YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.12.2018 09:15

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

Twin City Tower zo Sky Parku

Twin City Tower zo Sky Parku

V súčasnosti je už takmer kompletne otvorená ulička medzi Twin City Tower a zvyšnými blokmi Twin City, o ktorej bolo písané už viackrát, vrátane atraktívnych vizualizácií, ktoré sľubovali dostatok zelene a široký priestor pre chodcov. V tejto chvíli už možno povedať, že vizualizácie neklamali.

V novej pasáži, ktorá prepojí Karadžičovu ulicu s Mlynskými nivami a vytvorí atraktívnejšiu alternatívu oproti Továrenskej alebo samotným Mlynským nivám, boli vysadené už pomerne odrastené stromy a dreviny, čo priestoru dodáva charakter „zavedeného“ miesta. Medzi vyššie osadeným chodníkom popri Twin City a nižším v dotyku s najnovšou budovou vzniklo viacero priečnych prepojení, v blízkej budúcnosti sa zaktívni parter toweru.

Developerovi HB Reavis sa tak podarilo vytvoriť silnú centrálnu os v rámci prvého komplexne dokončeného projektu z vízie Nové Nivy, teda Twin City. No kým v prípade tejto uličky možno konštatovať dobrú úroveň (s výnimkou určitých nedorobkov, napríklad prepadnutej alebo krivej dlažby), ostatné priestranstvá sú už zhotovené o niečo úspornejšie.

 

Nový priestor bude predovšetkým v lete mimoriadne príjemný

 

K tým patrí predovšetkým severný chodník popri projekte, naviazaný na ulicu Mlynské nivy, ktorý má úplne minimálnu šírku, nedostatočnú s ohľadom na ambície developera prebudovať ulicu na „bulvár“. Priestor popri Karadžičovej ulici je rozdelený na pešiu časť popri budove a cyklotrasu popri ceste, pri bratislavských skúsenostiach sa však dá očakávať, že sa chodci budú trúsiť aj po cyklotrase. Tá je vyvedená do križovatky, kde pravdepodobne vznikne prechod pre cyklistov. Stavebne viditeľný už je zjazd na úroveň vozovky ulice Mlynské nivy.

 

Pohľad z Karažičovej

 

Dokončený tak je kancelársky projekt Twin City Tower, kde vzniklo v komplexe pozostávajúcom zo 7-podlažnej podnože a 24-podlažnej veže 34,5-tisíca metrov štvorcových kancelárskych priestorov v najvyššom štandarde. Postupne už začínajú byť známi nájomníci, tým najväčším bude pravdepodobne spoločnosť Amazon.

Architektmi komplexu sú kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. Osobitosťou projektu má byť jeho fasáda, ktorá odkazuje na minulosť územia, kedy tu sídlil priemyselný podnik Kablo. Architekti sa inšpirovali tvarom a štruktúrou kábla, čomu podriadili výber fasádnych prvkov, čo bolo ďalej využité aj pri tvorbe nočného nasvietenia, ktoré je pomerne efektné a interaktívne, takže umožňuje budovu nasvietiť rozličnými spôsobmi.

Developer HB Reavis v Twin City Tower aj Twin City vybudoval súbor budov s nenásilným a príjemným vzhľadom, ktoré do lokality vstúpili viacmenej bezkonfliktne. Do veľkej miery si tým napravil pošramotené renomé po zatvorení Apollo Business Centra alebo niektorých starších projektoch, ktorých architektonická úroveň bola nižšia.

Z Twin City Tower sa po zásluhe stala jedna z pozitívnych nových dominánt Bratislavy a jej vznikajúceho nového centra.

 

Fotografie z 14.12.2018. Pozrite si fotogalériu projektu

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Peší koridor medzi Twin City a Twin City Tower
 • Cyklotrasa vyvedená do priestore pri vstupe na križovatku Karadžičovej s Mlynskými nivami
 • Pohľad na bulvár Mlynské nivy a Nivy Tower v diaľke
 • Pohľad na verejné priestranstvá v Twin City zo Sky Parku
 • Pohľad na Twin City Tower zo Sky Parku
 • Zdroj: HB Reavis
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Nové Nivy získali certifikát udržateľnosti

19.10.2020 12:22:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca zóna Nové Nivy je jednou z najudržateľnejších nových štvrtí v Európe aj na svete. Aspoň to tvrdí developer HB Reavis, odkazujúc na udelenie certifikátu BREEAM Communities International na úrovni Excellent. Silnými stránkami má byť environmentálny a spoločenský dosah na blízke okolie. Z celomestského hľadiska nie je ale toto hodnotenie celkom presné.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Čítať viac

HB Reavis odhaľuje definitívnu podobu pešej zóny v Twin City

03.12.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis pracuje na dokončovaní exteriérových plôch v okolí projektu Twin City Tower. Najvýznamnejšou z nich je pešia pasáž medzi vežou a nižšími blokmi Twin City, ktorá vytvorí spojenie medzi Karadžičovou ulicou a Mlynskými nivami. Pôjde zároveň aj o pomyselnú spoločenskú os projektu.

