Author photoAdrian Gubčo 07.11.2018 08:30

Projekt Twin City Tower je dokončený, finišuje sa s úpravami okolia

Twin City Tower od developera HB Reavis je najnovším prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu a patrí aj k tým výraznejším, čo je dané nielen rozsahom a výškou budovy, ale aj architektonickým prevedením, vďaka čomu je veža dobre rozpoznateľná v panoráme mesta.

Výstavba komplexu začala už koncom roka 2016, plnú výšku dosiahol v prvých mesiacoch roka 2018. V tejto chvíli je už projekt skolaudovaný a začali sa doňho sťahovať nájomníci, hoci oficiálne otvorenie pripravuje developer až v priebehu budúceho roka. Dovtedy majú byť zrealizované všetky práce aj v okolí projektu.

K tým patrí okrem obnovenia priľahlých peších aj cestných komunikácii predovšetkým dokončenie pešej zóny alebo pasáže medzi Twin City Tower a administratívnym komplexom Twin City (Juh). Do tejto novovzniknutej uličky má byť orientovaný retail a vzniknú tu zelené úpravy, čím vznikne atraktívne prostredie pre zamestnancov aj návštevníkov zóny.

Twin City ako také je tvorené sedempodlažnou podnožou, vybudovanou v línii Grösslingovej ulice, a na ňu kolmou vežou s 24 nadzemnými podlažiami a výškou 89 metrov. Budova obsahuje 34,5-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov, ašpirovať bude na certifikát BREEAM Excellent. Architektonický koncept vychádza z pera kancelárii Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM.

Po úplnom dokončení a sprístupnení exteriérových plôch sa skvalitní priechodnosť územia, čím dostane táto časť mesta kompaktnejší charakter. Do vznikajúcej mozaiky nového centra metropoly zároveň pribudne ďalší fragment, predznamenávajúci moderný ráz tejto časti Bratislavy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Vstup do downtownu zo Starého Mesta a zaujímavý kontrast pôvodnej a modernej architektúry
  • Pozemok, kde sa Twin City Tower nachádza, bol dlhodobo v nevyhovujúcom stave, to sa však teraz mení
  • Chodník popri ulici Mlynské nivy bude bohužiaľ veľmi úzky
  • Budúca pasáž medzi Twin City Tower a Twin City, spúšťajú sa sadové úpravy
  • Nová cyklotrasa popri Karadžičovej, na mieste, kde sa predtým parkovalo
  • Ide o významný chýbajúci článok v cyklosieti, nanešťastie dizajn križovatiek či okolitých ulíc nie je k cyklistom dostatočne priateľský
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube