Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 28.01.2019 09:30

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Article Big

Zdroj: HB Reavis

Slovenský sochár autor Michal Uher vytvoril sériu návrhov, ktoré sa od tradičnej sochy líšia tým, že nemajú jasne definovaný spodok a vrch, namiesto toho sa sústredil na princípy, ktoré sochu spoluvytvárajú, a to hmota a svetlo. Postupným pootočením a zalamovaním vzniká priestorová skulptúra, ktorej cieľom je dotvorenie uzlového priestoru, do ktorého má byť osadená.

Predpokladá sa, že dielo bude vo finálnom prevedení s cortenovou oceľou alebo z čierneho plechu v rozličných hrúbkach. Dielo však má reagovať na okolité prostredie a spoluvytvárať ho. Vizualizácie ho umiestňujú do stredovej časti novej pešej pasáže v rámci administratívnej zóny.

Prítomnosť umenia v nových komerčných súboroch je stále veľmi zriedkavá a len v poslednej dobe vidno prvé opatrné pokusy koncepčnejšieho charakteru. Aj keď spôsob výberu návrhu ľudovým hlasovaním je skôr kuriózny, samotná iniciatíva je pozitívom. Umenie sa v budúcnosti musí stať silnejšou súčasťou mesta, vrátane jeho najnovších štvrtí.

Pešia pasáž medzi Twin City a Twin City Tower tvorí hlavnú os v rámci tohto mohutného kancelárskeho developmentu, do ktorej sú orientované viaceré prevádzky a služby, a kde vzniklo aj príjemné verejné priestranstvo. Developer tu osadil odrastené stromy, vďaka čomu má ulička už viacmenej "kompletný" charakter. 

Ide o jednu z prvých dokončených celistvých častí nového bratislavského komerčného centra, resp. downtownu. Na architektúre tejto časti mesta sa podpísali kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Nové Nivy získali certifikát udržateľnosti

19.10.2020 12:22:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca zóna Nové Nivy je jednou z najudržateľnejších nových štvrtí v Európe aj na svete. Aspoň to tvrdí developer HB Reavis, odkazujúc na udelenie certifikátu BREEAM Communities International na úrovni Excellent. Silnými stránkami má byť environmentálny a spoločenský dosah na blízke okolie. Z celomestského hľadiska nie je ale toto hodnotenie celkom presné.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube