Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.12.2018 09:15

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

Article Big

Twin City Tower zo Sky Parku

V súčasnosti je už takmer kompletne otvorená ulička medzi Twin City Tower a zvyšnými blokmi Twin City, o ktorej bolo písané už viackrát, vrátane atraktívnych vizualizácií, ktoré sľubovali dostatok zelene a široký priestor pre chodcov. V tejto chvíli už možno povedať, že vizualizácie neklamali.

V novej pasáži, ktorá prepojí Karadžičovu ulicu s Mlynskými nivami a vytvorí atraktívnejšiu alternatívu oproti Továrenskej alebo samotným Mlynským nivám, boli vysadené už pomerne odrastené stromy a dreviny, čo priestoru dodáva charakter „zavedeného“ miesta. Medzi vyššie osadeným chodníkom popri Twin City a nižším v dotyku s najnovšou budovou vzniklo viacero priečnych prepojení, v blízkej budúcnosti sa zaktívni parter toweru.

Developerovi HB Reavis sa tak podarilo vytvoriť silnú centrálnu os v rámci prvého komplexne dokončeného projektu z vízie Nové Nivy, teda Twin City. No kým v prípade tejto uličky možno konštatovať dobrú úroveň (s výnimkou určitých nedorobkov, napríklad prepadnutej alebo krivej dlažby), ostatné priestranstvá sú už zhotovené o niečo úspornejšie.

 

Nový priestor bude predovšetkým v lete mimoriadne príjemný

 

K tým patrí predovšetkým severný chodník popri projekte, naviazaný na ulicu Mlynské nivy, ktorý má úplne minimálnu šírku, nedostatočnú s ohľadom na ambície developera prebudovať ulicu na „bulvár“. Priestor popri Karadžičovej ulici je rozdelený na pešiu časť popri budove a cyklotrasu popri ceste, pri bratislavských skúsenostiach sa však dá očakávať, že sa chodci budú trúsiť aj po cyklotrase. Tá je vyvedená do križovatky, kde pravdepodobne vznikne prechod pre cyklistov. Stavebne viditeľný už je zjazd na úroveň vozovky ulice Mlynské nivy.

 

Pohľad z Karažičovej

 

Dokončený tak je kancelársky projekt Twin City Tower, kde vzniklo v komplexe pozostávajúcom zo 7-podlažnej podnože a 24-podlažnej veže 34,5-tisíca metrov štvorcových kancelárskych priestorov v najvyššom štandarde. Postupne už začínajú byť známi nájomníci, tým najväčším bude pravdepodobne spoločnosť Amazon.

Architektmi komplexu sú kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. Osobitosťou projektu má byť jeho fasáda, ktorá odkazuje na minulosť územia, kedy tu sídlil priemyselný podnik Kablo. Architekti sa inšpirovali tvarom a štruktúrou kábla, čomu podriadili výber fasádnych prvkov, čo bolo ďalej využité aj pri tvorbe nočného nasvietenia, ktoré je pomerne efektné a interaktívne, takže umožňuje budovu nasvietiť rozličnými spôsobmi.

Developer HB Reavis v Twin City Tower aj Twin City vybudoval súbor budov s nenásilným a príjemným vzhľadom, ktoré do lokality vstúpili viacmenej bezkonfliktne. Do veľkej miery si tým napravil pošramotené renomé po zatvorení Apollo Business Centra alebo niektorých starších projektoch, ktorých architektonická úroveň bola nižšia.

Z Twin City Tower sa po zásluhe stala jedna z pozitívnych nových dominánt Bratislavy a jej vznikajúceho nového centra.

 

Fotografie z 14.12.2018. Pozrite si fotogalériu projektu

Galéria

 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Cyklotrasa vyvedená do priestore pri vstupe na križovatku Karadžičovej s Mlynskými nivami
 • Pohľad na bulvár Mlynské nivy a Nivy Tower v diaľke
 • Pohľad na verejné priestranstvá v Twin City zo Sky Parku
 • Pohľad na Twin City Tower zo Sky Parku
 • Zdroj: HB Reavis
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Bratislava zo Svätého Jura. Vďaka za vynikajúcu fotografiu famóznemu fotografovi @_marekzelko_

Bratislava from Sv. Jur by @_marekzelko_

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skyline #panorama #city #downtown #metropolis #urbanism #architecture #modernarchitecture #thisisslovakia #slovakia
Na Bratislavskom hrade bol objavený unikátny drevozemný val z 11. storočia. Nález sa bude prezentovať v rámci novej expozície.

An unique wooden palisade from 11th century was found on Bratislava castle. It will be open for public in the new exposition.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #oldbratislava #castle #bratislavacastle #reconstruction #history #architecture #culture #slovakia #kingdomofhungary #boudamasararchitekti
Vízia nového centra Petržalky. 

Vision of the new central part of Petržalka.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petrzalkacity #architecture #modernarchitecture #park #publicspace #iuris @a.m_architects
Na nábreží by mal vzniknúť eventový Pontoon. Dobrý alebo zlý nápad?

A new event space called Pontoon will be located on the riverside. Yay or nay?

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #riverfront #danube #ship #pontoon #river #danube #event #architecture #modernarchitecture @fva_architekti
Panoráma bratislavského downtownu z Prístavného mosta od @rasto_ba Veľká vďaka za skvelé fotografie!

Panorama of Bratislava downtown from Prístavný most.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #downtown #panorama #skyline #tower #highrise #city #skypark #klingerka #nivytower #tower115 #architecture #modernarchitecture
Nová centrála spoločnosti Innovatrics zmení okolie železničnej stanice Vinohrady a zvýši prestíž mesta.

New HQ of Innovatrics will transform the surroundings of Vinohrady railway station and raise the prestige of the city

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #office #work #hq #techcampus #innovatrics #architecture #modernarchitecture @a.m_architects
Pozrieť viac

YouTube