Čítať viac

Exteriérové plochy okolo Twin City Tower získavajú finálnu podobu

19.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Kým administratívny projekt Twin City Tower od developera HB Reavis je už niekoľko týždňov oficiálne dokončený, na exteriérových plochách v okolí sa ešte stále pracuje. Teraz však idú práce do finále a najmä pešia pasáž medzi Twin City Tower a Twin City prešla veľkou zmenou potom, ako sa tu začali realizovať zelené úpravy.

Čítať viac

Projekt Twin City Tower je dokončený, finišuje sa s úpravami okolia

07.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Twin City Tower od developera HB Reavis je najnovším prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu a patrí aj k tým výraznejším, čo je dané nielen rozsahom a výškou budovy, ale aj architektonickým prevedením, vďaka čomu je veža dobre rozpoznateľná v panoráme mesta.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 18.9.2018

20.09.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z veľkých bratislavských projektov je tesne pred dokončením: Na administratívnej veži Twin City Tower prebiehajú posledné exteriérové a interiérové práce a pomaly sa do budovy začínajú sťahovať nájomníci. Developerom je HB Reavis.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 4.9.2018

07.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Twin City Tower je tesne pred dokončením. Najviditeľnejšie práce aktuálne prebiehajú na exteriérových priestranstvách, administratívny development sa už pripravuje na odovzdanie klientom.

Čítať viac

Construction update: Nivy Tower & Twin City Tower, 2.8.2018

08.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Okolie ulice Mlynské nivy je v súčasnosti asi najrušnejším staveniskom v Bratislave. Vo veľkej blízkosti vedľa seba tu vzniká niekoľko projektov, vrátane budúcej najvyššej budovy Slovenska (snáď dočasne) a najnovšej bratislavskej výškovej budovy. Obe sú súčasťou vízie Nové Nivy od developera HB Reavis.

Čítať viac

Zmeny v doprave na Mlynských Nivách

16.07.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis postupne napreduje vo výstavbe Stanice Nivy a v dokončovaní Twin City Tower. V súvislosti s tým sa mení aj dopravný režim na ulici Mlynské nivy, ktorá prechádza rekonštrukciou na "mestský bulvár".

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 18.6.2018

26.06.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Najnovšia bratislavská veža je už vo fáze, kedy sa v prípade exteriéru pracuje na posledných detailoch a čoskoro sa začne s úpravami okolia. Developer HB Reavis chce projekt dokončiť ešte v priebehu leta.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower a výstavba Stanice Nivy, 20.4.2018

25.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Ani počas návštevy Twin City Tower 20.4.2018 som neodolal a musel som fotiť výhľady. Odfotené sú z 13. podlažia administratívnej budovy Twin City Tower.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 20.4.2018

23.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

HB Reavis, developer projektu Twin City Tower, zorganizoval ďalšiu návštevu najnovšej bratislavskej výškovej budovy. Práce sa už viditeľne chýlia k ukončeniu.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower

28.02.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Twin City Tower, 89 metrov vysoká administratívna budova od HB Reavis, má prominentnú polohu priamo v novej časti centra Bratislavy. Vďaka tomu sú výhľady z najvyšších podlaží mimoriadne zaujímavé, o to viac v kontexte radikálnych premien mesta, ktoré možno odtiaľto pozorovať.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 5.2.2018

15.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Najnovší prírastok do bratislavského downtownu, Twin City Tower od HB Reavis, sa zahaľuje do fasády. Už čoskoro by táto 89 metrov vysoká kancelárska veža mala byť dokončená.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 10.12.2017

18.12.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Najnovšia bratislavská kancelárska veža, Twin City Tower, už takmer dosiahla plnú výšku. Dôkazom toho je aj výrazná prevaha fotiek orientovaných na výšku.

Čítať viac

Twin City Tower získava miesto v panoráme

04.12.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Nová veža v downtowne, Twin City Tower, čoskoro dosiahne finálnu výšku. Administratívny projekt od developera HB Reavis sa vďaka tomu začína aj významnejšie prejavovať v bratislavskej panoráme.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 1.10.2017

06.10.2017 09:30:00 Adrian Gubčo

Kancelárska výšková budova od developera HB Reavis, vznikajúca v rámci nového bratislavského downtownu, patrí k najrýchlejšie rastúcim budovám v meste a rýchlo získava svoju pozíciu v panoráme.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube