľa racionálnejšie. Urban Residence potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najlepšie naplánovaných projektov v Bratislave.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Pohľad do dokončenej prvej časti nového vnútrobloku.
 • Dokončené vchody v rámci domov AI a AII.
 • Dom B.
 • Dom B z bytu v dome AI.
 • Spolu s vedľajším komplexom Pri Mýte vznikne líniový park, ktorý vytvorí pokojnú zelenú alternatívu Račianskej ulice.
 • Plocha, kde vznikne dom C. Výstavba štartuje budúci mesiac.
 • Od Račianskej vznikla nová cyklotrasa.
 • V budúcnosti sa má vybudovať pokračovanie pri komplexe Pri Mýte, pri možnom ďalšom developmente pozdĺž Račianskej by sa mohla po úsekoch predĺžiť aj ďalej.
 • Z interiéru domu - schodisko.
 • Vstup do rezidenčnej časti.
 • V parteri pribúdajú prevádzky.
 • Na dome B sa inštaluje fasáda.
 • Pohľad na dom B od železničnej stanice Filiálka.
 • Urban Residence od Račianskej. Napravo pribudne v budúcnosti (snáď) tretia etapa Pri Mýte, ktorá urbanisticky dotvorí Račiansku ulicu.
 • Urban Residence - celkový pohľad. Zdroj: Lucron
 • Dom C. Zdroj: Lucron

Súvisiace články

Urban Residence je pred dokončením, v jeho susedstve vznikne nový parčík

08.01.2021 14:05:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa chýli k definitívnemu dokončeniu. Na obytnom súbore Urban Residence, ktorý zmenil bývalý brownfield na aktívnu súčasť mestskej zástavby, prebiehajú dokončovacie práce na záverečnej tretej etape. Developer Lucron sa navyše zaviazal, že pri budove zriadi aj menší parčík.

Čítať viac

Urban Residence sa blíži k dokončeniu

30.06.2020 11:21:25 Adrian Gubčo

Jeden z príkladných polyfunkčných developmentov v širšom centre mesta – Urban Residence v rozvojovej lokalite pozdĺž Račianskej ulice – bude čoskoro dokončený. Postupne sa začína odhaľovať fasáda tretej etapy, ktorá zavŕši premenu postindustriálneho pozemku na aktívnu súčasť metropoly. Developerom je Lucron Group.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Vajnorská 21 pred dokončením. Výborná rekonštrukcia.

Vajnorská 21 is almost completed. A fine reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #office #work #architecture #contemporaryarchitecture #reconstruction #novemesto

@cakovandpartners @sympatiagroup
Nemocnica Svet zdravia v Boroch je v štádiu hrubej stavby. Plne dokončená bude v roku 2023.

Svet zdravia hospital in Bory is topped out. It will be fully operational in 2023.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #svetzdravia #hospital #nemocnica #health #healthcare #zdravie #bory

@nemocnice.svetzdravia @penta_investments
Nový verejný priestor, ktorý vznikne v okolí veže Discovery Residence.

Now pocket park will be created around Discovery Residence.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #urbanism

@pantograph_architects
Čerešne Living aktuálne.

Čerešne Living at the moment.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #dubravka #dúbravka #architecture #contemporaryarchitecture #building #courtyard

@sebolichy @itbdevelopment
Známe sú výsledky ďalšej architektonickej súťaže: takto bude vyzerať nájomný bytový dom pre seniorov na Parkovej ulici v Prievoze.

Another architecture competition is completed: This is the future look of rental housing for elderly people on Parková st. in the borough of Prievoz.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #housing #living #home #rentalhousing #affordablehousing #city #architecture #contemporaryarchitecture

@ateliersuperatelier @vizerenderings
V Podunajských Biskupiciach môže vzniknúť Bratislavská športová akadémia. Projekt má podporu poslancov, a to aj napriek umiestneniu "bývania pre športovcov".

Bratislava Sports Academy could be built in Podunajské Biskupice. Project has the support of local government, even despite the fact that it contains "living for sportsmen" - massive residential units.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #sport #football #bratislavskasportovaakademia #bratislavasportsacademy #biskupice #podunajskebiskupice
Pozrieť viac

YouTube